Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2007 o 18:06, Selv napisał:

Gra wg mnie nie sprzeda się dobrze na zachodzie, to po prostu czuć. Początek : znany Geralt
spotyka znaną wcześniej Tris_rozpustnice_w_skórzanej_mini, w znanej sobie twierdzy, wśród znanych
wiedźminów. Po czym nieznany nikomu czarodziej...
Ludzie którzy wiedźmina znają z `gry komputerowej (jak to wygląda... :\)'' wiedźmin, poczują
po prostu kicz. Mam wrażenie, ze to gra dla fanów, prosto z europy. Będzie syndrom Okami, gra
świetna, dla wąskiego grona.

Zobaczymy, ale faktem jest, że prolog jest najsłabszą częścią gry (ale widziałem dopiero dwa akty więc mogę być jeszcze zaskoczony...) i trochę jakiś taki "posklejany".

Dnia 25.10.2007 o 18:06, Selv napisał:

Nie wiem czemu ludzie aż tak cieszyli się z intra, porównując z Blizzardem. Animacja wygląda
miejscami baaaaardzo sztucznie a postacie po prostu wyróżniają się z otoczenia jakościowo -
są dużo ostrzejsze, przez co wszystko wygląda jak tandeta z nakładaniem postaci na tło. 3-4
lata wstecz jeśli chodzi o jakość animacji.
Sam jeden moment zniszczyć może wszystko: kiedy strzyga skacze w górę a wiedźmin uderza ją...
po czym strzyga odbija się jak piłeczka od rakiety tenisowej i spada... pionowo w dół?!. Chryste,
a gdzie bezwładność reszty ciała? Paranoja. Wygląda to jak w kreskówkach :(

Również uważam, że porównanie z Blizzardem to lekka przesada. Intro ma parę, nazwijmy to, niedoskonałości. Niemniej pocieszę Cię - większość graczy je przeklika.

Dnia 25.10.2007 o 18:06, Selv napisał:

Mam pewien niesmak przez zapowiedzi, a co najważniejsze - tak naprawdę przez optymalizację
i przez ohy i ahy graczy - troszkę bezpodstawne.

O, przepraszam bardzo. Ohy i ahy mają podstawy. Błąd jednak popełnia ten, kto spróbuje twierdzić, że gra jest idealna itp.

Dnia 25.10.2007 o 18:06, Selv napisał:

Swoja drogą, uważam, że gra jest całkowicie
niegrywalna w widokach innych niż na ramieniu.

Kilka stron wcześniej ktoś dał linka do "recenzji" (trochę zbyt górnolotna nazwa jak na to, co można tam znaleźć) i o ile się nie mylę - twierdził, że TPP jest do bani! Ja tam nie wiem - gram w takim jaki mi pasuje w danej chwili.

Dnia 25.10.2007 o 18:06, Selv napisał:

PS: zatrzymywanie się na leżących cegłach to już jest szczyt ;\
To tak z `pseudo` technicznej strony :)

O dużo więcej rzeczy można się zatrzymać.

Nic to - sprawdzę czy klan jest na WiC a jak niema, to idę do Wyzimy.

Jeszcze jedna sprawa - Geralt stracił swój wilczy medalion. Czy wersja zrobiona przez czarodziejkę również była z podobizną wilka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wlanczalem gram.pl to mi wyskoczyla strona z wiedzminnem i pisalo wejdz to dalem wejdz i cos tam pisalo ale przez przypadek wylonczylem co tam pisalo bo niewiem czsy cos wygralem czy co?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 17:42, Piotrbov napisał:

Ja mam taki problem. Dlaczego w trybie medytacji, jak daje zakładkę Eliksirów, to ja nic nie
mogę zrobić, nie mogę, żadnych eliksirów przyrządzić, nawet jak mam składniki do nich?


Nie masz, albo nie znasz żadnych receptur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 18:41, tableta1 napisał:

Jak wlanczalem gram.pl to mi wyskoczyla strona z wiedzminnem i pisalo wejdz to dalem wejdz
i cos tam pisalo ale przez przypadek wylonczylem co tam pisalo bo niewiem czsy cos wygralem
czy co?:D


Nic nie wygrales, to tylko taka reklamowka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 17:15, Paladynka napisał:

Oj chyba nie. W instrukcji wynalazłam, info o płonącym mieczu (jako podpowiedzi) i tam stoi,
że ta podpowiedź jest zarówno na łatwym jak i średnim poziomie.


dokładnie przeczytaj mój post i jeszcze raz spójrz w instrukcję.chodzi o ikonkę z mieczem w kole. jeszcze raz zacząłem grę na poziomie średnim i znowu sie pojawia, a wiec to chyba błąd w instrukcji. pozdrowienia na wiedźmińskim szlaku!
szkoda, że nie ma do wyboru postaci np. Ciri:-) wtedy talia kart wyglądałaby zgoła inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie się po prologu średnio podoba.
Geralt zadaje ciosy jakoś tak, od niechcenia, wolno. :/
Na dodatek gra sie notorycznie wysypuje przy robieniu savów i ciągle trzeba zaczynać od nowa. Twórcy tłumaczą się, że na betatestach mogli nie wyłapać, ale jakoś w to nie wierzę. Zwłaszcza, że zdecydowana większość graczy ma problemy z wysypywaniem się gry.
Dalej, czemu wszędzie, do cholery, są jakieś zasrane płotki? Niech ktoś mi powie, kto na wsi robi płoty dosłownie wszędzie? Kogo na to stać?!
Straszne dużo tutaj klonów, czuję się jakbym grał w Star Wars: Clone Wars, coś w tym stylu. Nie można było chociaż zmienić kolorów ubrania, czy coś?
Dlaczego wiedźmin nie umie skakać? Jest jakiś upośledzony? :( Bo nikt mi nie wmówi, że przez amnezje zapomniał jak się skacze...
Większość lokacji jest cholernie duża i zarazem cholernie pusta.
A, i zauważyłem że dość często po wyjściu z domku, trawa na zewnątrz i kamienie na ziemi są tak ciemne, że prawie czarne. Mimo że jest środek dnia.
Heh, bez patcha się nie ostanie...

Edit: zapomniałem jeszcze o jednym. W menusach panuje straszna pikseloza, ktoś to w niedorobionych gifach zapisywał, czy jak? Bo trochę to dziwne, zwłaszcza że wszystko mam ustawione na maksimum (nie, nie tnie sie... na szczęście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

haha ciesze się jak dziecki...gra poszła... chyba nikt nie uwierzy... zamówiłem już dawno i nie chciałem rezygnować... mam Athlona 2,0 Ghz, 1 GB Ramu i GeForce 6600 GT... poszło, chociaż podczas ładowania moge iść sobie herbatę zrobić I tylko niskie detale przy max 1024x768, ale da się grać... nie długo kupuje nowego kompa.. może odkryję dla siebie tę grę po raz drugi... Ps. mi się nic nie wysypuje przy sejvowaniu, tylko nie moge się zarejestrować na cdprojekt, bo mail nie przyszedł... PISZCIE CZY KOMUŚ POSZŁA GRA NA GORSZYM KOMPIE OD MOJEGO .. CIEKAWY JESTEM..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z Wiedźminem rozpoczęła sie we wtorkowy wieczór. Powiem krótko: jestem pod dużym wrażeniem. Nadal nie mogę uwierzyć, że ta miodna gra została zrobiona w pewnym kraju nad Wisłą. Brawo Panie i Panowie z CDP Red! Odwaliliście kawał dobrej roboty!

ScorpZero>>> Nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem,że Geralt ciosy wyprowadza ślamazarnie i od niechcenia. Jak na Wiedźmina z amnezją, mieczem macha bardzo zręcznie. Po awansowaniu na wyższy poziom z rzeźnika zmienia się w prawdziwego szermierza, a jego ruchy są pełne gracji i polotu. Jak dla mnie o wiele lepsze niż w Gothiku. Zgadzam się na temat płotków, sztuczne ograniczenie swobody. Pytasz skąd te płoty...Wydaje mi się,że taki zabieg wymusił silnik LUB optymalizacja silnika. Można się przyzwyczaić, chociaż fani Obliviona mogą mieć z tym problem. Brak skakania też mi przeszkadza, no cóż...szkoda :D

dada2222>>> Nakład wyczerpany;) Spróbuj na allegro:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 19:06, Jabłoński napisał:

/.../

Mam identyczny komputer jak Ty, ale jeszcze słabszy procesor, i gram sobie spokojnie, a gra działa ładnie :)
Aha: zamiast 1024x768 i niskie detale ustaw sobie 800x600 ze średnimi detalami i wygładzaniem krawędzi x2 - o wiele lepiej będzie wyglądało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 18:57, ScorpZero napisał:

Geralt zadaje ciosy jakoś tak, od niechcenia, wolno. :/


Poczekaj jak rozwiniesz style walki, wtedy młóci mieczem jak mały mikser :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 19:10, Magwisienka napisał:

> /.../
Mam identyczny komputer jak Ty, ale jeszcze słabszy procesor, i gram sobie spokojnie, a gra
działa ładnie :)
Aha: zamiast 1024x768 i niskie detale ustaw sobie 800x600 ze średnimi detalami i wygładzaniem
krawędzi x2 - o wiele lepiej będzie wyglądało :)


dzięki za podpowiedź - zaraz skorzystam, pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 19:10, Magwisienka napisał:

> /.../
Mam identyczny komputer jak Ty, ale jeszcze słabszy procesor, i gram sobie spokojnie, a gra
działa ładnie :)
Aha: zamiast 1024x768 i niskie detale ustaw sobie 800x600 ze średnimi detalami i wygładzaniem
krawędzi x2 - o wiele lepiej będzie wyglądało :)

A ile masz GHZ bo na prockach zbytnio się nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować