Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Czy do zestawu należy doliczyć jakieś peryferia, tj. system operacyjny czy klawiatura?
Jeśli ten monitor to jeszcze stary CRT, to przydałoby się również jego wymienić.

@kalka107
Tak, Twój sprzęt też jest dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 18:49, Szynkars napisał:

Czy do zestawu należy doliczyć jakieś peryferia, tj. system operacyjny czy klawiatura?
Jeśli ten monitor to jeszcze stary CRT, to przydałoby się również jego wymienić.


Nie, zestaw bez żadnych peryferii, nie, nie jest to CRT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 14:37, Kamilson914 napisał:

no to tak zasilacz ma 500 w lub 450 w a kasy na to przeznaczam około 1000 zł lub jak
będzie trzeba to 1500zł
a kupuje sprzet do gier

1. Płyta główna: MSI P67A-C43 B3 389 zł

2. Procesor: Intel Core i3 2100 3,10 GHz 529 zł

3. Pamięć: GoodRam DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9 89,90 zł

4. Karta Graficzna GeForce GT440 Gigabyte 1GB 309 zł

5. Dysk: Seagate 1 TB Barracuda 7200.12 (32MB, Serial ATA III) 199 zł
Cena całkowita : 1515,90 Zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wy nie zrozumieliście pytania ja niechce kupywac nowego kompa ani wszystkiego wymieniac tylko się pytam co najpierw kupić czy karte nvidia geforce gt 460 ti czy może najpierw phenom z 4 rdzeniami 4 955 bo chce najpierw jedną rzecz a później drugą no i zasilacz na początek bo to co kalka mi proponuje to nie zabardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 20:00, Kamilson914 napisał:

wy nie zrozumieliście pytania ja niechce kupywac nowego kompa ani wszystkiego wymieniac
tylko się pytam co najpierw kupić czy karte nvidia geforce gt 460 ti czy może najpierw
phenom z 4 rdzeniami 4 955 bo chce najpierw jedną rzecz a później drugą no i zasilacz
na początek bo to co kalka mi proponuje to nie zabardzo

Człowieku to pisz że to ma być na kartę i procesor. Za 1500zł to kupisz Phenom 2 X6 i GTX 550Ti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 20:51, kalka107 napisał:

> wy nie zrozumieliście pytania ja niechce kupywac nowego kompa ani wszystkiego wymieniac

> tylko się pytam co najpierw kupić czy karte nvidia geforce gt 460 ti czy może najpierw

> phenom z 4 rdzeniami 4 955 bo chce najpierw jedną rzecz a później drugą no i zasilacz

> na początek bo to co kalka mi proponuje to nie zabardzo
Człowieku to pisz że to ma być na kartę i procesor. Za 1500zł to kupisz Phenom 2 X6 i
GTX 550Ti

ja ci nie poradze że nie umiesz czytać
napisałem w 1 posciem :<)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej kup tego Phenoma X6 najpierw + chłodzenie SilentiumPC Fortis HE1225 a potem jak dozbierasz kasy to zainwestuj w wydajniejsza kartę no i ewentualnie w zasilacz jak twój aktualny to jakiś no-name.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core i5-2500k
830 zł

Płyta główna:
AsRock P67 PRO3 B3
397 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
86 zł

Dysk twardy:
Samsung SpinPoint 1TB F3 (HD103SJ)
199 zł

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD6870 1GB
744 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
74 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
135 zł

Zasilacz:
XFX Core 550W
264 zł

Razem: 2729 zł

Mocny, czterordzeniowy procesor, porządna płyta główna, wydajna karta graficzna z cichym chłodzeniem, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. Co do karty graficznej - chodzi mi o ten model:
http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd6870-1gb-11179-09-40g-377339/
Poza tym w przyszłości dobrze byłoby dokupić dodatkowe chłodzenie na procesor i go podkręcić.
Ponadto ostatnio ceny dość mocno poszły w górę, warto więc zaczekać tydzień, dwa, aż wrócą do normy. Ceny podzespołów są z morele.net. Ewentualnie sprawdź ceny w techplanet.pl, być może wyjdzie nieco taniej. Gral ma skrajnie różne opinie, więc moim zdaniem nie warto tam kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2011 o 01:20, Szynkars napisał:

Poza tym w przyszłości dobrze byłoby dokupić dodatkowe chłodzenie na procesor i go podkręcić.
Ponadto ostatnio ceny dość mocno poszły w górę, warto więc zaczekać tydzień, dwa, aż
wrócą do normy.


Czyli bez chłodzenia nie podkręcać?
Wiesz może ile ok. spadną ceny, no bo jeśli by konfiguracja spadła o jakieś 130zł to można by było kupić to chłodzenie (Zalman CNPS10X Performa będzie dobry?). No i mam nadzieję, że ceny spadną przez te dwa tygodnie, bo czas mnie goni dość mocno.
Mógłbyś mi jeszcze polecić inną obudowę, o podobnym wyglądzie i właściwościach?
Ogólnie wygląd nie ma dla mnie znaczenia, jednakże ta obudowa tak mnie jakoś odrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2011 o 15:36, Arthas97 napisał:

Czyli bez chłodzenia nie podkręcać?

Bez dodatkowego chłodzenia też można podkręcać, lecz nie osiągnie się zadowalających wyników (300-400MHz więcej). Chłodzenie boxowe jest po prostu o wiele słabsze a także głośniejsze od dodatkowych schładzaczy.

Dnia 19.09.2011 o 15:36, Arthas97 napisał:

Wiesz może ile ok. spadną ceny, no bo jeśli by konfiguracja spadła o jakieś 130zł to
można by było kupić to chłodzenie (Zalman CNPS10X Performa będzie dobry?).

Niestety nie wiem kiedy spadną ceny, wszystko zależy od kursu dolara. Jeszcze miesiąc temu i5-2500k można było z powodzeniem nabyć za 730 zł (czasem nawet poniżej 700 zł). Podobnie z kartą graficzną. Ogółem ceny podzespołów mocno poszły w górę i moim zdaniem warto zaczekać na ich spadek. Co do schładzacza - tak, Zalman CNPS10X Performa to bardzo dobre chłodzenie, zwłaszcza w swojej cenie.

Dnia 19.09.2011 o 15:36, Arthas97 napisał:

Mógłbyś mi jeszcze polecić inną obudowę, o podobnym wyglądzie i właściwościach?
Ogólnie wygląd nie ma dla mnie znaczenia, jednakże ta obudowa tak mnie jakoś odrzuca.

W tym przedziale cenowym ciężko będzie znaleźć równie dobrą obudowę. Brutus 410 jest nie tylko tani, ale także dobrze wykonany i posiada 2 wentylatory w standardzie (raczej niespotykane w tej cenie). Jeśli bardzo przeszkadza Ci wygląd obudowy to możesz rozejrzeć się za jakimś Cooler Masterem Elite 3xx / 4xx. Obudowy te są jednak nieco droższe oraz mają na standardowym wyposażeniu tylko jeden wentylator (w serii 3xx z tyłu, w CM Elite 430 z przodu). Tak czy inaczej są to dość dobre obudowy, więc na pewno nie będą złym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie, raczej banalne, ale wolę się upewnić.
Posiadam płytę główną MSI K9NU NEO-V, ale w komputerze nie mam żadnego napędu. Chcę kupić nagrywarkę DVD LITEON iHAS124 SATA. Z tego co widziałem, płyta główna obsługuje właśnie napędy SATA, ale nie znam się zbytnio na sprzęcie, więc wolę się poradzić kogoś bardziej obeznanego. Czy pod tę płytę główną nagrywarka będzie działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla interesujących się nadchodzącymi procesorami z serii Bulldozer: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/AMD_Bulldozer_data_premiery_i_ceny_procesorow-36875.html

Wygląda na to, że nowe procesory będą starały się pokonać Sandy Bridge cenami. Mam nadzieję, że nawet jeśli ich wydajność w grach nie będzie powalająca, to Intel obniży cenę i5 2500K. W październiku będę robił upgrade na ten procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem tu nowy i tak naprawdę nie znam się na świecie komputerów. Proszę o wyrozumiałość, niektórych rzeczy mogę nie rozumieć, itd itp. ; )

W każdym razie przejdźmy do rzeczy:
jak dotąd byłem fanem konsoli. Teraz jednak pragnę zakupić komputer. Najlepiej przeznaczony do gier, którego cena nie będzie bardzo przekraczała magicznej (dla mnie) granicy 2000 złociszy. Dostałem od kolegi konfigurację, którą zaraz wkleję i będę chciał usłyszeć wasze opinię. Może coś doradzicie, coś może znajdziecie tańszego i wgl. ; )

Procesor: AMD Athlon II X3 450 /3.2GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ 265 zł
Płyta główna: Asus M4N68T v2 /nForce 630a, DDR3-1333/ 209 zł
Pamięć RAM: Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 120 zł
Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 159 zł
Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD6770 Ultra Durable 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI/DP 470 zł
Głośniki: - -
Napęd FDD: - -
Nagrywarka DVD: Samsung SH-222AB SATA (black) 90 zł
Klawiatura: - -
Mysz: - -
Podkładka pod mysz: - -
Obudowa: - -
Zasilacz: OCZ StealthXStream2 400W 179 zł
Monitor: - -
System Operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1 369 zł

Tak by to wyglądało. Jeżeli już zajmiecie się moim postem, chciałbym abyście polecili mi jakieś porządne głośniki, jakąś klawiaturę czy monitor i inne rzeczy, które kolega pominął. To by było chyba na tyle, przypominam jestem nowy i zielony w tych sprawach ; )

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Określ trochę dokładniej swój budżet, koszt tego co tutaj podałeś to jakieś 1850 zł, jakiś sensowny monitor to koszt minimum 400 zł, obudowa - kolejne 100-150 zł. Pozostaje jeszcze kwestia pozostałych peryferiów. Tak więc napisz po prostu ile dokładnie możesz przeznaczyć na całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 16:03, Szynkars napisał:

Określ trochę dokładniej swój budżet, koszt tego co tutaj podałeś to jakieś 1850 zł,
jakiś sensowny monitor to koszt minimum 400 zł, obudowa - kolejne 100-150 zł. Pozostaje
jeszcze kwestia pozostałych peryferiów. Tak więc napisz po prostu ile dokładnie możesz
przeznaczyć na całość.


Jeśli chodzi o pieniądze, to myślę, że nie będzie większego problemu - sprzedaję konsolę PS3 razem z 4 grami. Ostatecznie wychodzi, że mam ok. 2400 - 2500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2011 o 22:56, Szynkars napisał:

Co do zasilacza - napisz jego dokładny model.


Dzisiaj czyściliśmy z kumplem mojego kompa i na zasilaczu / Chieftec 750 / znalazłem tylko takie oznaczenia - duże litery na żółtej naklejce: HI POT OK
nic innego nie było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję w miarę wydajny zestaw komputerowy dla kolegi. Za całość najlepiej by było zapłacić około 1400 - 1500 zł (razem z obudową). Macie jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się