Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

FIFA 14 - pierwsze wrażenia

32 postów w tym temacie

Moja przygoda związana z FIFĄ skończyła się na 2008 bo co rok praktycznie to samo nie wiem jak było dalej xD ale jeżeli 14 ma być cool to raczej kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budowanie akcji i satysfakcja z kreowania gry nigdy nie będzie na poziomie Pesa. Fifa może być wielokrotnie zmieniana, ale nigdy nie uwolnią się od tego błahego efekciarstwa. Pes forever, praise the sun!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Fife 14 na pewno kupię, zatrzymałem się na fife 11, bo nie widzę sensu kupować tej gry co roku, a rozwiązania z 12 i 13 mi nie pasowały. Po tym co przeczytałem, nie mogę sie doczekać FIFY 14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Budowanie akcji i satysfakcja z kreowania gry nigdy nie będzie na poziomie Pesa. Fifa
> może być wielokrotnie zmieniana, ale nigdy nie uwolnią się od tego błahego efekciarstwa.
> Pes forever, praise the sun!

Ekhm...na poziomie którego PESa i względem której FIFY? Wiesz, jako wieloletni fan obu tych serii gier muszę z przykrością stwierdzić (z przykrością bo wciąż mamy sytuację, w której tylko 1 seria gier piłkarskich trzyma poziom, nigdy obie w tym samym czasie/roku), że czym wyższy numerek obu tych gier tym gorszy PES a lepsza FIFA.

Kiedyś (mw. tak do FIFA 11 na PC) było odwrotnie, PESy były wyraźnie lepsze, FIFA gorsza. Niestety, ale jak napisałem, Japończycy są ostatnimi laty w defensywie, to FIFA ciągle atakuje i zdobywa bramki w tym pojedynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PES kluje przede wszystkim jeśli chodzi o IQ innych członków naszej drużyny lub rywali :D FIFA pod tym względem jest dużo bardziej dopracowana.
Choć system bronienia wprowadzony w FIFA 12 i 13 jest bardzo trudny do opanowania i nawet jak gram w Sezonach, to wielu graczy z 1 czy 2 ligi nie potrafi się nim dobrze posługiwać ;)

Jesli chodzi o oczekiwania wobec FIFy 14, to przede wszystkim mam nadzieję na poprawienie gry wirtualnego przeciwnika. FIFA 13 jest pod tym względem tragiczna - na najwyższym poziomie trudności komputer bardzo cięzko pokonać, ale głównie dlatego, że gra jak maszyna, a nie jak żywy przeciwnik. FIFA 11 pod tym względem była dużo lepsza - nie było łatwo, ale nie było aż tak czuć, że gra się przeciwko maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co roku porcja tak samo wyglądających obrazków. Porawiają to, co miało być poprawione w zeszłym roku (a tak naprawdę jeszcze gorzej zepsują), dodają chwaląc się wszem i wobec jakieś dziadostwo, oczywiście ze znaczkiem eRyginalności, zapominając o najważniejszym: funie plynącym z gry, który wciąż utrzymuje się na poziomie murawy. PES-ie proszę, obudź się. Bo w 6 do końca życia grać nie zamierzam :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Rozumiem, że w poprzednich częściach nie było tej psychiki piłki i toczyła się jak
> kwadrat?
>
> Spoczywaj w pokoju, słowniku angielsko-polski

W czym rzecz, bo nie rozumiem?

14 nie kupię, to będzie to samo, z update''m składów. Nie wierzę, w te wszystkie nowe ficzery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2013 o 00:54, MisioKGB napisał:

> > Rozumiem, że w poprzednich częściach nie było tej psychiki piłki i toczyła
się jak
> kwadrat?
>
> Spoczywaj w pokoju, słowniku angielsko-polski

W czym rzecz, bo nie rozumiem?

14 nie kupię, to będzie to samo, z update''m składów. Nie wierzę, w te wszystkie nowe
ficzery

Podejrzewam _fizyczny_ problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2013 o 08:24, diabolo20 napisał:

My chcemy next geny a nie odgrzewany kotlet


Jak chcesz next-gena, to sobie kup PS4 :D Nie wiem co ma to do FIFY, która jest specjalnie tak projektowana, żeby prawie na wszystkim poszła :D Znam wiele osób, które jeśli grają, to jedynie w FIFĘ, więc na pewno nie zainwestują w lepszy sprzęt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2013 o 10:34, pawbuk napisał:

> My chcemy next geny a nie odgrzewany kotlet

Jak chcesz next-gena, to sobie kup PS4 :D Nie wiem co ma to do FIFY, która jest specjalnie
tak projektowana, żeby prawie na wszystkim poszła :D Znam wiele osób, które jeśli grają,
to jedynie w FIFĘ, więc na pewno nie zainwestują w lepszy sprzęt :)

a reszta ma stac w miejscu i dreptać. Już chyba pora wymienić geforcy 8800 i 8600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część fanów FIFY to specyficzni gracze - grają jedynie w FIFĘ i nie zmienią sprzętu - będą grać we wcześniejsze części :D A firma nie może sobie pozwolić na utratę odbiorców ;)
Poza tym rzeczywiście aż tak ważna jest superrealistyczna grafika? Nie wydaje mi się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2013 o 12:11, pawbuk napisał:

Część fanów FIFY to specyficzni gracze - grają jedynie w FIFĘ i nie zmienią sprzętu -
będą grać we wcześniejsze części :D A firma nie może sobie pozwolić na utratę odbiorców
;)
Poza tym rzeczywiście aż tak ważna jest superrealistyczna grafika? Nie wydaje mi się...

next gen oznacza cos wiecej a ta specyfczna grupa niech gra na minimalnych ustwieniach i wtedy karta za 200 zł wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należałoby też ZMNIEJSZYĆ tempo rozgrywki - aktualnie wygląda to bardzo nierealnie jak zawodnicy się obracają itd. (nawet na tempie wolnym w grze). Nie idzie w Fifie póki co uspokoić akcji, rozgrywać piłki powoli jak w prawdziwym meczu. No i bramkarze do poprawki, bo czasem zachowują się jakby byli upośledzeni (szczególnie gdy mają wybiec do piłki poza pole karne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2013 o 14:02, exul87 napisał:

Moim zdaniem należałoby też ZMNIEJSZYĆ tempo rozgrywki - aktualnie wygląda to bardzo
nierealnie jak zawodnicy się obracają itd. (nawet na tempie wolnym w grze). Nie idzie
w Fifie póki co uspokoić akcji, rozgrywać piłki powoli jak w prawdziwym meczu. No i bramkarze
do poprawki, bo czasem zachowują się jakby byli upośledzeni (szczególnie gdy mają wybiec
do piłki poza pole karne).

albo innasytuacja kiedy gra sie z kompem to bramkarz zachowuje sie jak maszyna szybko wstaje broni kazdy strzał niemalże nawet praktycznie nie do obrony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować