Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Naughty Dog drżało o oceny The Last of Us, jednej z najlepszych gier tego roku

22 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Może to fałszywa skromność, a może po prostu szczere wyznanie twórców jednej z najwyżej ocenionych gier tego roku. Ekipa Naughty Dog wcale nie miała pewności, że The Last of Us spotka tak ciepłe przyjęcie.

Przeczytaj cały tekst "Naughty Dog drżało o oceny The Last of Us, jednej z najlepszych gier tego roku" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 14:59, Amiga4ever napisał:

Żenujące jest porównywanie genialnego The Last of Us ze sredniaczkiem jakim jest nowy
Bioshock.

Genialnego TLoU? Przecież pod wieloma względami ta gra jest średnia, gorsza od Uncharted, niedopracowana z przeciętnym scenariuszem... Zdecydowanie wolę Bioshocka.
To media zrobiły z TLoU grę genialną, ale na 100% takim czymś nie jest.

Naughty Dog miało o co drżeć...

Przy okazji, zachęcam do wysłuchania: http://dspodcast.pl/podcast/dualshock-podcast-147/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie Infinity znudził gdzieś w połowie gry. Nuda nic więcej. Jak chce postrzelac to odpalam Left for Dead. Bioshock miał być czymś innym nizeli zwykła strzelanka. Jak widać pozostało tylko strzelanka o której większość już zapomniała. Last of Us przechodzę już kolejny raz. Frajda równie wielka jak za pierwszym razem.
Jeżeli ktoś uważa, że Infinity to najlepsza gra ostatnich lat...To ja się pytam..Boże to w co wy gracie?? Juz Super Frog bardziej wciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Last of Us gra była by świetna... gdyby nie fakt że osoby towarzyszące są dla grzybozmobi niewidzialne... to czasami psuje nastrój w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najlepszych gier tego roku... jednej? A to może być więcej czegoś "najlepszego"? I zdecydowanie jest to na razie najlepsza gra tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mnie Infinity znudził gdzieś w połowie gry. Nuda nic więcej. Jak chce postrzelac to odpalam
> Left for Dead. Bioshock miał być czymś innym nizeli zwykła strzelanka. Jak widać pozostało
> tylko strzelanka o której większość już zapomniała. Last of Us przechodzę już kolejny
> raz. Frajda równie wielka jak za pierwszym razem.
> Jeżeli ktoś uważa, że Infinity to najlepsza gra ostatnich lat...To ja się pytam..Boże
> to w co wy gracie?? Juz Super Frog bardziej wciąga.


Mi Infinite tak bardzo się podobał, że przeszedłem go w jeden dzień (grając non stop).
Gra jest absolutnie doskonała w każdym calu, ma wszystko to co powinna mieć - świetną fabułą, która wciąga od początku do końca, wyśmienitą oprawę audio-video, świetny gameplay - vigory, wyrwy, skyline''a (jest bardzo miodnie tylko trzeba chcieć).
Gra wprost ocieka klimatem i nie pozwala się oderwać. Dla mnie razem z pierwszym BioShockiem najlepsze gry tej generacji jak widać są one dość specyficzne i nie każdemu przypadną do gustu

Jak ktoś narzuca Bioshockowi nude to powinien narzucić ją większości fpsów, także to chyba gatunek nie dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psuje nastrój, ale towarzysze widzialni dla wrogów psuliby zabawę i frustrowali. Wyobraź sobie, skradasz się, a tu nagle twój kompan głupio wyłazi przed wrogów i robi raban. Po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 16:50, Lucas162 napisał:

Jak ktoś narzuca Bioshockowi nude to powinien narzucić ją większości fpsów


Zarzuca, jak już i współczesnym FPS-om jak już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 16:55, Demagol napisał:

Wyobraź
sobie, skradasz się, a tu nagle twój kompan głupio wyłazi przed wrogów i robi raban.
Po co?

To trzeba zrobić mądrych kompanów ;-)
Ale faktycznie z dwojga złego wolę już takie wyjście jakie zaprezentowało Naughty Dog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 16:50, Lucas162 napisał:

Mi Infinite tak bardzo się podobał, że przeszedłem go w jeden dzień (grając non stop).

Gra jest absolutnie doskonała w każdym calu, ma wszystko to co powinna mieć - świetną
fabułą, która wciąga od początku do końca, wyśmienitą oprawę audio-video, świetny gameplay
- vigory, wyrwy, skyline''a (jest bardzo miodnie tylko trzeba chcieć).
Gra wprost ocieka klimatem i nie pozwala się oderwać. Dla mnie razem z pierwszym BioShockiem
najlepsze gry tej generacji jak widać są one dość specyficzne i nie każdemu przypadną
do gustu

Jak ktoś narzuca Bioshockowi nude to powinien narzucić ją większości fpsów, także to
chyba gatunek nie dla ciebie.



Ze wszystkich plusów jakie wymieniłeś ja nie dostrzegłem ani jednego. Wygląda jakbyśmy grali w dwie różne gry. Co do Bioshocka 1 to się zgadzam. Gra wybitna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie ND jest jedynym rozsądnym wyjściem z tej sytuacji. Inne to usunąć kompanów.

Musicie zrozumieć, że to są gry, więc pewna umowność jest potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie zastanawialem jak TLoU wypadnie w ogolnym rozrachunku, czy w ogole dobrze sie sprzeda w tym okresie i czy nie bedzie zbyt oklepane (w koncu zarazy/nieumarli to nic nowego). Ale cholera jasna co to byla za gra :) Imo lepsza niz Uncharted, mniej szalona i wybuchowa, za to zrealizowana z taka dbaloscia o szczegoly, ze kazda niemal duperelka wydaje sie interesujaca. Pierwsza mysl jaka przyszla mi do glowy: Bioshock :) Widze, ze Panowie powyzej wyklocaja sie co bylo lepsze, dla mnie obie gry maja ten sam czynnik, ktory motywuje gracza do eksplorowania kazdego centymetra kwadratowego mapy, czy to w celu uzbierania jak najwiekszej liczby badziewia, czy z samej nawet ciekawosci. Obie pozwalaja na odrobine strategii, obie skupiaja sie na rozwoju umiejetnosci przetrwania, w srodowisku dajacym troche miejsca na inwencje gracza. Uwielbiam tego typu gry i feeling jaki zapewniaja, zwlaszcza ze obecnie sa gatunkiem endemicznym. Dawno nie gralem w cos, co dalo z siebie az tyle dobrego, tak niespodziewanie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 16:50, Lucas162 napisał:

Gra jest absolutnie doskonała w każdym calu, ma wszystko to co powinna mieć - świetną
fabułą, która wciąga od początku do końca, wyśmienitą oprawę audio-video, świetny gameplay
- vigory, wyrwy, skyline''a (jest bardzo miodnie tylko trzeba chcieć).


O ile sama gra mi się podobała, to już z tym świetnym gameplayem to chyba żartujesz. Przecież Infinite pod tym wzgolędem to OGROMNY regres w stosunku do Bioshocka 1, który jeśli o samą rozgrywkę idzie był dużo, dużo ciekawszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> O ile sama gra mi się podobała, to już z tym świetnym gameplayem to chyba żartujesz.
> Przecież Infinite pod tym wzgolędem to OGROMNY regres w stosunku do Bioshocka 1, który
> jeśli o samą rozgrywkę idzie był dużo, dużo ciekawszy.

Przecież gameplay Infinite i jedynki jest w 99% taki sam, tak na dobrą sprawę różni się tylko tym, że w jedynce jest bardziej otwarta przestrzeń ale za to nie ma skyline''a, wyrw..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 19:49, Ostrowiak napisał:

przyznaj po prostu, że nowy bioshock jest tunelowym celowniczkiem z dopisaną fabułą


Dobre :-) Mnie swiat TLOU urzekł jak zadna inna gra. Te budynki, zniszczenia, ciemne korytarze. Majstersztyk. Do tego genialnie ukazani glowni bohaterowie. Elizabeth z Infinity byla ok, zas Elly swietna w kazdym calu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować