Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Analitycy: GTA V zarobi miliard dolarów... w miesiąc

17 postów w tym temacie

Powie mi ktoś jak się wkręcić na takiego analityka? Siedzi sobie taki, firmy płacą mu za mówienie oczywistych rzeczy i banałów, albo wróżenie z fusów. Wymarzona robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Powie mi ktoś jak się wkręcić na takiego analityka? Siedzi sobie taki, firmy płacą mu
> za mówienie oczywistych rzeczy i banałów, albo wróżenie z fusów. Wymarzona robota.

Rzecz w tym, że to co prawdopodobne staje się miarodajne dopiero w oparciu o przeprowadzoną analizę. Krótko mówiąc to, że tak większość myśli nie usprawiedliwia budowania na tym strategi biznesowej firmy, analiza poparta matematycznymi narzędziami już tak. To tak jak z użyciem broni chemicznej w Syrii, to że została użyta wiedzieliśmy już dawno temu, jednak dopiero niedawno potwierdziła to ONZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA IV w podanym okresie sprzedała się w 11 milionach kopii, a na kontach T2 znalazło się z tego tytułu 900 milionów dolarów.

Jakim cudem??

900mln/11mln = 81$ (w przyblizeniu)

Przecież cena sugerowana to było ok. 50$ z czego do R* nie trafia całośc. Między innymi trzeba: odprowadzić podatki, haracz dla MS i Sony oraz marżę sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 17:19, PEEPer napisał:

@Sad_Statue jprdl... Firmy nie płacą byle idiocie za ''''wróżenie'''', taki człowiek
musi znać rynek od podstawki.


No nie gadaj? Ja myślałem, że oni wróżą ze szklanej kuli. Ale ja jestem głupiutki...

To był skrót myślowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @Sad_Statue jprdl... Firmy nie płacą byle idiocie za ''''wróżenie'''', taki człowiek
> musi znać rynek od podstawki.
Zgadzam się z tobą, aczkolwiek... mówi się "znać od podszewki", nie "znać od podstawki" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @Sad_Statue jprdl... Firmy nie płacą byle idiocie za ''''wróżenie'''', taki człowiek
> musi znać rynek od podstawki.


Żeby zostać takim analitykiem, i żeby mieć dobrą płacę to na pewno tak, trzeba się na tym bardzo znać. Ale żeby powiedzieć, że GTA V sprzeda się świetnie, wystarczy wiedzieć co to jest GTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 19:42, Crew_900 napisał:

Zapomniałeś o innych walutach jak Euro, funt itd...
W stanach gra może kosztować 49,99 $ a w Europie 49,99 €

Po odliczeniu podatku wychodzi prawie na to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Zapomniałeś o innych walutach jak Euro, funt itd...
> > W stanach gra może kosztować 49,99 $ a w Europie 49,99 €
> Po odliczeniu podatku wychodzi prawie na to samo.

Myślę, że różnica w cenie względem USA wynika właśnie z kosztów dostawy, marketingu, lokalizacji, a nie z tego że R* zażyczył sobie większą działkę w innych krajach. Zatem, albo te dane dotyczą również cyfrowej dystrybucji której w 11 mln nie uwzględniono, albo to zupełna bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ww. postów. Panowie.. przychód nie równa się dochód. Pomijając błędy w tłumaczeniu z oryginały newsa. Może być i 1mld przychodu a dochód 100mln :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 11:00, Liptox napisał:

1 dzień 800mln$ to ile będzie po miesiącu? :DDD

Być może dojdzie do półtora miliarda. Może.

Chodzi o to że najwięksi zapaleńcy, fani, itp, już kupili. Teraz zostali ci którzy czekają na PC bądź są niezdecydowani/nie mają kasy.

Ale i tak, wynik z pierwszego dnia imponujący. Prawie miliard w jeden dzień. Nie wiem czy jakaś gra zarobiła więcej w dniu swej premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować