Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Wcześniej myślałem że zrozumiałem system rozwoju postaci. Jednak po głębszym zastanowieniu dochodze do wniosku że poprzednie wnioski są nielogiczne :)) Wypadałoby wyjaśnić tą kwestię, Chodzi mianowice o takie talenty jak "miażdżący cios" lub "porażający ból", czyli te wszystkie które procentowo coś nam dodają. W instrukcji jest tylko lakoniczna wzmianka że :

"ulepszenie stylów nie kumulują się"

1.W pierwszej chwili odebrałem to dosłownie. Wynikałoby z tego że biorąc np Miażdżący Cios I a potem II nie dostajemy 20% + 25%, czyli w sumie nie mamy 45 %, ponieważ się nie kumulują. Kto w takim razie wybierze Miażdżący Cios I skoro lepiej wybrać II. Kosztuje tyle samo, a daje więcej. Powoduje to że ulepszenia I są w większości kompletnie bezużyteczne, dlatego wydaje mi się to nielogiczne.

2. Dlatego pomyślałem że moze wygląda to inaczej. Moze jest tak, że biorąc najpierw "Miażdżący Cios" I dostajemy bonus 20%, czyli nasze obrażenia wynoszą teraz 120%, a potem biorąc "Miażdżący Cios" II dostajemy bonus 25 % do tych 120 %. Czyli w sumie mamy 150 % podstawy ( gdyby się kumulowały
to mielibyśmy tylko 145 % :))

Nie wiem tylko czy to wygląda w ten sposób, bo niestety nigdzie nie znalazłem dokladnego wyjaśnienia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 14:25, Furrbacca napisał:

> Więc skoro sprzedano WSZYSTKIE EK w ciągu 4 godzin, to skąd w sklepach się one wzięły?


Może stąd, że te sklepy NIE dostają produktów, tylko też je KUPUJĄ...?

I kupiły je przez net przy użyciu sklepu gram.pl? Leże...
W sklepach są pełne EK, gram.pl wysyła je na raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 14:38, hehe napisał:

Wcześniej myślałem że zrozumiałem system rozwoju postaci. Jednak po głębszym zastanowieniu
dochodze do wniosku że poprzednie wnioski są nielogiczne :)) Wypadałoby wyjaśnić tą kwestię,
Chodzi mianowice o takie talenty jak "miażdżący cios" lub "porażający ból", czyli te wszystkie
które procentowo coś nam dodają. W instrukcji jest tylko lakoniczna wzmianka że :

"ulepszenie stylów nie kumulują się"

1.W pierwszej chwili odebrałem to dosłownie. Wynikałoby z tego że biorąc np Miażdżący Cios
I a potem II nie dostajemy 20% + 25%, czyli w sumie nie mamy 45 %, ponieważ się nie kumulują.
Kto w takim razie wybierze Miażdżący Cios I skoro lepiej wybrać II. Kosztuje tyle samo, a daje
więcej. Powoduje to że ulepszenia I są w większości kompletnie bezużyteczne, dlatego wydaje
mi się to nielogiczne.

2. Dlatego pomyślałem że moze wygląda to inaczej. Moze jest tak, że biorąc najpierw "Miażdżący
Cios" I dostajemy bonus 20%, czyli nasze obrażenia wynoszą teraz 120%, a potem biorąc "Miażdżący
Cios" II dostajemy bonus 25 % do tych 120 %. Czyli w sumie mamy 150 % podstawy ( gdyby się
kumulowały
to mielibyśmy tylko 145 % :))

Nie wiem tylko czy to wygląda w ten sposób, bo niestety nigdzie nie znalazłem dokladnego wyjaśnienia
:/

Być może chodzi o to, że coś tam dodaje na 1 poziomie +20% więc mamy 120%, a na wyższym dodaje 25% więc mamy 125%, ba chyba poziom 1 nie jest dostępny od razu z poziomem 2 bo wtedy to naprawdę bezsensu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 14:38, hehe napisał:

Nie wiem tylko czy to wygląda w ten sposób, bo niestety nigdzie nie znalazłem dokladnego wyjaśnienia
:/


Z tego co pisano już w tym wątku poziom skilla zależy w którym momencie może się on uaktywnić przy tworzeniu różnego rodzaju combosów tzn. jak masz miażdżący cios I to efekt jego widać wyłącznie przy pierwszym ciosie w combie, przy drugim już nie, chyba że masz miażdżący cios II.

BTW Skąd znaleźć przepisy na eliksiry zamieć i kot, jestem już na początku II aktu i nigdzie nie znalazłem ich, a przeszukałem wszystkie możliwe domy, beczki i cały teren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Muszę przyznać, że Wiedźmin spełnił wszystkie moje oczekiwania. Grafika, muzyka no i przede wszystkim klimat oraz grywalność stoją na najwyższym poziomie! Bardzo dobrze oddany jest charakter świata stworzonego przez Pana Andrzeja. Wszędobylskie dialogi, mimo chodne wzmianki nt. postaci znanych z kart opowiadań i sagi oraz realizm dialogów sprawiają, że gra ma to coś - ten czar który występuje w książkach o Geralcie. Do tego dochodzą elementy polityczne (Spieprzaj dziadu) czy kulturowe (Dziwny jest ten świat) które dodatkowo wprowadzają humor i zadowolenie gracza. Oczywiście gra nie jest idealna. Można doszukać się pewnych braków (np. brak możliwości pauzy przy wyświetlaniu filmików, wszechobecne kury na deszczu - drób nie cierpi moknąć!, czy zdarzające się błędy i wyrzucenia z gry) ale są one minimalne - na poziomie czepiania się - i podejrzewam, że wiele z nich zostanie naprawionych następnymi patchami.
podsumowując powiem tak: grałem w Gothiki, Baldurs Gate itp. Ale Wiedźmin jest lepszy. Może nie o klasę, ale lepszy. Oczywiście to moje subiektywne zdanie, ma które wpływ mają na pewno fascynacja przygodami i światem Wiedźmina jak również patriotyzm - to w końcu pierwsza nasza międzynarodowa superprodukcja w tej dziedzinie!
Szczerze powiedziawszy teraz gnębi mnie tylko jedno pytanie - czy będzie ciąg dalszy (dodatki, następne części)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ulepszysz sobie miażdżący cios I to dotyczy on tylko 1szego ataku w kombosie, aby ulepszyć też drugi tak musisz dać miażdżący cios II itp.
Na tym to polega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 14:49, Pusty napisał:

Witam
Muszę przyznać, że Wiedźmin spełnił wszystkie moje oczekiwania. Grafika, muzyka no i przede
wszystkim klimat oraz grywalność stoją na najwyższym poziomie! Bardzo dobrze oddany jest charakter
świata stworzonego przez Pana Andrzeja. Wszędobylskie dialogi, mimo chodne wzmianki nt. postaci
znanych z kart opowiadań i sagi oraz realizm dialogów sprawiają, że gra ma to coś - ten czar
który występuje w książkach o Geralcie. Do tego dochodzą elementy polityczne (Spieprzaj dziadu)
czy kulturowe (Dziwny jest ten świat) które dodatkowo wprowadzają humor i zadowolenie gracza.
Oczywiście gra nie jest idealna. Można doszukać się pewnych braków (np. brak możliwości pauzy
przy wyświetlaniu filmików, wszechobecne kury na deszczu - drób nie cierpi moknąć!, czy zdarzające
się błędy i wyrzucenia z gry) ale są one minimalne - na poziomie czepiania się - i podejrzewam,
że wiele z nich zostanie naprawionych następnymi patchami.
podsumowując powiem tak: grałem w Gothiki, Baldurs Gate itp. Ale Wiedźmin jest lepszy. Może
nie o klasę, ale lepszy. Oczywiście to moje subiektywne zdanie, ma które wpływ mają na pewno
fascynacja przygodami i światem Wiedźmina jak również patriotyzm - to w końcu pierwsza nasza
międzynarodowa superprodukcja w tej dziedzinie!
Szczerze powiedziawszy teraz gnębi mnie tylko jedno pytanie - czy będzie ciąg dalszy (dodatki,
następne części)?


Miejmy nadzieję że będą kontynuację. Wątpię żeby były dodatki, bardziej prawdopodobne jest to że CDP Red zrobi od razu drugą część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że to jest dosyć oczywiste patrząc na rozwój stylów, gdzie każde drzewko odpowiada jednemu atakowi z kombinacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Na poczatek o samej gierce. Gierka przyszla do mnie 23. X wiec jestem bardzo zadowolony z obslugi :) A sama gierka... no coz warto bylo czekac i modernizowac kompa pod nia :D piekny swiat, super fabula, rubaszny humor :D Warte tych 80pln :)

Ale gram sobie gram i doszedlem do momentu w ktorym wyprowadzilem abigail z jaskini i ja uratowalem, oddalamy sie od jaskini i trafiamy na bestie. Ktos ma jakies rady na ta walke ? bo za cholere nie moge tego rozegrac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 14:54, hehe napisał:

A skąd to wiesz jeśli można wiedzieć :) ?


Z obserwacji przeprowadzanych przez Geralta ataków, czyli stosując metodę "bo to widać" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Danusiaaa: Na samym początku walki weź 2 potionki - na regeneracje życia i energi , a następnie |Zamieć| Jeśli takowy masz - tak dlugo jak jest więcej niż 1 piesek (poza bestią) - używaj ataku grupowego , a gdy większość zginie , bierzesz atak typu "silny przeciwnik" i atakujesz bestie - po tym jak przyzwie nowe pieski powtórz operacje. Za 2 najdalej 3 razem powinno sie udać :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 14:59, Valentino S.A. napisał:

mam kilak meteorytów i ile razy mogę przekuwac jedną broń ?


Idziesz z tym do kowala, ale do kowala, a nie jego czeladnika. I on będzie mógł przekuć Ci broń. Będzie to wyglądało w ten sposób, że jeśli masz 3 kawałki meteorytu w ekwipunku, to będziesz mógł kupić niejako zupełnie nowy miecz (600 orenów), jeśli nie masz 3 kawałków to nie będziesz mógł niczego kupić. Jednak jeśli masz różnokolorowe kawałki, to nie przekuwaj broni, poczekaj aż zdobędziesz 3 takiej samej barwy, wówczas broń będzie miała najlepsze statystyki. Tak samo ma się sprawa z przekuwaniem srebrnego miecza, tylko tam zamiast meteorytu są runy.

Ile razy można powtarzać procedurę? I co to daje? Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się pochować tego przyjaciela kupca. Teraz powiem wam że mam szósty zmysł :D bo przed wejściem do karczmy zasaveowałem gierkę i co się okazało? Po wejściu do karczmy i rozmowie z Antykwariuszem gra się zacięła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja fanem prozy Sapkowskiego nie jestem, ba nawet jej nie czytałem. Ogólnie tylko kojarzyłem postać Geralta i zarys świata,ale mimo to grę kupiłem. I od wczoraj się w nią zagrywam,bo gra jest naprawdę świetna ! Dopracowana w niemal najdrobniejszym calu i z masą świetnych pomysłów wykorzystanych w rozgrywce (okazywanie sygnetów, efekt "upojenia" alkoholowego czy tryb medytacji). Do tego dochodzi jeszcze świetny klimat(który z pewnością jest jeszcze większym plusem dla fanów Sapkowskiego), fantastyczna grafika i niesamowite cut-scenki. Co prawda na początku trudno się przyzwyczaić do nietypowego sterowania i systemu walki,ale później i to staje się intuicyjne. Mówiąc krótko to bez wątpienia najbardziej udana polska produkcja, a i na świecie jest niewiele lepszych (u mnie osobiście "Wiedźmin" przegrywa tylko z dwoma pierwszymi Gothicami). Dodam jeszcze,że ostatnio zaczynałem mieć alergię na "Wiedźmina: i myślałem,że gra okaże sie mocno przereklamowana,ale tak nie jest. "Wiedźmin" to świetna produkcja warta swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 15:09, Kraju92 napisał:

Który eliksir jest najlepszy?


W chwili obecnej dla mnie najlepsza jest "Zamieć". :-)
Używam rzadko bo nie chce jej tracić na przydupasów, ale jest bardzo przydatna gdy mamy walczyć z jakimś bossem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować