Zaloguj się, aby obserwować  
bestia

Final Fantasy

688 postów w tym temacie

W tym roku zapowiedziano na PS3 Final Fantasy X HD, a w pozniejszym czasie rowniez FFXII.
Co ciekawe dziesiatka pojawi sie rowniez na PSVita :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii Final Fantasy IX

Mam problem z umiejętnościami. Mianowicie wybiorę je w menu zaznaczając tymi kryształami ale podczas walki i tak ich nie mam...
I jeszcze jedno. Jak mogę się dowiedzieć co robi dana umiejętność? Bo sama nazwa nie daje zbyt wiele wskazówek, a testowanie ich na chybił trafił w walce może się źle kończyć... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 13:56, CR7 napisał:

Mam problem z umiejętnościami. Mianowicie wybiorę je w menu zaznaczając tymi kryształami
ale podczas walki i tak ich nie mam...

Może to akurat te umiejętności których się nie używa ręcznie tylko same działają, jak np. szybsze levelowanie.

Dnia 02.10.2011 o 13:56, CR7 napisał:

I jeszcze jedno. Jak mogę się dowiedzieć co robi dana umiejętność? Bo sama nazwa nie
daje zbyt wiele wskazówek, a testowanie ich na chybił trafił w walce może się źle kończyć...
:P

Któryś klawisz odpowiadał za to. Jak wciśniesz odpowiedni to pojawia się okienko wyjaśniające co daje dana umiejętność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umiejętności dzielą się na pasywne i aktywne, być może wybierałeś te pasywne, ich nie można użyć w walce bezpośrednio, działają same.

Natomiast na padzie tym przyciskiem do sprawdzania opisów umiejętności był zawsze SELECT. Podejrzewam, że w FFIX jest podobnie, ale głowy za to nie dam, bo ostatni raz grałem w tę część kilka lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie Final Fantasy Type-0 pojawił się nowy zwiastun. Niestety nie ma wersji YouTube, gdyż podobno Square usuwa wszystko.

Wchodzimy na http://www.square-enix.co.jp/fabula/0/ a tam zakładka Special i トレーラー . Zwiastun po prawej.

Info z http://kontownia.wordpress.com/2011/10/04/dluzszy-zwiastun-type-0-z-tgs-upubliczniony/

Naprawdę, w nosie mam te wszelkie rozreklamowane XIII czy XIII-2 ze zniewieściałymi postaciami wyrwanymi z jakiegoś Kingdom Hearts. Prawdziwy hit i zarazem nadzieja na odpokutowanie grzechów serii FF z ostatnich lat zmierza na PSP i nazywa się Type-0. Przykre, że mało które media poświęcają jakąkolwiek uwagę temu tytułowi. Nie tylko szykuje się solidna rozgrywka łącząca RPG z grą akcji, ale fabuła zdaje się być dużo bardziej dorosła, poważna, a muzyka wręcz pierwszorzędna. Co prawda z werdyktem wstrzymam się do jakichś pierwszych ocen i opinii, ale na chwilę obecną ja tu widzę zakup obowiązkowy zaraz na premierę (wersji zrozumiałej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam taki problem. Gram sobie w FF7 i jakoś mi idzie, ale zatrzymałem się w pewnym momencie (Sector 6), z którego nie wiem jak wyjść. Zdesperowany znalazłem jakiś poradnik i tam jest jak mam się wydostać http://k-ff.com/final-fantasy-7/opisy-przejscia/pierwsza-plyta/ punkt 1.1.8 Mam kupić niby jakąś baterię, ale na tym rynku (chodzi o ten rynek co jest na lewo od domu Aeris, prawda?) nikt mi nic takiego nie sprzeda. Ten handlarz bronią posiada tylko dwie rzeczy i żadna z nich nie jest baterią. W każdym razie te baterie chyba nie są konieczne, więc czytając dalej: "udaj się za dziećmi w pobliże muru" - jakimi dziećmi?
Proszę o jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystaj z Krypty FF bo poziom tamtejszych poziom tamtejszych informacji można potłuc o kant tyłka. Baterie są konieczne, bo bez nich nie aktywujesz scenki z dziećmi. Kupujesz ja za 300G w sklepie z bronią na północ od sali gimnastycznej, tam są dwie osoby - z tego co pamiętam - i podchodzisz do tego dziadka po lewej, kupujesz je nie przez ekran sklepu tylko przez zwykły dialog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2011 o 15:15, Siriondel napisał:

Baterie są konieczne, bo bez nich nie aktywujesz scenki z dziećmi. Kupujesz
ja za 300G w sklepie z bronią na północ od sali gimnastycznej, tam są dwie osoby - z
tego co pamiętam - i podchodzisz do tego dziadka po lewej, kupujesz je nie przez ekran
sklepu tylko przez zwykły dialog.


Na północ od sali czyli dokładnie gdzie? Mówimy o dzielnicy zaraz na prawo od domu Aeris, tak? Ponieważ w tym rejonie gadałem ze wszystkimi i nikt mi nic takiego nie oferował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2011 o 15:28, SiDi napisał:

Na północ od sali czyli dokładnie gdzie? Mówimy o dzielnicy zaraz na prawo od domu Aeris,
tak? Ponieważ w tym rejonie gadałem ze wszystkimi i nikt mi nic takiego nie oferował

Nie tam, mówimy o Wall Market, tam gdzie przebierałeś Clouda za panienkę. W sali gimnastycznej robiłeś przysiady by zdobyć perukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 11.10.2011 o 15:31, Siriondel napisał:

Nie tam, mówimy o Wall Market, tam gdzie przebierałeś Clouda za panienkę. W sali
gimnastycznej robiłeś przysiady by zdobyć perukę.


Wow, a jak się tam mam dostać ponownie? Idąc w stronę kościoła gdzie "urzędowała" Aeris to w środku jest dwójka dziecie, a dalej jest wyjście z dystryktu (ślepy zaułek). W drugą stronę to wracam skąd przyszedłem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. Kolejny problem. Po zdobyciu nowego sojusznika, niejakiego Reda XIII stoczyłem walkę z bossem, a następnie wylądowałem w więzieniu. Udało mi się wydostać i idąc za śladami krwi dochodzę do miejsca gdzie toczyłem tą walkę z bossem i tam na prawo jest dalsza droga (drzwi są zamknięte, a za nimi są jakby lasery, które blokują drogę), a widziałem wcześniej jak jakiś pracownik na luzie tamtędy przebiegł. Męczę się na tym poziomie i nie wiem co zrobić dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za bycie bezpośrednim czy tam bezczelnym, ale możecie takie info ładować do spojlerów, Siriondel i SiDi? Proszę, zamierzam kiedyś wszystkie części zaliczyć, a wy mi tu zabawę psujecie :) Spojlery wam nic nie zrobią, a nas, niegratych w FF ustrzegą przed psuciem zabawy i samodzielnego odkrywania fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczegółów już nie pamiętam... (chyba pora ponownie przejść grę;), ale:

Spoiler

idź za śladami krwi na 69 piętro, tam musisz wyjść na zewnątrz (balkon), więcej zdradzał nie będę, bo szkoda psuć Ci zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gametrailers.com/video/tgs-11-final-fantasy/722547 - jeden z nowszych zwiastunów Type-0 w serwisie, w którym jest szansa, że filmu nie usuną.

http://youtu.be/X_i3iepFSRg - tutaj natomiast filmik prezentujący gameplay (o ile nie usunęli, bo Squeenix jest przewrażliwione).

Jak dla mnie zakup obowiązkowy zaraz na premierę (wersji zrozumiałej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem nieśmiało przygodę z FF VI .Jako że wszystko w górę się już przeszło(oprócz XIII) postanowiłem wrócić do korzeni serii .Z pierwszych wrażeń, już zapomniałem jak wielce wkurzające są walki losowe ,no muzyka bardzo przyjemna szczególnie motyw Terry a z innej paki Chrono Trigger wyglądał lepiej :) No zobaczymy ,chcę poznać tą podobną słynną historię i zobaczyć podobno szaleństwa Kefki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 15:02, Darnok_Rukia napisał:

Zacząłem nieśmiało przygodę z FF VI .Jako że wszystko w górę się już przeszło(oprócz
XIII) postanowiłem wrócić do korzeni serii .Z pierwszych wrażeń, już zapomniałem jak
wielce wkurzające są walki losowe ,no muzyka bardzo przyjemna szczególnie motyw Terry
a z innej paki Chrono Trigger wyglądał lepiej :) No zobaczymy ,chcę poznać tą podobną
słynną historię i zobaczyć podobno szaleństwa Kefki .

Mhm, imo FFVI jest naprawdę miodne. Musiałem chwilę pograć by sie naprawdę wciągnąć ale potem już nie mogłem się oderwać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować