Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2010 o 09:21, Phobos_s napisał:

> Mam taka prosbe do kogos (: Czy moglby mnie ktos oswiecic z kartami graficznymi?
jaka
> dobra co i jak i tak daej. Bo kumpel do mnie gada pyta sie a ja improwizuje xD

To wszystko zależy. Bo rozumiem, że kolega chce kupić jakąś grafę i prosi Cię o pomoc.
Więc ile kasy chce wydać, jaki ma teraz sprzęt, czy karta do najnowszych gier czy do
simsów :)
Bo dobrych kart jest trochę, kwestia jej wyboru.

Dobra pytanie się zmieniło. czy mógłby mnie ktoś oświecić o całości kompa?chodzi o ram, procesor,karta,i co tam jeszcze jest xd bo kumpel dziś siedzi patrzy na kompy i do mnie ""hej powiedz dobry komp? lepsza karta ta czy ta, uciągnie napoelon total war płynnie?"" )x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 17:07, Czarek188 napisał:

No a jak zmodyfikuję BIOS karty to raczej oni się w tym połapią no nie? ;)


Wierz mi, że to jest sprawdzalne - zmiana napięć potrafi odbarwić laminat, to raz. Po drugie, BIOS wszystkich nowszych kart graficznych jest sprawdzany pod kątem tego, czy był modyfikowany. Naprawdę sądzisz, że łatwo namówić ATI/Nvidię o to, żeby dali ci lepszą kartę graficzną za darmo? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 17:17, Sareth14 napisał:

Dobra pytanie się zmieniło. czy mógłby mnie ktoś oświecić o całości kompa?chodzi
o ram, procesor,karta,i co tam jeszcze jest xd bo kumpel dziś siedzi patrzy na kompy
i do mnie ""hej powiedz dobry komp? lepsza karta ta czy ta, uciągnie napoelon total war
płynnie?"" )x.


Na to pytanie będzie dość obszerna odpowiedź.
A więc obecny przyzwoity komp ma:
a) od 2-4GB RAM
b) Przynajmniej dwurdzeniowy (coraz częściej 3 i 4-rdzeniowy) procesor, taktowany zegarem 2.8 GHz wzwyż.
W sektorze low i mid end (do jakichś 2800 zł) lepszym wyborem jest AMD.
W high-endzie do gry wchodzi Intel, oferując bardzo szybkie Core i5.
c) Kartę graficzną z minimum 512 MB pamięci, najlepiej z którejś z najmocniejszej rodziny kart (choć niekoniecznie najmocniejszy model).
Od ATI karty graficzne nadające się do grania wyglądają następująco:
Radeon HD3850 i HD3870 (obecne już tylko na allegro, ale nadal nadają się do grania), Radeon HD4770, Radeon HD4830, Radeon HD4850-4890. HD5750 (dość niepopularny), HD5770 (w sumie coś jak HD4870, tylko z DX11), HD5850, HD5870.
Pierwsze z nich wystarczą do w pełni płynnego grania w 1280*1024, ostatnie dwie wystarczają by radzić sobie z 2-3 monitorami jednocześnie (sprawdzone, Crysis na HD5850 w rozdzielczości 3360*1050 działa w pełni płynnie przy HD5850).
W przypadku Nvidii lista wygląda mniej więcej tak:
GeForce 9600GT, GeForce 8800GT, GeForce GTS250, GeForce GTX260, GeForce GTX275, GeForce GTX285, GeForce GTX295
Pominąłem karty o zmienionej nazwie i lekko podkręconych zegarach (np. 9800GT to po prostu 8800GT z nową nalepką...). Podobnie jak w przypadku ATI, najsłabszy z wymienionych układów radzi sobie przyzwocie z 19" monitorami. W przypadku High-endu sprawa wygląda nieco inaczej - obecnie to ATI wiedzie prym, jej HD5850 i HD5870 rozjeżdżają wszystkie karty Nvidii (nie licząc GTX295, ale to dwie karty w jednej).

No i to tak w baaardzo dużym skrócie ;P

PS U mnie na gramsajcie masz sporą rozpiskę o upgradzie sprzętu, wraz z przykładowymi częściami itd. Fakt, że wpis sprzed 2 miesięcy, ale za dużo się od tego czasu nie zmieniło.
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=53&k=9#km
PS2 A jeszcze lepiej zrobisz po prostu czytając ten temat i patrząc jakie konfigi kto proponuje itp ;) W ten sposób szybko połapiesz się, co nadaje się do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Złożyłem komputer, wszystko podłączyłem, jednak przy jego włączaniu nie pojawia się obraz. Na płycie głównej wszystko dobrze podłączone. Mam wątpliwości co do karty graficznej. Tyle tych złączy... Do zestawu dołączane były dwa kable - jeden 6 pinowy drugi ośmio. Z zasilacza też wychodzą jakieś kable. Wiecie może o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas uruchamiania kompa, sprawdź czy wszystkie wiatraczki się kręcą. Poza tym możesz pokombinować z wyjmowaniem poszczególnych podzespołów (np po wyjęciu pamięci RAM, powinien zapiszczeć). I na koniec - czy jesteś pewny że zasilacz ma wystarczającą moc? Sam miałem podobny problem, gdy raz włożyłem za silną kartę do kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłączam ponownie procesor, spróbuje wyciągnąć baterię na płycie głównej. Powiesz mi jak mają podłączone te kable (jeżeli to nie pomoże to wyślę zdjęcia)? Na karcie znajduje się jedno gniazdo 6 pinowe i jedno 8 pinowe. Mają być pod niego podłączone dwa kable 6 pinowe czy jedno 6 pinowe i drugie 8 pinowe?

//Edit//
Zasilacz mam taki, jaki polecił mi Czarek, czyli OCZ 500W : ) Karta graficzna to Radeon 4890.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to to jest już co najmniej dziwne (o ile wyciągnąłeś wszystkie). Lepiej daj to zdjęcie o które prosił Czarek, bo zaczyna robić się nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słychać działanie radiatora na grafie w ogóle ? Bo jeżeli tak to karta jest zasilana, jeżeli nie to powinieneś podłączyć tak jak napisałeś 1x wtyczka 6 pin, 1x wtyczka 8 pin, a nie każdy zasilacz jest do tego przystosowany.
Edit. Ten OCZ ma, więc jeżeli podłączyć 6 pin do 6 i 8 do 8 to problemu być nie powinno, ale napisz czy wiatraczek lata od grafy ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już działą jak należy. Dzięki za pomoc panowie. Podpiąłem 6 piwnoy i 8 pinowy kabel pod kartę, wcześniej wgl nie podpiąłem pod płytę główną Power Connectora, na płycie znajdowało się 8 pinowe złącze, musieliśmy podpiąć 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się was poradzić czy warto jest kupić procesor AMD x2 ATHLON 6000+ i do tego krafike Radeon HD4870 (NIe wiem czy procesor bedzie mogł wykorzystywac 100% mocy karty , mozee wziac karte np 9800gtx+)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie nie i jeszcze raz nie. Ten procesor jest stary i wydajnością nie powala. A i pytanie. Ty składasz nowy komputer czy modernizujesz stary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się