Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Mam takie małe pytanko. Czy zna ktoś dobry programik do konwersji napisów *.txt do *.srt? Jakiś link....?
Z góry thx
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam problem... mam tuner TV winfasta 200 xp oraz karte graficzną SB live 5.1 oryginalne sterey do tego i do tego + xp sp 2... i za kija nie idzie mi dzwiek w TV... instalowałem wpierw stery do SB [potem do TV i nic... i na odwrót.. :/ ehh...ale jak przeciagne film i "wkleje" go do ramki z TV przełącza sie na film... i juz dzwiek jest ... ale w normalnie nie ma.. sprawdzałem w ustawienaich w TV i nie rozpoznaje mi SB.. tylko jest coś innego... :/ nie wiem o co biega.. w biosie mam wszystko po satremu czyli zintegrowana karta jest wył...

i jeszcze jedno w sterach do SB (oryginalnych na płycie) nie moge ospalis sound mixera aby ustawic na zestaw 5.1 (mam głosniki creativa 5.1) :/:/ i nie wiem co mam robic... HELP !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ostatnio robiłem format dysku i wgrywałem nowe windowsy. Teraz za każdym razem jak chcę zainstalować jakąś grę na końcu instalacji wyskakuje taki komunikat -


Error 1723. Wystąpił problem z tym pakietem instalatora Windows. Nie można uruchomić biblioteki DDL wymaganej do dokończenia tej instalacji. Skontaktuj się z personelem pomocy technicznej lub dostawcą pakietu.


Nie mam pojęcia co to znaczy i co mam zainstalować, żeby było dobrze :/ Ktoś może wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 11:25, zajacisko napisał:

Witam! Czy wie ktoś jak uporządkować pliki muzyczne według daty utworzenia?

musisz poszukać w opcjach swojego menagera plików, każdy ma opcję wyświetlania wg daty utworzenia/ostatniej modyfikacji (w eksploratorze windows będzie to chyba w menu widok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 11:28, sig. napisał:

modyfikacji (w eksploratorze windows będzie to chyba w menu widok)

Dzięki, już jakoś sobie poradziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 12:23, kris2005a napisał:

Chece sobie kupić nowego kompa ale nie wiem jaki system będzie lepszy. Czy Vista czy też Xp?
Co radzicie?

Naturalnie xp. Vista nie wnosi nic nowego, poza dx 10 (aktualnie nie ma gier które by go wymagały, były co prawda 2 ale wyszły do nich nieoficjalne patche umożliwiające granie spod xp) oraz spowalniającymi system dodatkami wsadzonymi tam na zlecenie koncernów muzyczno-filmowych (kontrola czy nie łamiesz drm tysiące razy na sekundę, oraz pogarszanie jakości filmu hdmi w sytuacji gdy nie masz karty graficznej oraz monitora zgodnego z nim (nawet jeśli osobiście ów film nakręciłeś). Bezpieczeństwo też większe nie jest, bo przewagę visty nad xp czyli uac każdy szybko wyłączy (generuje masę komunikatów które trzeba "odklikać").
ps tak w zasadzie to niewiadomo czy ktoś poza microsoftem i należącymi do niego studiami będzie kiedykolwiek robił gry tylko dla dx10, jeśli gracze się nie przesiądą na vistę to taka produkcja by się nie zwróciła.
pps powstał już dx10 dla xp, niestety z naruszeniem prawa (zastosowano inżynierię wsteczną). jeśli kiedyś pojawi się taki bez naruszenia prawa podczas jego tworzenia, to zakup visty nie będzie miał sensu niezależnie od sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zainstalowałem już Windows Installer i teraz mam nowy problem...Po zakończeniu instalacji klikam na ikonke jakiej kolwiek gry i wyskakuje mi komunikat

Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono d3dx9_29.dll. Ponowne zainstalowanie tej aplikacji może naprawić ten problem

Jaki program mam ściągnąć znowu, żeby jaka kolwiek gra mi zadziałała? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 13:04, Homicide napisał:


Zainstalowałem już Windows Installer i teraz mam nowy problem...Po zakończeniu instalacji klikam
na ikonke jakiej kolwiek gry i wyskakuje mi komunikat

Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono d3dx9_29.dll. Ponowne
zainstalowanie tej aplikacji może naprawić ten problem

Jaki program mam ściągnąć znowu, żeby jaka kolwiek gra mi zadziałała? :/



też raz tak miałem to se formata walłem i oryginalnego windowsa i już 2lata nie miałem formata :D a wszystkei gry działają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 13:07, Meriv napisał:

>
> Zainstalowałem już Windows Installer i teraz mam nowy problem...Po zakończeniu instalacji
klikam
> na ikonke jakiej kolwiek gry i wyskakuje mi komunikat
>
> Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono d3dx9_29.dll. Ponowne

> zainstalowanie tej aplikacji może naprawić ten problem
>
> Jaki program mam ściągnąć znowu, żeby jaka kolwiek gra mi zadziałała? :/


też raz tak miałem to se formata walłem i oryginalnego windowsa i już 2lata nie miałem formata
:D a wszystkei gry działają :D



Ja właśnie miałem formata wczoraj :/ i dlatego tak mi pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 12:33, sig. napisał:

powstał już dx10 dla xp, niestety z naruszeniem prawa (zastosowano inżynierię wsteczną).

Tak po prawdzie nie jest to możliwe do udowodnienia. Chyba, że ktoś zrobi oczywiste błędy i pozostawi jakieś wpisy jednoznacznie identyfikujące autora kodu.
A samo reverse engineering jest techniką stosowaną powszechnie przez wszystkie możliwe firmy produkujące oprogramowanie emulujące/konwertujące itp. Nawet jeżeli oficjalnie się tego wypierają.

Dnia 28.07.2007 o 12:33, sig. napisał:

jeśli kiedyś pojawi się taki bez naruszenia prawa podczas jego tworzenia

Czyli bez zapłacenie Microsoftowi tyle, że cały pomysł staje się nieopłacalny...

Dnia 28.07.2007 o 12:33, sig. napisał:

to zakup visty nie będzie miał sensu niezależnie od sytuacji.

Zakup Visty do gier stanie się bezzasadny jeżeli w sieci pojawi się konwerter (wraz z kodem źródłowym), który z płytki instalacyjnej Visty (oryginalnej bądź nie) będzie potrafił wyekstrahować DX10 jako pakiet do zainstalowania w XP. Inna sprawa, że autora takiego kodu M$ ścigałby do upadłego bo byłaby to dla tej firmy realna strata liczona w setkach mln dolarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 13:14, Homicide napisał:

Ja właśnie miałem formata wczoraj :/ i dlatego tak mi pisze

Po pierwsze czy ty w ogóle masz w systemie service pack 2 do XP?
A jeżeli tak, to czy zaktualizowałeś wszystkie łatki krytyczne?
Bo wydaje mi się, że próbujesz odpalić jakąś archaiczną wersję XP, na której żadne nowe gry nie zainstalują się poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobry temat ale chyba tak, mianowicie gdzie w rejestrze ustawia się ilość czasu oczekiwania windowsa na nie odpowiadający program (tzn po tym czasie windows automatycznie zamknie program, miałem takie coś przed formatem ale teraz zapomniałem gdzie to sie ustawia :/)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 13:20, Olamagato napisał:

> Ja właśnie miałem formata wczoraj :/ i dlatego tak mi pisze
Po pierwsze czy ty w ogóle masz w systemie service pack 2 do XP?
A jeżeli tak, to czy zaktualizowałeś wszystkie łatki krytyczne?
Bo wydaje mi się, że próbujesz odpalić jakąś archaiczną wersję XP, na której żadne nowe gry
nie zainstalują się poprawnie.



Prawdę mówiąc to nie mam jeszcze Service Packa... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 15:04, Homicide napisał:

Prawdę mówiąc to nie mam jeszcze Service Packa... :(

To wiele wyjaśnia. Potrzeba Ci najpierw wgrać SP2, potem DirectX 9c, a na końcu ściągnąć wszystkie możliwe łatki. Przy czym nawet nie próbuj instalować żadnej z tych rzeczy z sieci bo zanim Ci się wgra, to w kompie będziesz miał już stado wirusów. Niezbędne minimum, to włączony firewall - choćby ten we właściwościach TCP/IP połączenia sieciowego (nazywa się to tam filtrowaniem), albo jakikolwiek inny przynajmniej darmowy. Możesz też, żeby nie ściągać SP2 z sieci poszukać kumpla, który ma płytkę Windows od razu z SP2 i instalując z tej płytki wpisz swój serial. Jest połowa szans, że zadziała na innej płytce (oczywiście z ta samą wersją handlową Home lub Pro, potem trzeba aktywować system).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JEŚLI KUPUJECIE NOWEGO KOMPA TO TYLKO Z VISTĄ ONA O WIELE LEPIEJ WYKORZYYSYUJE ZASOBY NOWEGO KOMPUTERA I DZIALA O WIELE SZYBCIEJ NIZ XP
LUDZIE KTORZY MYSLA ZE VISTA NIC NIE WNOSI SA W BLEDZIE
VISTA WNOSI WIELE WYSTARCZY LOOKNAC NA WIKIPEDIE
TYLKO ZE ONA WYMAGA LEPSZEGO KOMPA ZEBY DZIALAC OPTYMALNIE
TO JEST MOJE ZDANIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować