Zaloguj się, aby obserwować  
kontousuniete

Neverwinter (MMO)

259 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2013 o 23:07, Muradin_07 napisał:

A jeszcze tak wracając do tematu innych typów broni niż miecz: jeżeli w oznaczeniu Swordmastera
jest miecz i topór to nie ma pewnego czegoś - po prostu musi on się kiedyś pojawić. Podobnie
jak w rasach tam się przewijał Drow i też go nie ma jako osobnej rasy nie myląc go z
leśnym elfem pomalowanym na szaro-buro jak to u mnie się kompan taki pojawił... ;D


Dokładnie jak pisze Reffanov, teraz Drowy dostępne są tylko dla fundatorow czy jak to tam się zwie :] Choć wcale mnie to nie martwi bo nie przepadam za elfami :)
Na oficjalnym forum czytałem, że sporadycznie pojawija się topory w dropach. Są też plotki, że topory są "zarezerowane" dla jendje z kolejnych klas postaci. Choć jak mowisz, w oznaczeniu jest topor i miecz i fajnie byłoby sobie toporem pomachać :D Byleby tylko nie wisiał do kostek jak dwóręczniak.

Ja mam z kolei inne pytanie, gdzie sprawdzić jaki jest mój hendle name? zakładając konto podawalem tylko maila no i tworząc posatć nazwę postaci ... gdzie w takim razie to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Topory jednoręczne owszem pojawiają się ale dla Trickster Rogue, i do tej pory nie słyszałem i nie widziałem aby Great Weapon Fighter biegał z czymś innym niż miecz dwuręczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 11:20, Szymon666 napisał:

Dokładnie jak pisze Reffanov, teraz Drowy dostępne są tylko dla fundatorow czy jak to
tam się zwie :]


I to dla takich fundatorów co zapłacili całe 199$... Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 12:42, Reffanov napisał:

> Dokładnie jak pisze Reffanov, teraz Drowy dostępne są tylko dla fundatorow czy jak
to
> tam się zwie :]

I to dla takich fundatorów co zapłacili całe 199$... Masakra.


Dokładnie masakra, a weź pod uwagę to, że w przyszłości planowane jest wprowadzenie kolejnych ras i klas ... i z nimi będzie tak samo ? dla tych co zaplacą mogą grać od razu a dla zwykłego ludu po 2 miesiącach ? ah to F2P!

Na szczęście wybór rasy ma raczej charakter estetyczny bo te kilka % nie robi aż tak dużej róznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 13:26, Szymon666 napisał:

Dokładnie masakra, a weź pod uwagę to, że w przyszłości planowane jest wprowadzenie kolejnych
ras i klas ... i z nimi będzie tak samo ? dla tych co zaplacą mogą grać od razu a dla
zwykłego ludu po 2 miesiącach ? ah to F2P!

Na szczęście wybór rasy ma raczej charakter estetyczny bo te kilka % nie robi aż tak
dużej róznicy.


Takie uroki f2p... dlatego generalnie wolę MMO z abonamentem, tam nie ma sytuacji że ktoś wywali dwieście baksów i ma coś kilka miesięcy przed innymi. Tym bardziej mnie to irytuje że mam zamiar zrobić sobie drowa wizarda i teraz muszę czekać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 13:37, Reffanov napisał:

Takie uroki f2p... dlatego generalnie wolę MMO z abonamentem, tam nie ma sytuacji że
ktoś wywali dwieście baksów i ma coś kilka miesięcy przed innymi. Tym bardziej mnie to
irytuje że mam zamiar zrobić sobie drowa wizarda i teraz muszę czekać. :P


Idealny był dla mnie w tym przytadku GW2. Zaplaciłem raz i gram sobie jak mam ochotę i kiedy mam czas bez spinki, że w tym miesiącu zagrałem tylko kilka razy i przepadł mi miesiąc płacenia.

Ja zrobiłem sobie wizarda Tieflinga i jestem zadowolony :D

Kojarzysz może gdzie sprawdzić jaki ma sie ten handle name ? z tymi @ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 14:00, Szymon666 napisał:

Kojarzysz może gdzie sprawdzić jaki ma sie ten handle name ? z tymi @ ?


Odpal launchera i się zaloguj. Po zalogowaniu w lewym górnym rogu launchera powinieneś mieć napis "Welcome X". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 14:09, Reffanov napisał:

> Kojarzysz może gdzie sprawdzić jaki ma sie ten handle name ? z tymi @ ?

Odpal launchera i się zaloguj. Po zalogowaniu w lewym górnym rogu launchera powinieneś
mieć napis "Welcome X". :P


Naszukałem się tego jak głupi :P wróce do domu to obczaję, dziękować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku healer nie ma roboty - czy później się to zmienia?... Brakuje mi u niego typowo leczących skilli. Takie to ni to dmg ni to heal. Pytam, bo nie wiem czy robić nową postać - healer jest póki co (18 poziom) kompletnie nie potrzebny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak w to zagram, ale mam kilka pytań do kogoś, kto grał w betę.
Jak bardzo uproszczona została mechanika DnD na potrzeby MMO?
Czy w dungeonach/instance''ach/whatever występują elementy charakterystyczne dla DnD, takie jak zagadki (tłum. własne "puzzle"), pułapki, drzwi lub pojemniki, które łotrzyk musi otworzyć, czy mamy tylko klasyczne zabijanie mobów i bossów?
Kooperacja - faktycznie wymagana czy tak jak zwykle w MMO - wchodzisz z byle kim, i tak robisz wszystko bez problemu?
Jeżeli ktoś grał w DDO, to jak jedna gra ma się do drugiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 11:19, Zajanski napisał:

Pewnie i tak w to zagram, ale mam kilka pytań do kogoś, kto grał w betę.
Jak bardzo uproszczona została mechanika DnD na potrzeby MMO?


Specem od DnD nie jestem, ale jak dla mnie to mechanika gry nie odbiega raczej od tego co spotkasz w innych MMO pokroju WoWa czy czegoś podobnego.

Dnia 09.05.2013 o 11:19, Zajanski napisał:

Czy w dungeonach/instance''ach/whatever występują elementy charakterystyczne dla DnD,
takie jak zagadki (tłum. własne "puzzle"), pułapki, drzwi lub pojemniki, które łotrzyk
musi otworzyć, czy mamy tylko klasyczne zabijanie mobów i bossów?


"Zagadki" są ale jest ich mało, a poza tym są tak proste że rozwiązałby je średnio rozgarnięty szympans np. obrócenie 3 posągów w jedną stronę. Raz w czasie questa miałem sytuację że trzeba było odpowiedzieć dobrze na zadane pytanie żeby otworzyły się drzwi. Pułapek jest sporo, najczęściej są to jakieś kolce wyskakujące z ziemi czy strzały ze ściany.

A jeśli o otwieranie drzwi itp. chodzi, to klasy mają przypisane pewne umiejętności i np. łotrzyk może otwierać dla siebie skrzynki które gdzieniegdzie leżą, kleryk może się pomodlić na ołtarzu a obie klasy wojowników mają coś co się zwie Dungeoneering dzięki czemu mogą otwierać ukryte przejścia. Jakiegoś wielkiego wpływu na gameplay to generalnie nie ma.

Dnia 09.05.2013 o 11:19, Zajanski napisał:

Kooperacja - faktycznie wymagana czy tak jak zwykle w MMO - wchodzisz z byle kim, i tak
robisz wszystko bez problemu?


Do questów nie jest potrzebna ani trochę, można sobie przyzwać companiona. A na dungeonach i skirmishach (takie grupowe questy) role też mają niezbyt wielkie znaczenie z tego co widziałem: w teorii moim klerykiem powinienem leczyć ale nieczęsto jest sytuacja że faktycznie muszę to robić.

Tak czy siak, najlepiej będzie jeśli grę sprawdzisz sam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaspokojenie mojej ciekawości, co prawda twoje odpowiedzi nie nastrajają mnie zbyt optymistycznie, ale ostatecznie pewnie zrobię tak jak sugerujesz i sam sprawdzę "o co chodzi". Zwłaszcza, że gra jest f2p, a gorzej od innych MMO przecież nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 11:19, Zajanski napisał:

Pewnie i tak w to zagram, ale mam kilka pytań do kogoś, kto grał w betę.
Jak bardzo uproszczona została mechanika DnD na potrzeby MMO?


Dość mocno przerobiona mechanika 4ed. Na początku szybko dostajesz dwie moce at-will, czyli takie które możesz spamować. Z czasem dorabiasz się jeszcze przynajmniej jednej, ale możesz mieć do użycia tylko dwie naraz.
Poza tym wraz z poziomami odblokowują ci się moce encounter (stosunkowo krótki cooldown, np. 10s), których możesz mieć do trzech, oraz moce daily (można ich używać tylko gdy się zapełni specjalny pasek, czyli dość rzadko).
Jest też specjalna zdolność zmieniająca pewien tryb dla postaci (np. u rogue jest to wchodzenie w stealth), która zazwyczaj zmienia sposób działania niektórych umiejętności.
Jeśli znasz trochę 4ed, dostrzeżesz pewne podobieństwa. Jeżeli miałeś do czynienia tylko ze starszymi, to absolutnie się nie sugeruj czymkolwiek.

Dnia 09.05.2013 o 11:19, Zajanski napisał:

Czy w dungeonach/instance''ach/whatever występują elementy charakterystyczne dla DnD,
takie jak zagadki (tłum. własne "puzzle"), pułapki, drzwi lub pojemniki, które łotrzyk
musi otworzyć, czy mamy tylko klasyczne zabijanie mobów i bossów?


Są pułapki. Daje się je dostrzec gołym okiem (jeśli się wie czego szukać, na początku potrafią narobić kłopotów). Łotrzyk zauważa je łatwiej i potrafi rozbrajać, co jest przydatne, bo zadają spore obrażenia.
Zagadki są ale mało wyszukane, np. w jednym miejscu masz cztery dźwignie i trzeba je odpowiednio ustawić, żeby dostać się do skrzyni. W pobliżu można też znaleźć informację, jakie jest prawidłowe ustawienie.
To na singlowych misjach, nie grałem jeszcze w żadnych instancjach grupowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, bo nadal nie jestem pewien. Czy postacie z open bety przechodzą do pełnej wersji gry? Niby szukałem w necie, ale odpowiedzi znaleźć nie mogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 23:03, QuandorX napisał:

Takie pytanie, bo nadal nie jestem pewien. Czy postacie z open bety przechodzą do pełnej
wersji gry? Niby szukałem w necie, ale odpowiedzi znaleźć nie mogłem.


Z tego co mi wiadomo to żadnego resetowania nie będzie, więc postacie z bety przechodzą do pełnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jako takiej, łuczniczej postaci nie ma? Dobiłem łotra to 7 poziomu i nie wypadł mi ani jeden łuk. Wojownicze klasy pewnie nawet na moment nie puszczają dwuręczniaków i tarcz, więc nawet ich nie próbuję. Pewnie ta klasa "coming soon" będzie miała jakiś łuk. Szkoda, bo melee z tym celowaniem to lekka porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 10:09, Sipso2008 napisał:

Rozumiem, że jako takiej, łuczniczej postaci nie ma? Dobiłem łotra to 7 poziomu i nie
wypadł mi ani jeden łuk. Wojownicze klasy pewnie nawet na moment nie puszczają dwuręczniaków
i tarcz, więc nawet ich nie próbuję. Pewnie ta klasa "coming soon" będzie miała jakiś
łuk. Szkoda, bo melee z tym celowaniem to lekka porażka.


Bingo. Żadnego łucznika obecnie nie ma, ale z tego co słyszałem to właśnie szóstą klasą ma być Archer Ranger, którego "wygrzebano" w plikach gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie dostępny dla f2p?
Ogólnie kusi mnie ten neverwinter bo d&d i jakieś wspomnienia z samych nightsów. Melee łotrem fajnie by się grało gdyby podczas używania teleportacji w celownik nie wbiegał mi tabun wrogów, co skutkuje tym, że portuje się nie tam gdzie chcę. Lepsze byłoby tradycyjne zaznaczanie. Chyba, że jest jakaś funkcja do lockowania celu? Tbh nie szperałem w opcjach za bardzo.
A w takim systemie walki łucznik byłby super. Magów nie tykam. Złe wspomnienia z paierowych dnd. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że mogę mieć tylko dwie postacie, ale mam pytanie. Czy te dwie postacie ograniczają się do konta, czy do serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować