Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zapowiedziano Warhammer 40,000: Space Wolf

43 postów w tym temacie

Świetna wiadomość- im więcej gier w uniwersum 40 000, tym lepiej. Było by genialnie gdyby zrobili kampanię dla jednego gracza bazującą na książkach Williama Kinga. Tak czy inaczej trzymak kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kolejna turówka, w dodatku miks z karcianką. Gra akcji lub RTS byłyby lepszym rozwiązaniem. Tak to za bardzo roztrwaniają licencję na taką drobnicę, zamiast zainwestować w porządny tytuł AAA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 23:43, Arcling napisał:

Szkoda, że kolejna turówka, w dodatku miks z karcianką. Gra akcji lub RTS byłyby lepszym
rozwiązaniem. Tak to za bardzo roztrwaniają licencję na taką drobnicę, zamiast zainwestować
w porządny tytuł AAA.


Hę? A cóż w tym złego, istnienie takich projektów nie wyklucza powstania tytułów wysokobudżetowych w przyszłości. WH40K nie kręci się wokół Dawn of War czy Space Marine.
Dobrych turówek nigdy za wiele, prosimy o więcej i czekamy na godnych następców Chaos Gate oraz Final Liberation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 00:11, Principes napisał:

Dobrych turówek nigdy za wiele, prosimy o więcej i czekamy na godnych następców Chaos
Gate oraz Final Liberation.

Prosimy o mniej. Wątpię żeby z tego wyszło coś dobrego. Tworzone przez studio, które nigdy nie stworzyło niczego poważniejszego. Trudno też traktować to poważnie, jeśli mechanika ma być łączona z jakimiś głupimi kartami. Graficznie również wygląda najwyżej przeciętnie. Poza tym, GW jest znane z nakładania absurdalnych cen na licencje, co też może odbić się źle na kwestii wszelkich płatności. Liczenie na to, że będzie się dało dobrze pograć bez nich w grze f2p to naiwność. Zwłaszcza, że jest robiona na Androida i iOS, a to bolączka większości tamtejszych gier.

Przydałoby się w newsie poprawić tą błędną informację o "rozdziale". "Chapter" to w tym przypadku zakon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 00:11, Principes napisał:

Hę? A cóż w tym złego, istnienie takich projektów nie wyklucza powstania tytułów wysokobudżetowych
w przyszłości. WH40K nie kręci się wokół Dawn of War czy Space Marine.

Zalew niskobudżetowych produkcji może być potencjalnie niebezpieczny dla postrzegania Wh40K. Na renomę marki pracuje się latami, a zniszczyć można ją bardzo łatwo. Jeśli GW dalej będzie dawać w ręce licencję byle komu, to za kilka lat wszystkie gry opatrzone logiem czterdziechy mogą kojarzyć się z tandetą. To zrodzi niechęć graczy, następnie producentów i wiadomo co dalej. Nie będzie niczego. :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 23:06, Demagol napisał:

Gdzie się tak utarło?


U polskich graczy bitewniaka W40k i potem postanowiono zostać przy tym tłumaczeniu. Kapituła rzeczywiście byłaby lepsza technicznie rzecz biorąc...choćby z tego powodu że słowo zakon jest związane z religią, a nie wszystkie chaptery uważają Imperatora za boga. Zresztą jeszcze przed Herezją legiony były podzielone właśnie na chaptery i wtedy tym bardziej nie powinno być mowy o zakonie, bo w tamtych czasach każda religia była surowo tępiona.
No ale jest jak jest, tłumaczenie już oficjalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 23:06, Demagol napisał:

Gdzie się tak utarło? W metajęzyku Warhammera 40K?


Tak było to przekładane od zawsze w translacjach 40k na polski. Zarówno fanowskich jak i wszystkich oficjalnych - książkach, grach, artykułach, kodeksach. Zmienić to, to ściągnąć na siebie gniew wszystkich fanów. Było nie było, tłumaczenie nie zawsze polega na dosłownym przekładzie słowo w słowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 23:31, Jaracz napisał:

Trochę tego nie łapię... Człowiek chce się podzielić swoimi odczuciami odnośnie zapowiedzianej
gry, do czego służy forum i komentarze pod newsem


Ależ proszę bardzo, odczuciami można się dzielić. Ale jeśli po kilku screenach już teraz się wie, że ta gra to będzie crap, to raczej nie mamy już do czynienia z odczuciami, tylko z wystawieniem grze recenzji. I to niezbyt pochlebnej.

Dnia 18.08.2013 o 23:31, Jaracz napisał:

zaraz ktoś narzuci mu ignorancję, dekadentyzm i Bóg wie co jeszcze.


A to już nie do mnie proszę, ignorancji nikomu nie zarzucałem. Przedwczesne hejtowanie - to już prędzej, bo widzę, że stało się to ostatnio bardzo modne.

Widać różnimy się w swoich podejściach, bo ja raczej skłonny jestem dać każdej grze szansę, na zasadzie "niewinny dopóki nie udowodni się winy" - "gra może być dobra, dopóki nie okaże się do bani". A to, czy robi ją studio o trzystuletniej tradycji w robieniu gier, czy firma, która powstała w ubiegłym roku, ma dla mnie bardzo małe znaczenie. Za długo już w tym siedzę i widziałem niesamowite gry wydawane przez młode studia, widziałem też dno totalne autorstwa weteranów branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to zbyt zachęcająco. Mi to przywodzi na myśl inną grę ze wschodu - Disciples 3. Poczekamy zobaczymy, na pewno nie jest to coś na co liczę. Mówię jako fan WH 40k i Disciples I i II,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i już jest to, o czym mówiłem - zarzucanie "hejtingu". Każdy ma prawo wyrazić swoją negatywną opinię i nie widzę sensu w darciu o to szat.

Odnośnie wątku - mój pierwszy post odnosił się ogólnie do słowa "chapter" w języku angielskim, chwilę później zorientowałem się, że przecież o żargon W40K się rozchodzi. Jak już tak się utarło w języku polskich fanów, to niechaj tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem tego uniwersum i stwierdzam że po upadku THQ rozdrabniają się. Było sobie Dawn of War oraz Space Marine, a teraz będą jakieś gierki pod androida. Z czego tu się cieszyć ? Że marka która cieszyła się uznaniem i popularnością na PC skończy niczym fast-food tyle że nie w mcdonaldize a w komórkach ?

Dają te gry do tworzenia jakimś nołnejmom z Rosji czy z innego zad@pia i oczekują uznania ? Lepiej żeby to były cholernie dobre gry, Space Hulk już zbiera pierwsze baty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chapters w języku warhammera oznacza zakony, jest 21 zakonów space marines liczących
> 10 kompanii po 100 członków maksymalnie.
Tylko 21? Na wiki http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Space_Marines jest mowa o ok. 1000 zakonów istniejących pod koniec 41 wieku. Jedyne co mi przychodzi na myśl to fakt, że pierwszych zakonów było 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 12:42, Demagol napisał:

No i już jest to, o czym mówiłem - zarzucanie "hejtingu". Każdy ma prawo wyrazić swoją
negatywną opinię i nie widzę sensu w darciu o to szat.


Dla mnie tego typu teksty nie sa "wyrazaniem opinii", tylko stwierdzaniem faktu, zanim jeszcze wie sie cokolwiek o grze. Ale to tylko moja opinia, a podobno forum jest od ich wyrazania? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można jednak na podstawie screenów stwierdzić, że przynajmniej grafika będzie słaba. Powierzenie gry niewielkiemu studiu znanym z niczego też nie wróży najlepiej. Tym bardziej, że już wcześniej roztrwonili licencję na co najwyżej średniego Space Hulka. Taka praktyka tylko zniechęci fanów do kolejnych gier z WH40k, a i pewnie też część potencjalnych nowych odbiorców. Większość osób nie będących w temacie raczej przejdzie obojętnie, bo taka licencja nic im nie będzie mówić i bardziej to zainteresuje osób już znających uniwersum z innych gier, bitewniaka czy książek. Sam fakt, że Space Wolf będzie też jakąś hybrydą z karcianką sprawia, że trudno traktować tę grę jako poważny tytuł, bo to, jak już wspominałem, gwarantuje różne dodatkowe płatności (mogą być nimi dodatkowe karty). Można więc jak najbardziej ocenić pewne aspekty tej gry już teraz, dodatkowo odwołując się do tego, jak kończy większość gier na tablety/telefony z Androidem lub iOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 09:00, Demagol napisał:

O którym Space Hulku piszesz? :P

Tym nowym oczywiście. Spora część opinii jest mieszana lub negatywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 11:19, Demagol napisał:

Dobrze się stało więc, że przestałem się tą grą interesować. Chaos Gate i tak z tego
nie będzie.

Przenikanie przez ściany i inne wesołe rzeczy: http://www.rockpapershotgun.com/2013/08/16/wot-i-think-space-hulk/

Na 2014 zaplanowano jeszcze kolejną turówkę, Armageddon. Co z tego wyjdzie, nie wiadomo, ale znowu nie robi jej jakieś duże studio, a sama gra ma również trafić na urządzenia mobilne. Tak więc, jedynym dużym tytułem pozostaje na razie zapowiedziane MMO Eternal Crusade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować