Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Taśma #1, czyli co słychać w Hollywood

31 postów w tym temacie

Michał Ostasz

Na gram.pl startujemy z nowym cyklem. W jednym miejscu będziemy zbierać najświeższe informacje o filmach i zwiastuny produkcji kinowych, których nie powinien przegapić żaden szanujący się gracz. W końcu dobra rozrywka nie kończy się na komputerze i konsoli.

Przeczytaj cały tekst "Taśma #1, czyli co słychać w Hollywood" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w kinie na IM3 i zgadzam się opiniami o tej części oraz z ze stwierdzeniem o tym jakże mylące były trailery, zwiastujące raczej kolejny maraton efektownych wybuchów. Film jak najbardziej warty obejrzenia, pod każdym względem, zdecydowanie lepszy od 2 części, ba może nawet i od pierwszej, choć osobiście szkoda mi tylko zniszczonych suitów. Przez to nie ma już tego wrażenia mocy jaką daje pancerz, choć prawdopodobnie ten zabieg był celowo wywołany przez twórców.

Co do samego cyklu, popieram i będę z uwagą śledził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gram za tego newsa, dowiedziałem się o trailerze filmu Gravity, na który czekam już długo, a przez ostatni rok było o nim strasznie cicho. Świetnie to zrobiliście ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iron Man 3 to rewelacja. Ale oparcie fabuły na wątku ataku terrorystycznego na terytorium USA to żenada. Ile można? Film przez to zatracił nieco komiksowego ducha serii, ale wciąż jest bardzo dobry i wart obejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pełnego składu superbohaterskiego boysbandu Marvela

Od kiedy Czarna Wdowa to "boy"?!

Niezła skwara, gram.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iron Man 3 to rozczarowanie, od pierwszej do ostatniej sceny. Ciężko o nim dyskutować nie zahaczając o spoilery, dlatego też resztę wywodu zamykam wymowną klamrą.

Spoiler

Zacznę od postaci: motywacja Aldricha Killiana jest po prostu śmieszna (Tony mnie olał więc RAGE), sama postać jest niestety mało ciekawa. Twist fabularny z Mandarynem jest zaskakujący to fakt, ale niestety katastrofalny dla filmu. Dlaczego? Jego krótkie "nauki" nadawane w TV były bardzo klimatyczne i i obiecywały naprawdę niebezpiecznego przeciwnika. Gdy jednak karty zostają odsłonięte, Mandaryn o tylko śmieszna popierdółka, na placu boju zostaje zaś niemrawy Killian (o Savinie nie wspomnę bo w zasadzie nic się o nim nie da powiedzieć oprócz tego że po po prostu jest). Maya Hansen pojawia się nie wiadomo po co, ma może z 3 sceny a potem znika z ekranu jak i z pamięci. Film cierpi także na brak określonej osobowości: stany lękowe Starka wypadają zaskakująco blado, od dziwnych początkowych monologów do Pepper poprzez paraliż na słowa "portal" i "Nowy York", a potem ustępują one z nieokreślonych przyczyn (bo chłopiec-terapeuta poradził "jesteś mechanikiem, zbuduj coś"?), sprawiając wrażenie fabularnego ślepego zaułku; oraz straszny Mandaryn zamieniony w clowna to dwa wątki, które niby miały nadać całości troszkę cięższy klimat, ale giną pod kolejnymi salwami nie zawsze śmiesznych żartów (co czyni dziwny efekt, kiedy sceny komediowe przeplatają się z rozmyśleniami bohatera i scenami egzekucji). Niestety im dalej w las tym gorzej, Stark szturmuje rezydencje niebezpiecznego terrorysty niczym MacGyver, chociaż Jarvis był już online i mógł spokojnie podesłać mu jeden z 40 pancerzy. W zasadzie tylko na Air Force One Iron Man pojawia się w pełnej chwale, ale ratunek 11 osób tuż nad wodą to przekroczenie pewnej granicy jakiegokolwiek poszanowania zasad fizyki. Także ostateczne starcie z Killianem pozostawia niedosyt, Tony głównie skacze po pancerzach, jak gdyby były to jednorazowe rękawiczki, chociaż wcześniej jedna zbroja wystarczyła mu by nawiązać wyrównaną walkę z Thorem. Potwornie razi także sporządzone na kolanie zakończenie - wyleczenie Pepper gdzieś poza kadrem, zniszczenie pancerzy (co? dlaczego?), nagła możliwość usunięcia odłamków z klaty oraz ostentacyjne wywalenie reaktora łukowego do morza (czy Howard Stark nie wspominał że to jest przyszłość ludzkości?). Osobiście nie spodobała mi się szeroko zapowiadana integracja 3 części z całym uniwersum Marvela; gdyby prezydent był w opałach to S.H.I.E.L.D., Nick Fury i Cap stawaliby na głowie by go uratować; skończyło się tylko na paru wzmiankach podczas rozmów i tyle.

Podsumowując, moim skromnym zdaniem Iron Man 3 to poważny krok (albo parę kroków) do tyłu względem poprzednich części. Tym bardziej czuję się niejako wyobcowany i zagubiony, ponieważ nie rozumiem jakim cudem ów produkcja zbiera tak bezkrytycznie pochlebne recenzje. Chciałbym także podkreślić, iż pozwoliłem sobie na te wszystkie uwagi by wnieść na forum pewną przeciwwagę oraz inne spojrzenie na film, nie zaś by podważać opinie przedmówców. Po seansie zaś (i także mało mówiącej od 2 fazie scenie po napisach) oczekuję kolejnych produkcji Marvela z narastającą obawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Thac0 Jestem podobnego zdania. Aczkolwiek jako odmóżdzające kino akcji się sprawdził ;)

A co do tego nowego cyklu - bardzo dobrze! Własnie tego mi tu brakowało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mi to wygląda na kopiowanie wpisów z portali o filmach?
Taka paczka informacji raz na tydzień ma sens tylko wtedy, gdy ludzie nie sprawdzają stron nastawionych na filmy. A jeśli ktoś czeka na jakąś produkcję, to raczej sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł na te artykuły, Zazwyczaj o produkcjach filmowych muszę się dowiadywać od znajomych, bo na filmwebie za bardzo nie chce mi się siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,których nie powinien przegapić każdy szanujący się gracz"
Jeeezu Chryste, jak ja nienawidzę tego typu wstępów... Szanuje się, ale mam w dupie np. takiego Iron Mana.

A co do cyklu to fajny pomysł, co prawda mam filmweba od tego ale ,,growe" spojrzenie na filmy też się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 22:43, EmperorKaligula napisał:

zaraz, zaraz jak sie ten portal nazywa ? GRAM ? niee, to chyba nie to. to mi wyglada
na jakas filie filmweba albo kinomaniaka...

jestem na nie

gram.pl - portal DLA graczy. Nie wyłącznie o grach.
I nie przesadzaj, jeden cykl + od czasu do czasu newsy o filmach na podstawie gier = filmweb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@EmperorKaligula - chyba mimo wszystko przeżyjesz jeden artykuł na raz na tydzień? ;) Jak sam widzisz jest sporo osób, którym nasza nowa inicjatywa się podoba. Nie obawiaj się - tak jak napisałeś nazwa "Gram" zobowiązuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na artykuł bardzo ciekawy, mam nadzieje że zobaczę coś takiego częściej. A co do IM3 to zgadzam się ze zdaniem Thac0. Byłem wczoraj na maratonie i widziałem wszystkie części naraz. 3 jest tak głupia że aż się załamać można. I jeszcze jakieś nawiązania do The Avengers, które dla kogoś kto nie oglądał tego filmu były wielkim udziwnieniem. Można było to zawrzeć jako smaczki a nie robić z tego jakiś wątek główny (lęki itp.). Pierwsza część chyba wyszła najlepiej IMHO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 22:52, Pampereczek napisał:

I nie przesadzaj, jeden cykl + od czasu do czasu newsy o filmach na podstawie gier =
filmweb?


wolalbym dodatkowy cykl o rzeczach zwiazanych z branza gier. moze esport ? moze greenlight ? moze kickstarter i przeglad zbiorek ? mozliwosci jest wiele.

pozostaje pytanie co bedzie nastepne ? ale jak znowu bedzie cos kompletnie nie zwiazanego, wtedy znowu napiszesz "jeden cykl to nic takiego". ja jak wchodze na strone o grach/graniu to lubie czytac o grach. jak szukam czegos o filmie to mimo ze ogladam jeden film na rok to wiem gdzie mam szukac informacji/opinii/trailerow/recenzji.

pomysl mi sie nie podoba. tyle. nie bede klikal i nie bede czytal, ale w pierwszej odslonie napisalem co mysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować