TYHE

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

33421 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2007 o 19:23, GeoT napisał:

KrzysztofMarek ->

> Ja wybrałbym dobrego 7x00 , bo prawdopodobnie tak naprawdę, karta z DirectX 10 będzie
potrzebna za rok

Albo do premiery Crysisa, a to już niedługo :)


Wyjąłeś mi to z ust :)

SPIDER

>Ja w ostatnim konkursie wygrałem gierkę na którą bardzo czekam i wiem że na obecnej karcie nie pójdzie więc >już myślę na jaką wymienić i to jak najszybciej .Niestety budżet dość mocno ograniczony , powiedzmy ok 600 >pln-ów .Więc chyba GF 7300/7600 GS , dodatkowo niestety złącza AGP .

Spider - na mój gust szkoda kasy. Lepiej kup za to porządną płytę główną co to ma PCI-E oraz obsługuje 4 GB ramu w ddr 2. Z socktem pod P2C. Ale żeby to wypaliło dozbieraj ze 100. Grafa na AGP nie ma sensu - z tego już więcej nie da się wyciągnąć a crysis nie pójdzie na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 19:42, dawidos160 napisał:

Spider - na mój gust szkoda kasy. Lepiej kup za to porządną płytę główną co to ma PCI-E oraz
obsługuje 4 GB ramu w ddr 2. Z socktem pod P2C. Ale żeby to wypaliło dozbieraj ze 100. Grafa
na AGP nie ma sensu - z tego już więcej nie da się wyciągnąć a crysis nie pójdzie na tym.


Wiesz, nie wiadomo czy Crysis to jest akurat coś na co Spider czeka, ale i moim zdaniem inwestowanie w grafę pod agp to kierunek w ślepą uliczkę. Wiem jednak bardzo dobrze, co się dzieje jak są na takie głupotki ograniczone fundusze.
Tak czy inaczej 7600gt to moim zdaniem całkowite minimum na tą chwilę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 19:47, GeoT napisał:

> Spider - na mój gust szkoda kasy. Lepiej kup za to porządną płytę główną co to ma PCI-E
oraz
> obsługuje 4 GB ramu w ddr 2. Z socktem pod P2C. Ale żeby to wypaliło dozbieraj ze 100.
Grafa
> na AGP nie ma sensu - z tego już więcej nie da się wyciągnąć a crysis nie pójdzie na tym.


Wiesz, nie wiadomo czy Crysis to jest akurat coś na co Spider czeka,


Wiadomo ale Crysis wyznaczy tak czy siak nowe standardy. To będzie przełomowa gra jeżeli chodzi o grafikę i fizykę gry.

>ale i moim zdaniem inwestowanie

Dnia 27.05.2007 o 19:47, GeoT napisał:

w grafę pod agp to kierunek w ślepą uliczkę.


No nie da się ukryć - AGP już jest max wykorzystane i nie da rady szybciej przesyłać danych na magistralach

>Wiem jednak bardzo dobrze, co się dzieje jak są

Dnia 27.05.2007 o 19:47, GeoT napisał:

na takie głupotki ograniczone fundusze.


Ale za 2-3 miesiące będzie żałował.

Dnia 27.05.2007 o 19:47, GeoT napisał:

Tak czy inaczej 7600gt to moim zdaniem całkowite minimum na tą chwilę :)


Jeżeli nie masz zamiaru instalować Visty ani grać w nowe gierki pod Vistę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje! :)


A skoro panowie o komputerach rozmawiają: poszczególne kości pamięci muszą mieć jednakową częstotliwość? Pytam, bo dokupiłam pamięć PC400 (to oznaczenie mam w "specyfikacji zestawu") i program diagnostyczny pokazuje, że mają różne częstotliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odnosnie pogody. U mnie dopiero mniej więcej 2 godzinki temu przestało padać....... Była taka burza całe miasto normalnie miasto pływało... A dodam tylko, że dzisiaj był jakiś korowód z okazji 1000 lecia mojej miejscowości.... :p
Ja na szczęście się z tego wywinąłem. Strasznie nie lubię takich uroczystości..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O widzę że następny sekretarz - to oznacza tylko jedno miejsce przewodniczącego się zwolniło i mam zamiar je zająć :D
Minimyszko jak masz dwie różne pamięci to różne cyrki mogą się dziadz. U mnie np. komp się restartował - musiałem je w biosie na siłe ustawić jedno słabsze taktowanie - ale po ustawieniu wszystko działa :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 20:36, minimysz napisał:

Moje gratulacje! :)


Dzięki. Tylko gdy pomyślę, że najbliższe gratulacje za 4 lata ... ech ... ;))

Dnia 27.05.2007 o 20:36, minimysz napisał:

A skoro panowie o komputerach rozmawiają: poszczególne kości pamięci muszą mieć jednakową częstotliwość?
Pytam, bo dokupiłam pamięć PC400 (to oznaczenie mam w "specyfikacji zestawu") i program diagnostyczny
pokazuje, że mają różne częstotliwości.


Z tego co ja wiem to mogą mieć różne częstotliwości. Po prostu ta szybsza zwolni do wolniejszej ale może być czasem tak jak pisze Konrades. Raczej jednak powinno to zagrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 22:32, GeoT napisał:

> A skoro panowie o komputerach rozmawiają: poszczególne kości pamięci muszą mieć jednakową
częstotliwość?
> Pytam, bo dokupiłam pamięć PC400 (to oznaczenie mam w "specyfikacji zestawu") i program
diagnostyczny
> pokazuje, że mają różne częstotliwości.

Z tego co ja wiem to mogą mieć różne częstotliwości. Po prostu ta szybsza zwolni do wolniejszej
ale może być czasem tak jak pisze Konrades. Raczej jednak powinno to zagrać :)


Lecz mimo wszystko nie zaleca się takich konfiguracji, z różnymi pamięciami i wskazane jest zakupienie 2 kości o podobnej częstotliwości.

BTW. KAWA :D

I żeby mnie ktoś nie posądzał, że stara - dzisiaj do wyboru duża z mleczkiem i latte ;)

20070528064020

20070528064030

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panom :) Tak właśnie podejrzewałam. Na szczęście nic się złego nie dzieje i hex działa poprawnie. W najbliższym czasie dokupię mu jednak odpowiednią kość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 06:40, dawidos160 napisał:

I żeby mnie ktoś nie posądzał, że stara - dzisiaj do wyboru duża z mleczkiem i latte ;)


To żeby nie było, że nikt sie nie częstuje to ja sobie spróbuję tej lette gdyż jeszcze nie piłem takowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 22:32, GeoT napisał:

Dzięki. Tylko gdy pomyślę, że najbliższe gratulacje za 4 lata ... ech ... ;))

Taa ale teraz dostałeś gratulacje :P Mam nadzieje że i ja pójde nie długo w twoje ślady :D Oczywiście nadzieja matką ... ale trzymam za siebie kciuki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2007 o 22:32, GeoT napisał:


Dzięki. Tylko gdy pomyślę, że najbliższe gratulacje za 4 lata ... ech ... ;))


Nie załamuj się, zawsze pozostaje degrad...... ;p No ale jaka będzie radość z WT...... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2007 o 06:40, dawidos160 napisał:

I żeby mnie ktoś nie posądzał, że stara - dzisiaj do wyboru duża z mleczkiem i latte ;)


ha, ostatnio latte to sobie sam w domciu robię (mleko, lód, kawa, trochę cukru, woda i mikser) - więc już nie jestem uzależniony od tej lożowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie , tyle tylko że nie wiem czy będzie mi znów procek pasował ten który mam , jeśli nie to pozostanie tylko wymiana kompa ;(
W sumie okazało się że mogę wydać więcej xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Towarzyszu Sekretarzu ! Nie było mnie, wracam - a tu nareszcie awans. Życzę krótkiej drogi do tytułu własnego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 18:37, spider88 napisał:

W sumie okazało się że mogę wydać więcej xD


Nie musisz dziękować. Naprawdę wystarczyło zamienić dwa słowa z Twoją Szanowną Małżonką. Delikatna perswasja i czar osobisty wystarczył. Gdybyś chciał laptopa daj znać ;) x)

Nulinka ->

Dzięki, dzięki :) Dla Ciebie też już pokój sekretarza przygotowany. Musisz tylko ustalić kolor tapet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybieram wyjście nr 4. Właśnie dorobiłem się 4GB pamięci. Ale coś moja płyta jakoś alergicznie podchodzi do tej kwestii, co objawia się nader malowniczymi i wymyślnymi komunikatami na ekranie BSOD-a ... Ale muszę przyznac, twarda ta Vista, XP by już dawno się położył...
Ale nie daje jej już długo szans, ze względu na eksperymenty z oprogramowaniem, pod tytułem, "czy to zadziała z Vistą ?"... A wtedy na nowym systenie zainstaluję stery bez CCC, bo odinstalowanie jego nic nie dało ... gdzieś małpa (Vista oczywiście) sobie to zapamiętała i nawet bez sterowników radośnie ignorowała "Alt-C" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 23:32, buras napisał:

Ale nie daje jej już długo szans, ze względu na eksperymenty z oprogramowaniem, pod tytułem,
"czy to zadziała z Vistą ?"


Sadysta ;)

Dnia 28.05.2007 o 23:32, buras napisał:

A wtedy na nowym systenie zainstaluję stery bez CCC, bo odinstalowanie
jego nic nie dało ... gdzieś małpa (Vista oczywiście) sobie to zapamiętała i nawet bez sterowników
radośnie ignorowała "Alt-C" ...


To teraz do butów sieci CCC sterowniki pod Vistę dają? Ech ... znak czasów ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 23:51, dawidos160 napisał:

Mój nauczyciel dla szpanu wpakował 8 GB pamięci ;)

Jak mu się znudzi to może mi oddać te 8 GB - do moich 2 BG akurat się uzupełni do 10 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się