Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Organizacja GLAAD zadowolona z przedstawienia części środowiska LBGT w The Last of Us

23 postów w tym temacie

Robert Sawicki

Jeśli mocno zależy Wam na fabule, spokojnie - nasza wyrozumiałość przetrwała Sylwester, stąd psujące zabawę fragmenty wiadomości zostały odpowiednio oddzielone od reszty treści.

Przeczytaj cały tekst "Organizacja GLAAD zadowolona z przedstawienia części środowiska LBGT w The Last of Us" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 00:49, LowiPL napisał:

Moim zdaniem TLoU to największe rozczarowanie roku.

Byłoby miło, gdybyś powiedział dlaczego - bo w świat i emocje żadnej gry nie wciągnąłem się już dawno tak, jak w The Last of Us.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Byłoby miło, gdybyś powiedział dlaczego - bo w świat i emocje żadnej gry nie wciągnąłem
> się już dawno tak, jak w The Last of Us.

brak psów !2212112 CZOD Gchost ma psa a tlou nie ma!1221 xD xD brak psa = najgorsza gra wszeczhczaszuf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę spoilerować, ale

Spoiler

The Last of Us ma psy

. Graj jak trzeba, a potem bawmy się w niewidzialny sarkazm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcę spoilerować, ale

Spoiler

The Last of Us ma psy

. Graj jak trzeba, a potem bawmy
> się w niewidzialny sarkazm.


Nie widziałeś napisu na klatce: "nie karmić trolla" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 01:16, ww3pl napisał:

Nie chcę spoilerować, ale

Spoiler

The Last of Us ma psy

.

Dwukrotnie przeszedłem TLoU i nie przypominam sobie żadnych psów. Jedynie w prologu słychać szczekanie psa gdzieś w oddali, ale go nie widać. Są natomiast inne zwierzęta, np. konie i żyrafy. To gdzie widziałeś te psy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 03:27, PoNgOoO napisał:

Jednak po dłuższym zastanowieniu przypomniałem sobie:

Spoiler

Psy pojawiają się obok furgonetki z lodami

.

Jest też pies

Spoiler

w obozie Tommy''ego

;-) The Last of Us to dla mnie przykład jak wziąć pozornie oklepany temat oraz nieszczególnie oryginalną historię i opowiedzieć ją w taki sposób by wyszło rewelacyjnie. Zdecydowanie jedna z najlepszych gier ostatniej generacji.

No i wyróżnienie jak najbardziej zasłużone. Tak niestereotypowe podejście do homoseksualistów czy też kobiet to niestety w grach rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, gdyby Bill był przedstawiony jako kawał gnojka to od razu zaczęliby krzyczeć, że twórcy to homofoby itd. Mi to jak i pewnie większości wisi, że dana postać woli chłopców czy dziewczynki. Dopóki oczywiście nie jest to technicznie przedstawione to raczej nikt się nie będzie o to rzucał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 10:16, Dadziol20 napisał:

Ta, gdyby Bill był przedstawiony jako kawał gnojka to od razu zaczęliby krzyczeć, że
twórcy to homofoby itd. Mi to jak i pewnie większości wisi, że dana postać woli chłopców
czy dziewczynki. Dopóki oczywiście nie jest to technicznie przedstawione to raczej nikt
się nie będzie o to rzucał.

... tyle że Bill został przedstawiony właśnie jako kawał gnojka. Pomocnego, ale wciąż gnojka.

Większe znaczenie ma tu chyba fakt, że jego orientacja w żaden sposób nie wpłynęła na przedstawienie samej postaci, jak i jej ogólne zachowanie - a przynajmniej takiego związku Naughty Dog po prostu nie pokazało. A po opisach na stronie GLAAD widać, że organizacji zależy na pokazaniu tego, jak każdy, niezależnie od osobistych preferencji, jest wciąż zwykłym, normalnym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.01.2014 o 10:18, ww3pl napisał:

... tyle że Bill został przedstawiony właśnie jako kawał gnojka. Pomocnego, ale wciąż
gnojka.

Większe znaczenie ma tu chyba fakt, że jego orientacja w żaden sposób nie wpłynęła na
przedstawienie samej postaci, jak i jej ogólne zachowanie - a przynajmniej takiego związku
Naughty Dog po prostu nie pokazało.


Dla mnie Bill był dosyć normalny patrząc na okoliczności. Żył na odludziu w ciągłym zagrożeniu to musiało mieć wpływ na psychikę. Mi raczej chodziło o bardziej skrajny przypadek.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 13:14, maniekk napisał:

Może to dziwne pytanie, ale co to za środowisko LBGT?

"Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders" Niech żyje google!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech się oni po prostu odpieprzą od gier.
Co to w ogóle za kretyńska moda, czemu te organizacja dziwolągów upatrzyły sobie nagle rynek gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 14:19, Kopiec napisał:

Niech się oni po prostu odpieprzą od gier.
Co to w ogóle za kretyńska moda, czemu te organizacja dziwolągów upatrzyły sobie nagle
rynek gier?

Gier, seriali, filmów itp. Muszą sprawdzać wszystko dokładnie żeby później mieć z czym iść płacząc o dyskryminacji i prosząc o wyciągnięcie konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować