Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Jak

Dnia 31.10.2007 o 09:23, Karharot napisał:

już zostaniesz zaawansowanym graczem polecam zmierzyć się z Talarem, wygrałem z nim chyba kilkanaście
partii z rzędu


Właśnie w ten sposób zbieram na to wdzianko.Miałem ponad 3000 , ale tak jak Ty , wydałem prawie wszystko na rozmaite księgi i dopiero po tym fakcie , znalazłem skórzaną kurtkę.Ponieważ mogę już grać z Talarem , ostatnią godzinę spędziłem na graniu w kości ( niestety trzeba powczytywać trochę sejwów , a to zabiera czas ) i brakuje mi tylko 1000 na nowy pancerz.Za każdym razem wpada do kieszeni ponad 110 orenów.Jeszcze z 15 minut i po kłopocie.

A czy po zmianie wdzianka , wygląd Wiedźmina się zmienia? Bardzo podobnie wyglądają obydwa pancerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 09:34, KrzychW napisał:

A czy po zmianie wdzianka , wygląd Wiedźmina się zmienia? Bardzo podobnie wyglądają obydwa
pancerze.


Nowa kurtka ma srebrne ćwieki na rękawicach (i chyba kilka na rękawach, nie pamiętam dokładnie) i skórzaną mini-torbę na pasie na klatce piersiowej Geralta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 09:23, Karharot napisał:

> Jak
już zostaniesz zaawansowanym graczem polecam zmierzyć się z Talarem, wygrałem z nim chyba kilkanaście
partii z rzędu (przy maksymalnych stawkach) a on wciąż miał pieniądze. /.../

Zaraz siadam do gry. Włwściwie zostało mi tylko jedno zadanie w drugim akcie (pokonanie golema i wieża) a nowa kurtka bardzo się przyda ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 09:22, lukesky16 napisał:

O ile mi wiadomo wczoraj miała sie rozpocząć wysyłka dodatków do Wiedźmina- u mnie w zamówieniach
jest że została wstrzymana. Wy też tak macie?


O tym rozmawiamy tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29341#u_1002
W tym wątku dyskusja tyczy się fabuły gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 09:52, Solmath napisał:

Nowa kurtka ma srebrne ćwieki na rękawicach (i chyba kilka na rękawach, nie pamiętam dokładnie)
i skórzaną mini-torbę na pasie


Czyli kurtka + saszetka gratis.Warto zapłacić te 5000 za take modne wdzianko. :-)
Brakuje mi jeszcze 400 orenów , ale na razie dałem sobie spokój z kośćmi , bo po słuchaniu przez ponad godzinę skocznej muzyczki piszczącej podczas gry , muszę trochę odreagować i zabić kilka potworów.

A przy okazji mam pytanie dotyczące zleceń.Czy języki topielców i szpik ghuli są do zdobycia gdzieś w Wyzimie lub kanałach , czy tylko na bagnach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 10:53, KrzychW napisał:

> Nowa kurtka ma srebrne ćwieki na rękawicach (i chyba kilka na rękawach, nie pamiętam dokładnie)

> i skórzaną mini-torbę na pasie

Czyli kurtka + saszetka gratis.Warto zapłacić te 5000 za take modne wdzianko. :-)
Brakuje mi jeszcze 400 orenów , ale na razie dałem sobie spokój z kośćmi , bo po słuchaniu
przez ponad godzinę skocznej muzyczki piszczącej podczas gry , muszę trochę odreagować i zabić
kilka potworów.

A przy okazji mam pytanie dotyczące zleceń.Czy języki topielców i szpik ghuli są do zdobycia
gdzieś w Wyzimie lub kanałach , czy tylko na bagnach?


Z tego co się orientuję to w kanałach są tylko utopce, co do ghuli to poszukaj w nocy na cmentarzu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to już jest nieaktualne, już znalazłem sposób, by ich pokonać ;)

Mam pytanie, gdzie w kanałach jest Punkt Przeładunkowy? Bo w poradniku na mapce pisze, że punkt "F" na mapie to ten punkt, ale nigdzie go na tej mapce nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Post dotyczący sprzętu: mam Semprona 2800+, Radeon 9550 i 512 MB RAM. Gra działa, ale się wlecze(co jest zrozumiałe przy tej ilości RAM). I mam takie pytanko: czy jeżeli podciągnę sobie RAM do 1,5GB to gra będzie chodzić płynnie czy zależy to od jakiegoś innego czynnika, np. karty graficznej, bo z tego co wiem to silnik opiera się na niej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 11:08, lukesky16 napisał:

Post dotyczący sprzętu: mam Semprona 2800+, Radeon 9550 i 512 MB RAM. Gra działa, ale się wlecze(co
jest zrozumiałe przy tej ilości RAM). I mam takie pytanko: czy jeżeli podciągnę sobie RAM do
1,5GB to gra będzie chodzić płynnie czy zależy to od jakiegoś innego czynnika, np. karty graficznej,
bo z tego co wiem to silnik opiera się na niej??


No raczej będzie tu chodziło też i o kartę, ja ostatnio dokupiłam sobie specjalnie 1GB ramu, ale i tak przydałaby mi się lepsza karta graficzna, bo czasami troszkę się tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 10:58, Union Pacific napisał:

Dobra, to już jest nieaktualne, już znalazłem sposób, by ich pokonać ;)


mozesz powiedziec jak ich pokonales ??

Dnia 31.10.2007 o 10:58, Union Pacific napisał:

Post dotyczący sprzętu: mam Semprona 2800+, Radeon 9550 i 512 MB RAM. Gra działa, ale się wlecze(co jest > zrozumiałe przy tej ilości RAM). I mam takie pytanko: czy jeżeli podciągnę sobie RAM do 1,5GB to gra będzie > >chodzić płynnie czy zależy to od jakiegoś innego czynnika, np. karty graficznej, bo z tego co wiem to silnik opiera >się na niej??


koniecznie wymien karte graficzna, a efekty beda napewno lepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Goście zaczynają Cię atakować gdy wyjmiesz rzeczy z tej skrzyni. Wtedy trzeba uskoczyć do takiej wnęki z lewej strony, tam jest szafka z książkami. Wtedy zabójcy Cię nie otoczą. Najlepiej bić stylem grupowym, mieczem stalowym. Jak już ich pokonamy lepiej poczekać trochę, aż się zdrowie zregeneruje (albo wypić eliksir), i biec do wyjścia. Tam zabójcy pokonali strażników, ale jest ich mało. Styl grupowy włączyć i pozabijać łotrów. Ważne, by nie uciekać przed tymi zabójcami z komnaty ze skrzynią, tylko w tej komnacie ich zabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 21:32, Mistrz_Maniek napisał:

Hehe, niestety nic ;) I generalnie karty znaczaco roznia sie od postaci z gry ;) Ale coz, frajda
jest :P


To raczej trudne nie było bo niestety ale świat Wiedźmina zamieszkują klony. Może w dodatku, jeśli takowy będzie, wprowadzą większą rożnorodność wśród NPC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Wiecie może gdzie jest Zoltan pod koniec III rozdziału? (przed ostatnią "akcją")
Biegam po wyzimie klasztornej w różnych porach dnia a go nigdzie nie ma :/
tzn. nie ma go na ulicach z rana (czasami go tam widywałem w II rozdziale), w "Misiu Kudłaczu" ani w domu Vivaldiego :/
Dodatkowe info: wybrałem Shani, trzymam z nieludźmi :)
Chciałbym zakończyć wreszcie zadanko "Kościany poker: Zawodowiec" :)

2. Jakich znaków używacie w późniejszych rozdziałach? Dotąd inwestowałem cały czas w style i siłę, a znaki delikatnie mówiąc olewałem. Teraz, gdy byłem bliski śmierci w walce z Wywernami na bagnach to jakoś tak zacząłem traktować je poważniej :)

3. Gdzie znaleźć dziewicę? :D 2 razy natrafiłem na "kandydatkę" w Wyzimie klasztornej, ale jak dotąd dowiedziałem się, że jestem świnią :D Czy to zależy od czegoś, czy jak za trzecim razem natrafię na takową osobę to już zapłacze dla mnie? :D Zyguś z Zakonu niestety jest na mnie obrażony :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 11:10, Union Pacific napisał:

Powiem Ci szczerze, że karta jest do kitu. Wiem, bo do niedawna ją miałem, po prostu kaszana

O, tyle to i ja wiem. Tyle że 1 GB RAMu kosztuje lekko ponad 100zł a dobra karta ok 1000zł przynajmniej... właśnie do tego odnosi sie moje pytanie- czy jeżeli dokupiłbym ten RAM i kartę zostawił to czy by lepiej chodziła czy tak samo bo nie wiem czy jest sens wydawać kasę jak ma nie być widocznych efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER ACT 2 TYLKO!

Zabiłem baranine:) Bo mi kazali... Język
Raymond czeka kolo wierzy teraz i ma nadzieje na otworzenie przez moja osobę posiadłości maga, ale...

Kiedy wchodzę na bagna
-Nie mam w inwentarzu:Odgromnik,Sefirę Tipperath ani w miejscu na itemki fabularne ani zwykłe.
Kiedy jestem w mieście itemki są, kiedy jestem na bagnach nie ma:( Czyli brak możliwości odpalenia ostatnich 2 obelisków.

Miasto
-Nie mogę wejść do cmentarz
Daje flaszkę grabarzowi nawet kilka ale nic a polecenie od vincenta mam

-Płatnerz zakonu raz mnie lubi raz nie zależy o której godzinie przyjdę. (Powinien mnie chyba zawsze lubić:) lub nie

-Kontakt w karczmie gdzieś zniknął na poczatku zraziłem go do siebie a później bye:( da sie go jakoś złapać

-Jak złoże ofiarę w szpitalu to odrazu dostaje wszystkie możliwe nagrody np złożyłem mięso i dostalęm gemiki sa jakieś kombinacje itemkow? Czy jak złożyłem raz ofiare to już wiecej nic CIEKAWEGO nie dostane?


Taki sam post zrobiłem na wiedźmin.pl ale cisza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Majkos---->

inventory z przedmiotami questowymi można przewijać!!

płatnerz lubi w zależności od postępów w zadaniach - np pomoc krasnoludom może spowodować że nie będzie chciał współpracować, ale po następnej akcji (w stylu pomocy Zygfrydowi) sytuacja może się zmienić

zawsze jest tak że można handlować z jednym albo drugim - asortyment mają taki sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować