Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2006 o 18:40, Dutagamo napisał:

Jak można pokonać kryształowego golema??


Skuteczna jest tylko broń obuchowa min. +2. Natomiast "przeszukiwanie" służy do znajdowania pułapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Yorguś :)

Mówią, że czytanie ze zrozumiemiem to klucz do sukcesu :)

Ale na swoje usprawiedliwienie powiem, że szukalem kogoś kto mnie zaatakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej ale nie pamiętam w której lokacji trzeba też było zaatakowac Łupieżcę Umysłu i jego bandę jak sie nie myle:). Więc nie wiem jak ich przeszedłes:D..jak myslales ze kazdy cie bedzie atakował:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanko co do tych broni obuchowych: 1) to są kije?? czy jescze któreś z tych to są bronie obuchowe
2) czy w jakiś sposób da się zrobić +2?? czy trzeba szukać tej broni +2??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 18:58, 666guru666 napisał:

Gram i dopiero poczatek 2 ale 1 moim zdaniem była lepsza co to za badziewskie zadania idz zaloz
kolo na zuraw albo cos

Na początku twoja drużyna nie nadaje się zbytnio do walki np. z trollami, więc są właśnie takie zadania, żeby zwiększyć doświadczenie. Jeżeli lubisz jednak "sieczkę", to bez obaw - jest jej pod dostatkiem i wcale nie będziesz długo czekał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 18:54, Dutagamo napisał:

pytanko co do tych broni obuchowych: 1) to są kije?? czy jescze któreś z tych to są bronie obuchowe


Kije, młoty, proce.

Dnia 19.10.2006 o 18:54, Dutagamo napisał:

2) czy w jakiś sposób da się zrobić +2?? czy trzeba szukać tej broni +2??


Taką umagicznioną broń należy zdobyć, nie można jej samemu wykuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GanD jak myślisz czy majac kapłana z procą i pociskami korozji mógłbym pokonać kryształowego golema?? a czy ty grając jak zabiłeś kryształowego golema??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 21:41, Dutagamo napisał:

GanD jak myślisz czy majac kapłana z procą i pociskami korozji mógłbym pokonać kryształowego
golema?? a czy ty grając jak zabiłeś kryształowego golema??


Nie, o ile te pociski nie mają umagicznienia min. +2. Jeśli tak, to wal śmiało. Natomiast najlepiej załatwić go jakimś wojownikiem lub kimkolwiek wyposażonym w magiczny młot +2. Wówczas jedna postać robi za przynętę, a ta z młotem okłada golema (będzie zadawać bardzo duże obrażenia ze względu na bonus do obrażeń jaki otrzymujesz w walce z istotami podatnymi na obuchy), kilka celnych trafień i po nim. Tylko musisz uważać: gdy golem zwróci się przeciw postaci wyposażonej w młot, wówczas uciekaj i atakuj innyni bohaterami, dopóki znów nie zainteresuje się przynętą. Warto się trochę pomęczyć, bo w nagrodę jest bardzo dużo doświadczenia. Poza tym później na Twojej drodze stanie kilka o wiele silniejszych golemów, których nie sposób ominąć. Na tym etapie (Lodowa Świątynia) powinieneś mieć na swoim wyposażeniu jakiś młot +2 albo chociaż takie pociski do procy (nie liczy się umagicznienie procy, ale samych pocisków), jeśli takowego nie masz, to cofnij się, poszukaj, być może coś przeoczyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 18:58, 666guru666 napisał:

Gram i dopiero poczatek 2 ale 1 moim zdaniem była lepsza co to za badziewskie zadania idz zaloz
kolo na zuraw albo cos


Tego typu zadania to tylko w prologu są. Mnie one nawet się podobały (może dlatego, że lubiłem też sobie pograć w BG 1&2, a tam tego typu zadań to troche było).
Nawet, gdyby uważać że te zadania są do kitu, to i tak druga częsć moim skromnym zdaniem jest lepsza, gdzieś już wymieniałem argumenty za, ale nie pamiętam gdzie, a poza tym to i tak napewno nikogo to nie intresuje, więc nie będę szukał tego posta i umieszczał linka do niego :). W skrócie to 2 jest lepsze od 1 bo: D&D2, dłuższa rozgrywka, więcej pobocznych zadań, troche lepsza grafika i pare innych zalet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok znalazłem trochę pocisków +2 i jedyną możliwościa bęzie atakować moim kapłanem z procy :) ale co do tego młota to gdzie go znalazłeś?? bo ja prezeleciałem całą grę aż do tego wejsćia do andory i nie znalazłem go :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 21:40, Dutagamo napisał:

ok znalazłem trochę pocisków +2 i jedyną możliwościa bęzie atakować moim kapłanem z procy :)
ale co do tego młota to gdzie go znalazłeś?? bo ja prezeleciałem całą grę aż do tego wejsćia
do andory i nie znalazłem go :/


To nie musi być koniecznie młot. Może to być dowolna broń zadająca obrażenia obuchowe, np.: wekiera, maczuga, morgensztern. Byle miała umagicznienie +2 lub większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2006 o 23:07, Xanax napisał:

To nie musi być koniecznie młot. Może to być dowolna broń zadająca obrażenia obuchowe, np.:
wekiera, maczuga, morgensztern. Byle miała umagicznienie +2 lub większe.


Nie gadajcie tak cały czas z tym umagicznieniem +2. Tak się akurat składa, ze właśnie od czasu do czasu bawię sie w Icewinda 2 i całkiem niedawno skończyłem rozdział w lodowcu. Większość golemów ubijał u mnie Krasnolud, warrior :) z młotem bojowym rzemieślnika (tak się nazywa), a jest to broń magiczna +1. Golemy padały jak muchy :) a dmg razem z dodatkami dochodził tu nawet do 50-60 jednym trafieniem (na 9-10 lv :).
Po prostu musi być to broń obuchowa (najlepiej młot bojowy :) lub proca na odoległość) i zapewne umagiczniona. Nie próbowałem kosić golemów zwykłym młotem niemagicznym, więc nie wiem czy taka broń by go zraniła, ale wiem na 100%, ze na te kryształowe golemy z lodowca umagicznienie +1 wystarczy w zupełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przesadziłem z tym umagicznieniem. Przed chwilą sprawdziłem w grze (akurat jestem niedługo po zwiedzaniu świątyni) i niektórek bronie, którymi tłukłem golemy mają umagicznienie +1. Więc taki modyfikator wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie i ja przepraszam za wprowadzenie w błąd. W IWD2 ostatni raz grałem przeszło 2 lata temu i nie pamiętam już wszystkiego tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem ID II i powiem szczerze, że zawiodła mnie finałowa walka - wygrałem za 2 podejściem :( W sumie spodziewałe się czegos bardziej wymagającego. Moim zdanie trudniejsza była walka z Panem Xvimu czy jakoś tak po odprawieniu rytuału Illmatera.

Dlatego teraz chciałem pograc w słynne Serce Furii i tu zaczyna się problem: czy wystarczy w opcjach gry ustawic poziom trudności na najwyższy i zaimportowac postacie, żeby rozpoczac gre w tym trybie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 19:20, depro napisał:

Właśnie skończyłem ID II i powiem szczerze, że zawiodła mnie finałowa walka - wygrałem za 2
podejściem :( W sumie spodziewałe się czegos bardziej wymagającego. Moim zdanie trudniejsza
była walka z Panem Xvimu czy jakoś tak po odprawieniu rytuału Illmatera.

Dlatego teraz chciałem pograc w słynne Serce Furii i tu zaczyna się problem: czy wystarczy
w opcjach gry ustawic poziom trudności na najwyższy i zaimportowac postacie, żeby rozpoczac
gre w tym trybie?


W opcjach konfiguracji pod suwakiem poziomu trudności musisz zaznaczyć opcję Serce Furii i potem zacząć nową grę z importowanymi postaciami. Suwaka nie trzeba wogóle ruszać, bo po zaznaczeniu sam ustawia się na najwyższy poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wchodzę w Opcje -> Opcje Gry i tam mam suwak trudnosc gry, pod nim znajdują się "przyciski":
przezroczystosc przeszkod,
grupowe widzenie w ciemnosci,
pogoda,
max. liczba PZ na poziom
krwawa laznia

nic wiecej nie ma :( mogę jeszcze wejsc z tego miejsca w interakcje i autopauze ale tam nie ma trybu serce furii :(

teraz nie wiem czy u mnie jest cos nie tak czy patrze nie tam gdzie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2006 o 19:58, depro napisał:

nic wiecej nie ma :( mogę jeszcze wejsc z tego miejsca w interakcje i autopauze ale tam nie
ma trybu serce furii :(


Dlatego nic więcej nie ma bo sprawdzasz w opcjach w grze, a musisz w oknie konfiguracj(wchodzi się do tego z windowsa, jest w folderze z grą i w menu start). Tam będzie odpowiednia opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować