Zaloguj się, aby obserwować  
kidofthekorn

Programy Antywirusowe

376 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2010 o 16:51, AphroditeDnB napisał:

Jak wyłączyc antywirusa (AVAST )

Chodzi Ci o włączenie osłon? Normalnie pogrzeb w trochę w programie, albo naciśnij prawym przyciskiem myszy na ikonkę na pasku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już w tym temacie http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=348&u=501 ale nikt się nie pofatygował o odpowiedź, więc napiszę jeszcze tutaj. Mam problem z avastem. Parę dni temu zainstalowałem nową wersję programu (5.0) i od tamtego czasu, gdy chcę pobrać aktualizację bazy wirusów wyświetla się błąd: Nie można połączyć się z internetem. Reinstalowałem program. Nie pomogło. Zaznaczyłem też w ustawieniach, że mam stałe połączenie z internetem jak radzili na innym forum. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku, że licencja Avast! ciagle mi schodziła olałem go i zainstalowałem taki program, a mianowicie:
Microsoft Security Essentials.
Dobre to? Nie ma spowolnienia pracy kompa? Wydaje mi się najlepszym programem bo współpracuje z Microsoft i jest w miarę czytelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki darmowy antywirus NAJMNIEJ zamula system? Aktualnie mam darmowy AVG ale nie wiem czy nie ma czegoś mniej obciążającego system, a przy tym dającego w miarę dobrą ochronę. Ogólnie nie buszuje raczej po necie, a jak już to po sprawdzonych stronach, więc nie zależy mi aż tak na skuteczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Napisałem o tym problemie na temacie tego antywirusa ale na razie nikt nie odpowiedział a mi zależy na szybkiej odpowiedzi więc napisze to również tu.
Ostatnio zaktualizowałem program AVG do wersji 9.0. Wszystko jest ok oprócz jednego. Na górze pisze: "Komputer nie jest chroniony! Niektóre składniki zgłosiły błąd: Ochrona rezydenta". Wchodziłem w tą ochronę i mam zaznaczone "ptaszkiem" - ochrona rezydenta aktywna ale dalej pisze że nie jest włączona. Przeinstalowywałem oraz naprawiałem ale ochrona działała tylko po instalacji. Po wyłączeniu i uruchomieniu ponownym komputera ochrona znowu jest nie aktywna. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia próbuje zaktualizować Avira i nie mogę. Aktualizacja się ściąga i instaluje i nagle wyskakuje na końcu błąd. Ktoś wie w czym problem? Mam też Comodo Firewall, może on zaczął to blokować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 17:24, Piterixos napisał:

Jaki darmowy antywirus NAJMNIEJ zamula system? Aktualnie mam darmowy AVG ale nie wiem
czy nie ma czegoś mniej obciążającego system, a przy tym dającego w miarę dobrą ochronę.
Ogólnie nie buszuje raczej po necie, a jak już to po sprawdzonych stronach, więc nie
zależy mi aż tak na skuteczności.


wypróboj antyvira Microsoftu. jest naprawde deobry (wykryl mi kilka wirusow, ktorych inne nie wykrywaly). jest darmowy i zajmuje malo miejsca na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem.
Głośno się ostatnio zrobiło o Nortonie Internet Security 2011, że niby super-mega-uber. Używając wcześniej avasta, postanowiłem sprawdzić, czy to aby prawda z tym co o tym programie mówią. Ściągnąłem wersję testową (90-dniową). Po instalacji komputer zaczął mocno zamulać, a do tego blokuje mi w thunderbirdzie pop.gmail.
Czy ktoś mógłby coś poradzić (inny antywirus/ co zrobić, żeby ten działał szybciej)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dokonałem aktualizacji Avasta do wersji 6.0 bodajże. Problem w tym, że razem z nową wersją antywira dostałem w pakiecie jakieś ścierwo-gadżet na pasek boczny w moim Windows 7. Wyłączyłem tego pana od razu i odinstalowałem w menu gadżetów, ale wstręciuch uparcie pojawia się przy każdym uruchomieniu systemu. Da się to wywalić na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 17:09, Feallan napisał:

Da się to wywalić na stałe?

Heh, na forach internetowych wśród użytkowników avasta zahuczało nieźle właśnie przez ten gadżet. Wyłączysz - wraca, usuniesz - wraca.
Ale spróbuj tego - wejdź do Program Files -> Windows Sidebar -> Shared Gadgets -> tam powinieneś mieć folder tego gadżetu. Usuń go (cały folder), uruchom ponownie PC i zobacz czy działa.
Co ciekawe, dwa dni temu przeszedłem z Kaspersky Internet Security 2010 na 2011 - tam też doszedł gadżet pulpitu, ale nie tylko jest bardzo fajny, również wyłącza się normalnie. Twórcy avasta coś schrzanili chyba ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mma pytanko jaki antywirus wybrac, najwazniesze aby zbyt nie zawieszał mocno kompa i był skuteczny

Zastanawiałem sie nad
- Nod 32
-ESET SMART SECURITY
- Norton

Posiadam Kaspersky 2010 ale zbytnio nie jestem zadowolony, komputer wolno pracuje i nie wyłapuje moim zdaniem niektórych wirusow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować