TYHE

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

33421 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2007 o 21:26, Full Wypas napisał:

Dux--- co to Tima? :D


Timy nima.
Lecz jest zima.
Się czepiacie.
Robic co nie macie?

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 21:26, Full Wypas napisał:

Dux--- co to Tima? :D


a ja wiem, a ja wiem to pora roku w równoległej czasoprzestrzeni, charakteryzująca się spadkiem działania pola magnetycznego poniżej 0 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 21:45, Dux napisał:

Robic co nie macie?


No to powiesz co to jest ta "tima"? :P

Dobra, dobra już koniec żartów... :)
_________


Tak w ogóle to ahoj!!


Dziś wypłacam kasę z konta, a jutro po nowy monitorek... oł je ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 08:13, hunter22 napisał:

Dziś wypłacam kasę z konta, a jutro po nowy monitorek... oł je ;D


Jakiś konkretny ?? Pytam się bo ja chyba też będę się szykował na wymianę . Mój staruszek już się powoli zaczyna sypać no i kupę miejsca zajmuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 09:57, spider88 napisał:

Jakiś konkretny ?? Pytam się bo ja chyba też będę się szykował na wymianę .


Z konkretów to wiem ile cali... mniej więcej... 21-22 z naciskiem na to pierwsze, tak sobie myślę i myślę i jednak nie ma potrzeby bym miał takie duże coś :P Tak czy tak zobaczymy w sklepie ;)

Dnia 19.11.2007 o 09:57, spider88 napisał:

Mój staruszek już
się powoli zaczyna sypać no i kupę miejsca zajmuje ;)


Mój też :P No i dużo miejsca ta landara zajmuje :P

Z całego mojego sprzętu jedynie monitor jest stary (3,5 roku to i tak nie dużo) no i jeszcze klawiatura w wieku monitorka... kompa mam nowego, głośniki nowe, myszaka nowego, gry nowe... tylko nowości w wizualizacji brak... ale tylko do jutra ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 10:27, hunter22 napisał:

/.../> Mój też :P No i dużo miejsca ta landara zajmuje :P /.../

No to weź i kup LCD 1920x1200. Przyda się do gier i do oglądania telewizji w nowym standardzie. Ceny praktycznie od 2000 zł (ale jest i za 1400), ja właśnie sie do tego przymierzam i przymierzam a zdecydować się nie mogę. Może jak Ty kupisz, to skorzystam z Twoich doświadczeń ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 11:17, KrzysztofMarek napisał:

No to weź i kup LCD 1920x1200. Przyda się do gier i do oglądania telewizji w nowym standardzie.
Ceny praktycznie od 2000 zł (ale jest i za 1400),


W jednym sklepie widziałem coś podobnego w cenie 1100 złotych bodajże... ;)

Dnia 19.11.2007 o 11:17, KrzysztofMarek napisał:

ja właśnie sie do tego przymierzam i przymierzam
a zdecydować się nie mogę. Może jak Ty kupisz, to skorzystam z Twoich doświadczeń ;-D


W tym tygodniu zdam raport. Wrażenia ogólne z zakupionego monitorka, przetestuje go też... dokładnie... ale nie obiecuje, że to będzie ten co proponujesz... ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 10:27, hunter22 napisał:

Z całego mojego sprzętu jedynie monitor jest stary (3,5 roku to i tak nie dużo) no i jeszcze
klawiatura w wieku monitorka... kompa mam nowego, głośniki nowe, myszaka nowego, gry nowe...
tylko nowości w wizualizacji brak... ale tylko do jutra ;D

Mój monitor ma już ponad 7 lat a klawiatura już koło 10 ;))
Chyba obie rzeczy już się doczekały na zmianę i w przyszłym roku przejdą na emeryturę bo reszta już wymieniona po kilka razy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 12:37, spider88 napisał:

Mój monitor ma już ponad 7 lat a klawiatura już koło 10 ;))


Moje sprzęty mają po 3,5 roku, bo od tylu lat mam w ogóle komputer... :P

Dnia 19.11.2007 o 12:37, spider88 napisał:

Chyba obie rzeczy już się doczekały na zmianę i w przyszłym roku przejdą na emeryturę bo reszta
już wymieniona po kilka razy ;)


Ja dopiero w tym roku zacząłem wymieniać... i już mam prawie wszystko nowe... :)


A najlepsze jest we wszystkim to, że pracuje (na stażu :P) ledwo pięć miesięcy.... a tyle już sprzętu wymieniłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 12:37, spider88 napisał:

Mój monitor ma już ponad 7 lat a klawiatura już koło 10 ;))

Mój monitor przetrzymał 12 lat. Firma Highscreen, a sprawa zakończyła sie tym, że grając w Diablo I pewnego razy obraz się zawinął - dosłownie! Wyglądało to tak, jakby chwycić obraz za dolna krawędź i niczym kartkę papieru zarzucić za monitor. Teraz mam 17'' Iyama''ę i jestem bardzo zadowolony. Co prawda rozdzielczość maksymalna to zaledwie 1280x1024, ale z moimi migrenami i tak nie mogę grać wyższych. Załączam screen pokazujący ciekawostkę związaną z naprawdę dużymi ekranami.

20071119142522

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 14:25, Graffis napisał:

> /.../ ale z moimi migrenami /.../

No to przynajmniej masz szanę na dłuższe życie. Migreny zwykle towarzyszą obniżonemu ciśnieniu. No i masz nadzieje na poprawę, jak Ci w wieku bardziej dojrzałym ciśnienie wzrośnie ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 14:25, Graffis napisał:

(...) Załączam screen pokazujący ciekawostkę związaną z naprawdę dużymi
ekranami.


Buu, chyba sie starzeje... nie załapałem tej ciekawostki... :(


:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 14:52, KrzysztofMarek napisał:

No to przynajmniej masz szanę na dłuższe życie.

Ale co to za życie? Każda zmiana pory roku, a czasem nawet front atmosferyczny, przemęczenie, trochę za dużo stresu lub monitor w zbyt dużej rozdzielczości i zaczyna sie festiwal bólu, zawrotów głowy, utrat przytomności i całej reszty tego diabelstwa. Czasami trwa to i tydzień... Ciekawe ile życia z człowieka uchodzi przez to?

@ hunter22

Dnia 19.11.2007 o 14:52, KrzysztofMarek napisał:

Buu, chyba sie starzeje... nie załapałem tej ciekawostki... :(

Otwórz to zdjęcie i zobacz w pełnym rozmiarze - trzy monitory złożone razem, EVE Online z rozdzielczości 3840x1024 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 17:56, Graffis napisał:

> /.../Czasami trwa to i tydzień...
Ciekawe ile życia z człowieka uchodzi przez to?

Tak, to gorzej. Sam wiem jak to jest, tyle, że u mnie najdłużej to 4 dni było. A zycia nie uchodzi, to nawet przedłuża życie. W każdym razie na pewno przedłuża w trakcie migreny, bo wtedy czas cholernie się dłuży, zwłaszcza, że usnąć ciężko a niewyspanie też powoduje migrenę. Nadmiar snu też może migrenę wywołać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 18:11, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../Czasami trwa to i tydzień...
> Ciekawe ile życia z człowieka uchodzi przez to?
>
Tak, to gorzej. Sam wiem jak to jest, tyle, że u mnie najdłużej to 4 dni było. A zycia nie
uchodzi, to nawet przedłuża życie. W każdym razie na pewno przedłuża w trakcie migreny, bo
wtedy czas cholernie się dłuży, zwłaszcza, że usnąć ciężko a niewyspanie też powoduje migrenę.
Nadmiar snu też może migrenę wywołać...


Oj tak znam ten ból aczkolwiek miałem to szczęście,że dzięki okresowi dojrzewania pozbyłem się migren częstych i teraz nawiedzają mnie sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 18:11, KrzysztofMarek napisał:

Nadmiar snu też może migrenę wywołać...

Kolejne medyczne cudo. Jak mnie diagnozowali, to nie dość, ze trwało to ok. 4 lat, nie dali ostatecznej definitywnej diagnozy, to jeszcze wszystko co powiedzieli to - proszę sie z tym nauczyć żyć. Niedobrze mi się robi jak słucham, ze nauka wszystko wyjaśnia i poczyniła wielkie kroki naprzód, skoro nie jest w stanie określić przyczyny bólu głowy, albo skutecznie tego leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 19:38, Graffis napisał:

> /.../ skoro nie jest w stanie określić przyczyny bólu głowy, albo skutecznie tego
leczyć.

No nie, tak źle nie jest, większość migren daje sie leczyć. Imigran zwykle jest bardzo skuteczny, ale jest jeden problem: jak migrena rozwinie się szybko, to mozna go, za przeproszeniem, wyrzygać a jedna tabletka to około 40 zł. Można od takiej ceny bólu głowy dostać, tym bardziej, ze migrena przerwana Imigranem wraca zwykle po kilku dniach...
Aha, migrena jest zwykle spowodowana obrzękiem naczyń krwionośnych w mózgu. No, ale to tez jest nieco dziwne, bo mózg podobno nie jest unerwiony i nie ma zakończeń nerwów czuciowych. To i boeleć nic nie powinno...
Tak, chyba jednak trzeba nauczyć się z tym żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 20:41, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ skoro nie jest w stanie określić przyczyny bólu głowy, albo skutecznie tego

> leczyć.
No nie, tak źle nie jest, większość migren daje sie leczyć. Imigran zwykle jest bardzo skuteczny,
ale jest jeden problem: jak migrena rozwinie się szybko, to mozna go, za przeproszeniem, wyrzygać
a jedna tabletka to około 40 zł. Można od takiej ceny bólu głowy dostać, tym bardziej, ze migrena
przerwana Imigranem wraca zwykle po kilku dniach...
Aha, migrena jest zwykle spowodowana obrzękiem naczyń krwionośnych w mózgu. No, ale to tez
jest nieco dziwne, bo mózg podobno nie jest unerwiony i nie ma zakończeń nerwów czuciowych.
To i boeleć nic nie powinno...
Tak, chyba jednak trzeba nauczyć się z tym żyć.


Krzysztofie zawsze zastanawia mnie jedna rzecz- Twoja rozległa wiedza. Skąd ją czerpiesz ? Bo intryguje mnie taka rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 21:00, dawidos170 napisał:

> > >/.../> Krzysztofie zawsze zastanawia mnie jedna rzecz- Twoja rozległa wiedza. Skąd ją czerpiesz ?
Bo intryguje mnie taka rzecz.

Dużo czytam a że i lat mam więcej to i wiecej przeczytałem. A co do medycyny - to sprawa jest prosta, jestem z wykształcenia farmaceutą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 21:05, KrzysztofMarek napisał:

> > > >/.../> Krzysztofie zawsze zastanawia mnie jedna rzecz- Twoja rozległa
wiedza. Skąd ją czerpiesz ?
> Bo intryguje mnie taka rzecz.
Dużo czytam a że i lat mam więcej to i wiecej przeczytałem. A co do medycyny - to sprawa jest
prosta, jestem z wykształcenia farmaceutą.


Ahh to dlatego :) No ja generalnie z czytaniem mam problem ( w sensie publikacje naukowe ) bardziej doświadczam czegoś empirycznie bądź temat mnie interesuje i wtedy czytuje na owy temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się