Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2007 o 12:10, mrosi napisał:


Jeśli ktoś kupuje obudowę dla wyglądu, no to przepraszam. Mogą się nie podobać obudowy Chiefteca.
Ale ThermalTake Matrix jest przyzwoicie wyglądającą obudową. Czy wybrana przez Ciebie którakolwiek
z obudów ma blachy grubości 0,6mm?


Co do grubości to nigdzie nie jest podane, gdzie szukałem, ale czytałem opinie, i ludzie sobie chwala. jakbym patrzył tylko na wyglądł to wziąłbym tracer''a za 60-80 zł i byłoby po kłopocie. A ten ThermalTake Matrix tak średnio mi sie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku sierpnia doczekałem się upgradeu kompa:

P4 2,8GHz -> C2D 6600 @ 2,4GHz
2x256MB DDR -> 2X 1024MB DDR2 (Patriot PDP)
Płyta główna Gigabyte (nie pamiętam jak sięnazywała) -> Asus P5B Intel
Asus x300 128MB -> GeForce 8800 GTS 640MB
Zasilacz -> SilverStone 750W nie pamiętam jaka nazwa

Na to wszystko poszło jakieś 3,5 tysiąca złotych (niewymienione komponenty zostały po staremu - obudowa, dyski itp). Gry takie jak Stalker, HL2, TDU, CnC3, Hellgate (demko) śmigają na full i ani myślą o zwalnianiu. Jako dodatkowa informacja powiem jeszcze, że ten konfig. spełnia z nawiązką wymagania zalecane Crysisa więc jeśli komuś odpowiada konfig. oraz cena to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wszystkim za odp :) nad dyskiem jeszcze będe musiał pomyśleć,ważne jednak że reszta jest ok...
jeszcze tylko ostatnie pytanie: czy odczuje dużą różnicę zmieniając takiego kompa(laptop) na podany wcześniej przeze mnie zestaw?


Płyta główna
Typ procesora Mobile AMD Sempron LV, 800 MHz (4 x 200)
Nazwa płyty głównej Acer Aspire 3020
Mikroukład płyty głównej ATI Radeon Xpress 200P, AMD Hammer
Pamięć fizyczna 512 MB (PC2700 DDR SDRAM)
Typ BIOS''u Phoenix (05/26/05)

Ekran
Karta wideo ATI MOBILITY RADEON X700 (128 MB)
Karta wideo ATI MOBILITY RADEON X700 (128 MB)
Akcelerator 3D ATI Mobility Radeon X700 (M26-X)
Monitor Monitor Plug and Play
Monitor Generic Television

Multimedia
Karta dźwiękowa ATI SB400 - AC''97 Audio Controller





Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
zamierzam sobie zakupić trochę RAMu. posiadam 1GB 667 CL5 w dwóch kościach i nie wiem czy dokupić jeszcze 1GB czy też tego się pozbyć i zakupić 2x1GB 800 CL4 np Patriota.
Pytanie, jaka jest różnica w wydajności pomiędzy RAMem 667 CL5 a 800 CL4. Mniej więcej w procentach, albo poproszę jakiś link do testu, bo nic ciekawego znaleźć nie mogę.
z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa AMD Duron 1 GHz 768 RAM''u Radeon 9550 dysk 30 gb i baaaaaaardzo się ociąga ten komputer...
mój kolega ma jeszcze gorszy a mu chodzi duzo szybciej :( nie wiecie co tzreba by zrobic zeby dzialal szybciej
. (Nigdy koputera nie podkrecałem i nie wiem jak to sie robi) prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 14:30, blacklio2 napisał:

Jaki 400W?

Zasilacz dołączony do obudowy Chieftec BH-01B-B-B - 400W. Nie ma napisane nazwy zasilacza, ale chyba na pewno jest od Chieftec''a. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 14:34, cichy10 napisał:

> Jaki 400W?
Zasilacz dołączony do obudowy Chieftec BH-01B-B-B - 400W. Nie ma napisane nazwy zasilacza,
ale chyba na pewno jest od Chieftec''a. :)


Powinien być OK ale bez OC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 14:39, blacklio2 napisał:

Powinien być OK ale bez OC

Czyli, gdybym chciał się poawić w podkręcenie Pentiuma do ok. 2,4 GHz, to mogły by być problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje porady: jaka jest dobra plyta pod am2 tzn producent to wiem ze albo abit/msi/gigabyte ale chodzi o chipset, bez SLI i innych bajerow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
W najbliższym czasie (na gwiazdkę lub jeśli się nie uda, to dopiero na początku przyszłego roku) planuję w zasadzie nie tyle modernizację, co zwyczajnie zakup nowego PC (poza napędami , myszą, itp.).
W innym temacie niniejszego forum dowiedziałem się co nieco o procesorach, ewentualnej płycie głównej czy zasilaczu. Mam jednak pewien dylemat z związku z kartą graficzną (nota bene w temacie "Procesory - marki rodzaje ..." zadałem to samo pytanie pewnej osobie na małe "b" :-), ale może faktycznie nie był to właściwy temat do tego pytania ;-)).
Anyway, niby planuję zakup 8800GTS, ale tak na dobrą sprawę jestem ograniczony pewnym budżetem (jak my wszyscy zresztą :-)), a MUSZĘ zakupić jeszcze jakiś system operacyjny (zapewne XP, więc mam 300 zł mniej na części) i kilka innych drobnych rzeczy.
Moje pytanie brzmi : czy nie dałoby się zakupić czegoś nieco tańszego (w sensie nieco bardziej poniżej 1000 zł. ;-)), a na czym bez problemów uruchomiłbym (niekoniecznie na max. detalach, byle było płynnie ;-)) pewne gry na poziomie wymagań Half-Life''a 2 , Supreme Commandera tudzież (w ostateczności ;-)) Bioshocka (oczywiście pytam o kartę graficzną ;-)) ?
Będę wdzięczny za wszelką radę w tej kwestii.

PS. Nie preferuję (delikatnie rzecz ujmując) kart graficznych od ATI. ;-)

PS2. Aha i jeszcze jedno pytanie : jak duża różnica wydajności zachodzi (nie oszukujmy się, mam na myśli głównie gry :-)) pomiędzy, dla przykładu, procesorem Athlon X2 5200+ , a Core 2 Duo E4500 ? I czy są jakieś większe różnice cenowe pomiędzy płytami głównymi do w.w. procesorów ?
ATM mam w planach zakup Athlona, ale zapytać nigdy nie zaszkodzi ? ;-)
Z góry dzięki za wszelkie rady i odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 15:13, Dann napisał:

Witam wszystkich.
W najbliższym czasie (na gwiazdkę lub jeśli się nie uda, to dopiero na początku przyszłego
roku) planuję w zasadzie nie tyle modernizację, co zwyczajnie zakup nowego PC (poza napędami
, myszą, itp.).
W innym temacie niniejszego forum dowiedziałem się co nieco o procesorach, ewentualnej płycie
głównej czy zasilaczu. Mam jednak pewien dylemat z związku z kartą graficzną (nota bene w temacie
"Procesory - marki rodzaje ..." zadałem to samo pytanie pewnej osobie na małe "b" :-), ale
może faktycznie nie był to właściwy temat do tego pytania ;-)).
Anyway, niby planuję zakup 8800GTS, ale tak na dobrą sprawę jestem ograniczony pewnym budżetem
(jak my wszyscy zresztą :-)), a MUSZĘ zakupić jeszcze jakiś system operacyjny (zapewne XP,
więc mam 300 zł mniej na części) i kilka innych drobnych rzeczy.
Moje pytanie brzmi : czy nie dałoby się zakupić czegoś nieco tańszego (w sensie nieco bardziej
poniżej 1000 zł. ;-)), a na czym bez problemów uruchomiłbym (niekoniecznie na max. detalach,
byle było płynnie ;-)) pewne gry na poziomie wymagań Half-Life''a 2 , Supreme Commandera tudzież
(w ostateczności ;-)) Bioshocka (oczywiście pytam o kartę graficzną ;-)) ?
Będę wdzięczny za wszelką radę w tej kwestii.

PS. Nie preferuję (delikatnie rzecz ujmując) kart graficznych od ATI. ;-)

PS2. Aha i jeszcze jedno pytanie : jak duża różnica wydajności zachodzi (nie oszukujmy się,
mam na myśli głównie gry :-)) pomiędzy, dla przykładu, procesorem Athlon X2 5200+ , a Core
2 Duo E4500 ? I czy są jakieś większe różnice cenowe pomiędzy płytami głównymi do w.w. procesorów
?
ATM mam w planach zakup Athlona, ale zapytać nigdy nie zaszkodzi ? ;-)
Z góry dzięki za wszelkie rady i odpowiedzi.

tak kilka porad na szybko:

8800 GTS jest w tej chwili juz na wylocie, jesli kupujesz za 2-3 mce to bedziesz mial do wyboru nowego 8800GT za ok 800 zl (sporo o tym rozmawia sie w watku o kartach graf) lub odswiezonego 8800GTSa ale ten pewnie tanszy nie bedzie niz obecnie. Dlatego decyzja co do karty to na kilka miechow wczesniej mija sie z celem, chyba ze kupisz cos na dx9, np takiego 7900GS/GT, sporo tanszy a wymienione przez Ciebie gry i tak beda smigac. ATI rowniez nie polecam chociaz sam posiadam :D
Co do cpu to Athlon x2 z przedzialu 4200-5200 jest tanszym rozwiazaniem (wyraznie tansze sa tez plyty) niz c2d, intel jest oczywiscie troche wydajniejszy i ma wielkie mozliwosci podkrecania ale nie kazdy ma na to ochote i nie kazdy musi miec taki kombajn w domu, w tym wypadku jest wg mnie wszystko jedno co kupisz.Za pol roku albo i wczesniej pojawia sie gry ktore beda sie ciac na kazdej konfiguracji jaka mozesz teraz kupic za kwote do 3 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 14:26, TuśTuś napisał:

Mam kompa AMD Duron 1 GHz 768 RAM''u Radeon 9550 dysk 30 gb i baaaaaaardzo się ociąga ten komputer...

mój kolega ma jeszcze gorszy a mu chodzi duzo szybciej :( nie wiecie co tzreba by zrobic zeby
dzialal szybciej
. (Nigdy koputera nie podkrecałem i nie wiem jak to sie robi) prosze o pomoc :)


TuśTusiu....zrob sobie porzadek w kompie (mam na mysli oczyszczanie rejestru ze zbednych wpisow, ktore tylko zasmiecaja system i go spowalniaja).
Osobiscie uzywam dwoch programikow do czyszczenie rejestru i robie to na biezaco tzn. jak cos zainstaluje to od razu wlanczam te programiki a pozniej wlanczam defragmentacje. Ogolnie jest porzadek i wszystko chula jak ta lala....LOL.

http://www.instalki.pl/programy/download/narzedzia_systemowe/get.php?file=ccleaner

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=1825&t=29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co myslicie o takim zestawie?? :

Procesor Intel Core2 Duo E4500 2,2GHz (S775) BOX
Płyta główna Asus P5K-E/ WIFI-AP Intel P35
Pamięć RAM OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Gold Dual CL5
Karta graficzna GeForce 8800 GTS OC2 BFG 640MB TV & 2x DVI (PCI-E)
Dysk twardy Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)
>> 2800-3000 zl<<

Do tego brakuje jeszcze zasilacza i obudowy ale jeszcze sie nie zdecydowalem wiec porsze o propozycje i ewentualne sugestie co do zestawu.

Na PC planuje wydac max 3500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 15:59, Sivy20 napisał:

Witam.

Co myslicie o takim zestawie?? :

Procesor Intel Core2 Duo E4500 2,2GHz (S775) BOX
Płyta główna Asus P5K-E/ WIFI-AP Intel P35
Pamięć RAM OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Gold Dual CL5
Karta graficzna GeForce 8800 GTS OC2 BFG 640MB TV & 2x DVI (PCI-E)
Dysk twardy Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)
>> 2800-3000 zl<<

Do tego brakuje jeszcze zasilacza i obudowy ale jeszcze sie nie zdecydowalem wiec porsze o
propozycje i ewentualne sugestie co do zestawu.

Na PC planuje wydac max 3500.


Fajnie sie to prezentuje....zasilke polecam np. Tagan 430-U22, ktory w zupelnosci wystarczy . Jest cichutki i niesamowicie stabilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się