Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2006 o 13:11, Widek napisał:

niestety ani na allegro ani w sklepach nie ma elixira 1gb :D

Jedyne wyjcie jest takie :) Sprzedajesz 512 i kupujesz 1GB geila naprzyklad i wymiatasz:)

a co to ten geil jakis max wypas? elixir tez dobrea ramy a sprzedawac mi sie nie chce wole se dokupic 1 gb i bedzie o wiele lepiej niz ten 1 gb geila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 13:14, ArtuRPGpl napisał:

> niestety ani na allegro ani w sklepach nie ma elixira 1gb :D
>
> Jedyne wyjcie jest takie :) Sprzedajesz 512 i kupujesz 1GB geila naprzyklad i wymiatasz:)

a co to ten geil jakis max wypas? elixir tez dobrea ramy a sprzedawac mi sie nie chce wole
se dokupic 1 gb i bedzie o wiele lepiej niz ten 1 gb geila


skad wezmiesz ten 1gB skoro nigdzie nie ma?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 14:11, Widek napisał:

> > niestety ani na allegro ani w sklepach nie ma elixira 1gb :D
> >
> > Jedyne wyjcie jest takie :) Sprzedajesz 512 i kupujesz 1GB geila naprzyklad i wymiatasz:)

>
> a co to ten geil jakis max wypas? elixir tez dobrea ramy a sprzedawac mi sie nie chce
wole
> se dokupic 1 gb i bedzie o wiele lepiej niz ten 1 gb geila

skad wezmiesz ten 1gB skoro nigdzie nie ma?:)


no wlasnie niewiem, a w jakims sklepie jest mozliwosc ze znajde? i czemu nie ma?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może wybieram zły temat, ale trudno, najwyżej wyrwę degrada :P

Zna ktoś adres sklepu internetowego PL, który prowadzi sprzedasz akumulatorów do notebooków? Interesuje mnie do Dell Latitude C610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 18:23, Arclight napisał:

Na Allegro patrzyłem, ale jakoś nie mam zaufania.


wiec kupuj tylko u super sprzedawcow i odbieraj osobiscie. na pewno im bardziej ufam niz jakiemus takiemu sklepowi. no i taniej maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie nietypowe może trochę pytanie, bo pewnie mało kto o to pyta (a to w końcu też ważny komponent komputera)

Otóż wypadałoby mi zmienić klawiaturę i mysz.
Klawiatura sprawuje się ciągle świetnie, ale ma juz chyba ponad 8 lat i jest strasznie brudna i głośna. Mysz natomiast aktualna ma dziwne odchyły i czasem kursor sam od siebie zaczyna się przesuwać po ekranie (zwykle w lewo).

Zastanawiam się czy można teraz kupić jeszcze klawiatury dzielone (pomiedzy T i Y, idzie linia i klawisze są lekko pod kątem względem siebie, dzięki czemu łatwiej się pisze, nie trzeba tak nadgarstkó blisko siebie trzymać). Otóż ta moja jest podzielona a teraz w sklepach widuję wszystkie w całości (i takie malutkie, a strasznie mi się na takich niewygodnie pisze, np na uczelni).
Dlatego prosiłbym o zaproponowanie jakigoś modelu, najlepiej podzielonego, nie za małego, z miękko i cicho chodzącymi klawiszami i do tego najlepiej czarna (będzie mi pod kolor reszty sprzętu pasować).

Co do myszki no to jakaś optyczna z klawiszami pod kciukiem i rolką, też czarna i raczej z kabelkiem (nie chcę się stresować, że mi nagle baterii braknie). No i słusznych rozmiarów, nie chcę myszki o którą będę się bał, że mi gdzieś miedzy palcami się zapodzieje. Kolor też raczej czarny.

Na każdy z tych sprzętów był bym w stanie wydać do 100 zł (no chyba że byście zaproponowali coś super w wyższej cenie).

Sam, co do myszek to tak chętnie spoglądam na Razory, ale ta cena mnie dobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 21:38, Feniks napisał:

Sam, co do myszek to tak chętnie spoglądam na Razory, ale ta cena mnie dobija.


1) Razory sa strasznie przereklamowane, a i wieksza czesc z nich nie jest tak konfortowa jak to pisza, wrecz jest niewygodna. I nie patrz na 1600, 2000, 2600 bo prawda jest taka, ze roznicy nie wyczujesz... moim zdaniem ludzie raczej sobie wmawiaja roznice. Poprostu cyferki fajnie wygladaja... Logitech''y sa dobre, a i zarazem mozna taniej znalesc.

Ta jest dobra: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17664 tylko juz powyzej 100 zł, ale ja osobiscie wole myszki bezprzewodowe.

Co do klawiatury, tak z opisu na szybko [jestem dosc zmeczony juz ;P] nie czaje o co chodzi, ale jesli ta klawiatura, ktora masz odpowiada ci w zupelnosci, tylko np. jest brudna i cie to razi, to proponuje rozkrecic tyl wyjac znajdziesz tam 2 folie zlaczone oraz kawalek gumy. Wes wyjmij kabelek, oraz te 2 folie, najlepiej ich nie rozdzielaj [to zalezy chyba dokladnie od klawiatury co ona tam w srodku ma, ja opisuje to na podstawie swoich doswiadczen z klawiaturami] odloz je nabok, a gume, oraz czesc dolna i czesc gorna z guzikami wsadz do zmywarki, albo tez wymyj pozadnie z plynem do mycia naczyn pod mocnym stromieniem wody. Ja myje w zmywarce, ale potem poprawiam jakims srodkiem do mycia rak, czy tez zelem pod prysznic coby ladnie pachniala. Pod guzikami jest mnustwo brudu trzeba to dokladnie wyplukiwac, nie trzeba wyjmowac guzikow.

Wysusz czesci klawiatury recznikiem, oplec nia i potrzasnij pare razy by spod guzikow woda wyleciala. Ta guma powinna byc kompletnie sucha tak samo dolna podstawka... gora juz tak zabardzo nie, bo guma bedzie chronic, wiec sie nie przejmuj drobnymi kroplami pod guzikami.

Ja tak robie conajmniej raz w miesacu, gdyz nie raz wylewam jakies picie na klawiature ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście opis tej klawiatury dałem niezbyt fortunny. Teraz daję zdjęcie więc może łatwiej będzie wam doradzić coś podobnego (no przedewszystkim, żeby była tak rozłożona na 2 części). I rzeczywiscie trochę szkoda mi tą klawiaturę wymieniać, bo póki co działa bez zarzutów, no ale jak mówię jest brudna (tyle co ją przeczyszcze z zewnątrz, nigdy jej nie rozbierałem, ani klawiszy nie wyciągałem żeby miedzy nimi wyczyscić, gdybyście widzieli jaka warstwa brudu pod klawiszami jest) i strasznie głośna w porównaniu z tym co dziś można kupić (i ta głośność mnie powoli drażni, szczególnie gdy w nocy siedzę i coś piszę i klupanie w klawiaturę słychać w całym mieszkaniu).

A zaproponowana myszka rzeczywiście wygląda na porządną (i by mi się ładnie komponowała z resztą sprzętu), no ale cena to jest raczej zaporowa. Jeszcze się jej przyjrzę, ale proszę o dalsze propozycje jak ktoś ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak juz powiedzialem klawiature warto wyczyscic... gdybys slyszal moja karte graficzna, to dopiero horror, bo stukanie to jeszcze git. Mozna zawsze wlaczyc jakas muzyczke, czy cos, gdyz halas wydaje sie ogromny, poniewaz w nocy zawsze cicho jest.

Dobra klawiature, ciezko teraz kupic za mniej niz 100 zloty, wiem bo sam sie zastanawiam nad kupnem nowej.

Jeszcze raz powturze mozna ja spokojnie umyc, tylko trzeba wyjac elektronike i ta folje, i normalnie ten brud pod ciepla goraca woda sie wymyje, a z plynem do naczyn to juz w ogole. Mi tyle rzeczy sie wylalo i posypalo na klawiature, ze wiem co mowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 22:37, Feniks napisał:

Może rzeczywiście opis tej klawiatury dałem niezbyt fortunny. Teraz daję zdjęcie więc może
łatwiej będzie wam doradzić coś podobnego


Obiecałem zdjęcie a go nie dodałem :/
Nadrabiam zaległości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok... Tym razem mam pytanie o swojego kompa. Chciałem go trochę kopnąć, żeby zaczął się żwawiej ruszać i chyba najprostszym rozwiązaniem będzie wymiana pamięci. W tej chwili najważniejsze elementy przedstawiają się tak:
Athlon XP 2000+
Asus A7N8X-X
384MB (128+256) PC-133 (czyli 266MHz o ile się nie mylę)
Jak widać - nie dość, że pamięci jest niedużo, to jeszcze jest okropnie wolna, dlatego chciałem wywalić te kości, które mam teraz i kupić 1GB pamięci. Zastanawiam się nad kilkoma rzeczami:
- na jakich producentów warto zwrócić uwagę?
- co oznacza opóźnienie (cycle latency)?
- co to są timingi? W specyfikacji niektóry modułów jest napisane np. "timingi 3-8-4-4" - co to oznacza?

A przy okazji... Pytałem o to w temacie "Programy freeware godne polecenia", ale zapytam też tutaj, skoro już o pamięciach mowa... Polecicie mi jakiś dobry program do optymalizacji RAM-u? W tej chwili używam FreeRAM XP Pro 1.50 - czy znajdzie się coś lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 14:41, KrzysztofMarek napisał:

> > > > /.../
> no wlasnie niewiem, a w jakims sklepie jest mozliwosc ze znajde? i czemu nie ma?:O
Szukaj: http://www.skapiec.pl

ELo.
Ja szukam karty graficznej w przedziale pienieznym 1500zł.
NAjlepiej ATI:RAdeon do gier.JAka mi polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się