Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One w Polsce - co działa, a co nie?

40 postów w tym temacie

Zbigniew Borowski

Nowa generacja konsol to także nowe problemy. Szczególnie w przypadku Xbox One. Chociaż konsola miała już swoją premierę w niektórych regionach, to w Polsce nadal nie jest oficjalnie dostępna i nie wiadomo, kiedy ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Z czym musimy się liczyć sprowadzając sprzęt z zagranicy?

Przeczytaj cały tekst "Xbox One w Polsce - co działa, a co nie?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, jeśli ktoś kupuje konsolę za 2,5 kawałka do TV i słuchania muzyki, to gratulacje. :P

Gwarancja jest, trzeba tylko kupować w zaufanych sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Po pierwsze mozna spokojnie kupowac zawartosc elektroniczna placac Polskimi kartami kredytowymi - jedyna rzecz to ze trzeba wybrac jako region Irlandie Pludniowa gdzie maja obowiazujace euro - i wtedy banki pieknie bez problemu przeliczaja (Mastercard/Visa). Z funtami i dolarami jest faktycznie problem. Ciekawostka: Jednostka predkosci w Forzie sa mile jesli mamy region na USA/UK, a kilometry jesli jest Irlandia ;) Nie ma opcji wybrania sobie samemu.
Po drugie - komendy glosowe dzialaja szmatlawo (pewnie kwestia zmiany "always online" i faktu ze konsola to liczy a nie chmura jak w wypadku Applowskiej Siri). Da sie - ale naprawde trzeba sie nameczyc, albo mam tak slaby angielski (w co z kilku powodow smiem watpic - pomijam fakt ze Siri rozumie mnie idealnie).
Po trzecie - zabawka jest nieziemska, widac ze to dopiero poczatki, ale juz w tym momencie Ryse i Forza daja rade - osobiscie moge polecic. To samo AC4 - wersja bije na glowe ta z X360. No i jest przynajmniej jedna siec sklepow ktora to sprzedaje wiec gwarancja nie ma sie co martwic, juz pomijajac fakt ze jestem przekonany iz jesli przycisnac [MS] to jednak by wzieli odpowiedzialnosc w razie wpadki.

Pozdrawiam,
Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie ogarniam ludzi, którzy chcą kupić XBO po tym, jak [Microsoft] pokazał Polsce środkowy
> palec.

Nie tylko Polsce. Poza tym, po co ryzykowac z tak nadszarpaną reputacją? Niech zejdzie z innych rynków i pewnie też się jej doczekamy. I....rzeczywiście, zrezygnuję z możliwości zagrania w ulubione gry przez to jak potraktował mnie Microsoft, naprawdę. Co tam to jak dobrze bawiłem się na poprzedniej konsoli.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Japończycy nie płakali z powodu opóźnienia premiery PS4 i jest to nazywane opóźnieniem. Natomiast jeśli Microsoft opóźnia premierę w niektórych państwach to jest to nazywane: Pokazaniem środkowego palca/wała, wypięcie się tyłkiem, sraniem na ten kraj...itd.
Bądźmy konsekwentni.
Jak pokazuje obecna sytuacja, polityka Microsoft sprawdza się lepiej, bo kraje, które dostały konsole nie płaczą na braki konsol lub serwis, który w każdej chwili może wymienić konsolę od ręki.
A co w obozie SONY? -> dupa zbita i wieczne czekanie jeśli ktoś trafił na wadliwy egzemplarz. Konsol brak, więc każdą wadliwą trzeba reperować. Gorzej jak się nie da zreperować i czekasz na kolejną dostawę. Wtedy kolejne osoby, które czekają na to by kupić konsolę, poczekają jeszcze do następnej, bo najpierw trzeba obsłużyć tych pierwszych, którzy zapłacili już wcześniej i wciąż czekają. Koniec końców wychodzi na to, że w Polsce nie ma ani Xboxa One ani PS4 (pomimo wyraźnej i głośnej premiery).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Patrząc po ilości i jakości exclusivów na Xbox 360 nie mam zamiaru tykać nowej konsoli
> [MS].
A co jest nie tak z jakością Exów na x360?
Nie przypominam sobie, żeby jakikolwiek z głośnych tytułów zszedł poniżej 8/10. Nawet rozczarowujące Too Human dostało 7/10 czyli dobra gra. Każda Forza oscyluje w granicy 9/10 lub wyżej, Halo to samo, Gearsy to samo, Alan Wake 8/10 Fable 2 9/10, Kameo 8/10, Viva Pinata 9/10. Gorzej jest z grami na kinecta ale i tam zdarzają się szpile takie jak Dance Central czy Zumba, a niedługo Fantasia music Evolved, który na bank nie zejdzie poniżej 8/10.
Dla mnie grą roku 2012 jest bezwarunkowo Forza Horizon, którą ogrywam do dzisiaj. Nie zauważasz jednej rzeczy, większość gier na 360tkę jest długowieczna dzięki multi i usłudze sieciowej i tam ma drugie i trzecie życie. Natomiast PS3 otrzymało mnóstwo gier na jedno posiedzenie, które wg mnie nie są warte takiej kasy (beyond TS czy Uncharted).
I Microsoft nie wyłącza serwerów dal Forzy Horizon czy czwórki tylko dlatego, że wyszła kolejna część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Patrząc po ilości i jakości exclusivów na Xbox 360 nie mam zamiaru tykać nowej konsoli
> [MS].

Dobre sobie, Microsoft może nie ma tylu exów co PS3 ale jeśli już jakieś wychodzą to są przeważnie hitami a taki Master Chief to już postać tak bardzo kultowa, że można go spokojnie postawić obok Mario.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy będzie można pójść do sklepu (Media Markt, Saturn, Empik, ect.) i nabyć konsolę od ręki. Na takiego One to jeszcze się poczeka (2014-2016), ale np. PS4? Premiera niby była, lecz kiedy dojdzie do swobodnej sprzedaży? Za trzy miesiące, czy dopiero na wakacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No, jeśli ktoś kupuje konsolę za 2,5 kawałka do TV i słuchania muzyki, to gratulacje.
> :P
>
> Gwarancja jest, trzeba tylko kupować w zaufanych sklepach.

Jeśli ktoś kupuje konsolę za 2,5 kawałka to chciałby dostać kompletny produkt.

Co do gwarancja - skoro MS jej nie uznaje, to zostaje raczej rękojmia. A ta prawnie powinna być respektowana wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli ktoś kupuje konsolę za 2,5 kawałka to chciałby dostać kompletny produkt.

Ale to trochę tak, jakby kupić Mercedesa za 2 miliony i zniechęcać innych, bo powiedzmy nie działa drugi stopień klimatyzacji. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować