Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Porównanie grafiki z Metal Gear Solid: Ground Zeroes - niższa rozdzielczość na Xbox One

36 postów w tym temacie

Nic nowego, PS4 jest po prostu mocniejsza, taka karma, odwrotność tego co było w generacji X360/PS3 (tak, wiem, że PS3 miało mocniejszy procek, ale jeśli idzie o GPU i zarządzanie ramem, to odstawało i to znacznie).

Swoją drogą to nie rozumiem kompletnie dlaczego to wywołuje AŻ TAKĄ NAPINKĘ i nawet rozsądnych forumowiczów zamienia w krwiożerczych fanbojów.

Gdzieś w tych przepychankach na temat technologicznych szczegółów ginie merytoryczna zawartość gier, szkoda ;/

ps. Wersja na dziadka iksboksa i peestrzy wygląda super, myślałem że będzie znacznie bardziej odstawać (tak widzę różnice, ale nie są tak wielkie jak myślałem, że będą). Tym samym zakup PS4 mogę z czystym sumieniem odłożyć o kolejny rok i tak nie miałbym na niej w co grać, żadne killery jeszcze na next geny nie wyszły. Natomiast na iksie i blaszce mam wciąż zaległości, że hoho ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając screeny pojawia się pytanie o tą nową jakość ? Czy faktycznie wprowadzenie nowej generacji konsol to faktycznie wprowadzenie nowej jakości czy po prostu dostaliśmy stare tylko z podkręconym procem. Czy może developerzy, którzy jednak wymościli sobie wygodne gniazdka zajmują miejsce przez zasiedzenie i nie chce im się ruszyć dalej dostarczając ciągle to samo tylko pod różnymi nazwami. Nie ma co się oszukiwać - tyłka nie urywa - fakt, że na prawdziwie gry nowej generacji przyjdzie nam poczekać ze 2 latka a puki co jest jednak okres przejściowy, no ale - wypadałoby jednak coś do tych nowych konsol dorzucić co uzasadniłoby wydanie blisko 2,5 k, o grach za ciężkie pieniądze nie wspomnę. Słaby start ma ta nowa generacja, bardzo slaby, oczekiwania też są, fakt faktem wygórowane, ale spodziewaliśmy się przejścia na poziomie ps2-ps3, a dostajemy to samo w wersji "hd". Mało tego, skok jakościowy nie uzasadnia nawet butnych wypowiedzi developerów o wzroście kosztów produkcji, ile tam było, 2-5 razy ? Biedne to, ale może U4 wniesie coś nowego. Na razie zostanę jednak przy mojej 360-ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, po co robią dysproporcje pomiędzy dwoma wersjami. Przecież to zmniejsza sprzedaż. Nie lepiej na każdej platformie osiągnąć to samo, bez jakichś durnych przepychanek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie różnica nie jest w żaden sposób warta wydawania 2500 zł na konsolę.

To cena z tv czy remontem salonu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Caly problem w tym ze rzeczywista roznice w grafice robia nie rozne antyaliasingi i spolka lecz wyzsza rozdzielczosc tekstur a niestety od lat postep w tej dziedzinie jest znikomy. Najbardziej cierpia na tym pecetowcy ktorzy musza grac w gry ktore wygladaja duzo gorzej niz moglby poniewaz startowo sa przygotowywane na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 10:31, Zaix_91 napisał:

To cena z tv czy remontem salonu? :D


O rany około 2k wielka mi różnica, patrząc na screeny - w chwili obecnej wydatek nadal nieuzasadniony ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> O rany około 2k wielka mi różnica, patrząc na screeny - w chwili obecnej wydatek nadal
> nieuzasadniony ...

Nie około 2000 tylko około 1800. Za mniej niż 2000 masz PS4 + Killzone w każdym Saturnie. To po pierwsze. Po drugie, czyż możliwość grania w praktycznie takiej samej jakości jak high-endowy PC (różnice z ustawieniami ultra to głównie ostrzejsze cienie na PC, lepszy AA i ewentualnie mityczne 4k o którym każdy słyszał, ale nikt nie widział na własnym ekranie http://ps4life.pl/2013/10/assassins-creed-iv-black-flag-porownanie-graficzne-ps4-pc/) w cenie mniejszej niż mid-endowa karta graficzna, nie uzasadnia zakupu PS4? Jeśli tak, to radzę Ci w ogóle odpuszczenie sobie grania w gry, pograj może na gitarze czy coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 10:25, OjciecFernando napisał:

Nie rozumiem, po co robią dysproporcje pomiędzy dwoma wersjami. Przecież to zmniejsza
sprzedaż. Nie lepiej na każdej platformie osiągnąć to samo, bez jakichś durnych przepychanek?

Jak mają to osiągnąć? Jedna konsola jest o wiele mocniejsza od drugiej. Jej moc ma się marnować? Utrzymywanie na siłę równości między wersjami nie ma sensu. Równie dobrze można ograniczać wersje PCtowe, bo przecież potrzebna jest "platform parity".

Anyway, to było spodziewane. Może nie tak różnica (osobiście obstawiałem 900p), ale jednak. Microsoft strzelił sobie poważnie w stopę i teraz będą za to płacić przez całą generację.

Natomiast co do skoku między generacjami i tym, że niby jest mały... Porównajcie pierwszego Resistance z PS3 z Blackiem. Wielkiej różnicy poza rozdzielczością to tam za bardzo nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 10:59, DonOskar napisał:

Nie około 2000 tylko około 1800. Za mniej niż 2000 masz PS4 + Killzone w każdym Saturnie.
To po pierwsze. Po drugie, czyż możliwość grania w praktycznie takiej samej jakości jak
high-endowy PC (różnice z ustawieniami ultra to głównie ostrzejsze cienie na PC, lepszy
AA i ewentualnie mityczne 4k o którym każdy słyszał, ale nikt nie widział na własnym
ekranie http://ps4life.pl/2013/10/assassins-creed-iv-black-flag-porownanie-graficzne-ps4-pc/)
w cenie mniejszej niż mid-endowa karta graficzna, nie uzasadnia zakupu PS4? Jeśli tak,
to radzę Ci w ogóle odpuszczenie sobie grania w gry, pograj może na gitarze czy coś...


Napisał co widział ... chłopie zamiast się uzewnętrzniać fanboyowo, poczytaj posty.
Na twoje nieszczęście mam i pieca i X360 i ps2 i ps3 i psp... i porównując screeny jakoś nie widzę dlaczego mam wywalać 2,2 k na XO a swoją 360 wysyłać na emeryturę, czy wydawać 1,8 k i wysyłać na emeryturę swoją ps3. Więc napaleńcu porównuję kolejne generacje konsol. Gdybym kupował konsole od zera - pewnie byłoby mi wszystko jedno, a tak - nie widzę powodu do wydawania kolejnej kasy, bo oprócz hype''u (bo chyba na tym miała zostać zbudowana potrzeba zakupowa) nowa generacja nie ma nic do zaoferowania. Knack - porażka, Forza - leży i kwiczy , Killzone - sorka - ale mi podoba się jeszcze wersja z ps2. A na ps3 i x360 mam horizona, i gta5, mówiąc oględnie - przynajmniej mam w co grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersje "next-genowe" chodzą w 60fps. Ciekawe czy to prawdziwe locked 60fps czy znów unlocked 30 w góre z capem na 60 ;].

Henrar Resistance i Black podobne wizualnie ? Jaja sobie robisz czy już wzrok nie ten ? ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 11:18, hydzior napisał:

Henrar Resistance i Black podobne wizualnie ? Jaja sobie robisz czy już wzrok nie ten
? ;].

Wzrok jak najbardziej ten. Różnica między Xboksową wersją Blacka a Resistancem jest marginalna nie licząc skoku rozdzielczości.

Czyli... Dokładnie to o większość ludzi widzi tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? To czy ktoś patrzy na aż tak jak gra? Grafika to naprawde mniej jak 20% całości gry ... grywalność, fabuła, muzyka, te elementy sprawiają, że jest z czego się cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 11:27, GuLaShos napisał:

Szczerze ? To czy ktoś patrzy na aż tak jak gra? Grafika to naprawde mniej jak 20% całości
gry ... grywalność, fabuła, muzyka, te elementy sprawiają, że jest z czego się cieszyć.

Prosta sytuacja.
Masz jedną grę do wyboru w dwóch wersjach na dwie różne konsole.
Jedna konsola kosztuje 1800 zł, druga 2300-2400 zł.
Wersja na tańszą konsolę wygląda i działa znacznie lepiej. Cena gry jest taka sama na obie platformy.

Którą wersję wybierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze ? To czy ktoś patrzy na aż tak jak gra? Grafika to naprawde mniej jak 20% całości
> gry ... grywalność, fabuła, muzyka, te elementy sprawiają, że jest z czego się cieszyć.

Na grafikę patrzy podobno 91% graczy. Ja na szczęście znajduję się w pozostałych 9%. Jednak w tej aferze z nowymi konsolami chodzi o to, że i tak oferują nieznaczny wzrost jakości (gonienie za PC) i PS4 miażdży XBO, przez co powstaje mnóstwo małych forumowych wojenek. Jak coś kosztuje 2k to musi być warte tej sumy, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 11:33, Henrar napisał:

Którą wersję wybierzesz?

Tą na konsolę, którą posiadam. Skończmy używać tego głupiego argumentu, że "masz grę do wyboru na dwie konsole", bo jeśli chcę na przykład pograć w Halo i Forzę, to i tak kupię XO i mi to tito, że Metal Gear wygląda lepiej na PS4, bo PS4 nie posiadam. I vice versa, jeżeli mam PS4, to wszystko mi jedno, jak gra wygląda na innych konsolach, bo i tak ich nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też. Ale załóżmy teraz, że:
a) masz obie konsole
b) nie kupiłeś ani jednej i chcesz pograć w najnowszą część Cawadooty czy innego Battlefielda a z takich czy innych względów na PC grać nie chcesz.

I dostajesz prosty wybór. Płacisz więcej, dostajesz gorsze multiplatformy. Płacisz mniej, dostajesz lepsze multiplaformy (gdzie lepsze==lepiej działające i wyglądające). Wybór jest chyba oczywisty.

Wbrew pozorom ludzie kupują konsole nie tylko dla exów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować