Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie


SPOJLER

Dnia 11.01.2009 o 10:21, muminek1991 napisał:

wie może ktoś jak najlepiej jest pokonać Jaweda w finałowej walce bo nie moge sonie z
nim poradzić :(

2-3 sekwencje silnym, ign,i aard, odskok i od nowa. Do tego puszczyk, jaskółka, las mariborski i osełka na miecz. Aarda możesz używać częściej to pozwoli zachować bezpieczny dystans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 11:04, BoloMaster napisał:

ile czasu zajmuje ukończenie gry?

To zależy jak maniakalnie grasz ^^.Ja np. ukończyłem go w 2 miechy grając po ok.2-3 h dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 11:04, BoloMaster napisał:

ile czasu zajmuje ukończenie gry?


Twórcy mówili coś o 50h głównego wątku i 90h z zadaniami pobocznymi, ale jak byś grał systematycznie to myślę że dał byś rade w 1-2 tygodnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 11:04, BoloMaster napisał:

ile czasu zajmuje ukończenie gry?

Jak się nie śpieszysz i robisz zadania główne, poboczne oraz eksplorujesz mapy, zaglądasz w różne miejsca itd itp, to 30-40 godzin. A jak interesuje cię tylko wątek główny, to dużo, dużo mniej. A ile dokładnie, to nie wiem, bo nigdy tak nie grałem.

Edit:
@Kur0 - te 90 godzin to jest (tak pamiętam przynajmniej) na trzykrotne przejście gry - żeby każde zakończenie obejrzeć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 11:18, szypek26 napisał:

> ile czasu zajmuje ukończenie gry?
Jak się nie śpieszysz i robisz zadania główne, poboczne oraz eksplorujesz mapy, zaglądasz
w różne miejsca itd itp, to 30-40 godzin. A jak interesuje cię tylko wątek główny, to
dużo, dużo mniej. A ile dokładnie, to nie wiem, bo nigdy tak nie grałem.

Edit:
@Kur0 - te 90 godzin to jest (tak pamiętam przynajmniej) na trzykrotne przejście
gry - żeby każde zakończenie obejrzeć :P


Cóż ja na normal przeszedłem Wieśka około 100 godzin.Więc te 90 to nie jest taki bulshit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 11:56, Xsaw napisał:

Cóż ja na normal przeszedłem Wieśka około 100 godzin.Więc te 90 to nie jest taki bulshit.

Może i tak... Będę musiał przy następnym podejściu mierzyć sobie czas ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 12:44, BoloMaster napisał:

czyli na ferie gra będzie idealna;)


Ahhh ferie ja mam dopiero za miesiąc :/ Ale jak na ferie to chyba tylko na pierwszy tydzień ci starczy ale tylko jeżeli będziesz grał systematycznie :P Ale zawsze można ją przejść jeszcze raz i jeszcze raz no bo w końcu są trzy zakończenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 12:44, BoloMaster napisał:

czyli na ferie gra będzie idealna;)

Hmm...ja mam ferie za 2 tygodnie,no i miałem zamiar się uczyć,ale coraz bardziej nęci mnie chęć by zagrać w "Wiedźmina" tym razem po stronie Neutralnej(2x Zakon,1x Elfy).Niesety,ajk zagram to znów odpłyne...co doradzacie :] ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 11.01.2009 o 12:44, BoloMaster napisał:

czyli na ferie gra będzie idealna;)

Zależy ile będziesz grał. Ja ją ukończyłem w 4 dni (normalny poziom trudności) i nie wykonałem (tzn. zepsułem) coś ok.3-5 zadań. Ale jak będziesz grał naprawdę szybko, bez zbędnego łażenia to gra starcza raptem na ok. 30 h.
A drugi raz nie ma co do tej produkcji wracać, bo jest jednoliniowa.
A jeśli będziesz grał powoli i po 2h dziennie to na ferie starczy w sam raz.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> A drugi raz nie ma co do tej produkcji wracać, bo jest jednoliniowa.

Dnia 11.01.2009 o 14:16, junior17 napisał:

A jeśli będziesz grał powoli i po 2h dziennie to na ferie starczy w sam raz.
Pozdrawiam


Wiedźmin liniowy...? Tym mnie rozwaliłeś :)
30h? Myślę, że nie robiłeś dużo zadań pobocznych lub ich nie szukałeś, więc o większości z nich po prostu nie wiedziałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 14:16, junior17 napisał:

Witaj!
> czyli na ferie gra będzie idealna;)
Zależy ile będziesz grał. Ja ją ukończyłem w 4 dni (normalny poziom trudności) i nie
wykonałem (tzn. zepsułem) coś ok.3-5 zadań. Ale jak będziesz grał naprawdę szybko, bez
zbędnego łażenia to gra starcza raptem na ok. 30 h.
A drugi raz nie ma co do tej produkcji wracać, bo jest jednoliniowa.
A jeśli będziesz grał powoli i po 2h dziennie to na ferie starczy w sam raz.
Pozdrawiam


liniowa gram 5 razy i dopiero znalazłem (nie szukałem) zadanie u kupca na grobli w 3 akcie aby znaleźć jego pierścień na bagnach rozwalasz mnie koleś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> liniowa gram 5 razy i dopiero znalazłem (nie szukałem) zadanie u kupca na grobli w 3

Dnia 11.01.2009 o 15:33, wiedx1 napisał:

akcie aby znaleźć jego pierścień na bagnach


Ja wykonałem to zadanie za pierwszym razem :P
Liniowy (choć nie do końca- eksploatacja świata, wybieranie celów, które najpierw chce sie zabić i sposób w jakim się to wykonuje) to jest, np. Assassin''s Creed (swoją drogą b. dobra, wg. mnie gra), gdzie nie masz możliwości wyboru, robisz to co ci każą. A w RPG głównie chodzi o to, by gra była nieliniowa, by to ty podejmowałeś decyzję i ty brał za nią odpowiedzialność.
Czy ty w ogóle wiesz co to znaczy liniowość? Jakim cudem w grze liniowej mogą być trzy zakończenia?
A to że znalazłeś to zadanie po jakimś czasie i , że było to zadanie poboczne też w pewnym stopniu powoduje że gra jest nieliniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 15:53, pirat111 napisał:

Czy ty w ogóle wiesz co to znaczy liniowość? Jakim cudem w grze liniowej mogą być trzy
zakończenia?


i 3 rózne drogi do obrania - neutralna, ludzka i "nieludzka". w kazdym przypadku sa inne questy do wykonania, i niestety nie ma siły, zeby udało sie je wykonac podczas jednego przejscia gry.
a wiedx1 chyba tez uwaza ja za nieliniowa. co prawda napisał chaotycznie, ale raczej sie nie zgadza z juniorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
>Wiedźmin liniowy...? Tym mnie rozwaliłeś :)
Rozbudowany po ch**u fest. Istny Planescape: Torment. Takiego Baldur''s Gate to Wiedźmin po prostu miażdży.Pasuje?
>30h?
Około 30. Mogło być 35. Grę ukończyłem na 39 lvl. Więcej godzin być nie mogło, bo grałem tylko 2 dni i trochę. Na trzeci dzień został mi sam epilog.

>Myślę, że nie robiłeś dużo zadań pobocznych lub ich nie szukałeś, więc o większości z nich po prostu nie >wiedziałeś.
Wiedziałem o wszystkich questach. A zadania których nie wykonałem to:

Spoiler

1) Szczur (czy coś takiego)
2) Ta wojna na bagnach w 2 akcie
3) Nie dałem kasy tym uchodźcom na bagnach w 5 akcie
4) Nie przyniosłem kilku trofeów
5) Nie zabiłem tego wampira co pielęgniarka nam zleca


Dnia 11.01.2009 o 15:30, pirat111 napisał:

Czy ty w ogóle wiesz co to znaczy liniowość?

Wiedźmin jest liniowy i nic tego nie zmieni. Cały wybór gracza ogranicza się tylko do:
1) Zabij elfy
2) zabij ludzi
3) nie zabijaj
Jeśli wg. Ciebie nieliniowość gry (mowa cały czas tylko o fabule) ogranicza się tylko i wyłącznie do wyboru w 1-2 zadaniach to nic tylko pogratulować.
>Jakim cudem w grze liniowej mogą być trzy zakończenia?
Takim, że przez całą grę gracz prowadzony jest za rękę i tylko 1 (lub 2 - grałem dosyć dawno) zadanie decyduje o zakończeniu gry.

wiedx1
>liniowa gram 5 razy
No i co z tego, że 5 razy. Możesz i 100.
Ja Assassin,s Creed przeszedłem 3 razy a Call of Duty 4 - 9 razy. I co powiesz, że te gry też są nieliniowe?

Dnia 11.01.2009 o 15:30, pirat111 napisał:

i dopiero znalazłem (nie szukałem) zadanie u kupca na grobli w 3 akcie aby znaleźć jego pierścień na bagnach

Jak ktoś zamiast grać, łazi bez celu i z nikim nie gada to później się dziwi, ile to on questów przeoczył.

chy
>i 3 rózne drogi do obrania - neutralna, ludzka i "nieludzka". w kazdym przypadku sa inne questy do wykonania,
A tych questów jest w cho**rę... jasne. Te drogi różnią się max. 4-5 questami. A i tak te zadania są takie same (bądź podobne).
1) Strona elfów - zabij ludzi
2) Strona ludzi - zabij elfy

Aha. pirat111 Naucz się czytać, bo wiedx1 napisał, że gra jest nieliniowa i się ze mną nie zgadza. A ty się rzucasz do niego, że sądzi, że gra jest liniowa.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 17:11, junior17 napisał:

wiedx1
>liniowa gram 5 razy
No i co z tego, że 5 razy. Możesz i 100.
Ja Assassin,s Creed przeszedłem 3 razy a Call of Duty 4 - 9 razy. I co powiesz, że te
gry też są nieliniowe?

no własnie o to chozi w grach nie liniowych że zawsze odkrywa sie coś nowego...

Dnia 11.01.2009 o 17:11, junior17 napisał:

> i dopiero znalazłem (nie szukałem) zadanie u kupca na grobli w 3 akcie aby znaleźć
jego pierścień na bagnach
Jak ktoś zamiast grać, łazi bez celu i z nikim nie gada to później się dziwi, ile to
on questów przeoczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 17:13, wiedx1 napisał:

> Ja Assassin,s Creed przeszedłem 3 razy a Call of Duty 4 - 9 razy. I co powiesz,
że te
> gry też są nieliniowe?
no własnie o to chozi w grach nie liniowych że zawsze odkrywa sie coś nowego...


Ale on nigdzie nie napisał, że w AC bądź CoDzie zawsze odkrywał coś nowego D;

Poza tym imho w grach nieliniowych masz możliwość wyboru, kilka różnych sposobów na zakończenie niektórych questów, kilka zakończeń... Poprawcie mnie jeżeli się mylę D;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 21:47, kapistar1 napisał:

> > Ja Assassin,s Creed przeszedłem 3 razy a Call of Duty 4 - 9 razy. I co powiesz,

> że te
> > gry też są nieliniowe?
> no własnie o to chozi w grach nie liniowych że zawsze odkrywa sie coś nowego...


Ale on nigdzie nie napisał, że w AC bądź CoDzie zawsze odkrywał coś nowego D;

bo cod 4 to gra liniowa do bólu wiec o czym my rozmawiamy ...
a assasina nie przeszedłem bo to według mnie cały czas to samo tzn. zrobisz 2 zadnie to drugie jest podobne do 1 ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować