Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Dragon Age III nie boją się konkurencji - Wiedźmina 3 i Dark Souls II

197 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2013 o 21:01, Llordus napisał:

> > Nie, nie daję. Jeden item nie robi różnicy.
> A to ciekawe, bo głowę wymieniałeś a przecież jeden item nie robi różnicy prawda?

Ty kpisz, prawda? Nie wierzę, że można na poważnie porównywać prymitywny zestaw tekstur
z istniejącym rzeczywiście modelem. Nie wierzę, że można coś takiego na trzeźwo powiedzieć.


Nie, bo po pierwsze, to kwestia tego, co kto lubi (byłaby cyfrowa edycja specjalna to brałbym cyfrową edycję specjalną a nie EK). Ja Ci próbuję uświadomić, że to była jedna całość. WSZYSTKIE jej elementy miały być tylko w EK!

Dnia 15.04.2013 o 21:01, Llordus napisał:

Jednym słowem jesteś zwykłym oszustem.


Oszustem? Chyba sobie kpisz. Z jakiej paki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 21:05, Killyox napisał:

Sorry , ale kjak on jest oszustem ?

Normalnie. Z jednej licencji "zrobił" dwie. Zapytaj się CDP, czy ich zamysłem było, by kopia na GOG była osobną licencją, czy też miało to być po prostu dodatkowe ułatwienie dla posiadaczy wersji pudełkowych (czyli ta sama licencja do użycia w różnej formie). Ja nie muszę - jestem pewien odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 21:12, TobiAlex napisał:

Nie, bo po pierwsze, to kwestia tego, co kto lubi (byłaby cyfrowa edycja specjalna to
brałbym cyfrową edycję specjalną a nie EK).

Nie. Czymś zupełnie innym jest wirtualny twór w komputerze względem materialnego przedmiotu.

Dnia 15.04.2013 o 21:12, TobiAlex napisał:

Ja Ci próbuję uświadomić, że to była jedna
całość. WSZYSTKIE jej elementy miały być tylko w EK!

A ja Ci mówię, że dostałeś wiele rzeczy dodatkowych, których dostać nie musiałeś. Więc jesteś na plus i narzekanie na to, że jakiś tam wirtualny item został "rozdany" jest po prostu żałośnie śmieszne.

Dnia 15.04.2013 o 21:12, TobiAlex napisał:

Oszustem? Chyba sobie kpisz. Z jakiej paki?

Sprawdź mój poprzedni post. Z mojej strony teraz już naprawdę koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 21:13, Llordus napisał:

A ja Ci mówię, że dostałeś wiele rzeczy dodatkowych, których dostać nie musiałeś. Więc
jesteś na plus i narzekanie na to, że jakiś tam wirtualny item został "rozdany" jest
po prostu żałośnie śmieszne.


Jakich dodatkowych rzeczy? Masz na myśli te, które sam opisałeś jak je zdobyć?

Dnia 15.04.2013 o 21:13, Llordus napisał:

Normalnie. Z jednej licencji "zrobił" dwie. Zapytaj się CDP, czy ich zamysłem było, by
kopia na GOG była osobną licencją, czy też miało to być po prostu dodatkowe ułatwienie
dla posiadaczy wersji pudełkowych (czyli ta sama licencja do użycia w różnej formie).
Ja nie muszę - jestem pewien odpowiedzi.


Hahaha, święty się odezwał. Ile w ostatnich dwóch latach sprzedałeś używanych gier (licencja tego zabrania!). Więc za nim następnym razem kogoś nazwiesz oszustem, zastanów się dwa razy. A mnie oszukał CDP - itemy miały być ekskluzywne a nie są. I co? Jedzie od Ciebie hipokryzją na kilometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 21:17, TobiAlex napisał:

Jakich dodatkowych rzeczy? Masz na myśli te, które sam opisałeś jak je zdobyć?

Tak. + Backup. Który ty wykorzystałeś do oszustwa.

Dnia 15.04.2013 o 21:17, TobiAlex napisał:

Hahaha, święty się odezwał. Ile w ostatnich dwóch latach sprzedałeś używanych gier (licencja
tego zabrania!).

Słownie: zero. Ani jednej gry nie sprzedałem. Nie tylko przez ostatnie 2 lata. Nigdy nie sprzedałem kupionej przez siebie gry. Nie mam potrzeby - wiem co i od kogo kupować. Czasem wtopię (choćby nieszczęsny Dragon Age) - ale mimo wszystko tych gier nie sprzedaję.

>Więc za nim następnym razem kogoś nazwiesz oszustem, zastanów się dwa

Dnia 15.04.2013 o 21:17, TobiAlex napisał:

razy.

Już ci powiedziałem - zero. Więc twój ciąg "logiczny" trochę się nie trzyma całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopie jakiego oszustwa? Kupiec wiedział o całej sprawie. Tyle w temacie. A z dwóch zrób sobie 5 lat. Tylko proszę, nie pisz, że nigdy nie sprzedałeś używanej gry*... a może nigdy nie kupiłeś oryginalnej gry (nie licząc EK Wieśka, bo to takie patriotyczne...). Ponoć miał być eot z Twojej strony, jakoś go nie widać.

*Edit:
No kurde, nie zdążyłem napisać a Ty już to napisałeś. Ta jasne, a na lewej ręce rośnie mi kaktus. Weź już przetań świętoszku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co za głupie gadanie "CDPR nie mówił że EK ma na wyłączność te dodatki". I co z tego,
> że nie mówił. To było coś, za co posiadacze EK (w tym i ja) zapłacili więcej.

Sorki, ale robić raban o trochę eliksirów, osełek i parę ciuchów? Ja też kupiłem EK i jakoś mnie strasznie nie ubodło, że inni to dostali za darmo. Za opóźnienie w starcie gry i uszkodzenia głowy dostałem koszulkę, medalion i nową głowę. A to bardzo dużooo. Inni wydawcy by cię olali, ale CDP i tak są be. Nie? Co do innych DLC to jednak te dodatkowe przygody i tryb mroczny z (o ile dobrze pamiętam) również dodatkowymi zestawami zbroi to także źle? Naprawdę niektórym nigdy nie można dogodzić. Żeby tak każdy wydawca był tak "podły"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ludzie mają priorytety - zapłacić więcej za kolekcjonerkę, w której znajdowały się naprawdę fajne, namacalne rzeczy, i płakać, że reszta dostała wirtualne pierdoły. Ten świat zmierza w złym kierunku najwidoczniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 21:50, BlindObserver napisał:

Ciekawe ludzie mają priorytety - zapłacić więcej za kolekcjonerkę, w której znajdowały
się naprawdę fajne, namacalne rzeczy, i płakać, że reszta dostała wirtualne pierdoły.
Ten świat zmierza w złym kierunku najwidoczniej...


Nie w tym rzecz, ale jak ktoś nie potrafi zrozumieć tego, co miałem na myśli to albo ja źle tłumaczę, albo... albo nie wiem co. I podkreślam jeszcze raz - co kto lubi! Jeden lubi głowy inny lubi popierdółki w samej grze. Jak głowa była uszkodzona, to był płacz tak? A ja nie mam prawa "płakać" z powodu tego, co ja bardziej wolę? Jak już napisałem wcześniej - hipokryzja pełną gębą. Bo mam świetną głowę to resztę mam w d... i to jest teraz ok (bo wcześniej płakałem, bo głowa była uszkodzona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tradycyjne, wysokie standardy

Szczególnie po Dragon Age II...
I oni jeszcze wciskają kit, że się wybronią tytułem?

Chcę to zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 21:41, TobiAlex napisał:

Chłopie jakiego oszustwa? Kupiec wiedział o całej sprawie.

Nie chodzi o kupca, tylko o to, że sobie "powieliłeś" licencję, do czego nie miałeś żadnego prawa.
De facto w tej chwili na tym samym kluczu chodzą 2 instancje gry u 2 różnych osób. To akurat podpada pod kradzież.

