Zaloguj się, aby obserwować  
kontousuniete

Neverwinter (MMO)

259 postów w tym temacie

>ciach
Jeśli tobie się coś podoba i tak entuzjastycznie do tego podchodzisz, to wiedz, że coś się dzieje;). Taki mały wniosek po lekturze paru twoich komentów na forum.

Osobiście jeszcze nie grałem, ale download powoli dobija do 100%. Niedługo nadejdzie czas testów:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 18:25, meryphillia napisał:

cięcie


Może głupio zapytam, ale czym się różniła wersja 3.5 od 4? No i co ma do tego mechanika z MMO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 21:52, maniekk napisał:

> cięcie

Może głupio zapytam, ale czym się różniła wersja 3.5 od 4? No i co ma do tego mechanika
z MMO?


Edycja 3.5 D&D (mowa teraz o papierowym RPG, takim w którego się gra w parę osób przy stole i turla kostkami) była w miarę normalnym RPG. Mechanika tam zastosowana przypominała to co gracze znają chociażby z gier Neverwinter Nights czy KotOR, chociaż w grach została trochę zmodyfikowana. Czyli działała tu zasada - najpierw papierowe RPG, potem gry komputerowe.
W edycji 4 działa to zaś w drugą stronę, jest ona wyraźnie inspirowana grami komputerowymi, zwłaszcza MMO i miała zapewne trafić do młodego pokolenia. Jako przykład podam tylko, że każda klasa ma tam zdolności które można podzielić według ich cooldownów - takie, których można używać co rundę, co spotkanie (krótki cooldown) i tylko raz na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dzisiaj kilika godzin i muszę powiedzieć, że gra mi bardzo przypadła do gustu. Grywalnościowo jest bardzo dobrze, graficznie również. Muzyka nie jest zła - jest dobra i nie przeszkadza, miło się przy niej śmiga. Jedyne co czasem delikatnie mi buguje to minimapa, ale przeklikanie questów zawsze pomaga. Na tę chwilę - must have jak tylko skończy się CBT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 22:02, pkapis napisał:

Edycja 3.5 D&D (mowa teraz o papierowym RPG, takim w którego się gra w parę osób przy
stole i turla kostkami) była w miarę normalnym RPG. Mechanika tam zastosowana przypominała
to co gracze znają chociażby z gier Neverwinter Nights czy KotOR, chociaż w grach została
trochę zmodyfikowana. Czyli działała tu zasada - najpierw papierowe RPG, potem gry komputerowe.
W edycji 4 działa to zaś w drugą stronę, jest ona wyraźnie inspirowana grami komputerowymi,
zwłaszcza MMO i miała zapewne trafić do młodego pokolenia. Jako przykład podam tylko,
że każda klasa ma tam zdolności które można podzielić według ich cooldownów - takie,
których można używać co rundę, co spotkanie (krótki cooldown) i tylko raz na dzień.


No dobrze, tyle to też się doczytałem ;) Natomiast nie wiem, co jest takiego w tym złego? Mechanika ewoluowała, ale zabronili używać jakichś zdolności? Barbarzyńca może rzucać czary itp.?

Bo naprawdę nie wiem dlaczego czwarta edycja jest tak szkalowana? Świat się zmienił, bogowie zginęli, magia zniknęła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 22:23, maniekk napisał:

No dobrze, tyle to też się doczytałem ;) Natomiast nie wiem, co jest takiego w tym złego?
Mechanika ewoluowała, ale zabronili używać jakichś zdolności? Barbarzyńca może rzucać
czary itp.?

Bo naprawdę nie wiem dlaczego czwarta edycja jest tak szkalowana? Świat się zmienił,
bogowie zginęli, magia zniknęła?


Czemu tak się nie podobała innym graczom nie wiem. Z tego co pisał meryphillia, wielu osobom nie spodobało się to, co zrobiono z settingiem FR, czyli zmiany fabularne w świecie który ludzie znali od wielu lat.
Natomiast co mnie osobiście odrzuca od 4, to jej straszna sztywność. W 3ed jeśli chciałeś być wojownikiem który rzucał czary i potrafił się skradać, kombinowałeś z klasami żeby to wyszło. Owszem, we wszystkim byłeś słabszy niż czysta klasa, ale miałeś różne możliwości. W 4ed wybierasz jedną klasę i już w niej zostajesz. Znowu wracają sztuczne ograniczenia typu - nie możesz nosić takiej zbroi bo nie (w 3ed można było założyć dowolną, tylko najwyżej miało się pewne minusy do różnych rzeczy). 4ed wpycha gracza w pewne szablony i nie masz jak zrobić czegoś niestandardowego.
Poza tym umiejętności są wkurzające, np. standardowy atak nie dodaje żadnego bonusu z siły do obrażeń, więc nieważne czy grasz chucherkiem czy dwumetrowym barbarzyńcą, tym podstawowym atakiem zawsze uderzasz tak samo. Tylko specjalne umiejętności mają zwiększane obrażenia (czasami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2013 o 22:31, pkapis napisał:

Czemu tak się nie podobała innym graczom nie wiem. Z tego co pisał meryphillia, wielu
osobom nie spodobało się to, co zrobiono z settingiem FR, czyli zmiany fabularne w świecie
który ludzie znali od wielu lat.


To teraz wszystko jasne, pewnie postawili wszystko na głowie?

Dnia 23.03.2013 o 22:31, pkapis napisał:

Natomiast co mnie osobiście odrzuca od 4, to jej straszna sztywność. W 3ed jeśli chciałeś
być wojownikiem który rzucał czary i potrafił się skradać, kombinowałeś z klasami żeby
to wyszło. Owszem, we wszystkim byłeś słabszy niż czysta klasa, ale miałeś różne możliwości.
W 4ed wybierasz jedną klasę i już w niej zostajesz. Znowu wracają sztuczne ograniczenia
typu - nie możesz nosić takiej zbroi bo nie (w 3ed można było założyć dowolną, tylko
najwyżej miało się pewne minusy do różnych rzeczy). 4ed wpycha gracza w pewne szablony
i nie masz jak zrobić czegoś niestandardowego.


A ja myślałem, że właśnie wcześniejsze edycje były takie sztywne i do tego połączone z tym dziwnym systemem, że im mniejsze masz AC tym lepiej.

Dnia 23.03.2013 o 22:31, pkapis napisał:

Poza tym umiejętności są wkurzające, np. standardowy atak nie dodaje żadnego bonusu z
siły do obrażeń, więc nieważne czy grasz chucherkiem czy dwumetrowym barbarzyńcą, tym
podstawowym atakiem zawsze uderzasz tak samo. Tylko specjalne umiejętności mają zwiększane
obrażenia (czasami).


No w tym miejscu, to przyznaję można się wkurzyć, czyli postać w 4.0 bazuje na samych umiejętnościach i nie ma żadnych bonusów od cech np.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś teraz Timeout during login po pobieraniu listy postaci? Od parunastu minut próbuję pograć i nic, a wywaliło mnie podczas gry i amen... Dostałem też na e-mail jednorazowy klucz i w grze wiadomość o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 21:12, EmperorKaligula napisał:

gram i bardzo mi sie podoba, piekna grafika, cudowna muzyka, dynamiczny i przyjemny combat
(na clericu po 10 lvlu). a czy warto bedzie grac zadecyduje item shop ;)


Nie wiem gdzie Ty tam widzisz piekna grafike? Sa znacznie ladniejsze MMo od tego. W dodatku na maksymalnych ustawieniach gra strasznie pochlania zasoby, moj Radeon 6970 2048 mb musi wlaczyc chlodzenie na 80% jak wchodze do pomieszczen. Fakt faktem ze to beta wiec moze to naprawia...ale co do grafiki to sie nie zgodze, na mnie nie zrobila najmniejszego wrazenia.

Dynamiczny walka to bylal w TERA, a ten tu jest zwykly najzwyklejszy, chyba malo w MMO pogrywasz co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika IMO na duzy plus. Mi na maks. ustawieniach (C2Q 3Ghz, GF 450GTS i 4GB RAM), nie schodzi ponizej 25 FPS. Na pewno (imo ;) ) ladniejsza od WoWa i AIONa (w oba gralem :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2013 o 02:05, Ichvander napisał:

Grafika IMO na duzy plus. Mi na maks. ustawieniach (C2Q 3Ghz, GF 450GTS i 4GB RAM), nie
schodzi ponizej 25 FPS. Na pewno (imo ;) ) ladniejsza od WoWa i AIONa (w oba gralem :P)


WoW ma ile? 7 Lat? 8? To jak napisac ze Crysis 3 wyglada lepiej od Dooma 3 ;) Grafa owszem nie razi, ale napisanie ze jest piekna to zdecydowanie za duzo. Ona jest dosc inteligetnie zrobiona, ze sprawia wrazenie jakby byla ladna, ale jak sie dokladniej przygladnac to taka nie jest. Tera, Guild Wars 2, nawet mysle ze stary Conan ma lepsza grafike.

Edit : Rift tez :) Poza tym Neverwinter Online jest podzielony na instancje, wiec za duzych przestrzeni nie ma, wiec powinien wygladac znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maniekk , pkapis >>> Mamy miły temat rolplejowy na forume, mocno zaniedbywany, więc wydaje mi się że tam lepiej by się dyskutowało czyniąc spam, niż coraz większy offtopic tutaj.

Tak czy inaczej, szansa na powrót marki do korzeni sigleplayerowych istnieje.
Wydaje mi się że jedynym problemem ku temu jest zwyczajnie rynek aktualny, który bardziej preferuje grę sieciową niz single i tak zapewne widzą to wydawcy, czyli ci którzy mają na tym zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 21:27, QuandorX napisał:

Taki mały wniosek po lekturze paru twoich komentów na forum.


jedyne dobre mmo w jakie gralem to WAR i WoW dla lore/singla. wszystko inne uznaje za szajs wiec cos jest na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2013 o 00:42, Cykada85 napisał:

Nie wiem gdzie Ty tam widzisz piekna grafike?


w pupie. glupie pytanie glupia odpowiedz, glupia odpowiedz.

Dnia 24.03.2013 o 00:42, Cykada85 napisał:

ale co do grafiki to sie nie zgodze, na mnie nie zrobila najmniejszego wrazenia.


who cares ?

Dnia 24.03.2013 o 00:42, Cykada85 napisał:

chyba malo w MMO pogrywasz co?


wiecej niz Ty. glupie pytanie, glupia odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy chcecie ? Grę się przechodzi bardzo fajnie, bardzo przyjemny system walki na dodatek efektowny i gra za darmo. Czego tu więcej chcieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2013 o 05:39, meryphillia napisał:

maniekk , pkapis >>> Mamy miły temat rolplejowy na forume, mocno zaniedbywany,
więc wydaje mi się że tam lepiej by się dyskutowało czyniąc spam, niż coraz większy offtopic
tutaj.



Ok, a który to? Bo nie mogę znaleźć niestety. Widziałem tylko te dotyczące konkretnych gier, a nie samego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2013 o 08:34, EmperorKaligula napisał:

w pupie. glupie pytanie glupia odpowiedz, glupia odpowiedz.


Spodziewalem sie takiej odpowiedzi po Tobie, nigdy kultura nie grzeszyles na tym forum.

Dnia 24.03.2013 o 08:34, EmperorKaligula napisał:

who cares ?


To jest forum, moge sie z Toba nie zgodzic i podac konkretne argumenty dlaczego, jednak jak widac nadal tego nie rozumiesz i nigdy nie rozumiales. Zegnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2013 o 12:21, Cykada85 napisał:

Spodziewalem sie takiej odpowiedzi po Tobie, nigdy kultura nie grzeszyles na tym forum.


oj mam pokazne zasoby kultury, ale nie dla wszystkich.

Dnia 24.03.2013 o 12:21, Cykada85 napisał:

To jest forum, moge sie z Toba nie zgodzic i podac konkretne argumenty dlaczego


nie podales, stad brak kultury. szkoda mi na takich czasu.

Dnia 24.03.2013 o 12:21, Cykada85 napisał:

Zegnam.


papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować