Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2007 o 21:55, Karharot napisał:

O ile mi wiadomo to w krypcie Kruka można znaleźć jedynie miecz wykuty z 3 różnych kawałków
meteorytów.


hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 21:48, Big Rafał napisał:

w krypcie kruka mozna znalezc miecz Ard''aenye, pamietacie moze w jakich okolicach szuakc?

Jak dobrze pamiętam to po lewej od wejścia, ja wyczyściłem całą za 1 razem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zrobić kilka tapet z przerywników Wiedźmina, bo kurde nigdzie nie ma, na razie z Prologu, potem bede nowe robił :D Zamieszcze je w Tapetach.

A propos, czy w Prologu jeśli wybierzemy walkę w laboratorium lub z przerazą, ma to jakieś ważniejsze skutki w dalszej grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też przeszukałem całą kryptę za jednym podejściem i nic ciekawego (poza fragmentem zbroi Kruka) tam nie było (ten miecz z rudy meteorytowej był do niczego). Ktoś w tym temacie już mówił że ponoć można tam znaleźć jakiś świetny miecz ale jemu się nie udało. Tak w ogóle to czy ta broń jest lepsza od Sihila? Jakie są jej parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 22:00, Union Pacific napisał:

Postanowiłem zrobić kilka tapet z przerywników Wiedźmina, bo kurde nigdzie nie ma, na razie
z Prologu, potem bede nowe robił :D Zamieszcze je w Tapetach.

A propos, czy w Prologu jeśli wybierzemy walkę w laboratorium lub z przerazą, ma to jakieś
ważniejsze skutki w dalszej grze?


SPOILER
niewiem jak w przypadku z przerazą, ale ja poszedłem do laboratorium i zabili Leo, czy jak się tam nazywał ten młody wiedźmin, który za tobą chodził, gdybyś poszedł zabic przerazę, pewnie ocaliłbyś mu życie
SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 22:04, Vesania666 napisał:

SPOILER
niewiem jak w przypadku z przerazą, ale ja poszedłem do laboratorium i zabili Leo, czy jak
się tam nazywał ten młody wiedźmin, który za tobą chodził, gdybyś poszedł zabic przerazę, pewnie
ocaliłbyś mu życie
SPOILER


Spoko, ja już Wiedźmina przeszedłem, więc to dla mnie żadne spojlery. Chce się tylko upewnić, bo jak 1 raz przechodziłem, to zabiłem przeraze, a teraz walczyłem z Savollą w laboratorium, i w obydwu przypadkach potem Magister zabił Leo. Czy nie przekłada się to na fabułę jakoś w dalszej części gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Dnia 19.11.2007 o 22:00, Union Pacific napisał:

A propos, czy w Prologu jeśli wybierzemy walkę w laboratorium lub z przerazą, ma to jakieś
ważniejsze skutki w dalszej grze?

Jedna z późniejszych walk będzie trudniejsza jeśli zdecydujesz się na walkę z Przerazą. Leo zginie tak czy inaczej.
Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 22:10, Union Pacific napisał:

Tak wiem :) Chodzi mi, czy po Prologu ma to jakiś wpływ.


SPOILER
nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, że wybór ma znaczenie na samym końcu gry, których jest aż 3. Wiem też, że jedną z ważniejszych decyzji bylo wspólne zabicie Kuroliszka w kanałach
SPOILER

P.S. Spoilery nie są tylko dla Cibie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER

Dnia 19.11.2007 o 22:25, Vesania666 napisał:

nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, że wybór ma znaczenie na samym końcu gry, których jest
aż 3. Wiem też, że jedną z ważniejszych decyzji bylo wspólne zabicie Kuroliszka w kanałach

Ke? ;>
Decyzja z Kuroliszkiem wpływa jedynie na wydarzenia w akcie - jak szybko zdobędziemy dostęp do pozostałych lokacji.
O zakończeniu decydują dwa wybory - napad na bank i konflikt elfo-ludzki w Odmętach.
SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 22:27, windows00 napisał:

Ke? ;>
Decyzja z Kuroliszkiem wpływa jedynie na wydarzenia w akcie - jak szybko zdobędziemy dostęp
do pozostałych lokacji.
O zakończeniu decydują dwa wybory - napad na bank i konflikt elfo-ludzki w Odmętach.
SPOILER


SPOILER
mówię, że wydaje mi się bo jak pojawiła się później ta komiksowa scenka i mówił Geral, że pomoc Zygfryda okazała się dobrym wyborem etc.
SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, dlaczego nie chca mi platnerze w wyzimie klasztornej sprzedac czegokolwiek? Dokladnie chodzi mi o ta zbroje caly czas chcieli a kiedy zebralem 5000 na zbroje to przestali chciec mowia ze nie jestem przyjacielem zakonu ani nigdy o mnie nie slyszeli oddalem zygfrydowi te 10 jezykow topielcow i nadal nie zmienai sie nic a on zawsze sie mnie pyta czy chce do zakonu wstapiac do geralt odpowiada ze nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że podpadłeś im, wykonując zadania dla Scoia''tael. W dzielnicy nieludzi jest kowal. Jeśli ludzie z Zakonu nie chcą z Tobą handlować - on na pewno to zrobi z chęcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... też tak miałem, w sumie nie wiem dlaczego. :)
Polecam dwa rozwiązania:

1. Iść na bagna, spotkać tam zakon i Zygfryda i pomóc im w walce.
2. Iść do drugiego kowala w Wyzimie Klasztornej, czyli do krasnoluda, mieszkającego niedaleko domu Kalksteina. Ten powie Ci, że Zoltan mówił o Tobie same dobre rzeczy i bez problemu sprzeda Ci to czego potrzebujesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do osób, które ukończyły III akt, bo będzie

***SPOILER***
mam zlecenie na kuroliszki i achespory (albo jakoś tak). Kończę akt i nigdzie nie znalazłem kuroliszków, a achespora tylko jednego. Jakieś namiary?
***KONIEC SPOILERA***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

***SPOILER***

Dnia 19.11.2007 o 23:55, Karister napisał:

mam zlecenie na kuroliszki i achespory (albo jakoś tak). Kończę akt i nigdzie nie znalazłem
kuroliszków, a achespora tylko jednego. Jakieś namiary?

Kuroliszki są w jaskini na Bagnach. Tam gdzie grobowiec "kogoś ważnego" (zapomniałem, jak się nazywał :P).
Co do archesporów - często pojawia się jeden właśnie u wejścia do tej jaskini, a tak ogólnie - ich występowanie zależy chyba od szczęścia. W innych miejscach raczej ich nie spotykałem.
***KONIEC SPOILERA***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*****SPOILER*****
Tak jak napisał windows00 - pojawią się one w jaskini na bagnach (tej w której są ceglarze i w której był krąg z Quenem), tyle,że pojawią się one tam dopiero podczas zadania "Dyplomatyka i łowy", gdy Hierofant wyśle Cię po grzyba do tej jaskini.
*****SPOILER*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować