Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2007 o 10:52, castlerock napisał:

a sam fakt ze to nasz rodzimy kultowy bohater fantasy w roli glównej wystapi i ze od wyborów
jakie dokona bedzie dobry lub zły coraz slabiej do mnie przemawia.


bo czegoś takiego w grze nie będzie. Coś nie doczytałeś do końca. Efekty naszych wyborów będą widoczne w dalszej częsci fabuły, i ponoć będą one w stylu wybierania mniejszego zła. Czyli każdy wybór przyniesie nam jakieś niekorzyści i jakieś plusy. To że kogoś ocalimy albo i nie wcale nie musi znaczyć że jesteśmy dobzi albo źli. Jak to ktoś kiedyś mówił: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)
Jedni mogą nas znienawidzić a drudzy bardziej polubić, a żadni z nich nie są bardziej źli od drugich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 10:54, ad0 napisał:

To może ucieszy Cię ta wiadomość (cytat z CDA):

"Pierwszym z nich jest nowe ustawienie kamery (domyślne, można ją w dowolnym momencie samodzielnie
przestawić) pokazujące akcję tak jak w grach Lost Planet czy Ghost Recon: Advenced Warfighter."

Co prawda nie zmieni to sposobu sterowania, ale wydaje mi się, że będzie to widok bliższy Twoim
upodobaniom. <;


Sorki za drugie posta, ale dopiero teraz odświeżyłem forum :P.
Bardzo cieszę się z tej wiadomości :). Może będzie to przypominać Fable/Gothic ( oby :) )

PS: Z jakiego miesiąca i roku masz to CDA ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 10:54, ad0 napisał:

To może ucieszy Cię ta wiadomość (cytat z CDA):

"Pierwszym z nich jest nowe ustawienie kamery (domyślne, można ją w dowolnym momencie samodzielnie
przestawić) pokazujące akcję tak jak w grach Lost Planet czy Ghost Recon: Advenced Warfighter."

Co prawda nie zmieni to sposobu sterowania, ale wydaje mi się, że będzie to widok bliższy Twoim
upodobaniom. <;


nie ucieszy.sama kamera sprawy nie załatwi, skoro zza pleców kursora nie zobaczę. a namiastki nigdy mnie nie satysfakcjonowały. a stopowanie walki celem wyboru ataku czy obrony zawsze uwazałem za conjmniej żenujące dlatego turówek nie lubię.
ale podkreslam to jest moje zdanie. wiem ze jeden lubi to a drugi co innego.
ja już się czuję rozczarowany i zawiedziony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 10:56, Latniak napisał:

> a sam fakt ze to nasz rodzimy kultowy bohater fantasy w roli glównej wystapi i ze od wyborów

> jakie dokona bedzie dobry lub zły coraz slabiej do mnie przemawia.

bo czegoś takiego w grze nie będzie. Coś nie doczytałeś do końca. Efekty naszych wyborów będą
widoczne w dalszej częsci fabuły, i ponoć będą one w stylu wybierania mniejszego zła. Czyli
każdy wybór przyniesie nam jakieś niekorzyści i jakieś plusy. To że kogoś ocalimy albo i nie
wcale nie musi znaczyć że jesteśmy dobzi albo źli. Jak to ktoś kiedyś mówił: Punkt widzenia
zależy od punktu siedzenia ;)
Jedni mogą nas znienawidzić a drudzy bardziej polubić, a żadni z nich nie są bardziej źli od
drugich.


a co w tym nowatorskiego?
toż w gothic było to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 11:00, castlerock napisał:

a co w tym nowatorskiego?
toż w gothic było to samo


To samo..... ale w bardzo prymitywnej wersji. Bo opowiadałeś się po jednej ze stron i to wszystko, robiłeś dla nich questy i już. A tutaj był wspominiany quest w którym masz ochraniać dla jakiegoś kupca jego towar. Towar chcą zdobyć elfy. I teraz mamy jeden z wyborów, zabijamy elfów, dajemu im dowar, może uda się wytargować jakiś kompromis. Możliwe że uda nam się uzyskać jakąś zapłate od kupca nawet jeśli elfy zabiorą towar.

Efekt naszego wyboru nie będzie widoczny od razu (a w Gothicu to doskonale wiemy jaki ten efekt będzie i do tego prawie natychmiast zobaczymy następstwa dokonanego wyboru), tylko po kilku-kilkunastu godzinach gry i do tego nie mamy pojęcia co nas spotka w wyniku tego questu. Gramy sobie gramy i tu nagle wyskakuje nam cutscenka w której decydowaliśmy się czy zabić elfów/uciec/walczyć o towar/oddać bez walki, i sie okazuje że przez to ginie nasz przyjaciel, ale dowiadujemy się bardzo istotnej rzeczy dla głównej fabuł gry.
To wygląda całkiem inaczej niż w Gothicu, bo tu nie masz 3 frakcji walczących o kase.

W zrozumieniu tego świata niezastąpiona jest lektura Sagi Wiedźmińskiej A. Sapkowskiego.... to jest bardziej rozbudowany i dojrzały świat niż ci się może wydawać (chociaż oczywiście mogę być w błędzie - książkę czytałeś, świat ci się nie spodobał, geralt ci się nie spodobał, to gra też ci się nie spodoba;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

owszem z tego co opisałeś widać, że ten quest wyglada świetnie. jesli bedzie ich wiecej fabuła bedzie naprawde dobra.
a co do dojrzalszego świata i bardziej rozbudowanego to jest to twe pobozne życzenie oparte na prozie Sapkowskiego czy ocena na podstawie wiarygodnych źrodeł?
zresztą mnie wcale nie zalezy zeby gra oddawała klimat książek o wiedźminie, bo ja je zaliczałem niemalze równoczesnie z ich premierami i wracałem do nich niejednokrotnie i nie ma takiej możliwości aby ktokolwiek przedstawił swiat wiedźmaków tak jak ja go sobie w łepetynie przez wiele lat czytajac ułozyłem.
ja chciałem jedynie b. dobrej gry. conajmniej takiej jak gothic i wiele lepszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 11:26, castlerock napisał:

owszem z tego co opisałeś widać, że ten quest wyglada świetnie. jesli bedzie ich wiecej fabuła
bedzie naprawde dobra.
a co do dojrzalszego świata i bardziej rozbudowanego to jest to twe pobozne życzenie oparte
na prozie Sapkowskiego czy ocena na podstawie wiarygodnych źrodeł?


Powiem tak. Film wiadomo - był jaki był, Sapkowski chciał emigrować z kraju ;p Do gry Sapkowski podchodził z początku z niechęcią, ale potem gra najwidoczniej mu się spodobała - zatwierdził scenariusz, współpracował w pewnych momentach z twórcami (jakby się nie podobała to nic takiego by nie robił). A Sapkowski chyba najlepiej wie jak ten świat i fabuła powinny wyglądać.

Dnia 07.08.2007 o 11:26, castlerock napisał:

ja chciałem jedynie b. dobrej gry. conajmniej takiej jak gothic i wiele lepszej.


Wg. mnie łątwo jest zrobić grę lepszą od Gothica - mnie nie zachwycił, chociaż podobał mi się i grałem dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja grówniez grałem dużo, w żadną inna nie grałem tyle razy. i jeśli powstanie gra która zaliczę wiecej razy niz g1g2 i nawet g3 wtedy uznam ze jest lepsza od przygód bezimiennego. z tych czy innych wzgledów. na dziueń dzisiejszy takiej gry nie ma i chyba się nie zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 12:02, castlerock napisał:

/ciach/ bezimiennego /ciach/


Nie wiem czemu ale mnie troche boli jak nazywa sie bohatera Gothica mianem bezimienny...

Przecież Bezimienny to główny hero gry Planescape:Torment, którą uważam za o wiele lepszą od Gothica, i która wyszła duuuużo wcześniej. Dlatego gdy ktoś wspomina o Bezimiennym to moje pierwsze skojarzenie pada właśnie na P:T, a nie na Gothica, gdzie bohater nazywa się.... Ja (po przejęciu NPC''a i spojrzeniu na siebie takie coś widzimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma imienia, zatem jest bezimiennym. Ot, skrót myslowy. zreszta założę się niewielu graczy podałoby twego bohatera gdyby zadac im pytanie w jakiej grze bohater jest bezimienny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że porównujecie Wiedźmina do Gothica. Gothic to przecież Action-RPG, a z Wiedźmina się szykuje rasowy RPG.

PS.Ciekawe, że pomimo tylu bugów etc. Gothic ma tylu fanów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 12:40, Satruss napisał:

Dziwi mnie, że porównujecie Wiedźmina do Gothica. Gothic to przecież Action-RPG, a z Wiedźmina
się szykuje rasowy RPG.

PS.Ciekawe, że pomimo tylu bugów etc. Gothic ma tylu fanów xD


Rasowy RPG ??. Może nie doczytałem, ale nie znalazłem wzmianki o broniach i zbrojach. Według mnie rasowy RPG, powinien mieć masę przedmiotów, zbroi itp. A mikstury i rękawice to raczej niewiele ....

PS: Sam jestem fanem Gothica i mogę Ci na to pytanie odpowiedzieć :)

FABUŁA !!!!!
STEROWANIE !!!! ( Walka :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobry jest to i fanów ma masę.
no a jak się go lubi to siłą rzeczy kazdy będzie po rpgu nie ważne czy z przedrostkiem -a czy -c oczekiwał czegoś na jego modłe.
i było nie było gothic wyznaczył pewien kanon i tego nie da sie przeskoczyć (przynajmniej w moim odczuciu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czytał ktoś coś o ekwipunku (poza tym co pokazują na stronie głównej, czyli podstawowe wyposażenie), ponieważ interesuje mnie czy będą bronie inne i zbroje ( ale w to 2 BARDZO wątpię :P ).

PS: castlerock, mam do Ciebie prośbę, pisz z mniejszą ilością błędów :) ( źle się to czyta :/ ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 12:57, ja33no napisał:

Mam pytanko czytał ktoś coś o ekwipunku (poza tym co pokazują na stronie głównej, czyli podstawowe
wyposażenie), ponieważ interesuje mnie czy będą bronie inne i zbroje ( ale w to 2 BARDZO wątpię
:P ).


Chyba na jednym z tych filmików na onecie jest powiedziane, że zbroje miecze itp nie będą wypadały z wrogów. Nie będzie ich można też znaleźć ot tak u kogoś w domu w skrzyni. Lepszy ekwipunek trzeba będzie sobie zrobić, tzn. znaleźć odpowiednie przedmioty i składniki a potem znaleźć kogoś kto to nam poskłada. Jak było na filmiku powiedziane, to w sklepach nie będzie można kupić ekwipunku specjalnie dla wiedźmina bo przecież nikt nie będzie trzymał towary dla garstki wiedźminów. Moim zdaniem jest to sensowne a zarazem ciekawsze rozwiązanie niż znane z większości RPGów super przedmioty chowane pod kamieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj:P Geralt to nie TIR:) Zapewne nie będzie możliwości zmiany oręża (np. na topór czy szablę zerrikańską) najwyżej jakieś twory krasnoludzkie lub gnomie, choć i w to wątpię. Zbrój Wiedźmini nie nosili, więc po co one?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 12:47, ja33no napisał:

Rasowy RPG ??. Może nie doczytałem, ale nie znalazłem wzmianki o broniach i zbrojach. Według
mnie rasowy RPG, powinien mieć masę przedmiotów, zbroi itp. A mikstury i rękawice to raczej
niewiele ....

PS: Sam jestem fanem Gothica i mogę Ci na to pytanie odpowiedzieć :)

FABUŁA !!!!!
STEROWANIE !!!! ( Walka :) )


Masa itemków wg. mnie to domena h''n''s... A walka w Gothicu to największa bolączka xD Wolę klikanie myszką jak w BG, IW czy NWN ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 13:11, Nufiko napisał:

> Mam pytanko czytał ktoś coś o ekwipunku (poza tym co pokazują na stronie głównej, czyli
podstawowe
> wyposażenie), ponieważ interesuje mnie czy będą bronie inne i zbroje ( ale w to 2 BARDZO
wątpię
> :P ).

Chyba na jednym z tych filmików na onecie jest powiedziane, że zbroje miecze itp nie będą wypadały
z wrogów. Nie będzie ich można też znaleźć ot tak u kogoś w domu w skrzyni. Lepszy ekwipunek
trzeba będzie sobie zrobić, tzn. znaleźć odpowiednie przedmioty i składniki a potem znaleźć
kogoś kto to nam poskłada. Jak było na filmiku powiedziane, to w sklepach nie będzie można
kupić ekwipunku specjalnie dla wiedźmina bo przecież nikt nie będzie trzymał towary dla garstki
wiedźminów. Moim zdaniem jest to sensowne a zarazem ciekawsze rozwiązanie niż znane z większości
RPGów super przedmioty chowane pod kamieniem.


Też to słyszałem w filmiku co ostatnio onet dodał :). Ale nie mówiono na razie o tym jak te przedmioty miałyby wyglądać ??

Satruss ---> to co dla mnie jest plusem dla innych może być minusem ( ot ta walka :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 12:57, ja33no napisał:

Mam pytanko czytał ktoś coś o ekwipunku (poza tym co pokazują na stronie głównej, czyli podstawowe
wyposażenie), ponieważ interesuje mnie czy będą bronie inne i zbroje ( ale w to 2 BARDZO wątpię
:P ).

PS: castlerock, mam do Ciebie prośbę, pisz z mniejszą ilością błędów :) ( źle się to
czyta :/ ).


Skoro postać wiedźmina ma być w miarę wiernie oddana - nie dziwota, że klamotów wiele z sobą targał nie będzie (dla mnie to kolejny minus)
a odnosnie błędów - sprecyzuj czy chodzi ci o stylistykę, interpunkcję czy też brak polskich znaków? A moze o całokształt?
w ramach usprawiedliwienia, wyjasniam, ze pisze w niejakim pospiechu, gdyż jestem w pracy i tych okienek mam pootwierana całą masę - spróbuj pisać pismo procesowe, odbierac co chwilę tel i do tego jeszcze sprawdzać swe posty pod katem poprawnej pisowni.... ;) zaprawde powiadam ci. łatwym to nie jest. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 13:41, castlerock napisał:

Skoro postać wiedźmina ma być w miarę wiernie oddana - nie dziwota, że klamotów wiele z sobą
targał nie będzie (dla mnie to kolejny minus)


A dla mnie to plus. Wreszcie bohater, który nie będzie targał multum niepotrzebnego badziewia. Jak gram w np. w NWN, to cały ekwipunek prawie mam załadowany, bo wychodzę z założenia - A może się to do czegoś przyda? Potem się taszczy toto wszystko, a nawet połowy się nigdy nie użyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować