Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Steam ze wsparciem dla nowych walut; Valve chce zrezygnować z programu Greenlight

26 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Wygląda na to, że Polacy w 2014 roku na Steamie nadal płacić będą w obcej walucie. Twórcy gier unikną z kolei nerwów, czy ich produkcje załapią się do oferty największego cyfrowego sklepu na PC.

Przeczytaj cały tekst "Steam ze wsparciem dla nowych walut; Valve chce zrezygnować z programu Greenlight" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robią większy utarg na FIlipinach, niż u nas? Nie wydaje mi się. Na złotówkach jakoś szczególnie mi nie zależy, ale dobrze by było, gdyby tak jak np. na GMG stosowano ceny w dolarach, bo euro jest zwyczajnie nieopłacalne i zazwyczaj bardziej opłaca się kupować gdzieś indziej (vide pricematch Amazona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech się walą, też ich olewam. Nawet klucze Steam teraz kupuje się zazwyczaj ze wschodniej granicy albo ze sklepów, które mają o niebo lepsze promocje, bo takowe na Steam abym musiał bezpośrednio w ich sklepie grę kupić to się u mnie dopiero 3 razy zdarzyło, przez te ich mało atrakcyjne ceny. Promocje rzadko są jakieś super extra (na zimowej wyprzedaży czy w czarny piątek nic nie kupiłem u nich oprócz CS:GO).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Robią większy utarg na FIlipinach, niż u nas? Nie wydaje mi się. Na złotówkach jakoś
> szczególnie mi nie zależy, ale dobrze by było, gdyby tak jak np. na GMG stosowano ceny
> w dolarach, bo euro jest zwyczajnie nieopłacalne i zazwyczaj bardziej opłaca się kupować
> gdzieś indziej (vide pricematch Amazona).
Raczej na odwrót. Marny utarg w tych krajach chcą uratować pozwalając płacić im we własnej walucie. Polacy widać są na tyle bogaci i na tyle dużo kupują że steam nie musi nic przy tym dłubać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

świetnie, nawet Ukraina i filipiny się załapały, ale nie Polska..
Cóż, gry trzeba będzie kupować na GMG, tam przynajmniej są ceny w dolarach, a nie w niekorzystnym Euro, które uczyniło zimową i jesienną wyprzedaż na STEAM kompletnie dla mnie nieatrakcyjną, wszystko mogłem kupić taniej w innych sklepach. Chyba tylko CS się opłacał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz godna uwagi. Zauważcie, że w Polsce panuje atmosfera "Chcemy walutę Euro/Nie chcemy waluty Euro!" Załóżmy, że Steam wprowadziłby złotówki... A po dwóch/trzech latach musiałby się wycofać z nich, spowrotem na rzecz Euro. Takie homo-niewiadomo co do przyszłości naszej waluty może znacząco odstraszać Steama od wprowadzenia złotówek, ale to tylko moja teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jedna rzecz godna uwagi. Zauważcie, że w Polsce panuje atmosfera "Chcemy walutę Euro/Nie
> chcemy waluty Euro!" Załóżmy, że Steam wprowadziłby złotówki... A po dwóch/trzech latach
> musiałby się wycofać z nich, spowrotem na rzecz Euro. Takie homo-niewiadomo co do przyszłości
> naszej waluty może znacząco odstraszać Steama od wprowadzenia złotówek, ale to tylko
> moja teoria.

Jest w tym sporo racji na moje oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, że nadal będziemy płacić w euro. Przynajmniej uniknie się większej ilości blokad regionalnych niż mamy teraz dzięki naszej ukochanej Cenedze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 11:54, Henrar napisał:

I dobrze, że nadal będziemy płacić w euro. Przynajmniej uniknie się większej ilości blokad
regionalnych niż mamy teraz dzięki naszej ukochanej Cenedze.

Cóż nie grzeje mnie to ani ziębi bo co lepsze tytuły można wyłuskać na Humble Store.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę, że Steam Greenlight zamykają. Mam nadzieję, że dadzą na to miejsce coś lepszego.

SG jest dobrym systemem, ale coraz częściej można zaobserwować, że gry dostały zielone światło, ale dalej nie przeszły. Dwa przykłady: Galactic Arms Race i Nightmares from the Deep: The Cursed Heart.

A co do walut, to oczywiście miło byłoby kupować w złotówkach, a nie euro (w końcu PSC 100 zł to byłoby 100 zł, a nie 25 euro. Podobnie z kupującymi dzięki karcie), ale może kiedyś dadzą nam taką możliwość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 12:20, Heartbreaker napisał:

SG jest dobrym systemem, ale coraz częściej można zaobserwować, że gry dostały zielone
światło, ale dalej nie przeszły. Dwa przykłady: Galactic Arms Race i Nightmares from
the Deep: The Cursed Heart.

Ale w takim przypadku wina leży po stronie developera, a nie Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat Steem Greenlight to był BEZNADZIEJNY program, nie wiem dlaczego od razu nie otworzono się na Twórców a nie w formie głosowania gdzie inne studia wchodzą na Steam bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 10:45, Darkstar181 napisał:

świetnie, nawet Ukraina i filipiny się załapały, ale nie Polska..
Cóż, gry trzeba będzie kupować na GMG, tam przynajmniej są ceny w dolarach, a nie w niekorzystnym
Euro, które uczyniło zimową i jesienną wyprzedaż na STEAM kompletnie dla mnie nieatrakcyjną,
wszystko mogłem kupić taniej w innych sklepach. Chyba tylko CS się opłacał.


Tu się zgadzam, też często zaglądam na GMG tym bardziej że tam się kupuje grę z kodem steamowskim a i propocje mają fajne + kod zniżkowe i czasami świetne ceny wychodzą. Parę razy gra na steamie kosztowała 14.99euro chyba a ja ją kupowałem za 7,50 $ :) na GMG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować