Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2007 o 11:05, Karharot napisał:

Kościany poker + Talar + trochę cierpliwości. W ten sposób w II Akcie można uzbierać na wszystko
na co przyjdzie Ci ochota i jeszcze uzbierać sobie parę tysięcy na zapas.


Tyle , że to całe zdobywanie kasy okazuje sie zupełnie niepotrzebne.Mi trochę brakowało do 5000 na zakup wdzianka , więc pograłem w kości.Równie dobrze mogłem odrobinę poczekać , bo przecież nie czekały już mnie żadne poważne zakupy aż do końca gry.Jedyny moment , gdy potrzebujemy kasy to właśnie początek rozgrywki i to tylko za pierwszym razem , ponieważ potem już wiadomo , iż nie musimy się spieszyć , bo nie będzie kolejnych finansowych wyzwań.Sprawy ekonomii i ekwipunku , to w Wiedźminie absolutny , nie wiele znaczący margines.Trochę szkoda , ja akurat lubię róznorodność wyposażenia i rozwiązywanie kłopotów związanych z nowymi zakupami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 12:28, Jagged napisał:

> skąd pochodzi ta informacja o demo?
info z www.gry-online.pl

dzięki. tak cichaczem wchodzi to demo. myślę, że to dobre posunięcie i zwiększy jeszcze sprzedaż wiedźmina, bo każdy w praktyce będzie mógł się przekonać, że to wyśmienita gra. pewnie demo będzie tez do ściągnięcia z gram.pl
ciekawe ile to demo będzie ważyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 12:32, KrzychW napisał:

Tyle , że to całe zdobywanie kasy okazuje sie zupełnie niepotrzebne.

jasne, prawdę mówiąc, ja gram dla przyjemności i chyba z nałogu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:Jakim mieczem walczyć z wilkami?
Po 2:Dlaczego,chociaż wcześniej mogłem,teraz nie mogę handlować z kupcem z zakonu?Teraz mówi mi,że handluje tylko z przyjaciółmi i członkami zakonu.Wcześniej bez problemów mogłem u niego kupować...Bug?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 13:07, Union Pacific napisał:

Na wilki? Srebrnym.

Dlaczego? A podczas napadu na bank Vivaldich czyją stronę poparłeś?


Eeee...tego chyba jeszcze nie miałem :P
Wiem,że teraz za to mogę handlować z krasnoludkami :D
To chyba o to chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 13:09, dominik713 napisał:

> Na wilki? Srebrnym.
>
> Dlaczego? A podczas napadu na bank Vivaldich czyją stronę poparłeś?

Eeee...tego chyba jeszcze nie miałem :P
Wiem,że teraz za to mogę handlować z krasnoludkami :D
To chyba o to chodzi...


A w którym akcie jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 13:13, Union Pacific napisał:

> > Na wilki? Srebrnym.
> >
> > Dlaczego? A podczas napadu na bank Vivaldich czyją stronę poparłeś?
>
> Eeee...tego chyba jeszcze nie miałem :P
> Wiem,że teraz za to mogę handlować z krasnoludkami :D
> To chyba o to chodzi...

A w którym akcie jesteś?


Za niedługo skończę 2 akt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, no to być może mogłeś handlować z tym płatnerzem zakonu, bo pomogłeś Zygfrydowi w kanałach. Chyba, że jeszcze w jakiś inny sposób przysłużyłeś się zakonowi, a potem nieludziom. Reszta w III akcie się rozstrzygnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że zaniosłeś list od Yaevina do Vivaldiego - to powoduje spadek reputacji w zakonie i uniemożliwia prowadzenie interesów z ich płatnerzem i kowalem, można to odkręcić popierając zakon w starciu na bagnach ale to spowoduje że narazisz się z kolei nieludziom.
Co do wilków to nie zgodzę się z Union Pacific - wilki to normalne zwierzęta a nie potwory więc najlepszy na nie jest miecz stalowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 13:49, Union Pacific napisał:

Ach, no to być może mogłeś handlować z tym płatnerzem zakonu, bo pomogłeś Zygfrydowi w kanałach.
Chyba, że jeszcze w jakiś inny sposób przysłużyłeś się zakonowi, a potem nieludziom. Reszta
w III akcie się rozstrzygnie :)


Aha,no dzięki.Tak właśnie było,pomogłem Zygfrydowi,ale później pomagałem w kilku questach krasnalom... A co do tych wilków:też mam wątpliwości,bo wydaje mi się,że stalowy on giną w tej chwili po 1-2 ciosach...a srebrnym,co najmniej,po 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar zdobyć zbroję Kruka to tak, ale i tu mógłbym się spierać. Mi np. parametry mojej wersji tej zbroi niezbyt pasują i wolałbym tą za 5k. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde miejsce w którym respawnują się potwory, bez problemu takie znajdziesz w Aktach I-V. Jednak nie licz na to że uda Ci się tam naprawdę ponadprogramowo podrasować postać bo im wyższy masz level tym mniej expa dostajesz za przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiem... sensowny exp dostaje tylko za królewskie wywerny (troche ich malo) i bazyliszki (nie chca sie respawnowac :/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 14:13, JayL napisał:

Jeśli masz zamiar zdobyć zbroję Kruka to tak, ale i tu mógłbym się spierać. Mi np. parametry
mojej wersji tej zbroi niezbyt pasują i wolałbym tą za 5k. ;)


A jakiej wersji miałeś tą zbroję Kruka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyłem Wiedźmaka i muszę szczerze powiedzieć, że nie bawiłem się tak dobrze od czasu gdy grałem w Gothica.To samo zamotanie na początku, pewne problemy z questami i spora satysfakcja już po ich wykonaniu.
Genialne teksty i dialogi, ciekawe postacie i wciągająca fabuła oraz to co mi się najbardziej podoba w takich grach, miniquesty które nie wpływają za bardzo na fabułę ale są na tyle ciekawe, że po prostu nie można ich nie wykonać(kościany poker, zdjęcia panienek, boks, ząbki dla dentysty).
Gdyby nie długi czas ładowania i nieciekawe inventory, gra byłaby po prostu idealna. No może jeszcze przydałoby się zwiększyć poziom trudności, bo Wielki Mistrz na "normalu" jest po prostu śmieszny.Kończyłem grę na 38 poziomie, podczas walki, WM nie zabrał mi nawet 10% życia.
Ale ogólnie jeśli patrzeć na przyjemność jaką ta gra dostarcza to spokojnie można wystawić 10/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować