Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2013: Phil Spencer o przyjęciu Xboksa One - "to nie sprint"

36 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2013 o 16:18, Braveheart napisał:

> Wtedy z takich ludzi się będe grzał że mają sprzęt za 2100 i nie moga nawet w singla

> grać :D
To byłby piękny koniec świata :D
Jak ja bym chciał żeby miało to miejsce... popcronu by zabrakło na czytanie newsów.


Ogólnie taką sytuację określiłbym kiedyś jako niemożliwa, ale potrzeba synchronizacji + brak premiery + doświadczenie z polskim live i samą Polska + walka z piractwem i walką z używkami (a co za tym idzie pewnie z exportem konsol na inne rynki) jak widać są priorytetami u M$. Może być tak że te odsprzedaże gier aby uruchomić singla w Polsce nawet nie będą działać co za tym idzie w ogóle u nas by używki nie działały a znów co za tym idzie.. skoro u nas nic nie rucha to czemu nie zastosować na te pozostałe kraje blokady po ip. To doskonale działa i szary użytkownik proxy się bawić nie będzie.

M$ kiedyś w przypadku xboxa 360 stosował parę razy ten myk ale nie jako ogólnie do całego live, a wiadome było iż im przeszkadza to że Polacy mieli konta z UK czego nigdy nie ukrywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2013 o 16:16, Kirlen napisał:

Dziś nie ma żadnego
problemu by w polsce korzystać z XBL UK, nadal wielu polaków ma takie konta, szczególnie
ci którzy przed jej premierą w polsce kupili konsole.


Masz całkowitą rację, ale xbox one to nie xbox 360 i jest nastawiony na walkę jak by to prezes powiedział "z układem" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Wy bierzecie? Jakie blokowanie konsoli na region? Czy Wy sobie wyobrażacie coś takiego? Przecież im chodzi o to, żeby sprzedawać jak najwięcej konsol i gier (tak właściwie to bardziej gier, bo na konsolach często tracą na samym początku), skoro zablokowaliby możliwość odpalania gier w rejonach gdzie X1 nie będzie miało premiery to przecież by się posypała taka wojna, że nawet Microsoft by jej nie utrzymał. Nie mówiąc już o tym, że w MS musieliby pracować debile zamykając sobie rynek tylko do tych wybranych krajów.

A zapewniam, że wiedzą co robią. Taka premiera w wybranych regionach jest bardzo przemyślana - wybiera się rynki, na których najłatwiej wejść z nowym produktem i na nich się skupia. Można tam produkt reklamować, przerzucić całą produkcję, a później wszystko zacznie się kręcić. Robiąc premierę w Polsce, gdzie i tak mało kto kupi konsolę podczas premiery (największą sprzedaż konsole notują odkąd kosztują w granicach i poniżej 1000 zł), więc wydadzą sporą kasę na logistykę, jakąś reklamę, produkcję, wprowadzenie produktu do kraju i właściwie sprzedadzą tych konsol parę - tylko na tym stracą.

Ale na 100% ŻADNA firma o zdrowych zmysłach nie zamyka sobie dodatkowego źródła pieniędzy w postaci tych co kupią konsolę na własną rękę. Jak ktoś sobie chce ściągnąć konsolę to tylko lepiej dla MS, bo ich WYRĘCZA - kupuje produkt, który transportuje do swojego kraju na własny koszt, nie musza niczego inwestować, aby produkt trafił do klienta. Jedyny problem może być z gwarancjami.
XBL był przykładem, że MS jest to na rękę - regulaminem mogli wszystkich Polaków zbanować. A jednak - nie zależało im na tym. To co trzeba było w Polsce zablokować - to zablokowali na IP, ale cała reszta była bez problemu dostępna. Ja nawet miałem konto na polski adres i kompletnie nic mi nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Masz całkowitą rację, ale xbox one to nie xbox 360 i jest nastawiony na walkę jak by
> to prezes powiedział "z układem" :D

Nadal mam jednak cichą nadzieje że mimo wszystko odpalę u nas X1, wcześniej jednak postaram upewnić się że będzie to możliwe, jeżeli nie no to PS4, a przy premierze w polce pomyślimy bo nie wiem czy warto będzie już potem druga kupować. Tak czy inaczej, wszystko zależy od tego kiedy ta premiera w polsce także konsoli Sony, by jakieś cyrki nie wyszły i żadnej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 17:01, Xjumpaytech napisał:


XBL był przykładem, że MS jest to na rękę - regulaminem mogli wszystkich Polaków zbanować.
A jednak - nie zależało im na tym. To co trzeba było w Polsce zablokować - to zablokowali
na IP, ale cała reszta była bez problemu dostępna. Ja nawet miałem konto na polski adres
i kompletnie nic mi nie zrobili.


Masz ogólnie rację ale też niewiedzę co się działo na początku premiery 360 ;) ale spoko.. wtedy przynajmniej singiel działał :D. Taka jest różnica że teraz sa bardziej agresywni (ale do czasu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maj - "to nie tak, prasa się myli, czekajcie na E3"

E3 - "no ok, musicie być online co 24 godziny, ale mamy jeszcze wiele do pokazania, czekajcie na Gamescom i TGS"

Gamescom/TGS - "czekajcie do listopada"

Nowe hasło MS: "Wait for it"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MS jak Sony nie kontrolują tego jak się zachowają Third Party wydawcy. EA czy Ubisoft jak zechcą to poblokują odsprzedaż swoich gier na obojętnie jakiej platformie. Handel używkami u sony tyczy się tylko tego co oni wydają, a cała reszta może robić jak chce. Połączenie online co 24h nie robi na mnie wrażenia biorąc pod uwage to, że 90% pokazanych gier wymaga połączenia online ;].
Xbone''a sprowadze sobie z UK, a potem dokupie sobie kopnięte pudło od Sony.
Z obydwiema platformami nie jest kolorowo tylko różnica polega na tym, że MS mówi szczerą prawde (niestety konsumenci wolą słuchać bullshitu i rozczarować się po zakupie),a Sony umiejętnie dobiera słowa wciskając mniej więcej to samo ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 01:59, hydzior napisał:

MS jak Sony nie kontrolują tego jak się zachowają Third Party wydawcy. EA czy Ubisoft
jak zechcą to poblokują odsprzedaż swoich gier na obojętnie jakiej platformie. Handel
używkami u sony tyczy się tylko tego co oni wydają, a cała reszta może robić jak chce.
Połączenie online co 24h nie robi na mnie wrażenia biorąc pod uwage to, że 90% pokazanych
gier wymaga połączenia online ;].
Xbone''a sprowadze sobie z UK, a potem dokupie sobie kopnięte pudło od Sony.
Z obydwiema platformami nie jest kolorowo tylko różnica polega na tym, że MS mówi szczerą
prawde (niestety konsumenci wolą słuchać bullshitu i rozczarować się po zakupie),a Sony
umiejętnie dobiera słowa wciskając mniej więcej to samo ;].



a to ty nie znasz nowych nesow.. wg- supportu xboxa xbox one nie moze przejsc autoryzacji w kraju w ktorym nie mial premiery . luknij nainny post o temacie xboxa ;) milej zabawy ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2013 o 17:01, Xjumpaytech napisał:

Ale na 100% ŻADNA firma o zdrowych zmysłach nie zamyka sobie dodatkowego źródła pieniędzy
w postaci tych co kupią konsolę na własną rękę. Jak ktoś sobie chce ściągnąć konsolę
to tylko lepiej dla MS, bo ich WYRĘCZA - kupuje produkt, który transportuje do swojego
kraju na własny koszt, nie musza niczego inwestować, aby produkt trafił do klienta. Jedyny
problem może być z gwarancjami.
XBL był przykładem, że MS jest to na rękę - regulaminem mogli wszystkich Polaków zbanować.
A jednak - nie zależało im na tym. To co trzeba było w Polsce zablokować - to zablokowali
na IP, ale cała reszta była bez problemu dostępna. Ja nawet miałem konto na polski adres
i kompletnie nic mi nie zrobili.


firma o zdrowych zmyslach nie ale to microsoft wiec prosze :

Głupio miec rację a jednak zbieraj popkorn :D

http://abload.de/img/xbonereqqdj.png

EPIC FAIL :D coś czułem w środku że tak będzie a każdy że herezje mówię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Ale na 100% ŻADNA firma o zdrowych zmysłach nie zamyka sobie dodatkowego źródła
> pieniędzy
> > w postaci tych co kupią konsolę na własną rękę. Jak ktoś sobie chce ściągnąć konsolę
>
> > to tylko lepiej dla MS, bo ich WYRĘCZA - kupuje produkt, który transportuje do swojego
>
> > kraju na własny koszt, nie musza niczego inwestować, aby produkt trafił do klienta.
> Jedyny
> > problem może być z gwarancjami.
> > XBL był przykładem, że MS jest to na rękę - regulaminem mogli wszystkich Polaków
> zbanować.
> > A jednak - nie zależało im na tym. To co trzeba było w Polsce zablokować - to zablokowali
>
> > na IP, ale cała reszta była bez problemu dostępna. Ja nawet miałem konto na polski
> adres
> > i kompletnie nic mi nie zrobili.
>
> firma o zdrowych zmyslach nie ale to microsoft wiec prosze :
>
> Głupio miec rację a jednak zbieraj popkorn :D
>
> http://abload.de/img/xbonereqqdj.png
>
> EPIC FAIL :D coś czułem w środku że tak będzie a każdy że herezje mówię :D
>
>

Trudno w to uwierzyć, to nie był by już strzał w stopę, to headshot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 02:19, Kafar napisał:

Głupio miec rację a jednak zbieraj popkorn :D

http://abload.de/img/xbonereqqdj.png

EPIC FAIL :D coś czułem w środku że tak będzie a każdy że herezje mówię :D


Przecież goście odpowiadający z tego Supportu nic nie mówią :). Przeczytałem ileś stron i to jest na zasadzie "Oficjalnie musimy mówić, że nie ma takiej możliwości". Taka papka, żeby odpowiedzieć i nie wprowadzić w błąd (may, maybe, would, żadna odpowiedź nie ma w sobie odpowiedzi). Coś podobnego było parę lat temu z XBL w Polsce. Też oficjalnie nie było możliwości gry przez Live w Polsce tylko odpowiadali, że "musicie czekać na własnego Live''a".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale przez autoryzacje/synchronizację co 24h sytuacja jest ZUPEŁNIE INNA i wiem coś na ten temat uwierz mi ;) nie palnąłem takiego czarnego scenariusza BO mi się przyśnił ;)

Oczywiście sytuacja może się jeszcze spokojnie zmienić. Na razie się jednak nie zmienia ;) wręcz jest z dnia na dzień coraz bardziej żenująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 14:37, Kafar napisał:

Masz rację, ale przez autoryzacje/synchronizację co 24h sytuacja jest ZUPEŁNIE INNA i
wiem coś na ten temat uwierz mi ;) nie palnąłem takiego czarnego scenariusza BO mi się
przyśnił ;)

Oczywiście sytuacja może się jeszcze spokojnie zmienić. Na razie się jednak nie zmienia
;) wręcz jest z dnia na dzień coraz bardziej żenująca.


No chyba jednak nie, bo EA planuje sprzedawać w Polsce gry przed premierą X1 :). Także nie wiem po co mieliby sprzedawać gry, których nie można byłoby odpalić. Chyba, że jednak premiera konsoli będzie w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz może EA nie wszystko wiem tym bardziej EA Polska. CDPR też chyba nie wiedział że pokazują grę na konferencji z konsola której nie ma być w PL :D więc w sumie sami nie mogą w swoją produkcję na xbox one pograć ;P w te targi E3 cuda się zdarzają ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft już przygotowuje psychcznie swoich najwierniejszych fanów i inwestorów na słabą sprzedaż. Fakt, lepiej oszczędzać ludziom takiego szoku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować