Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

X Rebirth: Twórcy wiedzą, że jest masa błędów i są w trakcie prac nad łatką

29 postów w tym temacie

Robert Sawicki

Jeśli postanowiliście zaufać twórcom i kupić kolejną odsłonę symulatora latania po kosmosie, X Rebirth, prawdopodobnie nacięliście się na masę błędów i bugów. Bez obaw, bo developerzy wiedzą o problemach i już pracują nad ich rozwiązaniem.

Przeczytaj cały tekst "X Rebirth: Twórcy wiedzą, że jest masa błędów i są w trakcie prac nad łatką" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2013 o 21:46, FlankerD napisał:

Co się dzieje z tą branżą? Niemal każdy (o ile nie każdy) tytuł trzeba łatać. Ilość "zabugowanych"
premier jest coraz dłuższa.


Gry są wypuszczane a szybko, twórcy/wydawcy [nie wszyscy] chcą szybkiego zysku dlatego to tak się dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2013 o 21:46, FlankerD napisał:

Co się dzieje z tą branżą? Niemal każdy (o ile nie każdy) tytuł trzeba łatać. Ilość "zabugowanych"
premier jest coraz dłuższa.

Gry się robią większe, to i bugi trudniej wyłapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co się dzieje z tą branżą? Niemal każdy (o ile nie każdy) tytuł trzeba łatać. Ilość "zabugowanych"
> premier jest coraz dłuższa.

Nowe technologie grafiki i progrmowania robia swoje niestety wszystko jest coraz bardziej skomplikowane a i parcie na kase / konczacy sie budzet robi swoje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gry są wypuszczane a szybko, twórcy/wydawcy [nie wszyscy] chcą szybkiego zysku dlatego
> to tak się dzieje...

Tyle, że ta akurat gra była w produkcji od roku 2005.

Coż, naprawa bugów tej grze i tak nie pomoże, okazuje się, że to maksymalnie wykastrowana wersja X3, która na dodatek jest jakąś hybrydą niewydanej wersji na X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2013 o 22:22, bonescraper napisał:

Tyle, że ta akurat gra była w produkcji od roku 2005.

Nie mówię tutaj o wszystkim, mówiłem ogólnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm gra skomplikowana? robili ją lub chcieli na konsole Xbox? wiec błędy ,dziwne rzeczy z konsoli utrudniają granie .
p.s:wiadomości z zdobyłem z innego serwisu jakby coś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten post to tylko wierzchołek góry lodowej.

Z tego, co ludzie wygrzebali w plikach gry, wynika, że planowane było (lub jest) wydanie tej gry na xbox 360, co dość mocno zdenerwowało fanów tej PC-owej serii.

Co zdaje się potwierdzać dobre wsparcie dla xboxowego pada, a bardzo słabe dla joysticków. Żeby było zabawniej przypominają, że twórcy w filmiku prezentującym korzystanie z pada obiecali podobny dla klawiatury i myszki. Nigdy się taki nie pojawił.

Wręcz groteskowa wydaje się ta lista błędów, do których przyznają się twórcy oraz umieszczenie na jej szczycie błędów tłumaczenia gdy wiele graczy skarży się, że nie mogą ukończyć misji kampanii a bo to statek gdzieś zaginął albo gra nie informuje jak korzystać z jej mechanizmów, lub zostają wyrzuceni w pustą przestrzeń, co kończy się koniecznością załadowania wcześniejszego sejwa.

Podczas gdy forum płonie od krytyki niezadowolonych graczy, którzy po wydaniu 50 euro i otrzymaniu gry w tym stanie żądają zwrotu, twórcy określają premierę sukcesem i kompletnie ignorują wszelkie narzekania na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie ciesze że cos mnie tkneło i nie kupiłem preordera:< Moje najgorsze obawy się ziściły. Wybaczyłbym masę bugów na start bo to akurat nic nowego u egosoftu, problem w tym że wszystkie główne mechaniki X-sów zostały wycięte lub uproszczone. Jeden statek i około 5 rodzajów uzbrojenia brak SETY fatalne sterowanie.. JEDNA stacja na strefe, zmniejszenie ilości rodzajów statków, brak podstawowych komend , fatalny dziwny trading, brak "my missions", brak misji pobocznych, budowanie stacji tylko w predefiniowanych miejscach, i wiele wiele innych. A na trailerze wygladało tak pięknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra nie tylko jest zabugowana. Jest po prostu nieciekawa, etapy "chodzone" są strasznie nudne, interfejs i mapa nieintuicyjne a czcionki nieczytelne. Handel to jakieś nieporozumienie. Błędy błędami, da się je wyeliminować, to jest po prostu zła produkcja. Gdybym nie musiał tego recenzować, rzuciłbym to w cholerę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2013 o 23:03, Kajdorf napisał:

Sorry, ale nie chce mi się powtarzać. :P Dlatego jeśli ktoś chce to proszę linka do
mojego posta.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5767&pid=131


Sugerujesz, że gra powstawała na X360 i stąd problemy optymalizacyjne? Huh. No to w takim razie aż strach pomyśleć o portach z nowych konsol, skoro dzisiejsze potężne pecety (kilkanascie razy mocniejsze od odchodzacych konsol) nie są w stanie płynnie wyswietlić gry z 7 letniej konsoli. Paaanie, poważnie? To jest powód? Srsly?

Ja widzę tu problem, który nazywa się "wydać i jakoś będzie". Ten problem dotyka ostatnimi czasy każdego większego pecetowego eksa. W takich chwilach jak premiera X zaczynam żałować, że w światku pc deweloperzy nie płacą za swoje olewcze podejście do klienta. Gdyby za poprawki musieli zapłacić, to może coś by się w podejściu zmieniło. No bo poważnie - kolejny bubel? :| Ja jeszcze bym zrozumiał, ze coś komuś nie działa, ot, bywa, szczególnie przy dużych projektach. Ale tutaj produkt jest zwyczajnie niegrywalny...

I jeszcze na koniec - "Bez obaw, bo developerzy wiedzą o problemach i już pracują nad ich rozwiązaniem." Śmieszno straszno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Sugerujesz, że gra powstawała na X360 i stąd problemy optymalizacyjne? Huh. No to w takim
> razie aż strach pomyśleć o portach z nowych konsol, skoro dzisiejsze potężne pecety (kilkanascie
> razy mocniejsze od odchodzacych konsol) nie są w stanie płynnie wyswietlić gry z 7 letniej
> konsoli. Paaanie, poważnie? To jest powód? Srsly?
>
> Ja widzę tu problem, który nazywa się "wydać i jakoś będzie". Ten problem dotyka ostatnimi
> czasy każdego większego pecetowego eksa. W takich chwilach jak premiera X zaczynam żałować,
> że w światku pc deweloperzy nie płacą za swoje olewcze podejście do klienta. Gdyby za
> poprawki musieli zapłacić, to może coś by się w podejściu zmieniło. No bo poważnie -
> kolejny bubel? :| Ja jeszcze bym zrozumiał, ze coś komuś nie działa, ot, bywa, szczególnie
> przy dużych projektach. Ale tutaj produkt jest zwyczajnie niegrywalny...
>
> I jeszcze na koniec - "Bez obaw, bo developerzy wiedzą o problemach i już pracują nad
> ich rozwiązaniem." Śmieszno straszno.


Ma troche racji. Pierwsze że po kilku latach produkcji zostali z niczym i trzeba bylo to szybko wydać więc olano optymalizacje(tak sądze) To jest gra pod dx 9 oczyiwście 32 bitowa jedynym sensownym kontrolerem w tej chwili jest pad pliki gry tez na to wskazują.

Jednym słowem stworzyli exclusiva na pc który jest nieudolnym portem z x360:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu MS nie pozwala wydać na xboxa bo gra zbyt zbugowana, więc wydają na PC by dotestować. Tylko, że to się może źle skończyć - biorąc od uwagę oceny gry nikt nie będzie chciał jej kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co pisze Xeoo to na każdych pokazach gra była sterowana padem z Xboxa, do momentu premiery nie pojawił się film na którym pomimo obietnic miało być pokazane sterowanie inne niż pad. To są tylko domysły ludzi, Egosoft nigdy się do tego nie przyzna ale zbyt wiele rzeczy o tym świadczy.
Dalej swego czasu EGosoft szukał specjalisty od języka konsolowego, i to właśnie od Xboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 00:42, Kajdorf napisał:

aope chcesz poczytać?


Jasne. Dzięki za linka. Temat jest ciekawy. Nie rozumiem, dlaczego oni nie wrzucili tego na early access. To specyficzna seria dla sciśle określonego odbiorcy. Jeśli problemem zaczęła być kasa, to wymieniony program pomógłby...i pozwoliłby uniknąć większości dzisiejszych wpadek. Wszyscy zadowoleni. A tak jest kolejny bubel z obietnicą poprawek, które będą. Kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ma potencjał, ale jako coś nowego a nie kontynuacja serii. Gdyby nie obecne błędy, kiepskie sterowanie, słaba optymalizacja to byłoby coś innego. Wtedy to bym i ja się pisał na takie przedstawienie świata. Za taka cenę co oni sobie zażyczyli to mamy produkcje o wiele lepiej dopracowane. Sam nad tą serią spędziłem setki godz, obecnie i ja muszę się uczyć w to grac, a nie tylko nowi. Obecnie robię fabułę,wczoraj w trakcie robienia jednej z misji kombinowałem jak uzyskać najlepszy wynik. W tej grze są mini gierki, musisz zatrzymać wskaźnik jak najbliżej pewnego miejsca aby mieć najlepszy wynik.

Spoiler

W fabule trzeba będzie użyć drony szpiegowskie "Trojan". Aktywacja hakowania uaktywnia się gdy odległość od miejsca będzie mniejsza niż 50. Nie jestem tego pewien, ale gdy przy pierwszej namierzyłem punkt to mi chakowanie nie chciało się uaktywnić, więc przy następnych próbach to dolatywałem na odpowiednia odległość. Są 4 miejsca do schakowania, przy czym trzeba uważać na pojazdy policyjne. Po 4 próbie uaktywnia się mini gierka. Nie wiem czy w fabule ma wpływ to w jakim miejscu zatrzymamy wskaźnik. Próbowałem 4 razy, po 3 drugiej gra tak mi zaczęła lagować że aż kompa zrestartowałem. Za 4 razem chyba mi się udało centralnie trafić, ale nie jestem do końca tego pewien bo uaktywniła mi się 5 próba. Za szybko wcisnąłem powrót do statku bo policja zaczęła mnie namierzać i nie miałem komunikatu ze mogę wrócić do statku, chociaż mini gierka mi się zakończyła. Więc czy warto to powtarzać, czy w fabule to nie ma sensu tego nie wiem
Potem trzeba polecieć do innej stacji i znowu robimy włamanie. Wyrzuciło mnie blisko stacji i od razu zostałem namierzony przez myśliwce. Nie mogę im uciec, nawet jak odlecę na 25 km. Bo jak zacząłem z nimi walczyć to jeszcze policja zaczęła mnie ścigać.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować