Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2007 o 15:02, Obi-wan Kenobii napisał:

Jakoś powątpiewam aby były niskie :P


Na pewno nie będą większe od Gothica 3. Na minimalu na pewno procek 1.7/2 GHz , 512MB Ram i jakas karta z Pixel Shader 2.0 i 128 Mb powinno w zupełności wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 15:07, Kocis1524 napisał:

> Jakoś powątpiewam aby były niskie :P

>

Na pewno nie będą większe od Gothica 3. Na minimalu na pewno procek 1.7/2 GHz , 512MB Ram i
jakas karta z Pixel Shader 2.0 i 128 Mb powinno w zupełności wystarczyć.


TAkie mniej więcej powinny być (mam nadzieję) W GIII to z moim 1GB Ram i GF7300 ledwo minimalne poszły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 15:12, turbol napisał:

> > Jakoś powątpiewam aby były niskie :P

>
> >
>
> Na pewno nie będą większe od Gothica 3. Na minimalu na pewno procek 1.7/2 GHz , 512MB
Ram i
> jakas karta z Pixel Shader 2.0 i 128 Mb powinno w zupełności wystarczyć.

TAkie mniej więcej powinny być (mam nadzieję) W GIII to z moim 1GB Ram i GF7300 ledwo minimalne
poszły...


nie żartuj... mnie z 1GB ramu gf6600 i prockiem 3,06 G3 na średnich całkiem całkiem chodzi...fakt ze podłubałem trochę w ini i wirtualną zwiększyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 15:12, turbol napisał:

TAkie mniej więcej powinny być (mam nadzieję) W GIII to z moim 1GB Ram i GF7300 ledwo minimalne
poszły...


Mi z moim Athlonem 2.4 1,25 Gb Ram i Radeonem 9600 ciągnę na średnich ;P
Mam nadzieję że Wiedźmin tez na średnich pójdzie. A patrząc na te nowe screeny to zdaje mi się że są one robione z modelami które są tworzone na potrzeby cut scenek żeby wszystko lepiej wyglądało. Robi się to w każdej grze bo inaczej komputer by tego ni uciągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 15:15, Kocis1524 napisał:

> TAkie mniej więcej powinny być (mam nadzieję) W GIII to z moim 1GB Ram i GF7300 ledwo
minimalne
> poszły...

Mi z moim Athlonem 2.4 1,25 Gb Ram i Radeonem 9600 ciągnę na średnich ;P
Mam nadzieję że Wiedźmin tez na średnich pójdzie. A patrząc na te nowe screeny to zdaje mi
się że są one robione z modelami które są tworzone na potrzeby cut scenek żeby wszystko lepiej
wyglądało. Robi się to w każdej grze bo inaczej komputer by tego ni uciągnął.


Pójdzie Ci wiedźmin... Raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, będzie tak jak z G3-napiszą w CDA, że gra pójdzie na kompach sprzed 3 lat a w praniu okazuje się, że trzeba prawdziwego potwora by cieszyć się z tego co w grze jest najlepsze! Pięknej grafiki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 15:31, Ronx napisał:

Eee tam, będzie tak jak z G3-napiszą w CDA, że gra pójdzie na kompach sprzed 3 lat a w praniu
okazuje się, że trzeba prawdziwego potwora by cieszyć się z tego co w grze jest najlepsze!
Pięknej grafiki...


Miejmy nadzieję , że piękna grafika będzie , ale jednocześnie gra zaprezentuje nam wiele innych zalet.Z nowymi tytułami jest niestety tak , że faktycznie dają się odpalić na najsłabszym wymaganym sprzęcie , ale wygladają wtedy gorzej nawet od gier 2-3 lata starszych , które pomimo najwyższych ustawień są dużo bardziej strawne dla sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 15:28, Oloninho napisał:

> > TAkie mniej więcej powinny być (mam nadzieję) W GIII to z moim 1GB Ram i GF7300 ledwo

> minimalne
> > poszły...
>
> Mi z moim Athlonem 2.4 1,25 Gb Ram i Radeonem 9600 ciągnę na średnich ;P
> Mam nadzieję że Wiedźmin tez na średnich pójdzie. A patrząc na te nowe screeny to zdaje
mi
> się że są one robione z modelami które są tworzone na potrzeby cut scenek żeby wszystko
lepiej
> wyglądało. Robi się to w każdej grze bo inaczej komputer by tego ni uciągnął.

Pójdzie Ci wiedźmin... Raczej.


Dla wiedźmina to nawet zwiększe do 2GB i może nawet coś jeszcze ;] pożyjemy, zobaczymy. Ale CDP mogłoby chociaż wstępne wymagania przedstawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 17:04, W.S.A.D napisał:

Zna ktoś naprawddę szczegółowe wymagania?


Właśnie wszyscy na nie czekamy ;] Jay Z wzywam cięęęęęę... plz powiedz jakie będą przybliżone wymagania ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wymagania to w tej chwili najbardziej pożądana przeze mnie rzecz, jeśli chodzi o Wiedźmina. Nie, jest jedna ważniejsza rzecz: zapewnienie, że znajdzie się dla mnie jeden egzemplarz EK w pre-orderze :D. W każdym razie teraz będziemy musieli teraz uważać na daty: edycja kolekcjonerska jest limitowana, więc trzeba ją szybko zaklepać. Zawsze jak nie starczy dla mnie EK, pozostaje i tak całkiem już wypasiona zwykła edycja Wiedźmina, ale to nie to samo, co EK... Co do wymagań jestem dziwnie spokojny. Na pewno będą niższe od tych z Gothica 3, który mi nawet chodzi ("nawet" oznacza najniższe detale, niską rozdzielczość i cięcia :D), więc Wiedźmin powinien chodzić szybciej od powyższego. Miejmy nadzieję, że w najbliższych dniach będzie więcej wiadomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 17:08, turbol napisał:

> Zna ktoś naprawddę szczegółowe wymagania?

Właśnie wszyscy na nie czekamy ;] Jay Z wzywam cięęęęęę... plz powiedz jakie będą przybliżone
wymagania ;]


można tylko przypuszczać wymagania bo nie są znane...
kupuj CD Action.
napewno przed premierą albo tuż po będą... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, i złapałem twórców na gorącym uczynku! lol:D

Czy nie dziwiło was, że na screenach przedstawiających powstającego właśnie Wiedźmina jest taka delikatna, świetlista poświata... I że dokładnie coś takiego było m.in. na zrzutach Obliviona i Gothic 3 ?
Otóż prawdopodobnie nie zobaczymy takiego efektu w grze ( tak samo jek nie było go widać w Oblivionie i GIII), bo owa poświata jest efektem działania... filtru w programie graficznym!

Od razu mówię, że nie jestem na 100% pewny i może engine gry naprawdę jest takie dobre, poza tym większość producentów używa tej sztuczki....

W każdym razie pokazuję 4 próbki ze screenami z starego Morrowinda, które podrasowałem tylko filtrem "Glow" w programie Paint.NET (jedynie zdjęcie z Balmory jest z Visual Packiem)

20070619200101

20070619200128

20070619200212

20070619200413

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:05, Ranthar napisał:

W każdym razie pokazuję 4 próbki ze screenami z starego Morrowinda, które podrasowałem tylko
filtrem "Glow" w programie Paint.NET (jedynie zdjęcie z Balmory jest z Visual Packiem)


Za to w grze odpowiadają (a przynajmniej powinny) Shaders. O ile się nie mylę, co jest możliwe. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:22, Dark Demon napisał:

Za to w grze odpowiadają (a przynajmniej powinny) Shaders. O ile się nie mylę, co jest możliwe.


Nie wiem jaką grę miałeś na myśli pisząc o Shadersach, ale w większości gier działają one tylko na wodę i ewentualnie lustra/błyszczące powierzchnie...
A ja Shadersy i tak w miarę możliwości wyłączam (zauważalnie wyższa wydajność).
Zresztą screeny, które zrobiłem są BEZ Pixel Shader...

I nie wierzę aby Pixel Shader był odpowiedzialny za tą cudną poświatę na screenach z Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:05, Ranthar napisał:

Ha, i złapałem twórców na gorącym uczynku! lol:D

Czy nie dziwiło was, że na screenach przedstawiających powstającego właśnie Wiedźmina jest
taka delikatna, świetlista poświata... I że dokładnie coś takiego było m.in. na zrzutach Obliviona
i Gothic 3 ?
Otóż prawdopodobnie nie zobaczymy takiego efektu w grze ( tak samo jek nie było go widać w
Oblivionie i GIII), bo owa poświata jest efektem działania... filtru w programie graficznym!


Od razu mówię, że nie jestem na 100% pewny i może engine gry naprawdę jest takie dobre, poza
tym większość producentów używa tej sztuczki....



Widziałem grę na żywo, i już wtedy grafika kopała dupę.

Dnia 19.06.2007 o 20:05, Ranthar napisał:

W każdym razie pokazuję 4 próbki ze screenami z starego Morrowinda, które podrasowałem tylko
filtrem "Glow" w programie Paint.NET (jedynie zdjęcie z Balmory jest z Visual Packiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:39, YarpenZirgin napisał:

Widziałem grę na żywo, i już wtedy grafika kopała dupę.

Po tych słowach jestem Ci w stanie uwierzyć, że jesteś prawdziwym Yarpenem, a nie tylko nędznym sobowtórem. ;)
A brodę masz do pasa?

;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy EK będzie dostępne tylko na GRAM.PL czy też w innych sklepach internetowych dużo wiadomości pojawiło się na temat wiedzimina od wczoraj myślę że kolejną widomością będzie pojawienie się predatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować