Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Podobno Wiedźmin od CDP nie był pierwszą próbą przeniesienia prozy Sapkowskiego do gry. Wcześniej też jakieś polskie studio robiło grę Wiedźmin. Ktoś kojarzy może jakie to było studio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 20:13, kaczek93 napisał:

Podobno Wiedźmin od CDP nie był pierwszą próbą przeniesienia prozy Sapkowskiego do gry.
Wcześniej też jakieś polskie studio robiło grę Wiedźmin. Ktoś kojarzy może jakie to było
studio?


Metropolis, zdaje się, że później CDP wykupiło prawa.
Link do zapowiedzi: http://img216.imageshack.us/img216/8795/wiedzminmshy3mg1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Sapkowski w książce ujął, że drzwi otwierają się w takowy sposób? Nie sądzę, zatem mamy odejście od świata Wiedźmina. I o ten realizm chodzi, tylko nie obejmiesz tego swoim wątłym umysłem, gościu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 00:22, Myniek_rp napisał:

A Sapkowski w książce ujął, że drzwi otwierają się w takowy sposób? Nie sądzę, zatem
mamy odejście od świata Wiedźmina. I o ten realizm chodzi, tylko nie obejmiesz tego swoim
wątłym umysłem, gościu.


Sorki, ale trochę już ta rozmowa za bardzo staje się irracjonalna.
Proszę, przeczytaj zatem to co tu napiszę/ałem :)

To w jaki sposób drzwi się mogą otwierać jest uzależnione od tego na jakim silniku gra została stworzona. Wiesiek leci na już dość starym, bo Aurorze stworzonej przez BioWare, to wszystko. Nikt tu o realiźmie wcale nie zapomniał, po prostu my jako gracze musimy zrozumieć, że technologia ma swoje ograniczenia. Gra ma świetny klimat, fabułę, świetnie zaprojektowane osobowości postaci, muzykę, mechanikę etc. Jest więc na czym się skupić, przez co o drzwiach kompletnie się nie myśli.
Podsumowując. O tym, że Geralt wykonuje podstawowe czynności życiowe psiarz wcale nie musiał napisać, żebyśmy o tym wiedzieli, bo jest to logiczne, a Geralt owszem mógłby w ten sposób drzwi uchylać, bo wcale nie jest to nie niemożliwe.

Ufam, że wiedźmina przeczytałeś, gdyż użyłeś określenia "nie sądzę" co sprawia, ze czytający to użytkownicy forum mogą powiętpiewać czy znasz treść skoro z wypowiedzi wynika, że autor nie jest pewien ;)

Polecam zagrać w tę grę.
Błagam, zakończmy już ten absurdalny temat. Geralt jest zblazowanym mutantem, który postanowił, że będzie w ekstraordynaryjny sposób otwierał drzwi. Tak właśnie ja interpretuję jego zachowanie, wydaje wam się inaczej, napiszcie poniżej i zrobimy sobie z tego złote myśli XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 01:45, Ichibanboshi-kun napisał:

To w jaki sposób drzwi się mogą otwierać jest uzależnione od tego na jakim silniku gra
została stworzona. Wiesiek leci na już dość starym, bo Aurorze stworzonej przez BioWare,
to wszystko. Nikt tu o realiźmie wcale nie zapomniał, po prostu my jako gracze musimy
zrozumieć, że technologia ma swoje ograniczenia.


Jestem informatykiem, już niedługo z tytułem inżyniera. Dlatego czepiam się techniki. Nie winię jednak za to personalnie nikogo, stwierdzam jedynie, iż taki błąd można było naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 09:36, Myniek_rp napisał:


Jestem informatykiem, już niedługo z tytułem inżyniera. Dlatego czepiam się techniki.
Nie winię jednak za to personalnie nikogo, stwierdzam jedynie, iż taki błąd można było
naprawić.


Jako przyszły inżynier informatyki będziesz mógł się popisać swoją wiedzą i umiejętnościami składając CV do twórców wiedźmaka. A jak już Cię zatrudnią to stworzysz łatkę i to naprawisz - liczę na Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 12:52, mufur napisał:

Jako przyszły inżynier informatyki będziesz mógł się popisać swoją wiedzą i umiejętnościami
składając CV do twórców wiedźmaka. A jak już Cię zatrudnią to stworzysz łatkę i to naprawisz
- liczę na Ciebie...


A więc jednak pojawiają się wnioski, że można było naprawić? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 13:43, Myniek_rp napisał:

A więc jednak pojawiają się wnioski, że można było naprawić? ;)


Można to naprawić, ale czy to jest opłacalne? Wystarczy przeca zrobić kil;ka dodatkowych warunków, kilka złożonych animacji i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo Geralt jest tak dopakowany że nie wymaga większej pomocy - jaskółka + puszczyk + zamieć jak masz dobrą kartę graficzną.

Tłucz Miszcza silnym stalowym, jak ifrity cię oblezą to Aard, srebrny grupowy i znowu Miszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 16:23, Net_com napisał:

Jaki jest najlepszy sposób na pokonanie wielkiego mistrza ? Jakie eliksiry wypić , jakim
stylem walczyć ? Czy bić odrazu w niego czy w ifryty ?


Używaj spoilera w takich pytaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Zanim się go poznaje mija naprawdę, większość gry. A potem i tak można zgadnąć że się z nim walczy.



Net nie powiedział ani o przyczynie, miejscu ani sposobie walki, więc osochozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować