Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2007 o 23:59, hartmar napisał:

hejka :)
SPOILER
kończę zadanie z IV aktu ''w pełnym slońcu'' i nie mogę spotkać Jaskra przy duchu Aliny, jak
zagaduję jaskra w knajpie to nie podejmuje zadnej rozmowy. przed 20.00 jest duch a p 20.00
nie ma Jaskra. co siędzieje ?
SPOILER



idz tam okolo 19 i czekaj na nieg, bedzie nap[ewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 19:29, KrzysztofMarek napisał:

Minigra - poker w kości zawiera błędy.
Miałem fula z ręki - trzy piątki i parę dwójek. Talar miał dwie pary: parę dwójek i parę piątek.
Dokupił dwójkę, czyli miał młodszego fula a wygrał! Oszukaństwo!

MI się zdażyło tak że mieliśmy dokładnie to samo (zdaje się że też fula) i ......... niestety przegrałem :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler
Zakończyłem po raz trzeci wiedźmina, wypróbowałem trzy poziomy trudności. Jeśli ktoś chcę dojść do 50 poziomu podaje miejsca, gdzie najczęściej generują się bestie warte trochę exp.
W pierwszym akcie jeśli chcesz sobie trochę wybić bagestów najlepiej iść do pustej chatki na przeciwko kryjówki salamandry. Wchodzisz i wychodzisz pojawiają się od 21 do 5 rano, trzy, cztery bagesty, kilka kroków w stronę jaskini następny. Przez noc można w ten sposób zabić ponad 50 bagestów.
W drugim akcie na bagnach wywerny (wyspa wywern), generują się bez końca co jakiś czas. W kanałach w krypcie (do niej dostajesz klucz od cwaniaczka) pojawia się czterech graveirów. Wystarcz wyjść i wejść lub pomedytować godzinkę przy ognisku.
W trzecim akcie alpa i fleder w kanałach - ruiny elfów, (do tej części kanałów wchodzi się pierwszy raz z Wyzimy Handlowej przy zwłokach jest klucz, który otwiera kratę do już znanej części kanałów z drugiego aktu). Potwory generują się cały czas wystarczy wyjść z lokacji lub pomedytować.
W czwartym akcie najpewniejszym miejscem jest krypta na polach. Po wykonaniu misji związanych z nią, pojawiają się tam przynajmniej cztery alpy i kilka alghuli.
W piąty akcie, krypta Kruka - kilka alp, flederów i duchów oraz w starej Wyzimie koło lokum Kalsztajna pojawiają się cmentary i graveiry.
Jak dobrze pamięta to levelować opłaca się tylko do 52 poziomu bo już dalej nie otrzymuje się żadnych talentów.
Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 20:10, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ > Są błędy, ale jeszcze wszystko jest do naprawienia.
Pewnie. Jak mnie tak bezczelnie oszukał, to przed każdą rozgrywką robiłem sejwa. No to i musiał
przegrać ;-D

Po co zapisywać potem wczytywać jeżeli wszyscy wiem że jest to uciążliwe i przydługie przecież można od razu zagrac z nim ponownie a jeżeli ma gość większą kasę przy sobie to gra o większe stawki. Czasowo wyjdzie nawet krócej (no chyba że masz wypasionego kompa) a nikt na forum ci nie zarzuci że oszukujesz :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 16:20, KrzychW napisał:

bazyliszki respawnują się w IV akcie na wyspie Pani Jeziora i z kilku postów
> na forum wynika że można sobie całkiem ładnie nabić lvl

Pytanie tylko , po co ? Skończyłem Wiedźmina na 40 poziomie i właściwie rozwinąłem wszystko
, co chciałem.W tej grze nie ma broni o wygórowanych wymaganiach , które mozemy spełnić dopiero
na wysokich poziomach.Dodatkowe levele , o ile wcześniej wybraliśmy odpowiednie umiejętności
, nie podniosą ani wspołczynników , ani liczby punktów wytrzymalości.Na dodatek , końcówka
to łatwizna nawet na najwyższym poziomie trudności.Pobawić się oczywiście można , ale z dodatkowych
poziomów , korzyść jest praktycznie żadna.

Przecież nie napisałem że JA nabijałem sobie na nich lvl (po pierwsze skończyłem na 39 lvl a po drugie zabiłem je tylko 2 krotnie). PS grałem na średnim i napewno były 3 raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę nie związane z samą grą ale cóż:
Otóż chodzi o to że dostałem bon na 100zł za problemy jakie były z EK Wiedzmina oraz maila jak go użyc.
Niestety na skutek reinstalki systemu straciłem tego maila (zapomniałem o nim po prostu:P) i teraz nie wiem jak użyc tego kuponu.
Jeśli jest wśród gramowiczów ktoś kto wie jak użyc ten bon to proszę o napisanie co i jak.
Z góry dzięki i przepraszam za offtopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagminne wybijanie niektórych bestii jest nieuniknione dla graczy lubujących się w tworzeniu mikstur, szczególnie przy odmianach albedo, rubedo. Przykładem są np wywerny, fledery i inne latające paskudy ze względu na błonę lotną, jedyna substancja zawierająca rebis albedo czy bloedznigerów - krew bloedznigera, vermilion albedo. Nie spotkałem się z roślinkami lub odczynnikami alchemicznymi w grze, które mogły by je zastąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 07:41, Jagged napisał:

idz tam okolo 19 i czekaj na nieg, bedzie nap[ewno :)

czekam od 19 do 20.30 aż znika duszek Aliny i nic ... :( bez Jaskra chyba nie zakończę tego aktu ...
SPOILER
i jeszce jedno czy w tym akce znajdę zapiski dotyczące zbroi kruka, podobno są w krypcie ale nie mogę ich znaleść.
SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spojler
Najpierw musisz porozmawiać z Jaskrem w karczmie i poprosić go o ułożenie ballady. Zapiski znajdziesz dopiero w V akcie,co prawda w poradniku pisze inaczej,ale na razie nikomu nie udało się ich znaleźć.
Spojler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 09:29, hartmar napisał:

> idz tam okolo 19 i czekaj na nieg, bedzie nap[ewno :)
czekam od 19 do 20.30 aż znika duszek Aliny i nic ... :( bez Jaskra chyba nie zakończę tego
aktu ...
SPOILER
i jeszce jedno czy w tym akce znajdę zapiski dotyczące zbroi kruka, podobno są w krypcie ale
nie mogę ich znaleść.

Dopiero w piątym akcie znajdziesz zapiski elfa w krypcie strzygi

Dnia 06.12.2007 o 09:29, hartmar napisał:

SPOILER


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 09:33, mati285 napisał:

Spojler
Najpierw musisz porozmawiać z Jaskrem w karczmie i poprosić go o ułożenie ballady. Zapiski
znajdziesz dopiero w V akcie,co prawda w poradniku pisze inaczej,ale na razie nikomu nie udało
się ich znaleźć.

Po daniu Alinie lustra powinno najlepiej iść w takiej kolejności do Pustelnika- Abigeil lub Pani Jeziora-Jaskra i dopiero udać się na pola

Dnia 06.12.2007 o 09:33, mati285 napisał:

Spojler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 09:36, hartmar napisał:

już z nim gadałem, a teraz jak chcępogadać to wyświetla mu się tekst nad głową w stylu "nie
mam weny" ...

Spoiler
Spróbuj jeszcze porozmawiać z Aliną i dopiero z Jaskrem.
Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to chyba zwaliłem byłem najpierw u jaskra, pustelnika, abi, i pani jeziora ... i kurcze nie mam wcześniejszych sejwów ... :( pomocy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej czekajcie bo jak zwykle mylą mi się siostrzyczki czy przypadkiem z balladą nie trzeba się zjawić wczesniej niż przed zmrokiem przecież o to chodzi by południca oczarowana balladą Jaskra zaczekała własnie do zmroku by mogła się spotkać z siostrą i sobie wszystko wytłumaczyć ? Nie pamiętam juz dokładnie ale spróbuj być wcześniej. Ps Jaskier nie ma weny i będziesz musiał improwizować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 09:59, Zand79 napisał:

Hej czekajcie bo jak zwykle mylą mi się siostrzyczki czy przypadkiem z balladą nie trzeba się
zjawić wczesniej niż przed zmrokiem przecież o to chodzi by południca oczarowana balladą Jaskra
zaczekała własnie do zmroku by mogła się spotkać z siostrą i sobie wszystko wytłumaczyć ? Nie
pamiętam juz dokładnie ale spróbuj być wcześniej. Ps Jaskier nie ma weny i będziesz musiał
improwizować :-)

To coś w stylu jak walka ze strzygą, musisz zjawić się w określonym czasie, a gra automatycznie symuluje czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 09:06, Zand79 napisał:

Przecież nie napisałem że JA nabijałem sobie na nich lvl (po pierwsze skończyłem na 39 lvl
a po drugie zabiłem je tylko 2 krotnie). PS grałem na średnim i napewno były 3 raz


Ja bynajmniej nie czynię z tego zarzutów.Chodzi mi raczej o to , że sama konstrukcja rozwoju bohatera , nie koniecznie zachęca do dodatkowego levelowania.Są gry RPG , w których każdy kolejny poziom , to nowe możliwości.Nowe zaklęcia , wzrost zadawanych obrażeń , możliwosć używania lepszego sprzętu itp. Wiedźmin do takich tytułów raczej nie należy , a przynajmniej nie do końca.Tak sytuacja zresztą wcale nie musi być wadą.Jest to po prostu jedno z rozwiązań i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2007 o 10:17, KrzychW napisał:

Ja bynajmniej nie czynię z tego zarzutów.Chodzi mi raczej o to , że sama konstrukcja rozwoju
bohatera , nie koniecznie zachęca do dodatkowego levelowania.Są gry RPG , w których każdy kolejny
poziom , to nowe możliwości.Nowe zaklęcia , wzrost zadawanych obrażeń , możliwosć używania
lepszego sprzętu itp. Wiedźmin do takich tytułów raczej nie należy , a przynajmniej nie do
końca.Tak sytuacja zresztą wcale nie musi być wadą.Jest to po prostu jedno z rozwiązań i już.

Zgadzam się dla mnie w Wiedźminie ciekawszym zajęciem od nabijania lvl było wyszukiwanie smaczków i sprawdzanie opcji dialogowych, które są całkiem ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 10:05, szczena napisał:

To coś w stylu jak walka ze strzygą, musisz zjawić się w określonym czasie, a gra automatycznie
symuluje czas.

Przy walce ze strzygą zupełnie jakoś czas mi zwariował bo w poradniku napisali żeby przyjść o 8 i poczekać do północy ja tam wpadłem o 3 i też wszystko było ok a jak wyszydłem to już porannek a cała walka/odczarowanie zajęła mi może jakieś 2 minutki. I gdzie tu stara prawda o odczarowaniu strzygi że trzeba z nią spędzić całą noc ??? (dla świntuszków - nie chodzi tu wcale o "odkrywanie kolejnej karty) ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować