Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon z absolutnie rekordową liczbą zakończeń

45 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2013 o 10:28, Dared00 napisał:

NIE PODAJĄ ICH LICZBY. Mówią za to "och, mamy tyle zakończeń, że przestaliśmy liczyć
bo tyle ich mamy".


3 epilogi, 36 stanów świata i ponad 300 zakończeń.
Jak dla mnie to stoi czarno na białym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waitwaitwait... czy mi się zdaje, czy na podstawie jednego źródła napisaliście 2 prawie identyczne newsy z wzajemnie wykluczającymi się informacjami?

http://www.gram.pl/news/2013/03/26/trzy-epilogi-w-wiedzminie-3-podsumowaniem-wyborow-gracza.shtml
http://www.gram.pl/news/2013/04/02/wiedzmin-3-dziki-gon-z-absolutnie-rekordowa-liczba-zakonczen.shtml

wat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 10:57, Liqid napisał:

Wolę humor abstrakcyjny, kupiłbym 300 epilogów ;)


To chyba miała być odpowiedź na mój post (a nie Dareda00), więc odpowiadam.
Nie zamierzam bronić tego, że zakończenia, stany stany świata czy nawet epilogii mają jakieś szczególne znaczenie dla gry.
To nie zmienia jednak faktu, że cyferki w newsie podawane są, a podobno ma ich nie być.

@Up
Te nieścisłości wynikają prawdopodobnie z (głupkowatej) żonglerki słownej, którą uprawiają Redzi. W poprzednim newsie to co tutaj nazwano "stanami świata" wzięto za "zakończenia". Chyba wystarczy minimum dobrej woli, żeby to zauważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nikt nie przejdzie całej gry kilkaset razy, a 290 zakończeń to będą wariacje pt. to samo zakończenie, ktośtam nie przeżył. Nikt nie przejdzie gry nawet 36 razy, jesli zrobią ją porządnie na 50 godzin gry w jednym rzucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 11:01, Zajanski napisał:

To nie zmienia jednak faktu, że cyferki w newsie podawane są, a podobno ma ich nie być.

Nadal obstaję przy swoim: "ponad 300" to żaden konkret, bo równie dobrze może to oznaczać 301 albo 17000.

Dnia 02.04.2013 o 11:01, Zajanski napisał:

Te nieścisłości wynikają prawdopodobnie z (głupkowatej) żonglerki słownej, którą uprawiają Redzi. W poprzednim
newsie to co tutaj nazwano "stanami świata" wzięto za "zakończenia". Chyba wystarczy minimum dobrej woli, żeby
to zauważyć.

Już pomijam te nieścisłości. Chodzi mi po prostu, że robienie dwóch podobnych newsów na podstawie jednej wypowiedzi nie można nazwać niczym innym, niż hype'owaniem i nabijaniem wyświetleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wydania Wiedźmina jeszcze sporo czasu więc nic w tym dziwnego że jak na razie mamy ogólniki. Dodatkowo hype tworzony wokół Wiedźmina to dobra zagrywka marketingowa. Bo im większy hype tym więcej zamówień przedpremierowych i kopii sprzedanych w dniu premiery (i bezpośrednio po nim) a co za tym idzie więcej pieniędzy na kolejne projekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 11:03, Dared00 napisał:

Nadal obstaję przy swoim: "ponad 300" to żaden konkret, bo równie dobrze może to oznaczać
301 albo 17000.


Można przyjąć, że jest to 300 i być co najwyżej pozytywnie rozczarowanym (o ile na kimś to w ogóle robi jakieś wrażenie). Cały czas jednak są w newsie konkrety dot. ilości epilogów i stanów świata.
A to, że wcześniej już taki news był, to inna historia.

Dnia 02.04.2013 o 11:03, Dared00 napisał:

Już pomijam te nieścisłości. Chodzi mi po prostu, że robienie dwóch podobnych newsów
na podstawie jednej wypowiedzi nie można nazwać niczym innym, niż hype'owaniem i nabijaniem
wyświetleń.


Zgoda. Ale dopiero teraz to zauważyłem/przypomniałem sobie, więc przyznaję wam rację. To jest hardcorowy hype. Nie mam jak dalej ich bronić. D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno porządne zakończenie w naprawdę dobrze opowiedzianej historii w zupełności wystarczy i czasami jest lepsze niż 10 różnych. A wiadomo że te 300 zakończeń to humbug i retoryka marketingowa. Słabo, słabo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gadajcie co chcecie ale pierwszego Wiedźmina pokochałem i zaraziłem się uniwersum i książkami.
> Dwójka była bardzo mocnym tytułem, czekałem na nią z zapartym tchem. Mimo, ze pierwszy
> raz skończyłem ja na niskiej grafice 1280x1024 to czułem się jak jeden z największych
> szczęściarzy na świecie mając swoją kolekcjonerkę.
> Wiem, że nie ma we mnie krzty obiektywizmu i trzecia odsłona może w pewnych aspektach
> "ssać pałkę" kosztem ogromu ale to mój klimat i koniec. Wierze w CD-Projekt na tyle by
> nie przygaszać swojego hype''u. Trójki nie odpuszczę, czytam każdego newsa i się nakręcam.
> Ale trzeba mieć jakiś punkt na horyzoncie dla którego warto żyć, no nie? :)

Dokładnie, zgadzam się w 100% :D Ja przygodę zaczęłam od części drugiej i tak mnie zaraziła klimatem, że przeczytałam wszystkie książki, komiksy, pierwszą grę ogarnełam, no... może jedyne co to serialu nie oglądałam ;-) Czekam tylko aż będzie można zamówić kolekcjonerkę i wieżę że Redzi nowej odsłony nie spsocą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem, polecam zapoznać się z oryginalną wypowiedzią na łamach Polygonu:

When I asked the two how many smaller changes the game endings might see, Platkow-Gilewski said the team stopped tracking those when they got to 300

Jeśli 300 detali wynikowych, którymi każda rozgrywka może się różnić = 300 zakończeń, to nic już nie można zrobić, jak tylko strzelić facepalma (na przykładzie W2: takim detalem może być np. potencjalne trafienie Etcheverry'ego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli inne zakończenie oznacza u nich inną linijkę dialogową w epilogu to dziękuję, postoję. Zagram na pewno, ale bez żadnych emocji jak w dwójce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Trochę odetchnąłem z ulgą ;-). Przy W2 gdzie de facto zakończenie jest jedno (

Spoiler

atak Nilfgaardu, Wiedźmin wypuszczający biedronkę ;-))

ze sporą ilością zmiennych przed samym finalem, IMO nieco nieszczęśliwie wyskakiwali z lansowaniem tezy że mają "pierdyliony" zakończeń w sytuacji kiedy chodziło o zmienne. Permutacje. Szczególiki. Czy jak tam jeszcze to nazwać ;-)

Z tego wywiadu, ktory zalinkowałeś wynika, że trochę spasowali z takimi "cudami na kiju" i nazywają rzeczy po imieniu, takimi jakie są. Szkoda jedynie, że Pepsi zwyczajnie nie przyswoił podstaw angielskiego ;-). Bo niestety obrywa w tym wypadku deweloper, choć akurat nie zasłużył - nie wina Redów, że newsman zwyczajnie podkolorował rzeczywistość, a większość ludzi nawet nie sięgnie do źródeł. Na sprostowanie na gramie bym jednak nie liczył - no może jakimś małym "druczkiem" przy okazji kolejnego newsa o Wiedźminie. Równie "rzeczowego" (wyrwane z kontekstu zdanie, dodatkowo źle przetłumaczone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wątpię, żeby nowy Wiedźmin dał radę przebić Heavy Raina pod względem ilości wyborów,
> które miały FAKTYCZNY wpływ na świat gry ;)

Popatrz na ile różnych sposobów można było zakończyć drugą część wiedźmina 2, myślę, że na 100% będzie miało to wpływ na przebieg trzeciej części, niestety był tylko jeden wybór w połowie wiedźmina 2 mający wpływ na świat, mam nadzieję, że teraz będzie inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie w jednym Geralt będzie miał sukienke a w drugim kalesony.
> Podniecają się tymi zakończeniami jak dobre (strzelam) 80% graczy nie zobaczy żadnego
> zakończenia bądź jedno i rzuci grę w kąt.

Mów co chcesz ja jako zapalony fan całego uniwersum świata Wiedźmina chce zobaczyć jak najwięcej. Prawdopodobnie przejdę tą gre kilka jeśli nie kilkanaście razy :)
Jak to mówią nasi koledzy za oceanem "I will play the sh*t out of this game".

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ten wiedzmin bedzie dobry, chyba najlepszy ze wszystkich RPG ever, no sami zobaczcie, jaka grafa, miliard zakończeń, dwa w jednym czyli stara dobra fabula z wieśka 2 w otwartym świecie Skyrima, mega wiataczka to będzie, moim zdaniem pozycja obowiązkowa :P

Zastanawiam mnie dlaczego u nas jest Dziki Gon, a w wersji eng. Dzikie łowy?!

Również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 17:42, Paoro napisał:

Ale ten wiedzmin bedzie dobry, chyba najlepszy ze wszystkich RPG ever, no sami zobaczcie,
jaka grafa, miliard zakończeń, dwa w jednym czyli stara dobra fabula z wieśka 2 w otwartym
świecie Skyrima, mega wiataczka to będzie, moim zdaniem pozycja obowiązkowa :P

Zastanawiam mnie dlaczego u nas jest Dziki Gon, a w wersji eng. Dzikie łowy?!

Również pozdrawiam.

BG, Fallout, Arcanum - jestem pewien, że nie przebije ich w grywalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować