Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 4 - recenzja

90 postów w tym temacie

różne trailery, różne recenzje, różne obietnice przekonują mnie do zakupu przedpremierowego, gry której nie znam nawet... jakoś ani cody, ani batki ani razu nie przekonały mnie, że kupując ich grę bd się świetnie bawił... nie mogę mówić o multi bo najzwyczajniej (lub nie) w świecie, na mojej wiosce jest tylko net z limitem, więc od gier oczekuje mocnej fabuły, która chwyta za endorfinowe jądro... może to ta tematyka wojenna która nie potrafi mnie niczym już ciekawym zaskoczyć... ale... poczekam jeszcze;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO kampania w BF4 bardziej mi się podobała niż w COD:G. Do tego ilość kamuflaży i możliwość zastosowania ich do pojazdów i broni jest naprawdę fajnę:D Różne rodzaje granatów i noży też spoko (po co ta flara xD). Ilość gadżetów, shotguny, wyborowe i karabinki dostępne dla wszystkich klas. No i wreszcie można czołgiem jak czołgiem jeździć a nie się od wszystkiego odbijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcie jakaś rozsądna ocena. Chociaż 6,5 byłoby chyba bardziej odpowiednie. I jeszcze 5,0 dla Ghosts i wszystko cacy. Odgrzewane kotlety powinno się krytykować na każdym kroku. Jedynie AC4 zasługuje na 8,0 za wciąż dobrą i zróżnicowaną rozgrywkę w otwartym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ghost 8
> BF4 7
> Dziekuje, nie mam wiecej pytan. Recenzji nawet nie czytam
Nom. Cyrk. Niby dwie różne recki, ale jak widzi się coś takiego... Woda na młyn codiarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 11:30, Darkstar181 napisał:

Ghosts miało farta że gram.pl recenzowało je na PS4 :D Cdaction "grało" na pc i póki
co nie wystawili oceny bo gra ledwo co się uruchamia.


I tu wychodzi fałszywość portali, ponieważ powinni ocenić grę taką jaką dostali, a nie poczekać "na lepsze czasy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, czy ktoś czyta tę recenzję, czy patrzy na ocenę. Nie ma znaczenia, że inne osoby pisały recenzje. Jeśli na tym samym serwisie Ghosts dostaje wyższą ocenę niż BF4, to najwyższy czas, by zacząć traktować te oceny jak dobry kabaret. Albo ewentualnie zrezygnować z wystawiania w recenzjach ocen, bo zaistniała sytuacja jest czystą kpiną. Nie da się Was traktować poważnie, jeśli ktoś- z obawy, czy wolno wystawić sławnym markom niskie oceny (?!)- daje Ghosts 8.
Przy całym zbiorze słusznych argumentów przeciwko BF4, gdyby jeszcze dodać do tej gry 100 innych problemów, to i tak będzie to lepsza pozycja od armii klonów z Ghosts. Nie chodzi tu o czytanie wypocin Recenzenta, a o to, jakie wrażenie "na zewnątrz" robi samo zestawienie ocen obu gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jeśli minusy dostał głównie za błędy techniczne (które da się naprawić), a plusy mi się podobają, to raczej jeszcze w tym roku zdążę kupić :P Nie kupiłem pre-ordera, bo wiedziałem, że będzie niegrywalny i tylko szlag mnie trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wróg zniszczył naszą bazę, niech to ch*j!" - ten tekst w Rushu niszczy mnie za każdym razem. Brzmi, jakby wycięty był żywcem z dzieła Git Produkcji.
Polski dubbing jest żałosny. Bardzo żałosny. Ale jest opcja zmiany na angielski. Swojego czasu miałem BF3 w wersji rosyjskiej, ale chwila googlowania pozwoliła mi na przeskok na angielskość. Teraz ci sami ludzie tworzą poradnik do zmiany języka w BF4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Ghosts>BF4? Dziwna ta recenzja, ale w końcu subiektywizm to cecha tego gatunku
> :P
>
> Ja nie oceniałem Ghosts. :)

To, pomijając fakt, że nie ty pisałeś recenzje Ghosts, jaką ocene byś tej grze wystawił? Bo rozumiem że jako osoba biorąca się za recenzjonowanie gier na jednym z największych portali o tej tematyce w tym kraju zagrałeś w oba tytuły żeby mieć jakieś rozeznanie jak wyglądają dwa najnowsze i najwięsksze shootery tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że przeczytam tą recenzję... ale po zjechaniu w dół zobaczyłem 7/10 a potem przypomniało mi się Dog of Doge: Dogs z 8/10 i stwierdziłem że czytanie tej recenzji to co najmniej porażka. Polecam recenzję "Bralo" użytkownika z gramsajta, który faktycznie się postarał a nie dał ot tak sobie oceny: "Bo gra ma słaby dubbing i w ogóle".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ma słaby dubbing? Świetnie, graj w wersję Angielską!

Chociaż mimo wszystko, brakuje mi takich recenzji gdzie nawet gry z najwyższej półki dostają 6-7 (a to przecież dość dobre oceny)

''braki stabilności'' poprawią patche, przynajmniej tak ''tyci tyci''

A to że CoD dostał 8 to totalny żart, wiadomo kto recenzuje CoDy (podpowiem: fanboy) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przy BFie się czepiacie tych drobnych błędów i dubbingu(lol), podczas gdy Ghost na PC jest prawie niegrywalny. Ale każdy normalny człowiek nie sugeruję się jedną recenzją, dlatego ja polecam Metacritic i tam poczytać recenzję światowych portali oraz graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 17:14, StNimrod napisał:

Gra ma słaby dubbing? Świetnie, graj w wersję Angielską!

Tyle że polskie wydanie nie pozwala na granie z angielskimi głosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś solidnie uzasadni to 7/10... :) W każdym razie kampania jest słaba, a multi niewiarygodnie wręcz zabugowane - można obniżyć za to ocenę.
Zresztą, sam wiesz jak często nas wywala z gry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 19:09, pawbuk napisał:

Jeśli ktoś solidnie uzasadni to 7/10... :) W każdym razie kampania jest słaba, a multi
niewiarygodnie wręcz zabugowane - można obniżyć za to ocenę.
Zresztą, sam wiesz jak często nas wywala z gry :D

dodaj do tego śladowe zmiany w grze względem BF3 i pieprzenie za przeproszeniem DICE od BF5 gdy BF4 jeszcze nie wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał BF4 wyższą ocenę niż 7/10 - gra mi się tak dobrze, że żadne błędy mnie nie potrafią zniechęcić do tej gry :D
W każdym razie nowa częśc jest moim zdaniem lepsza niż BF3. Jednak ktoś może oczywiście się z tym nie zgadzać :D
Jeśli jednak ktoś zrezygnował z zakupu po zagraniu w betę...pelna wersja wydaje się być znacznie bardziej dopracowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ludzie ludzie, wam już woda zamiast mózgu się zrobiła od tych wojenek.
Co, Gram się sprzedał, bo CoD ma wyższą ocenę od BFa? Fanboy recenzuje, bo wystawił notę wyższą od noty BFa? Podejrzewam, że ŻADEN z Was nie grał w obie odsłony i swój hejt powinien zachować dla siebie (póki nie zagra oczywiście). Przecież taka postawa jest godna podstawówki. A może tak się stało, że z Ghosts płynie większa przyjemność z gry?
Obie odsłony nie poczyniły jakichś ogromnych zmian graficznych względem poprzedniczek, a powiem więcej - w MW3 widzieliśmy na prawdę spektakularne destrukcje różnorakich budynków i ten jeden budyneczek w BFie wiosny graficznej nie czyni. OK, w tym momencie 80% fanboyów BF przestaje czytać, bo przecież znalazłem jeden plus za konkurencyjną serią.

Nie chce mi się więcej pisać, ale powiem tylko tyle, że stoję murem za Redakcją Gramu oraz ich prawdopodobnie subiektywnymi ocenami gier. Co z tego, że cośtam oceniono na 7, 8, 9, 6? Każda z tych ocen jest pozytywna i każda zachęca do kupna danego tytułu, a co poniektórzy sprzedaliby własną matkę, by dana gra dostała najwyższą notę : \

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 17:55, ww3pl napisał:

> Gra ma słaby dubbing? Świetnie, graj w wersję Angielską!
Tyle że polskie wydanie nie pozwala na granie z angielskimi głosami.



A to przepraszam, w takim razie duży minus się należy.

(W Bad Company 2 dubbing był całkiem całkiem, głos Pazury nadawał takiej swojskiej atmosfery) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2013 o 20:10, Skull3 napisał:

Nie chce mi się więcej pisać, ale powiem tylko tyle, że stoję murem za Redakcją Gramu
oraz ich prawdopodobnie subiektywnymi ocenami gier.

No recenzja z definicji obiektywna być nie może.
Nie ja pisałem wspominane recenzje, ale za wsparcie i tak dzięki. Od siebie mogę kolejny raz dodać to, że byłoby miło, gdyby po niektórzy zaczęli czytać recenzje, zamiast patrzeć na numerki, które tak naprawdę są, bo muszą - w końcu jakiejś skali oceny gry jednak potrzebują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować