Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Mam Edycję Rozszerzoną z Platynowej Kolekcji. Jakie, i w jakiej kolejności, patche powinienem zainstalować? I czy nie spierdzieli mi to zapisów gry? Ostatnio bawiłem się w to jakiś rok temu i pamiętam, że coś zepsułem przez te patche, a nie chcę zrobić teraz tego samego błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 00:23, Sandro napisał:

Mam Edycję Rozszerzoną z Platynowej Kolekcji. Jakie, i w jakiej kolejności, patche powinienem
zainstalować?


Nie musisz nic więcej instalować. I nie klnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby podać nazwy (linkami też nie pogardzę) ciekawych modyfikacji do gry.
Znalazłem pochwy na miecze i się zastanawiam czy są jeszcze jakieś inne mody.
Interesują mnie te modyfikacje, które ulepszają:
1. Grafikę (tekstury w wyższej rozdzielczości)
1.1 Efekty pogodowe i ich wpływ na otoczenie (wiatr poruszający liśćmi, deszcz tworzący duże kałuże itp.)
2. "Interfejs"
3. Animacje
4. Walkę (ale nie poziom trudności)
5. Otoczenie (dodają jakieś zwierzątka, rośliny bądź cokolwiek innego)
No i jakieś mody łatające różne babole.
Najważniejsze to to aby mody działały z Polską Edycją Rozszerzoną.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 17:17, Growin napisał:

Interesują mnie te modyfikacje, które ulepszają:
1. Grafikę (tekstury w wyższej rozdzielczości)


Nie ukrywam, że to mnie nieco rozbawiło. A normalne tekstury nie są w dość wysokiej rozdzielczości? Rozumiem, jeśli gra miałaby np. 10 lat, ale Wiesiek? Przecież minęły dopiero 3 lata. Oczekujesz grafiki rodem z Crysisa?

Dnia 31.10.2010 o 17:17, Growin napisał:

1.1 Efekty pogodowe i ich wpływ na otoczenie (wiatr poruszający liśćmi, deszcz tworzący
duże kałuże itp.)


Deszcz jest, kałuży wprawdzie nie ma, ale, szczerze mówiąc, czy to jest ważne?

Dnia 31.10.2010 o 17:17, Growin napisał:

4. Walkę (ale nie poziom trudności)


Akurat jest mod, który poprawia balans gry, również poziom trudności - Flash Mod. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2010 o 17:51, Vojtas napisał:

Nie ukrywam, że to mnie nieco rozbawiło. A normalne tekstury nie są w dość wysokiej rozdzielczości?
Rozumiem, jeśli gra miałaby np. 10 lat, ale Wiesiek? Przecież minęły dopiero 3 lata.

No właśnie - 3 lata. Do Obliviona i Fallouta 3 takie mody wychodzą góra po roku.

Dnia 31.10.2010 o 17:51, Vojtas napisał:

Oczekujesz grafiki rodem z Crysisa?

Nie, ale chciałbym ładniejszego Wiedźmina. Czy to źle?

Dnia 31.10.2010 o 17:51, Vojtas napisał:

Deszcz jest, kałuży wprawdzie nie ma, ale, szczerze mówiąc, czy to jest ważne?

Dla mnie tak. Lubię takie detale.

Dnia 31.10.2010 o 17:51, Vojtas napisał:

Akurat jest mod, który poprawia balans gry, również poziom trudności - Flash Mod. Polecam.

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 18:10, Growin napisał:

> Akurat jest mod, który poprawia balans gry, również poziom trudności - Flash Mod.

Lepiej skorzystać z Full Combat Reballance: http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=21782.0

Dodatkowo - wspomniany Texture Mod, chociaż kompletnie nie widzę sensu w jego instalowaniu. http://tw1.thewitcher.com/forum/index.php?topic=22598.0

Są mody, który poprawiają jakość deszczu (na wprowadzenie poruszających się liści itp. nie masz co liczyć - silnik nie wyrobi), zmieniają interfejs, wygląd Geralta itd. Poszukaj sam na tym podforum:
[POLSKIE] http://tw1.thewitcher.com/forum/index.php?board=125.0
[ANGIELSKIE] http://tw1.thewitcher.com/forum/index.php?board=153.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka:

"SPOILER"

1. Jeśli znalazłem ciało (prawdziwego) Raymonda w krypcie, a mimo to nie mogę do niego zagadać (nie mam opcji zdemaskowania go - mogę tylko iść zatłuc Baraninę lub wskazać podejrzanych, chociaż właśnie wszystkich z nich uniewinniłem!), to znaczy, że trafił mi się bug? (bo jeśli nie błąd gry, to co? - nic innego nie mogę już zrobić w grze...) Pamiętam, że wcześniej miałem w rozmowie z Raymondem opcję kwestionowania jego osoby - dlaczego ona znikła? ( Nie brałem opcji zabicia Baraniny...)

Na cmentarz dostałem się dzięki misji u Shani i brakuje mi tylko jednej Sefiry - właśnie Raymonda.

KONIEC "SPOJLERA"

2. Jeśli to pierwsze to faktycznie bug, to czy dużo będzie takich numerów w dalszych rozdziałach gry? - nie mam zamiaru grać wg poradników i robić zadań w ściśle wytyczonych kolejnościach...

PS. Mimo 3 lat od premiery gra zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ale chyba po raz pierwszy nie skończę crpg-a - właśnie przez irytujący sposób realizacji zadań oraz kretyński (wybaczcie) pomysł braku możliwości nazywania sejwów, przez co nie można sensownie robić zapisów w najważniejszych momentach gry (nie będę u licha zapisywał na kartce z której godziny zapis czego dotyczy o.O).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 01:32, Flamand napisał:

Dwa pytanka:

"SPOILER"

1. Jeśli znalazłem ciało (prawdziwego) Raymonda w krypcie, a mimo to nie mogę
do niego zagadać (nie mam opcji zdemaskowania go - mogę tylko iść zatłuc Baraninę lub
wskazać podejrzanych, chociaż właśnie wszystkich z nich uniewinniłem!), to znaczy, że
trafił mi się bug? (bo jeśli nie błąd gry, to co? - nic innego nie mogę już zrobić w
grze...) Pamiętam, że wcześniej miałem w rozmowie z Raymondem opcję kwestionowania jego

Wszystko zależy od sekcji zwłok, jeśli tą czynność źle przeprowadziłeś to nie ma odwrotu, pozostaje ci jedynie wczytanie poprzedniego save.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 07:12, meJKu napisał:

Wszystko zależy od sekcji zwłok, jeśli tą czynność źle przeprowadziłeś to nie ma odwrotu,
pozostaje ci jedynie wczytanie poprzedniego save.


Chodzi o to, czy przeprowadziło się sekcję zwłok ze wskazaniem na Kalksteina, czy nie? Pewnie tak, a niestety tak ją przeprowadziłem (ze wskazaniem na alchemika), pamiętam, że była tam jeszcze jedna opcja dialogowa do wybrania (coś w stylu "mam wątpliwości") - niestety nie sprawdziłem jej wtedy. Ech, obawiam się, że nie mam sejwa sprzed sekcji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Spróbuj może pogadać z Kalksteinem i Baraniną, ostatecznie zabij tego ostatniego jeżeli już Reymond ci to polecił, może coś się ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 14:46, Matizk napisał:

Spoiler

Spróbuj może pogadać z Kalksteinem i Baraniną, ostatecznie zabij tego ostatniego jeżeli
już Reymond ci to polecił, może coś się ruszy




"SPOILER"

Spoiler

Dzięki, ale okazało się, że musiałem udowodnić niewinność Talara (a do tego wystarczyło przyjść pod jego drzwi między 21-22 i pogadać z tajemniczym gościem*, a potem wejść za nim do Talara i zagadać - to mi dało klucz na cmentarz), potem wejść do krypty na cmentarzu i znaleźć ciało Raymonda - dopiero tak niepodważalny dowód uaktywnił opcję zmiany wyników sekcji. Wcześniej bez uprzedniego znalezienia ciała detektywa sekcję mogłem przeprowadzić tylko obciążając albo Kalksteina, albo Baraninę trzecia opcja nie chciała się pojawić - nie rozumiem dlaczego... a przeczytałem wszystkie możliwe książki/zwoje, zagadałem ze wszystkimi o tym jak przeprowadzić sekcję (z Raymondem,Vincentem, grabarzem i pielęgniarką) oraz wysłuchałem historii ogrodnika o zerrikańskich insektach, a i tak 3 opcja sekcji nie chciała się pojawić...dziwne

* wcześniej nie mogłem wpaść jak go uniewinnić, bo opcja imprezki u Shani uaktywnia się dopiero po sekcji, a tylko w ten sposób mogłem uzyskać klucz do cmentarza (Coleman mi zginął zanim do niego dotarłem więc nie mogłem już uniewinnić Vincenta)



KONIEC "SPOJLERA"

[Proszę używać opcji spoilera i takie s - Moderator isildur]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z małą uwagą - niby jest 3 lata po premierze gry i w zasadzie kto miał w nią zagrać, ten zagrał. Ale na przyszłość, gdybyś chciał spoilerować - używaj funkcji "spoiler" z menu pisania posta. Będzie z korzyścią dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni gram w Wiedźmina i muszę przyznać, że jeszcze żadna gra nigdy mnie tak nie wciągnęła nawet moja ulubiona Fable. Jestem bardzo mile zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2010 o 14:36, Orion napisał:

Od paru dni gram w Wiedźmina i muszę przyznać, że jeszcze żadna gra nigdy mnie tak nie
wciągnęła nawet moja ulubiona Fable. Jestem bardzo mile zaskoczony.


Żałuj tylko ze tak późno za nią się Wziąłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2010 o 15:16, karolekx23x napisał:

Żałuj tylko ze tak późno za nią się Wziąłeś.


Lepiej późno niż wcale. Zresztą i tak lepiej niz od razu po premierze, biorąc pod uwagę błędy w grze niespatchowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2010 o 15:36, HumanGhost napisał:

Lepiej późno niż wcale. Zresztą i tak lepiej niz od razu po premierze, biorąc pod uwagę
błędy w grze niespatchowanej.


Wtedy sam klimat by go pociągnął ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2010 o 15:16, karolekx23x napisał:

Żałuj tylko ze tak późno za nią się Wziąłeś.


Dlaczego mam żałować? Ja widze same zalety: gra jest tańsza i spatchowana jak mówił HumanGhost a klimat jeszcze bardziej podkreślony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę Witchera od nowa, i tak nasunęło mi się pytanie - czy jedno z zakończeń przedstawia Geralta oraz Shani jako parę? Pamiętam, że można było wyznać miłość Triss, ale nie jestem pewny co do tej drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować