poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2008 o 11:30, Gumiś2 napisał:

Awanse zależą od czasu przebywania na gram.pl czy od liczby napisanych postów?

Przypięty post.

Dnia 04.05.2008 o 11:30, Gumiś2 napisał:

Długo się czeka na Brygadzistę?

Statystyki.

Ludzie, nauczycie się kiedyś czytać? -.- No ale wiadomo, lepiej sobie nabić posta niż poszukać (w tym wypadku widocznej bez problemu) odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 11:30, Gumiś2 napisał:

Awanse zależą od czasu przebywania na gram.pl czy od liczby napisanych postów? Długo
się czeka na Brygadzistę?

Ja czekałem miesiac a teraz czekam kolejne tyle na delegata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 11:34, Adham napisał:

Ludzie, nauczycie się kiedyś czytać? -.- No ale wiadomo, lepiej sobie nabić posta niż
poszukać (w tym wypadku widocznej bez problemu) odpowiedzi...


Kilka postów wyżej ludzie się dziwili czemu to ja mam taki zły stosunek do gram.pl i czemu coraz mniej mnie na forum. Oni w tym wypadku mają odpowiedź a Ty masz przykład. Wszędobylskie nabijanie postów pomimo tego przypiętego, w którym wszystko jest napisane. Właśnie po takim czymś odechciewa mi się pisania tutaj. Gdyby nie Arathum to by mnie tu nie było...

Trochę może odszedłem od tematu, ale tak naprawdę wszystko co złe na tym forum tyczy się tych cholernych statusów, więc w sumie każde narzekanie nie może być uznane za off topa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to w sumie nie najgorsze ... nowi gramowicze przybywają i przybywać będą ( chyba ) ... więc trzeba ich naprowadzać ... ale jak takie akcje odwalają Brygadziści lub Delegaci ( czy inni którzy powinni już wiedzieć jak się zachowywać na forum ze względu na stosunkowo długi staż ) to też człowieka człowieka coś bierze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 11:56, KŁEJK napisał:

Ale to w sumie nie najgorsze ... nowi gramowicze przybywają i przybywać będą ( chyba
) ... więc trzeba ich naprowadzać ...

Niektórych się nie da .... przykładny nie wiem czy kojarzyć będziesz DanekZiom, karolek44 ... ich się nie dało robili co chcieli i jakiekolwiek uwagi ze strony gramowiczów latały im koło ucha. Nowi będą przychodzić tylko ciekawe jacy ... Albo tacy co szybko się zaaklimatyzują albo tacy co ich będzie obchodził tylko status i spamerstwo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 12:03, mlynar911 napisał:

Niektórych się nie da ....

no niestety :/
>przykładny nie wiem czy kojarzyć będziesz DanekZiom, karolek44
ano znam ich ... i wielu innych którzy codziennie praktycznie przybywają ... niestety. Potwierdzam, to są chyba niereformowalne przypadki ...

Dnia 04.05.2008 o 12:03, mlynar911 napisał:

... ich się nie dało robili co chcieli i jakiekolwiek uwagi ze strony gramowiczów latały
im koło ucha.

n/c
>Nowi będą przychodzić tylko ciekawe jacy ...
albo nie będą przybywać ale to chyba niemożliwe ...
>Albo tacy co szybko się zaaklimatyzują
niewielu takich ostatnio ...

Dnia 04.05.2008 o 12:03, mlynar911 napisał:

albo tacy co ich będzie obchodził tylko status i spamerstwo ...

:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2008 o 12:03, mlynar911 napisał:

albo tacy co ich będzie obchodził tylko status i spamerstwo ...


Ale tacy szybką odpadają,najczęściej dochodzą do Brygadzisty góra Delegata i nudzi im się ciągłe spamowanie na forum i wracają do swoich naklejek z pokemonami i kolorowanek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 12:11, raven91 napisał:

Ale tacy szybką odpadają,najczęściej dochodzą do Brygadzisty góra Delegata i nudzi im
się ciągłe spamowanie na forum i wracają do swoich naklejek z pokemonami i kolorowanek
;)


no właśnie "najczęściej" jest tu kluczowym wyrazem ... ale część z nich zostaje na forum i utrudnia innym użytkowanie forum ... już nie raz ja ( i pewnie nie tylko ja ) się przekonałem że status wcale nie świadczy o zachowaniu człowieka ... czasem jest to o tyle dobre że tacy ludzie zamykają się w kilku tematach nie zatruwając życia innym gramowiczom ... ale nie zawsze ... już GSy pominę milczeniem bo tak to już miejscami żal patrzeć na to co się tam wyrabia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 11:52, YahooPL napisał:

Kilka postów wyżej ludzie się dziwili czemu to ja mam taki zły stosunek do gram.pl i
czemu coraz mniej mnie na forum. Oni w tym wypadku mają odpowiedź a Ty masz przykład.
Wszędobylskie nabijanie postów pomimo tego przypiętego, w którym wszystko jest napisane.
Właśnie po takim czymś odechciewa mi się pisania tutaj. Gdyby nie Arathum to by mnie
tu nie było...



I tu masz rację. Coraz częściej gramowicze piszą by nabić posty i dostać awans niż żeby pisać "Z potrzeby".

Ps. Ciekawe jakby się wszystko potoczyło bez statusów :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno byłoby mniej spamerskich tematów oraz sparmerów, którzy myślą, że nabijając posty zdobędą rangę. Forum byłoby, że tak powiem (napiszę) czystsze i pobyt tutaj byłby jeszcze przyjemniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 16:40, ciapek533 napisał:

Co musze zrobić by dostać range Robotnik :)


Musisz pisać na forum nie ma innego sposobu na dostanie nowej rangi. Oczywiście nie spamuj, nie trollu itp.

332
A szkoda że niektórzy (chyba nawet większość) piszą dla zabawy by mieć lepszą rangę i pochwalić się nią później. Dlatego jak dla mnie powinny być zlikwidowane wszelkie zabawy (oprócz quizów) bo to jeden wielki spam na których można nabić sobie niezłą ilość postów, wiem bo sam tak kiedyś nabijałem, dopóki nie dostałem dwóch degradów za pseudo moderatorkę. Po tym już się opamiętałem i zacząłem już pisać z myślą o rozwoju forum, tematu itp.

Bez statusów? Hmm. już dawno nie widziałem forum bez statusów, ale to trochę było by dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze uzupełnię, Można dostać wystarczy wiedzieć kto to Smuggler :P, ewentualnie mieć bliższe znajomości z Vilmarem :D

A tak, na serio. Wystarczy, że będziesz dużo bywał na forum i czasami pisał to zostaniesz nim w 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 16:30, 332 napisał:

I tu masz rację. Coraz częściej gramowicze piszą by nabić posty i dostać awans niż żeby
pisać "Z potrzeby".


Taak? Z tego, co się orientuję, tak zawsze było, jest i będzie i skala specjalnie się nie zmieniła. To dosyć oczywiste, że więcej forumowiczów równa się większemu spamowi.

Dnia 04.05.2008 o 16:30, 332 napisał:

Ps. Ciekawe jakby się wszystko potoczyło bez statusów :P?


Normalnie. Połowa użytkowników by wyemigrowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 17:23, DJ Szlafrok napisał:

> Ps. Ciekawe jakby się wszystko potoczyło bez statusów :P?
Normalnie. Połowa użytkowników by wyemigrowała.


...i mielibyśmy piękniejsze, bardziej przejrzyste forum bez takich ilości spamu i trollingu.
a gram.pl odwiedzało by mniej internautów, co = zapewne mniejsze zyski.
coś kosztem czegoś, niestety... może to w zbyt uproszczony sposób przedstawiłem, albo też nie mam racji, ale na moje tak by to wyglądało.
zresztą, rangi powinny motywować do ciekawego pisania, bez spamu itp. a system powinien takich nagradzać... ale stworzenie takiego systemu jest niemożliwe, więc nagradzani są ''systematyczni spamerzy'' :P dobrze, że delegata czy przewodniczącego ciężko jest zdobyć [ciężej niż inne rangi] i już spamerom chęci brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>dobrze, że delegata czy przewodniczącego ciężko jest zdobyć

Dnia 04.05.2008 o 17:30, pizmak666 napisał:

[ciężej niż inne rangi] i już spamerom chęci brakuje...


No niby tak jest ale do czasu aż dadzą spokój innym forumowiczom ( czytaj - odejdą z forum / wersja mało prawdopodobna - zmądrzeją ) trzeba się z nimi użerać / tolerować co momentami jest bardzo ciężkie żeby nie ująć tego dosadniej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety taka prawda...
z drugiej strony rangi może są tak przemyślane, że skok z brygadzisty na delegata / z delegata na przewodniczącego jest na tyle wymagający, że zwykły spamer temu nie podoła, więc system eliminuje dzięki takiemu dość dużemu progowi tych, co nie potrafią pisać porządnie i z treścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Połowa użytkowników by wyemigrowała

Dnia 04.05.2008 o 17:30, pizmak666 napisał:

...i mielibyśmy piękniejsze, bardziej przejrzyste forum bez takich ilości spamu i trollingu.
a gram.pl odwiedzało by mniej internautów, co = zapewne mniejsze zyski.
coś kosztem czegoś, niestety... może to w zbyt uproszczony sposób przedstawiłem, albo
też nie mam racji, ale na moje tak by to wyglądało.
zresztą, rangi (...)


Tutaj chodzi raczej o problem postrzegania forum przez różnych użytkowników. Jedni piszą dla pisania, inni dla statusu, trzeci - aby zdenerwować czwartych, mądrali. Podczas tworzenia konta nie wybierasz jednego z powyższych, więc system (czyt. regulamin) wszystkich nagradza i karze tak samo. Dlatego ci, umówmy się, rozsądniejsi siedzą na równi ze spamerami. Cóż, tutaj wskórać coś może tylko i wyłącznie... nic. ;-) Ewentualnie zawieszenie tematów niepożytecznych do rangi takich, za które nie lecą punkciki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlatego to, że system wszystkich nagradza i karze tak samo ktoś sobie może pomyśleć, ''zaraz zaraz, ja mam delegata, a piszę na forum od 1,5 roku, a tamten ma przewodniczącego a pisze 7 miesięcy! grrr...'' i po takim stwierdzeniu zniknąć z forum, bo to niesprawiedliwe itp. i w ten sposób często żegnamy się z użytkownikami, którzy potrafią pisać rzeczowo, ale zależy im na stopniach [mimo to nie spamują]. szkoda :/
z drugiej strony, gdyby system uwzględniał równych i równiejszych byłoby jeszcze gorzej i mielibyśmy większy chaos. więc niech jest jak jest, trzeba przeżyć, nie ekscytować się trollami, nie zważać na spam w tematach, które nas nie interesują. stworzyć sobie własną ''specjalizację'' zamkniętą do kilkunastu tematów i tylko tam pisać. jeśli w ''naszych'' tematach pojawi się przejaw niesubordynacji ; ) - piszemy do mordek. tak możemy tworzyć lepsze forum dla nas samych jak i dla tych, którzy razem z nami chcą tu ciekawie spędzać czas. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 18:03, pizmak666 napisał:

więc niech jest jak jest, trzeba przeżyć, nie ekscytować
się trollami, nie zważać na spam w tematach, które nas nie interesują. stworzyć sobie
własną ''specjalizację'' zamkniętą do kilkunastu tematów i tylko tam pisać. jeśli w ''naszych''
tematach pojawi się przejaw niesubordynacji ; ) - piszemy do mordek. tak możemy tworzyć
lepsze forum dla nas samych jak i dla tych, którzy razem z nami chcą tu ciekawie spędzać
czas. ;]


I jednocześnie dzielić forum na dwa subfora? Sens w tym jest, ale prędzej czy później trafią na siebie komentujący jeden materiał dwaj Delegaci - przy czym jeden ''równiejszy'' od drugiego...

Kurcze, jakieś majstrujemy jakieś ideologiczne wizje, kiedy trzeba zejść na ziemię. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się