Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fez 2 został anulowany

19 postów w tym temacie

Obraził się. LOL.

Wiem już, że nigdy nie kupię nic od tego gościa - co jeśli hipsterstwo może przenosić sie drogą bitową? Wolę nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.

Koleś jest debilny. Wciąż jakieś dramy i płacz o nic. Co chwile gada że tego nie będzie, że to i tamto, a miesiąc później jednak to robi.

Przykładem może być wydanie Feza na sprzęcie dla Excela...

Już nawet giganty są mniej drażniący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleś może ma problemy ze sobą i zbyt "agresywny" jest ale stworzył jedną z najlepszych gier indie ostatnich lat. FEZ jest po prostu Świetny. Szkoda 2 części ale może właśnie jak się odetnie to ją zrobi i nagle bach premiera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowiek ma zdecydowanie problemy z głową. Zrobił jedną i tylko dobrą grę a gwiazdorzy jakby miał na koncie z 10 wielkich hitów.

Inna sprawa, ze się nie dziwie, iz nie chciał razem z Blowem komentować zmiany polityki MS. Ta firma obecnie jest jak kurczak z odciętą głową i za chwilę może znowu zmienić zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 13:15, Bambusek napisał:

Człowiek ma zdecydowanie problemy z głową. Zrobił jedną i tylko dobrą grę a gwiazdorzy
jakby miał na koncie z 10 wielkich hitów.


Co jak co ale Phil może jest marudny, chamski itp. ale wiele jego nerwów i pewnego rodzaju nienawiści ja rozumiem. Poniekąd jest to jego wina że robił grę dla M$ ale to jak był traktowany (cos jak ekipa od meat boya) to już rzecz która może narąbać w głowie gdy się ma problemy finansowe a jednak nadal inwestowalo się w skończenie gry.

Człowiek robił coś co miał w głowię 5 lat. Poświecił pięć lat na coś to jest spory sukces. Był bankrutem.. po 4 latach wisiała groźba tego że w ogóle to co robił przez 4 lata nie zaistnieje (zresztą wspomina o tym też w filmie że by popełnił samobójstwo i to nie dlatego że ma coś z głową, po prostu on już nie miał nic tylko długi i kredyty). M$ go olewał. W Indie game the movie własnie chyba edmund mcmillen mówił że dla M$ przesunięcie na następny tydzień premiery to jest nic dla twórców jest to być albo nie być.

Takie coś kopie ostro. Sam nie raz inwestowałem swoje pieniądze w projekty w które wierzyłem ale gdyby się nie zwróciły to bym był bezdomny. U mnie też to zależało od czyjegoś widzimisię.

Więc ja poniekąd tą jego nienawiść rozumiem chociaż nie popieram pewnego sposobu jego wypowiedzi, własnie zarozumiałego złamasa ;).

Po prostu widocznie te wszystkie przeżycia to było dla niego za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem, z jakiego powodu ma problemy i że łatwo mu nie było. Jednak jego sposób radzenia sobie z tym raczej przyjaciół mu nie zjednuje. I się robi taka spirala, gdzie on nakręca innych, a inni jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 17:36, Bambusek napisał:

No ja rozumiem, z jakiego powodu ma problemy i że łatwo mu nie było. Jednak jego sposób
radzenia sobie z tym raczej przyjaciół mu nie zjednuje. I się robi taka spirala, gdzie
on nakręca innych, a inni jego.


Tak masz rację, jednak mógłby próbować sobie z tym jakoś radzić lub po prostu często się powstrzymać. Dlatego ogólnie jego zachowania nie tłumaczę ale jednak nie każdy wie że miał taki problemy (i nie tylko on) a często go ludzie krytykują "zrobił sobie grę i ma gdzieś graczy" nie.. robiąc grę każdy sprawił by miał gdzieś graczy.

W filmie też było o tym jak groźby lub słowa nienawiści na niego szły bo gry jeszcze nie wydał. Ogólnie szkoda mi go trochę że takie przykre zderzenie miał z tym biznesem. Ale to jest nawet ciekawy materiał na film ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Indie Game: The Movie i akcje "nienawidzę Cię bo Fez jeszcze nie wyszedł" to było ostre przegięcie. Może gdyby gra byla z Kickstartera to byłoby jakoś uzasadnione, a tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

błędem fisha było pełne zaangażowanie budżetowo-czasowe w projekt i kilka resetów

mógł tworzyć jedną wersję, dorywczo, zamiast usiłować coś udowodnić

skaza charakteru, takie ego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2013 o 10:55, Greg_Ciezak napisał:

Fish za głupoty które mówił na temat japońskich gier powinien zostać stracony (w sensie
zawodowym).

Powiedział, że współczesne japońskie gry stoją w miejscu. Cytat (z Indie Game: The Movie Special Edition):

"They suck. I''m sorry, like, you guys need to get with the times and make better interfaces, and, like, update your technology. We''re totally kicking your ass. Back then you guys were the king of the world, but your time has passed. I''m so sorry! <with a smile and a laugh>"

I wyjaśnienie samego Fisha: http://www.reddit.com/r/IAmA/comments/1aj74m/i_am_phil_fish_cocreator_of_fez_ask_me_anything/c8xyoex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować