Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Siemka , moj kolega ma problem zlozyl niedawno z nowych czesci kompoter i przy uruchamianiu niechce uruchomic sie monitor i ciagle kompoter wydaje dzwiek pikania z gory dziekuje za pomoc >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core 2 Duo E6750 /2.66GHz, 4MB, 1333MHz, BOX/
630 zł

Płyta główna:
Foxconn P35A
361 zł

Pamięć RAM:
OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0
249 zł

Dysk twardy:
Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]
275 zł

Karta graficzna:
EVGA GeForce 8800GTS 640MB (500/1600) HDTV 2xDVI
1299 zł

Nagrywarka DVD:
NEC AD-7170S SATA (Black)
115 zł

Obudowa:
Cooler Master Centurion 541 Black (bez zasilacza)
160 zł

Zasilacz:
BeQuiet StraightPower 450W
285 zł

Suma ~3400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 15:22, dobrakos napisał:

8800 GTS jest w tej chwili juz na wylocie, jesli kupujesz za 2-3 mce to bedziesz mial do wyboru
nowego 8800GT za ok 800 zl (sporo o tym rozmawia sie w watku o kartach graf) lub odswiezonego
8800GTSa ale ten pewnie tanszy nie bedzie niz obecnie. Dlatego decyzja co do karty to na kilka
miechow wczesniej mija sie z celem, chyba ze kupisz cos na dx9, np takiego 7900GS/GT, sporo
tanszy a wymienione przez Ciebie gry i tak beda smigac.


Co do tego 8800 GT , to mnie zaskoczyłeś . :-O (chyba odwiedzę ten cały wątek o kartach graficznych, o którym wspomniałeś ;-)).
I chyba rzeczywiście z wyborem karty trochę się jeszcze wstrzymam, a zapytam się ludzi o ewentualne warianty wyboru dopiero wtedy, kiedy będę już naprawdę kupował, a nie tylko planował. Dzięki za radę !

BTW, naprawdę wymienione przeze mnie gry "śmigają" na 7900 GS ? Bo jeśli tak, to daje mi to wiele do myślenia :-), również na tym, czy jeśli teraz zakupię 7900, to czy w przyszłości będę mógł go wymienić na coś z serii 8xxx (lub nawet jeszcze wyżej) bez potrzeby wymieniania całej płyty głównej ?
Na Dx10 mi nie zależy, bo i tak w najbliższym czasie Visty kupować nie zamierzam (ba, nawet zamierzam kupić XP-ka na dniach ;-))

Dnia 27.10.2007 o 15:22, dobrakos napisał:

Co do cpu to Athlon x2 z przedzialu 4200-5200 jest tanszym rozwiazaniem (wyraznie tansze sa
tez plyty) niz c2d, intel jest oczywiscie troche wydajniejszy i ma wielkie mozliwosci podkrecania
ale nie kazdy ma na to ochote i nie kazdy musi miec taki kombajn w domu, w tym wypadku jest
wg mnie wszystko jedno co kupisz.


Jako że podkręcać nic nie zamierzam (i na pewno podkręcał nie będę), zostanę więc przy Athlonie, zapewne dokładnie z takiego przedziału, który podałeś (na chwilę obecną). Tym bardziej, jeśli faktycznie płyty są tańsze.
Thanks.

Dnia 27.10.2007 o 15:22, dobrakos napisał:

Za pol roku albo i wczesniej pojawia sie gry ktore beda sie
ciac na kazdej konfiguracji jaka mozesz teraz kupic za kwote do 3 tys.


Akurat mi na szczęście na tym specjalnie nie zależy. Mam tyle gier do poznania (ostatnia data modernizacji mojego obecnego PC to mniej więcej październik 2001 :-P, od 2004 roku nie było chyba takiej gry, która by mi nie klatkowała, a od około dwóch nie kupiłem żadnej nowości), a czasu na granie też nie za wiele, więc nim się "nagram" w to, w co do tej pory grać nie mogłem, minie wystarczająco dużo czasu ... w sam raz do kolejnej modernizacji. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2007 o 17:09, Dann napisał:

Na Dx10 mi nie zależy, bo i tak w najbliższym czasie Visty kupować nie zamierzam (ba, nawet
zamierzam kupić XP-ka na dniach ;-))

skoro tak to powiem szczerze ze w tej sytuacji nie ma wiekszego sensu kupowac kart z serii GF8xxx, gry ktore podales pociagniesz na GF7900 tak jak pisalem, warto rozwazyc powaznie Radka 1950Pro i to bylby pewnie najlepszy wybor.
Od 2004 wyszlo sporo gier w ktore warto pograc na sensownej konfiguracji, a ta jest w zasiegu juz ponizej 2tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 17:30, dobrakos napisał:

skoro tak to powiem szczerze ze w tej sytuacji nie ma wiekszego sensu kupowac kart z serii
GF8xxx, gry ktore podales pociagniesz na GF7900 tak jak pisalem, warto rozwazyc powaznie Radka
1950Pro i to bylby pewnie najlepszy wybor.


Nie, Radek odpada :-P, nawet jeśli rzeczywiście byłby najlepszym rozwiązaniem pod Dx9. Zostaje mi więc tylko 7900 jakiś. Chyba ...

Dnia 27.10.2007 o 17:30, dobrakos napisał:

Od 2004 wyszlo sporo gier w ktore warto pograc na sensownej konfiguracji, a ta jest w zasiegu
juz ponizej 2tys.


Zważyć na to, że i tak muszę zainwestować jeszcze 300 zł. w Windowsa, planowałem, że gdybym miał dokonać zakupu jeszcze w tym roku, kupiłbym sprzęt w granicach max. za 2500 zł. (cena razem z systemem). A skoro na Dx10 mi nie zależy, być może rzeczywiście 7900 byłby dla mnie aż nadto dobrym rozwiązaniem. ;-)

Tylko ponawiam swoje poprzednie pytanie : "jeśli teraz zakupię GF7900, to czy w przyszłości będę mógł go wymienić na coś z serii 8xxx (lub nawet jeszcze wyżej) bez potrzeby wymieniania całej płyty głównej ?"
Czy na to pytanie w ogóle można podać konkretną odpowiedź ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 17:55, blacklio2 napisał:

Tak będziesz mógł wymienić na lepszą kartę pod warunkiem że będzie to PCIe


Ok, a czy obecne GF8800 też pasują pod to wejście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 17:55, blacklio2 napisał:

Tak będziesz mógł wymienić na lepszą kartę pod warunkiem że będzie to PCIe


Jak bedzie w pci-e 1.0 lub 1.0a lub 1.1...karta z pci -e 2 juz nie zostanie obsluzona przez slot pci-e 1.0/1.0a/1.1.

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=2010

a moze cos pokrecilem ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 18:03, DJ Danielus napisał:

Tak - pod PCI-Ex.
Obecnie głównie na to złącze są produkowane karty.


Ok , dzięki wielkie wszystkim za udzielone informacje. :-)
W takim razie muszę się tylko zastanowić, czy kupować teraz PC z GF7900, czy też może wstrzymać się tak gdzieś do świąt wielkanocnych (:-O) i wtedy kupić coś naprawdę mocnego.
Z wyborem procesora czy pamięci raczej nie będzie takich problemów i to, co planuję zakupić w tej materii, zostanie raczej w moim PC przez dłuższy czas, niezależnie od tego czy zostanie zakupione teraz czy w przyszłym roku.

PS. Pewnie zdecyduję się na wariant z GF7900, gdyż mam już dosyć mojego starego Duronka 1,2. ;-)
Dzięki raz jeszcze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda ale na dzień dzisiejszy nie ma kart w standardzie 2.0 oraz płyt głównych obsługująy ten standard, w sumie nie ma co sie martwić teraz

Dann

Każda karta dostępna dzisiaj pasuje do PCIe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 18:17, DJ Danielus napisał:

29 października ma miejsce premiera 8800GT, ma być w granicach 500 - 800zł. Pomyśl i o tym.


Spokojnie, jeśli nawet miałbym kupić PC z GF7900, to najwcześniej tak gdzieś w połowie listopada minimum (oby tylko). Także wszystko, co w tym czasie ulegnie jeszcze zmianie (a jak widać ulegnie dość sporo), zostanie przeze mnie wzięte pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.
Ale dzięki za informację. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 15:57, Misquamaqus napisał:

> Mam kompa AMD Duron 1 GHz 768 RAM''u Radeon 9550 dysk 30 gb i baaaaaaardzo się ociąga
ten komputer...
>
> mój kolega ma jeszcze gorszy a mu chodzi duzo szybciej :( nie wiecie co tzreba by zrobic
zeby
> dzialal szybciej
> . (Nigdy koputera nie podkrecałem i nie wiem jak to sie robi) prosze o pomoc :)

TuśTusiu....zrob sobie porzadek w kompie (mam na mysli oczyszczanie rejestru ze zbednych
wpisow, ktore tylko zasmiecaja system i go spowalniaja).
Osobiscie uzywam dwoch programikow do czyszczenie rejestru i robie to na biezaco tzn. jak cos
zainstaluje to od razu wlanczam te programiki a pozniej wlanczam defragmentacje. Ogolnie jest
porzadek i wszystko chula jak ta lala....LOL.

http://www.instalki.pl/programy/download/narzedzia_systemowe/get.php?file=ccleaner

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=1825&t=29

Diękuje Ci ze chociaz Ty zwróciłes na mój post uwagę... ale czy format kompa poprawił by jego szybkosc (mam na mysli kompletny format WSZYSTKO) czy to poprawi jego szybkosc...
nie wiem jak sie korzysta z tych programików... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 16:38, blacklio2 napisał:

Procesor:
Intel Core 2 Duo E6750 /2.66GHz, 4MB, 1333MHz, BOX/
630 zł

Płyta główna:
Foxconn P35A
361 zł ...


Ciekawy zestawik tylko ta plyta glowna... naprawde jest dobra??wlasnie z plyta glowna mam najwiekszy problem kompletnie nie wiem co wybrac kolega DJ Danielus tez ja poleca hmmm bede musial cos o niej poczytac, co do grafy to zostane przy BFG ;] , RAM oczywiscie CL4 (blad przy konfiguracji), zasilacz... 450W wystarczy?? zastanawialem sie nad 500-550W , procek... ( drugi blad mial byc E4400 2.0Ghz ; )) wydaje mi sie ze lepszego nie trzeba bardzo ladnie mozna go podkrecic nawet pow. 3.0Ghz i ~200zl masz w kieszeni.

..a teraz lece poczytac cos o Foxconn P35A i czekam na inne propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się