Dnia 15.04.2013 o 21:41, TobiAlex napisał:

Tylko proszę, nie pisz, że nigdy nie sprzedałeś używanej gry*... a

Bo co? Przez głowę ci nie przejdzie, że ktoś uważnie dobiera gry i ne musi się żyłować o byle 10 pln poprzez sprzedawanie gry, która mimo wszystko nie podeszła? Nie bądź śmieszny. Nie każdy żyje według twojej złodziejskiej mentalności.

Dnia 15.04.2013 o 21:41, TobiAlex napisał:

może nigdy nie kupiłeś oryginalnej gry (nie licząc EK Wieśka, bo to takie patriotyczne...).

Jasne. Do tego jestem pryszczatym nerdem na utrzymaniu rodziców, który dziewczynę widział tylko w .jpg. Coś jeszcze? Nigga pls, dorośnij.

Dnia 15.04.2013 o 21:41, TobiAlex napisał:

Ponoć miał być eot z Twojej strony, jakoś go nie widać.

Bo jakoś nie mogę tych twoich farmazonów strawić.
Z jednej strony pozujesz się na cfaniaka ("jak kuba Bogu ..."), ale jak już nazwać po imieniu to, co zrobiłeś, to się obrażasz, bo jak to tak -złodzieja i oszusta z imienia nazwać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tu dwie strony całkowicie nie na temat, więc wrócę do tematu :D
Moim skromnym zdaniem BioWare powinien się raczej obawiać konkurencji ze strony CDPR i ich W3, a nie ze strony Dark Souls 2 :D
Jak dla mnie erpegami są serie DA i Wiedźmin, natomiast Dark Souls było slasherem z elementami rpg - no chyba, że DS2 ma pójść właśnie w stronę erpegów. Ciekawy jestem też czy CDPR i BW będą walczyć o stworzenie jak największego i jak najciekawszego świata :D
Podejrzewam, że w obie gry zagram i mam nadzieję, że nie będę żałował wydanej kasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 21:55, Llordus napisał:

> Ponoć miał być eot z Twojej strony, jakoś go nie widać.
Bo jakoś nie mogę tych twoich farmazonów strawić.
Z jednej strony pozujesz się na cfaniaka ("jak kuba Bogu ..."), ale jak już nazwać po
imieniu to, co zrobiłeś, to się obrażasz, bo jak to tak -złodzieja i oszusta z imienia
nazwać...


Złodziej, rotfl :D (twój tekst, aaa widzę zmiana tonu). No cóż, mnie CDP też wyrolował... Pokaż mi ten punkt w licencji o którym tak piszesz. A, żebyś ty wiedział jakim jestem cfaniakiem, to byś nawet nie użył słowa złodziej i oszust w moim kierunku. No ale sieć daje ci anonimowość to się wielce wymądrzasz...

Dnia 15.04.2013 o 21:55, Llordus napisał:

Jasne. Do tego jestem pryszczatym nerdem na utrzymaniu rodziców, który dziewczynę widział
tylko w .jpg. Coś jeszcze?


Świetnie to ująłeś. Zapomniałeś jeszcze napisać o nadwadze i okularach Stępnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 21:57, pawbuk napisał:

Moim skromnym zdaniem BioWare powinien się raczej obawiać konkurencji ze strony CDPR
i ich W3, a nie ze strony Dark Souls 2 :D


No nie wiem, chyba jednak odbiorcy Wiedźmina, a odbiorcy gier Bioware to różne grupy docelowe.
Nie jestem jakimś szczególnym fanem gier opartych na twóczości Sapkowskiego, ale to solidne i przemyślane gry, czego niestety nie można powiedzieć o ostatnich produkcjach BW, które tworzone są przez ludzi, którzy w oczywisty sposób gardzą grami w ogóle, a same produkty kierowane są do... nie wiadomo kogo.

20130415220308

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 20:31, logray napisał:

O ile się nie mylę to i W3 i DA3 mają sporo czerpać z Skyrim.

Wzorowanie się swoją droga, ale jeśli twórcy W3 podążą ścieżką "dwójki" w rozwiązaniach gameplayowych, to gra będzie zbyt hardkorowa, by bezpośrednio konkurować ze znacznie bardziej mainstreamowym DA3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 21:59, TobiAlex napisał:

Złodziej, rotfl :D (twój tekst, aaa widzę zmiana tonu). No cóż, mnie CDP też wyrolował...

Nikt Cię nie wyrolował. To raz.
Dwa - jeśli nawet czujesz się urażony, to nie daje ci prawa do kradzieży licencji.

Dnia 15.04.2013 o 21:59, TobiAlex napisał:

Pokaż mi ten punkt w licencji o którym tak piszesz.

Idź do prawnika (sam nie załapiesz przepisów dotyczących praw autorskich w kontekście programów komputerowych)- on ci to wyjaśni dogłębnie.

Dnia 15.04.2013 o 21:59, TobiAlex napisał:

A, żebyś ty wiedział jakim jestem
cfaniakiem, to byś nawet nie użył słowa złodziej i oszust w moim kierunku. No ale sieć
daje ci anonimowość to się wielce wymądrzasz...

Już się boję. Oj, nie zasnę chyba ze strachu. Tylko niech ci żyłka z tego napięcia nie pęknie.

Dnia 15.04.2013 o 21:59, TobiAlex napisał:

> Jasne. Do tego jestem pryszczatym nerdem na utrzymaniu rodziców, który dziewczynę
widział
> tylko w .jpg. Coś jeszcze?
Świetnie to ująłeś. Zapomniałeś jeszcze napisać o nadwadze i okularach Stępnia.

Przynajmniej nie jestem złodziejem i się tym nie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 22:08, Llordus napisał:

Idź do prawnika (sam nie załapiesz przepisów dotyczących praw autorskich w kontekście
programów komputerowych)- on ci to wyjaśni dogłębnie.


No właśnie jestem tym prawnikiem i znam licencję a dogłębnie to może ci proktolog badanie zrobić...

Dnia 15.04.2013 o 22:08, Llordus napisał:

Przynajmniej nie jestem złodziejem i się tym nie chwalę.


Jak chcesz to ci mogę pojechać odpowiednimi punktami co?

Ogólnie to już dawno się tak nie bawiłem czytając twoje posty (już widzę cię przed kompem jak się spinasz i piszesz o tym złodziejstwie a ja mam z tego polewkę, nawet już popcorn przyniosłem, zastanawiam się czy live z tego nie puścić). Chłopie ogarnij się i wyjdź trochę na dwór, nie masz nawet pojęcia kto to złodziej i farmazony piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 22:14, TobiAlex napisał:

No właśnie jestem tym prawnikiem i znam licencję a dogłębnie to może ci proktolog badanie
zrobić...

Chyba bezrobotnym... Z takim podejściem do tematu praw autorskich to kariery ci nie wróżę.
Dość powiedzieć że odsprzedając licencje powinieneś wraz z nią zbyć wszystkie nośniki danych (tudzież je zniszczyć). Więć zachowująć taki nośnik (serwer gog-a) łamiesz przepisy. EOT. To jest trywialne. A ty próbujesz zgrywać niewiadomo kogo.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 22:04, Zajanski napisał:

> Moim skromnym zdaniem BioWare powinien się raczej obawiać konkurencji ze strony
CDPR
> i ich W3, a nie ze strony Dark Souls 2 :D


Powtórzę to, co napisałem, zanim mój post nie spadł o dwie strony, za debatę o figurkach i używanych grach :) W zasadzie każdą słabość DA2 czy Mass Effecta można dopasować do Wieśka / Wieśka 2: schematyczne lokacje, niekonsekwencje fabularne, znikomy wpływ decyzji graczy i wymuszoną "kanoniczność" fabuły.

I teraz w przypadku Wiedźminów to jest "dobre, bo polskie", a BioWare obrywa za bycie częścią EA. I nie wypowiadam się jako zapiekły fan konkretnego uniwersum, Wieśki wessały mnie tak samo jak oba DA czy Mass Effecty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 22:24, TFClecho napisał:

znikomy wpływ decyzji

Pokaż mi jakąkolwiek grę z BW, która pozwala Ci zależnie od decyzji zwiedzić zupełnie inne lokacje z zupełnie innym tłem fabularnym :)
Ja sobie takiej nie przypominam. W2 tego dokonał ;)

Poza tym trochę racji masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować