Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt - w przyszłości PC może nie być wiodącą platformą

34 postów w tym temacie

Widzę i CD Projekt idzie w ślady innych firm, czyli tworzyć gry na konsolę będą a na PC''ty konwersje :(. Mam tylko nadzieję że jakość release'ów PC'towych będzie trzymała taki sam poziom jak dotychczas, ale że to CD-Projekt to wiem że tak będzie na 100%.

Ziw No niestety, takie życie. Wiesz tutaj jest napisane "może" więc nie musi sie tak stać, trzymam kciuki za CD Projekt by nie zrobili tego, są jedyną chyba firmą która nie traktuje PC'towców po macoszemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby zapowiada się na to, że teraz to CD Projekt będzie uwalniał swój bełkot jaki to pc zły i 95% piraci na tej platformie?!;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Konsolowy interfejs pod pady w W2 to było złudzenie optyczne. Po prawdzie jedyna gra od CDPR w 100% "pecetowa" to był W1.

Zresztą, w branży cRPG ostatnio sporo się dzieje więc spokojnie można życzyć CDPR powodzenia i do (nie) zobaczenia. Już nie muszę rzucać się desperacko na każdą grę gdzie ktoś dokleił śladowe ilości RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 14:43, michal_w napisał:

Jasne. Konsolowy interfejs pod pady w W2 to było złudzenie optyczne. Po prawdzie jedyna
gra od CDPR w 100% "pecetowa" to był W1.

Ogromne zmiany w interfejsie jakie zostały wprowadzone wersji na xboxa to też pewnie złudzenie optyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już hejt, a gość powiedział coś najbardziej logicznego w świecie. Teraz PC to najwyższa wydajność i najlepsza grafika, ale też optymalizacja na poziomie kamienia. Choć jestem pctowcem to powiedzmy sobie szczerze - nawet pomimo średniawej konfiguracji sprzętowej nextgenów to optymalizacja będzie czynić cuda. Ubi robi Watch Dogs w oparciu o PC, ale jak tylko lepiej ogarną nextgeny, będzie odwrotnie. Naturalna kolej rzeczy.

@ZubenPL

Wprowadźmy wymóg stałego połączenia z internetem w wersji PC i miejmy takie problemy jak przez pierwszy miesiąc w D3 czy przez kilka ostatnich dni z SimCity. Ewentualnie miejmy taką sytuację jak w Assassin''s Creed 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 14:52, ZubenPL napisał:

Ogromne zmiany w interfejsie jakie zostały wprowadzone wersji na xboxa to też pewnie
złudzenie optyczne :)

Gra ewidentnie była robiona pod pady i tak też w nią grałem. To waliło po oczach już od pierwszych sekund rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie było dopóki nowe konsole nie były w stanie wykorzystać 100% możliwości Wieśka. Teraz gdy next geny zrobią to z palcem nie powiem gdzie,nagle polityka firmy ma się zmienić ? czysta hipokryzja. Róbta co chceta,bylebyście nie skończyli jak świetna swego czasu i bardzo ceniona seria Gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 15:03, michal_w napisał:

Gra ewidentnie była robiona pod pady i tak też w nią grałem. To waliło po oczach już
od pierwszych sekund rozgrywki.


Interfejs był robiony pod pady, ale bardzo nieudolnie, o czym świadczy choćby fakt, że do konwersji na XB mocno go przeprojektowano. Mówiąc oględnie w wersji pecetowej interfejs był zwyczajnie spieprzony. Aczkolwiek mnie i tak się lepiej grało M+K, przede wszystkim dlatego, że klawiszom mogłem przyporządkować znacznie więcej funkcji, przez co walka była bardzo płynna (w ogóle nie używałem kolistego menu do wyboru znaków). Z tego, co wiem, interfejs projektowała zewnętrzna agencja zajmująca się www i designem identyfikacji wizualnej - ich doświadczenie z grami było wówczas zerowe. Po W1 to nigdy nie powinno się było powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: dopóki gra będzie wyciągała max z najnowszych PC-tów (i to z powodu świetnej jakości, a nie marnej optymalizacji, ekhem...), to nie mam nic przeciw temu, by wyglądała lepiej na konsolach, jesli takowe udźwigną nawet lepsze detale graficzne. Zawsze twierdziłem, że blokowanie możliwości jednej platformy przez inne jest złem, i mam zamiar być tutaj konsekwentny.

Oczywiście wszystko powyższe przy założeniu, że interfejs w wersji na PC zrobiony zostanie pod PC, a nie, jak w W2, pod konsole, udając pecetowe UI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Granie na konsoli to nuda.

Granie w nudne gry to nuda, a na jakiej platformie to drugorzedne znaczenie. Inna rzecz ze na konsolach wychodzi masa badziewia (to w koncu tani sprzet dla casuali), stad takie wrazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.03.2013 o 16:02, Harunia napisał:

ze na konsolach wychodzi masa badziewia (to w koncu tani sprzet dla casuali), stad takie
wrazenie.


PCtów akurat pod tym względem nie przebiją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 15:17, Vojtas napisał:

Interfejs był robiony pod pady, ale bardzo nieudolnie, o czym świadczy choćby fakt, że
do konwersji na XB mocno go przeprojektowano. Mówiąc oględnie w wersji pecetowej interfejs
był zwyczajnie spieprzony.

Oczywiście, że był spieprzony co nie zmienia wcale faktu. Mam taką spiskową teorię: wersja PC to poligon a gracze robili za beta-testerów, którym nie trzeba płacić - wręcz przeciwnie. Dzięki temu mamy dopracowaną wersję gry na wiodące platformy. :->

Widać CDPR już tak obrósł w piórka, że może się na PC wypiąć - typowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 16:02, Harunia napisał:

Inna rzecz
ze na konsolach wychodzi masa badziewia


a badziewie to ? niech zgadne... wszystko w co nie grales i nie masz zamiaru zagrac, co ?

Dnia 08.03.2013 o 16:02, Harunia napisał:

(to w koncu tani sprzet dla casuali)


no tak, my tu wszyscy zapomnielismy o tym ze zeby dobrze sie bawic trzeba DUZO wybulic. oczywista oczywistosc.

Dnia 08.03.2013 o 16:02, Harunia napisał:

stad takie wrazenie.


to raczej urojenia polaczone z bezgraniczna nienawiscia do wszyskiego z czego nie korzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować