Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft na poziomie z 2007 roku

54 postów w tym temacie

Sklep nie uchroni przed spadkiem grajacych, tylko zwiekszy dochod.

Fakt faktem WOW jest piekielnie wytarty juz za te 9 lat. Zmieniac gry nie beda. Osobiscie najlepiej wspominam czas podstawowego WoW i z czasu TBC. Reszta to kiszka byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejdą na model F2P i baza użytkowników wywinduje po niebiosa. :)
Nie gram w WoWa już od dawna (skończyłem grę na pierwszym miesiącu Cataclysm), ale jednego jestem pewien - żadne mmo nie ma takiej ilości zawartości do roboty jak WoW.
I tak jak kolega powyżej, dla mnie najlepsze czasy to TBC,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wotlk też jeszcze trzymał poziom, ale po cataclysmie to zrobiło się łatwe...
Ale na F2P nie przejdą... i tak zarabiają na tym nadal grubą kasę, nawet jak by stracili jeszcze kolejny milion czy dwa, kasa nadal leci i to strumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> ale jednego jestem pewien - żadne mmo nie ma takiej ilości zawartości do roboty jak WoW.

EVE Online

> I tak jak kolega powyżej, dla mnie najlepsze czasy to TBC,

Też się pod tym podpisuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sami są sobie wini, to co zrobili z tą grą na przestrzeni ostatnich dwóch dodatków nawet nie zasługuje na komentarz, cóż nadchodzi sklep który przyniesie zapewne niemałe zyski, każdy będzie chciał dokupić ''unikalny'' element garderoby.

Pewnie przesyt gier podobnych oraz darmowych też ma tutaj znaczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> wotlk też jeszcze trzymał poziom, ale po cataclysmie to zrobiło się łatwe...
> Ale na F2P nie przejdą... i tak zarabiają na tym nadal grubą kasę, nawet jak by stracili
> jeszcze kolejny milion czy dwa, kasa nadal leci i to strumieniem.

Tak Cata był taki prosty że ludzie zabijali się w pugach na Heroikach... albo męczyli się parę godzin by je przejść. Nie wspomnę co się działo na hero raidach :]
Oczywiście mowa tu o początku cata - nie tego co było już pod koniec.


Gra jest już dość stara jednak mimo to patrząc na Old Republic który ma około 300k graczy płacących subskrycje ( i okrzykiwany był kilerem wow'a) , Blizzarda wynik nadal jest inponujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy produkt kiedyś zaczyna zdychać. Czas na wielki update grafiki, mechaniki, świata albo w ogóle przeniesienie MMORPG wieki do przodu, napisać nową historię. Nadal jednak za dużo zarabiają, by porzucić pseudorozwój WoW, a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spadła bo są wakacje więc to nic dziwnego :). Po wakacjach i wprowadzeniu patcha 5.4 myślę że z powrotem będzie te 8,6mln ludzi :). Tak swoją drogą jestem za tym by NIE przechodzili na F2P model bo fala gimbusów zaleje tą grę a nie mam zamiaru czytać wiązanki po co drugim duelu jak jakiś gimbusek przegra i będzie wyzywał po rodzicach, po mnie bo nie będzie umiał przegrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele gier chciało by się starzeć jak WoW, spadek zainteresowania jest normalny, na rynku jest spory wybór gier. Nadal jest to gigant ale wiele gier ma coraz większe społeczności. Na chwilę obecną ludzie szukają czegoś co ma choć trochę zmienioną mechanikę i dodane nowe elementy.


@Eternal101
Dla gimbusa z eurolandu abo to nie problem, pugi nie grzeszą poziomem ale no tak w twoim idealnym świecie p2p wszystko jest ze złota. Spadek jest już od kilku miesięcy więc to raczej nie wakacje. Chyba że populacja 12mln graczy jak kiedyś zmniejszyła się do obecnego stanu przez wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się wcale nie dziwię, że liczba spada i spadać będzie( i tu żadne kolejne dodatki mniejsze czy większe nie pomogą. Przejście na free to play też jest bez sensu bo to już nie będzie to samo.) Jest to już ,,leciwa" gra , która nic nowego już nie wniesie i dlatego powinna przejść na emeryturę. Myślę, że po prostu nadszedł czas na ,,małą" rewolucję w postaci World of Warcraft 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było oczywiste że ludzie odejdą blizzard zaczął odwalać coraz gorsze pomysły a pandaria to już kompletnie typowa bajka zamiast porządnego świata fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 13:13, Gumisiek2 napisał:

Uruchomić serwery pod Vanillę, TBC i WoTLK-a i po kłopocie.

Na których prawie nikt by nie grał. Te etapy WoWa są najlepsze jako wspomnienia. Gdyby WoW wrócił np. do rozwiązań z TBC to dopiero nastąpiłby spadek populacji... Dlatego np. w Cata wprowadzono LFR, bo wielu odchodziło, bo nie miało co robić (a content 10 man został zrównany poziomem z 25 manem, przez co rozpadło się sporo mniejszych gildii, aczkolwiek duży udział tutaj też miało wprowadzenie levelowania gildii).

Spadku można się było spodziewać z powodu dłuższego braku nowego, większego contentu. Po 5.4 zapewne sytuacja się ustabilizuje. Mówienie o F2P nie ma sensu, bo za dużo Blizzard zarabia na abonamencie. Głupotą byłoby przechodzenie na ten system, bo nie ma żadnej gwarancji, że te prawie 8 milionów opłacających abonament nagle zaczęłoby płacić tyle samo za jakieś dodatkowe rzeczy. Poza tym, zabiłoby to wiele topowych gildii, jeśli progress postaci mógłby być kupiony poprzez sprzedawanie ekwipunku, przez co nie byłoby już możliwości progressu na równych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Uruchomić serwery pod Vanillę, TBC i WoTLK-a i po kłopocie.

Ta tylko po co ? By pojawił się płacz że znudziły im się te same raidy po miesiącu i brak patchy nowych? Nostalgia to fajna rzecz.. oślepia człowieka totalnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować