Zaloguj się, aby obserwować  
bestia

Final Fantasy

688 postów w tym temacie

Witam. Mam problem z Final Fantasy VIII CD2 (gram na emulatorze, wygodniej, bo wszędzie można save zrobić).

Spoiler

W Balamb Garden, po tym jak aktywowałem tryb latania całej konstrukcji i obroniłem Garden przed atakiem rakietowym wychodzę na taras, aktywuje się pokazówka, po czym... nie mogę powrócić do środka! Wszystko jest nieaktywne :/. Jak czytałem, jest to dosyć częsty bug, a nie chce mi się cofać do ataku na Baze rakietowa, żeby wybrać Rinoę do tamtego teamu (co, jak się dowiedziałem, miałoby być remedium na ten kłopot)

. Mógłbym podrzucić komuś save, by przeszedł ten kawałek (chodzi mi o samo wyjście z tarasu) i dostać go z powrotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sobie z tym poradziłem. Tak dla przyszłych pokoleń -> mam karte GeForce GTX260, a używałem video pluginu Pete''s Soft plugin czy cos takiego, należało zmienić na openGL plugin i poszło bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie w FF 13 jak modyfikować lub zmieniać broń bohaterom? jestem teraz w 4 chapterze.

Warto kupować ze sklepu przedmioty? mam tyle tego syfu w plecaku ze bóg wie co jest przydatne a co nie :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka ,warto brać Final Fantasy XIII . Skończyłem wszystkie części wzwyż 7 . Jeszce z rok temu dałbym sobie za serię rękę uciąć ale po ograniu wielu wspaniałych gier rpg na PS2 jakoś zapomniałem o protoplaście moich przygód z japońskimi grami .Teraz po kupnie PS3 zastanawiam się do powrotu na dziewicze łono ,jednak dalej nie jestem przekonany . Przeczytałem z masę recenzji ale ma ktoś swoją spersonalizowaną opinię bo Resonance of Fate też kusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że każda część FF jest jakby "osobną" grą i kolejne części nie mają ze sobą nic wspólnego ? (czyt.: jak zacznę od XIII to nie stracę "smaczków" itp. z poprzednich części ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś obeznany w tematach serii Dissidia proszony o wypowiedź: czy "jedynka" i "dwójka" mają jakieś osobne kampanie fabularne? Innymi słowy mając 012 warto jeszcze zaopatrywać się w pierwszą część, coś jest do stracenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 21:37, Karfein napisał:

Ktoś obeznany w tematach serii Dissidia proszony o wypowiedź: czy "jedynka" i "dwójka"
mają jakieś osobne kampanie fabularne? Innymi słowy mając 012 warto jeszcze zaopatrywać
się w pierwszą część, coś jest do stracenia?

W Dissidiach fabuła jest najsłabszym elementem gry. 012 jest pod każdym względem lepsze od 1 części więc o ile nie zacząłeś od 1 to teraz już się nie opłaca jej kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 21:41, Tomoya-kun napisał:

W Dissidiach fabuła jest najsłabszym elementem gry. 012 jest pod każdym względem lepsze
od 1 części więc o ile nie zacząłeś od 1 to teraz już się nie opłaca jej kupować.


Ale coś tam w tej "jedynce" jest? Sęk w tym, że ja to taki "story-whore" i mnie będzie skręcać, jeśli ominę - nawet cianką - część fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 22:04, Karfein napisał:

Ale coś tam w tej "jedynce" jest? Sęk w tym, że ja to taki "story-whore" i mnie będzie
skręcać, jeśli ominę - nawet cianką - część fabuły.

Całą fabuła jedynki to to jak Cosmos przyzywa głównych bohaterów FF do walki z Chaosem który stworzył własną drużynę. Ale po drodze muszą rozwiązać własne problemy (spłycone do granic możliwości ich problemy z FF) i dostać jednocześnie kryształy po bossach. A na końcu pokonać z ich pomocą wielkiego złego.
To że tak powiem bez spoilerów skraca całą fabułę 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież Dissidia 012 ma całą kampanię jedynki i to ulepszoną, bo z mapą świata i poruszaniem się po niej. Nie ma żadnego sensu kupować pierwszej Dissidi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 01:06, Kopiec napisał:

Przecież Dissidia 012 ma całą kampanię jedynki i to ulepszoną, bo z mapą świata i poruszaniem
się po niej. Nie ma żadnego sensu kupować pierwszej Dissidi.


No właśnie tak coś czytałem po necie, że idzie odblokować scenariusz pierwszej części, ale dzięki za potwierdzenie tej wiadomości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 21:58, Kermit napisał:

Czy to prawda, że każda część FF jest jakby "osobną" grą i kolejne części nie mają ze
sobą nic wspólnego ? (czyt.: jak zacznę od XIII to nie stracę "smaczków" itp. z poprzednich
części ?)


Nic nie stracisz z wątków głównych, ale na przykład Cactuar czy Chocobo pojawiają się w grach wielokrotnie. Jednak nie wpływają na rozgrywkę w jakimś tam poważnym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.Skończyłem właśnie FF XIII-2 i jestem dosyć zadowolony choć główny wątek jest bardzo krótki. Przez większość gry podobał mi się taki chillowy klimacik.Dalej twórcy niesamowicie mieszają w fabule choć zakończenie nawet nawet.Na plus także muzyka,poszczególne tematy Noela czy Yuel wymiatają.Grafika dalej piękna.Dużo rzeczy do zrobienia poza głównym wątkiem.Nie podobają mi się pseudo platformowe zagrywki twórców,w sumie tylko dwie postacie do grania do tego Serah nie jest tak ciekawa jak jej siostra.Ogólnie na plus i na razie cała saga jest w porządku co u upływem czasu stwierdziłem.
Czeka ktoś jeszcze na Lightening Returns czy jestem sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 12:34, SiDi napisał:

Gralem w FF 6 i troche w FF 7. Cos jeszcze procz tego warto zabrac?


To pewnie pasowało by VIII i IX jako klasyki. Pierwszy przeceniany a drugi w jakiś magiczny sposób przyciąga choć ma słabe postacie. Do tego XIII-2 jest fajne ale bez XIII to nie wiem czy jest sens zaczynać i War of the Lions fajny taktyk.

Btw. Teraz z perspektywy czasu po ograniu kilku Talesów i Person zauważyłem jak słabe i byle jakie charaktery są w nowożytnych FF od siódemki wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakie części FF mogę pograć na kompie? Odświeżam sobie VII aktualnie. Myślałem o starszych tytułach jak FF1.
Później chciałem pograć w te nowsze i zastanawiam się czy nie powinienem zakupić PS3/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 13:07, qwerty5712 napisał:

W jakie części FF mogę pograć na kompie? Odświeżam sobie VII aktualnie. Myślałem o starszych
tytułach jak FF1.
Później chciałem pograć w te nowsze i zastanawiam się czy nie powinienem zakupić PS3/

Teoretycznie wszystkie od 1 do 13 (11 nie liczę bo to mmo i nawet się nim nie interesowałem). 1-12 na emulatorach (część jest też w wersjach pc), a 13 wyszło tez na PC. Sam przeszedłem części 4-10 i gorąco polecam wszystkie z nich. W 3 próbowałem grać w remake na PSP, ale fabuła była już bardzo szczątkowa a gameplay znacznie prostszy i nieurozmaicony, więc dałem spokój. Przypuszczam że 1-2 będą jeszcze gorsze, ale można zagrać jako ciekawostki. 12 kiedyś zacząłem ale coś brakowało mi natchnienia by grać dalej.
Jeśli chodzi o emulatory to ze starszymi konsolami nie ma problemów, jedynie z PS2 mogą jakieś być, zwłaszcza jeśli masz starszego/słabego kompa.
Edit: Oprócz numerowanych części jest jeszcze FF Tactics, sam grałem w remake na PSP i też naprawdę przypadła mi do gustu. Ciekawy system walki, wymagające bitwy i fabuła równie dobra jak w innych częściach to największe plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować