poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2008 o 15:06, Kai Man napisał:

forum schodzi na psy? To macie na myśli? Hyh, nie przejmuję się, rozmawiam na gramsajtach,
tam jest o wiele inteligentniej :P


Jest inteligentniej, bo rozmawiasz z konkretną osobą. Od razu zmieniasz swoje nastawienie. Równie dobrze mogłoby to się odbywać za pomocą mejli czy wyjątkowo popularnych komunikatorów. ;-) A z forum jest zupełnie inaczej, więc porównanie... zupełnie nietrafione.
A tak nawiasem mówiąc - forum nie schodzi na psy. Po prostu napływ mało kreatywnych mas jest nieco większy niż zwykle (a i to powoli zwalnia, tj. spamerstwo - przynajmniej mam takie wrażenie). A jeśli kogoś nie obchodzą tematy, które odkrywczością nie grzeszą - co jest sprawą tyleż prywatną co prawidłową ;-) - nawet nie załapie, o co Ci chodziło z tymi psami. ;-)

No i na koniec - troszeczkę temat zjeżdża z tematu. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już kompletnie zacząłem zlewać to forum ; p Gram coraz mniej, jedyną wirtualną zabawką dostarczającą mi rozrywki jest NHL... Tragedia, nawet w WoW-a przestałem grać, co za tym idzie, skończyłem wypowiadanie się w całym bukiecie tematów ;p Nie pamiętam, kiedy ostatnio napisałem więcej niż 10 postów dziennie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 16:03, deih napisał:

Hmmm na pewno ten post jest kierowany do mnie? ^^ Nic nie wiem o takiej sytuacji a wtedy
takiego posta chyba jeszcze nie było. No ale nieważne było i mineło.

tak tak bylo cos takiego i to na 100% byles ty, ale masz racje bylo minelo, nie ma powodow zeby to odkopywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 15:06, Kai Man napisał:

forum schodzi na psy? To macie na myśli? Hyh, nie przejmuję się, rozmawiam na gramsajtach,
tam jest o wiele inteligentniej :P


Są niektóre osoby, które sprawiają że tak myślimy. Ale to forum będzie stało jeszcze wiele lat. Wszystko dzięki ciężkiej ale owocnej pracy naszych wspaniałych moderatorów (nie podlizuję się, po prostu trzymam ich stronę). Znam kilka for, na których każdy robi co chce, każdy ma tysiące postów, a moderatorzy tylko się dopisują nic z tym nie robiąc. I co możemy powiedzieć o takich forach?? One już stoczyć się nie mogą. To forum w porównaniu z tamtymi to Niebo i Piekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 16:23, Probos napisał:

Ja już kompletnie zacząłem zlewać to forum ; p Gram coraz mniej, jedyną wirtualną zabawką
dostarczającą mi rozrywki jest NHL... Tragedia, nawet w WoW-a przestałem grać, co za
tym idzie, skończyłem wypowiadanie się w całym bukiecie tematów ;p Nie pamiętam, kiedy
ostatnio napisałem więcej niż 10 postów dziennie. :D


Łatwo można sprawdzić w statystykach ale faktycznie jakoś mniej Ciebie wszędzie...
Ja mam w sumie podobną sytuację. Coraz bardziej poświęcam się graniu na nowym kompie niż forumowaniu. Na forum pisze w sumie tylko przed i po graniu i jak mi jakaś gra wywala do windowsa. Nie przeszkadza mi to w pisaniu ponad 10 postów dziennie co najdziwniejsze :P
Ogólnie to ludzi jakoś mniej jest teraz jak siedzę. Nie ma komu pomóc, nie ma z kim pogadać. Wszyscy znikają. Ale nie będę tutaj narzekał. W końcu ile jeszcze zostało nie poznanych osób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mam podobnie. Wpadam na forum jak znudzi mi się granie i ewentualnie coś przeczytam lub napisze. Jednak nie zawsze wychodzi te 10 postów dziennie ( a taką normę sobie postawiłem :) ). Na siłę nie będę pisał bo po pierwsze nie lubie a po drugie po co spamować?

Dnia 24.02.2008 o 17:54, YahooPL napisał:

Ogólnie to ludzi jakoś mniej jest teraz jak siedzę. Nie ma komu pomóc, nie ma z kim pogadać.
Wszyscy znikają. Ale nie będę tutaj narzekał. W końcu ile jeszcze zostało nie poznanych
osób :)

Tutaj się zgadzam w 99% :]. Kiedyś był taki specyficzny klimat a teraz mało kto się udziela nie ma fajnych tematów tak jak w prawdzywym życiu , nudy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 18:28, deih napisał:

Tutaj się zgadzam w 99% :]. Kiedyś był taki specyficzny klimat a teraz mało kto się
udziela nie ma fajnych tematów tak jak w prawdzywym życiu , nudy :).

Heh, nie dziwi mnie to, że po ok. 2 latach forum może już kogoś znudzić ;). Tak, po prawdzie się dzieje, starzy wyjadacze ograniczają swoją aktywność, a na ich miejsce (umownie oczywiście) wchodzą nowi. Chociaż są i tacy, co od początku istnienia forum piszą codziennie nawet więcej niż po 10 postów (vide KrzysztofMarek), ale są też tacy, którzy "przeżywają drugą młodość". Np. ja :D. A, że coraz mniej okazji do pisania? Wydaje się nam. Po prostu, coraz częściej pojawiają i przewijają się nieznani dotąd userzy i często nie chce nam się im pomagać, jak tym bardziej doświadczonym i dobrze poznanym ;). Tak mi się wydaje ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 18:37, bomba123 napisał:

A od czego te pozimy zależą od dodania swoich postów


Dokładnie tylko, że punktowane są posty dodane w co najmniej godzinnym odstępie...

gothicsheep ---> Określenie druga młodość chyba pasuje również do mnie, nie ??? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 18:36, gothicsheep napisał:

/.../

Wiesz wiele jest osób , które miały wysokie stopnie na poprzednim forum ( to też musiały tam być coś koło roku być może więcej ) i nadal piszą na tym. Magia polega na tym , że codziennie musisz zobaczyć co tutaj się dzieje , czy nie przegapiłeś czegoś ważnego - krótko mówiąc jesteś całością tego czegość :). Gram.pl zmienia się bardzo szybko. Z autopsji pamiętam , iż nie było mnie zaledwie kilka dni na forum a tutaj dochodzi jakaś nowa opcja. No i spekulacje co , jak itd. a to wszystko na wysokim poziomie , kultura też istnieje. No. Jak wiemy zdarzają się i przypadki osób...mało mONdrych ^^. Pamiętacie zapewne pro evo?
Co do drugiej młodości też ją mam i też teraz ^^. W połowie tamtego roku tzw. zastuj. Nic. Zupełnie nic się nie chciało pisać więc przestałem zaglądać na gram.pl aż tak powoli post po poście się rozkręcałem i znowu wracam do życia gramowicza :).

Yahoo - to co każdy przewodniczący ma swoją drugą młodość? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 18:42, deih napisał:

Jak wiemy zdarzają się i przypadki osób...mało mONdrych ^^. Pamiętacie zapewne pro
evo?


Nie no pro evo to jest klasyka sama w sobie. Istna forumowa legenda. Do dzisiaj zachowałem sobie linki jego dzieł i muszę przyznać, że jest się z czego posmiać. Odkryłem też parę nowych "userów", którzy postępują podobniej i musze szczerze przyznać, że pomysły na głupie tematy to sie nie skończą chyba nigdy ;)

Dnia 24.02.2008 o 18:42, deih napisał:

Co do drugiej młodości też ją mam i też teraz ^^. W połowie tamtego roku tzw. zastuj.
Nic. Zupełnie nic się nie chciało pisać więc przestałem zaglądać na gram.pl aż tak powoli
post po poście się rozkręcałem i znowu wracam do życia gramowicza :).


Zupełnie jak ja. Tylko, że ja od razu poszedłem na całość i w pierwszym dniu wróciłem już do przynajmniej dziesięciu dobrych postów. Prawdę powiedziawszy to po tak długiej przerwie niewiele się tu zmieniło. W przypiętych rok temu tematach te same pytania i odpowiedzi, trolle nadal są, gramsajty jak dawniej. Ogólnie znowu mam chęć udzielać się bo to jest po prostu przyjemne :P

Dnia 24.02.2008 o 18:42, deih napisał:

Yahoo - to co każdy przewodniczący ma swoją drugą młodość? :D


Raczej odnosiło sie to do mojej rocznej przerwy :)

LUDZiE !!! ---> Wejdźcie w statystyki i zobaczcie czego dokonał pewien user. Na pewno rzuci Wam się to w oczy. Prawie 130 postów w jeden dzień !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2008 o 18:52, YahooPL napisał:

/.../

Tak. Nawet nie dało się z nim kłócić bo zagiął Cię jakimś wspaniałym komentarzem ^^.

Dnia 24.02.2008 o 18:52, YahooPL napisał:

LUDZiE !!! ---> Wejdźcie w statystyki i zobaczcie czego dokonał pewien user.
Na pewno rzuci Wam się to w oczy. Prawie 130 postów w jeden dzień !!!

Eee tam :P . Ja się zdziwiłem bo zapewne ten sam użytkownik miał dzisiaj rano 111 postów ( coś koło 12:30 ). Ciekawe gdzie pisał? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 18:58, deih napisał:

Eee tam :P . Ja się zdziwiłem bo zapewne ten sam użytkownik miał dzisiaj rano 111 postów
( coś koło 12:30 ). Ciekawe gdzie pisał? :>


Wczoraj dostał degrada -3 i teraz pewnie odrabia straty. Nie wiem czemu ale ja podziwiam takich ludzi. Przecież to trzeba cały dzień siedzieć na forum i pisać by dorobić się takiego wyniku. A wszystko po to by pod nickiem był inny napis. To naprawdę zadziwiające dla jak głupiej rzeczy człowiek moze sie poswięcić...
Tak nawiasem mówiąc to ja ostatnio się zastanawiałem jakby wyglądało forum gdyby nie było statusów a wszyscy by byli równi itp. O ile wtedy by się zmniejszył spam i glupie tematy? Ilu trolli by sie zniechęciło? Naprawdę utopijna wizja nieprawdaż ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 19:08, YahooPL napisał:

Tak nawiasem mówiąc to ja ostatnio się zastanawiałem jakby wyglądało forum gdyby nie
było statusów a wszyscy by byli równi itp. O ile wtedy by się zmniejszył spam i glupie
tematy? Ilu trolli by sie zniechęciło? Naprawdę utopijna wizja nieprawdaż ? :)

Nie wiem czy to wszystko tak pięknie,by wyglądało. Trolling kwitł by wtedy na potęgę,bo jedyną opcją ukarania delikwenta byłby ban a moderatorzy pewnie,by po niego za często nie sięgali. A tak wystarczy degrad,by takiego utemperować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na historię tego usera i tematy, w jakich pisze to te 120 postów nie świadczy o nim dobrze. Ale, nie mnie ludzi oceniać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 18:52, YahooPL napisał:

LUDZiE !!! ---> Wejdźcie w statystyki i zobaczcie czego dokonał pewien user.
Na pewno rzuci Wam się to w oczy. Prawie 130 postów w jeden dzień !!!

Kiedyś niejaki Czadex miał ponad 300 postów w jeden dzień ;). Chłopak dał czadu i to na maxa, chyba nie wiedział, że ilość postów nie wpływa za bardzo na awans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 19:08, YahooPL napisał:

Tak nawiasem mówiąc to ja ostatnio się zastanawiałem jakby wyglądało forum gdyby nie
było statusów a wszyscy by byli równi itp. O ile wtedy by się zmniejszył spam i glupie
tematy? Ilu trolli by sie zniechęciło? Naprawdę utopijna wizja nieprawdaż ? :)


Gdyby zlikwidować same tytuły to moim zdaniem dałoby to bardzo niewiele.
Byłem na wielu forach internetowych, gdzie tytułów nie było, a spam był obecny. Wtedy ludzie patrzą przede wszystkim na liczbę postów i w niej się ścigają. Liczbę postów na dzień, średnią na dzień, liczbę postów na miesiąc, ogólnie itd...
Można więc albo zlikwidować to wszstko (statystyki, tytuły), albo zaostrzyć regulamin. To drugie jednak jest - z wiadomych przyczyn - niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 19:14, mati285 napisał:

Nie wiem czy to wszystko tak pięknie,by wyglądało. Trolling kwitł by wtedy na potęgę,bo
jedyną opcją ukarania delikwenta byłby ban a moderatorzy pewnie,by po niego za często
nie sięgali. A tak wystarczy degrad,by takiego utemperować :)


To by było raczej pytanie typu jajko czy kura. Bo skoro nie byłoby statusów to nic by tu nie trzymało takich ludzi a z drugiej strony faktycznie mogliby spamować na potęgę. Nie dowiemy się póki nie sprubójemy. Wyjściem z takiej sytuacji mogłoby być coś co widziałem na innym forum czyli okienko "ostrzeżenia" ;)

loytartoreto ----> Dobrze, że tego nie widziałem bo dostałbym zawału :)

Vaxinar -----> Nazwałbym to współczynnikiem, który trudno jest określić. Nigdy nic nie wiadomo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłbym się , że wiele osób z wyższymi statusami też by się zniechęciło :P. Na przykład stworek. Sam powiedział , iż niewytrzymałby jakby miał znowu robić WT :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Założyłbym się , że wiele osób z wyższymi statusami też by się zniechęciło :P. Na przykład
> stworek. Sam powiedział , iż niewytrzymałby jakby miał znowu robić WT :D

To nie była propozycja tylko rzuciłem takie coś byście sobie wyobrazili forum bez pogonią za statusami. Osobiście nie chciałbym takiego rozwiązania. To już by nie było to samo :P
Mi ogólnie przychodzi to z trudem. W rubryczce najaktywniejsci userzy nikt nie wychodziłby ponad 10 postów, brak tego tematu, nudzący się moderatorzy. Trudne, nie ??? :D

Ps: Widze, że nowy avatar. Fajny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się