Zaloguj się, aby obserwować  
Pagon

Spore - tema ogólny

27 postów w tym temacie

TEn tema poświęcam grze Spore. Gra to połączenie Diablo, Sim City, Pac-Mana i Cywilizacji. Tworzymy swojego stwora i gramy! Gra wychodzi w 2007 roku, jak chcecie się dowiedziec więcej to przeczytajcie w CDA lub obejzyjcie relacje na Hyperze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2006 o 11:42, Pagon napisał:

TEn tema poświęcam grze Spore. Gra to połączenie Diablo, Sim City, Pac-Mana i Cywilizacji.
Tworzymy swojego stwora i gramy! Gra wychodzi w 2007 roku, jak chcecie się dowiedziec więcej
to przeczytajcie w CDA lub obejzyjcie relacje na Hyperze :D

za wiele o grze sie nie rospisałeś, a zdaniem o tworzeniu potwora mogłeś wprowadzić wielu graczy w błąd(pomyślą że to dodatek do Black&White :) )

W grze chodzi o to że zabawimy sie w Boga. Gracz tworzy i steruje, najpierw pojedynczym organizmem, a potem całym gatunkiem na przestrzeni wielu pokoleń do momentu, kiedy gatunek staje się inteligentny. Wtedy gracz rozpoczyna budować podstawy cywilizacji i zarządzać społeczeństwem. Jedną z głównych innowacji Spore jest bardzo szeroki zakres możliwości tworzenia. Można ustalać takie szczegóły jak np.: ilość oczu, wielkość stopy, długość głowy, sposób i kąt wygięcia kręgosłupa. Nawet wygląd budynków można zmieniać z uwzględnieniem najmniejszych szczegółów. Rozpoczynamy od jednokomórkowego organizmu, kierujemy nim, tworzymy cywilizacje i wyruszamy na podbój kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się wspaniała gra i tyle. Niestety Spore wyda w Polsce EA Polska :( To oznacza wyskoa cenę gry (ok. 140 zl) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na moj gust to z tą gierą jest coś nie tak. Zapowiadano ją już 2 lata temu, że ma wyjść lada moment, i nic.
Tematyka może i jest interesująca, ale to jest gra robiona przez tworcow The Sims, sądzę więc że nic dobrego z tego nie wyjdzie, a przynajmniej nie tak dobrego jak się zapowiada. Choć i tak z chęcią zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2006 o 11:42, Pagon napisał:

TEn tema poświęcam grze Spore. Gra to połączenie Diablo, Sim City, Pac-Mana i Cywilizacji.
Tworzymy swojego stwora i gramy! Gra wychodzi w 2007 roku, jak chcecie się dowiedziec więcej
to przeczytajcie w CDA lub obejzyjcie relacje na Hyperze :D


A co jeśli ktoś nie kupuje CDA ani nie posiada w telewiorni Hypera? Tak jak ja naprzykład. Topik taki jest w tym momencie śmieciowym topikiem zupełnie nic nie wnoszącym. Powinieneś szerzej przedstawić prezentowaną przez Ciebie grę. Podać bardziej konkretne źródła informacji przynajmniej.

A tak w temacie. To faktycznie zapowiada się na kawałek ciekawego softu. Trochę grafika może odstraszać ale nie jest to chyba najistotniejsze. Obawiam się jednak, że pomimo tej dowolności w kreowaniu świata ludzie poprzestną na zaledwie paru najbardziej wyprobowanych wersjach. Jednym słowy to może być produkt oferujący zbyt odległe horyzonty myślowe co z reguły będzie odstraszać potencjalnych graczy i wybierać oni bedą najprostszą linię. Ale może się mylę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2006 o 11:50, Lex napisał:

To oznacza wyskoa cenę gry (ok. 140 zl) :(

Dlaczego tak uważasz lem też chce zawalczyc o klienta więc też gra w "walce cenowej" np. city life kosztowało 50 a też wielkie hity Q4 czy Gun kosztowały 79.90 ale też są przypały w drugą strone bitwa o środziemie kosztowała 160 zł( a tak a propo w jakimś emipiku widziałem edycje kolekcjoneską za 129zł śmieszne edycja kolekcjoneeska tańsza od normalnej)
żeby nie było off topu Spore to będzie (przynajmniej mam taka nadzieje)gra wielka i dopracowana w każdym calu i zapowiada się gra która zrewolucjonizuje cały rynek gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gry EA są stanowczo za drogie (kasą mam na nie ale...). 150 PLN za marne pudełko DVD, instrukcję i nośnik z grą. Za taką cenę wolę kupić jakąś EK. To jest moje zdanie, a ty nie musisz sie z nim zgadzać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2006 o 11:42, Pagon napisał:

TEn tema poświęcam grze Spore. Gra to połączenie Diablo, Sim City, Pac-Mana i Cywilizacji.

CO?? Jakie Diablo, nie ma tam ani śladu Diablo. Spore to nie rozwałka, ale strategia! Jaki Pac-man, to nie zręcznościówka! To, że jest sobie stworek, to już dla ciebie PacMan? Wątpię, żeby ekonomia była tam ważna, więc raczej bardzo daleko tej grze do SimCity, wątpię także, aby gra miała przypominać Cywilizację (choć to już chyba najbardziej z całego tego zestawu). Spore to gra jedyna w swoim rodzaju, w której tworzymy od zera swój własny gatunek, ewoluujemy go, następnie zaczynamy tworzyć osady, aby w końcu podbić nią kosmos. Więc obrazą dla gry jest twierdzenie, że gra ta to po prostu zlepek dobrych pomysłów z różnych gier, w tym Diablo. Podobnie było z poprzednią grą tego samego pomysłodawcy, Willa Wrighta - The Sims. Też była to gra jedyna w swoim rodzaju, której nikt nie potrafił poirównać do żadnej innej (choć w wypadku Spore można niemalże bez wachania powiedzieć, że jest to strategia, na początku może trochę RPG).

Z niecierpliwością czekam na grę, choć na razie nie ma żadnych oznak na niebie, aby miała ta gra nadejść zbyt szybko... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Megasymulacja ze stajni Maxis zapowiada sie rewelacyjnie - i na mnie działa piorunująco - chcę ją mieć i w nią grać. Niezależnie od ceny kupię - takiej mieszanki wielogatunkowej i w dodatku w takim wykonaniu jeszcze nie było. A na Maxis możemy liczyć - premiera w 2007 roku.

Dla tych, co nie wiedzą co to Spore:
- zajrzyjcie na stronę gry: www.spore.com

Cena jak cena - EA pewnie zaserwuje nam zaporowo 140-160 złotych, co oczywiście mało nie jest... Szkoda, że to właśnie im przypadła dystrybucja tego tytułu. W CDProjekt byłaby pewnie za 99,90 max 129,90 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam jakoś ta gra wogóle nie interesuje i raczej w nią nie zagram...
Info dla zainteresowanych: premiera została przesunięta na następny okres rozliczeniowy (rozpoczyna się on w kwietniu przyszłego roku a trwa do kwietnia 2008 roku...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie ten filmik i naprawdę nabrałem ochote na grę :) Nie wiem jak to będzie potem z prowadzeniem naszych stworków w postępie technicznym itd. ale ja mam największą ochotę pobawić sie w tworzenie takich stworków :) Jak gra będzie w przystępnej cenie, to kupie na pewno!

http://video.google.com/videoplay?docid=-394434397798392775&q=spore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik. Naprawdę zapowiada się na ciekawą grę i niezwykle rozbudowaną. Tu tworzę sobie stworka, a tam latam po przestrzeni kosmicznej :). Czekam na efekt końcowy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tej grze juz ponad rok temu i jak widze projekt nieźle się rozwija. Bardzo ciekawie zapowiada sie ta gra. Będzie to jedna z nielicznych gier, która moze wyglądac zupełnie inaczej dla każdego gracza. Ciekawe jak to wyjdzie. Osobiscie wyrażam swoje zainteresowanie ta pozycją. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno kupie ! Podobno ma byc śmieszna a ja lubie smieszne giery, tylko skoro wychodzi w 2007( drugi kwartał ) to jakie bedzie miała wymagania :/ oficjalna strona gry : www.spore.com

ps. moze mi ktoś powiedziec kiedy na hyperze pokazują ta gre , dzieki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 14:08, barteg napisał:

Napewno kupie ! Podobno ma byc śmieszna a ja lubie smieszne giery, tylko skoro wychodzi w 2007(
drugi kwartał ) to jakie bedzie miała wymagania :/ oficjalna strona gry : www.spore.com

ps. moze mi ktoś powiedziec kiedy na hyperze pokazują ta gre , dzieki !

Mi to wyglada na polepszony silnik graficzny którego używało The Sims2, więc może wymagania nie będą takie duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przeczytałemo niej w CD-Action to aż mi ślinka ciekła :D Jeśli ta gra będzie taka jak napisali w recenzji, to będzie to kawał dobrej strategii :))) No i do tego rozwój całej cywilizacji od jednego zarodka :))) A jak jeszcze dodać fakt, że w erze kosmicznej będzie tyle planet, że gra może nigdy się nie skończyć, to już w ogóle miło będzie. Najfajniejsze w tej grze chyba będzie, to, że zaczniemy od jednego zarodka, potem on znajdzie drugą połówkę, rozmnoży się i przejdzie ewolucje :D A następnie będą jakieś kolejne etapy naszych potworków od tego, że połączą się w plemię, a potem w miasto aż do tego, że będą żyli w kosmosie :) Mi się to podoba i to bardzo... Do tego będzie wspaniały edytor do zaprojektowania własnego potworka, budynków, roślin, planet :D
Jednym słowem już się nie moge doczekać ;) Ale najpierw lepiej poczekać na demo;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować