Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2013 o 23:47, pawbuk napisał:

najwyraźniej może sobie
na to pozwolić i klienci kupią ich karty nawet jak będą droższe niż odpowiedniki od AMD.

Bo mają wciąż jednego asa w rękawie- technologię phsyx...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2013 o 08:59, wiedzmin9555 napisał:

Witam
Mam problem z upgradem kompa
Otoz, mam komputer AcerAspire x5950
Chcialem zmienic jednak karte graficzna z mojego radeona hd5570 na radeona hd7750
A moje pytanie brzmi: Jaki ta karta potrzebuje zasilacz. Ja posiadam 220w wyprodukowany
przez acer.
Z gory dzieki za podpowiedzi

Masz ten komputer? Otwierałeś go w ogóle? Takie konstrukcje w większości wypadków nie nadają się do rozbudowy. Zwykły zasilacz tam nie wejdzie, z kartą graficzną też widzę będzie ogromny problem. Daruj sobie rozbudowę i lepiej kup całkowicie nowy komputer, jeżeli masz zamiar na nim grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilu calowy minimum powinien być monitor zakupywany do nowego kompa? Nie mam jakoś wiele miejsca więc odpadają 27 calowe krowy np ... Tak 20, 21 calowy LED powinien być chyba w porządku prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 14:57, Tyler_D napisał:

Takie wielkie? Geez ... gdzie ja to to wsadzę ... Muszę się zastanowić ...

Wydaje się na początku ogromne, sam jak kupiłem 23'' to chciałem oddawać, bo nie mogłem ogarnąć wszystkiego co się działo na monitorze, ale teraz prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie operowac na jakiś 17''calowym pyrdlu (taki miałem przed zakupem 23-ki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam obecnie 17stkę lcd ale kwadratową ... sześcioletnią, która najwyraźniej pada. Ale tak szczerze mówiąc nie wiem czy pomieszczę 23-4 cale. Sądziłem że te 20-21 wystarczy. No i nie chciałbym też wydawać mnóstwo kasy. Na dniach chcę w końcu zamówić pieca i jak na razie wstępnie mi wychodzi mi jakieś ~3300 zł a jeszcze monitor ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem 17stke z tubą, kwadratową - uważałem wtedy że to najlepszy monitor i nie ma sensu sie przesiadać, ale z racji że zmieniałem kompa, to i monitor kupiłem. 4 lata temu dałem bodajże za niego 600zł, więc nie jest to kupa kasy, a jak sie przyzwyczaisz, to nie będziesz chciał niczego mniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zestaw :) Płyta główna pewnie nie umożliwi Ci upgradu procesora, bo w tym czasie Intel zmieni podstawkę :D Ale nie martw się tym - w końcu zawsze możesz podkręcać procka ;)
Jako pierwsza do zmiany najprawdopodobniej będzie karta graficzna - w tym segmencie rynku zmiany są zdecydowanie najszybsze, a wydajność rośnie błyskwicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 15:05, Tyler_D napisał:

No ja też mam obecnie 17stkę lcd ale kwadratową ... sześcioletnią, która najwyraźniej
pada. Ale tak szczerze mówiąc nie wiem czy pomieszczę 23-4 cale. Sądziłem że te 20-21
wystarczy. No i nie chciałbym też wydawać mnóstwo kasy. Na dniach chcę w końcu zamówić
pieca i jak na razie wstępnie mi wychodzi mi jakieś ~3300 zł a jeszcze monitor ...

To kup 21 cali i już. Wielkość matrycy to indywidualna sprawa i jeżeli pasuje ci jakaś konkretna to taką kup. Najwyżej rozdzielczość dobiera się pod parametry kompa, bo wyższa będzie wymagała lepszego sprzętu. No i panorama jest bardziej zalecana od standardowych "kwadratowych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Aktualnie mam takiego kompa:
Płyta Gigabyte GA-P31-ES3G ( http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-p31-es3g_1x/ )
Procek Intel Core 2 Quad Q9400
4GB ramu
karta GeForce 9600 GT

Chciałbym wymienić grafikę, wstępnie uwidział mi się GIGABYTE GeForce GTX 650Ti BOOST 2048MB DDR5/192bit i tu pojawia się pytanie, czy płyta główna uciągnie tę kartę? (Widzę, że na płycie mam PCIE x16, natomiast przy tej karcie jest napisane PCIE 3.0 x16) Jeśli się nie nada, to jaką inną kartę w granicach 600zł mógłbym kupić do tej płyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 17:37, Rayic napisał:

Chciałbym wymienić grafikę, wstępnie uwidział mi się GIGABYTE GeForce GTX 650Ti BOOST
2048MB DDR5/192bit i tu pojawia się pytanie, czy płyta główna uciągnie tę kartę? (Widzę,
że na płycie mam PCIE x16, natomiast przy tej karcie jest napisane PCIE 3.0 x16) Jeśli
się nie nada, to jaką inną kartę w granicach 600zł mógłbym kupić do tej płyty?

Nie ma problemu, PCIE są kompatybilne wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 16:16, Tyler_D napisał:

Wrrr ... czy jest jakaś sensowna alternatywa dla tego http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/
czy może lepiej czekać aż znów będzie dostępna?

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-u3-usb3-0-czarna-z9-u3-478364/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 23:18, pawbuk napisał:

Bardzo fajny zestaw :) Płyta główna pewnie nie umożliwi Ci upgradu procesora, bo w tym
czasie Intel zmieni podstawkę :D Ale nie martw się tym - w końcu zawsze możesz podkręcać
procka ;)
Jako pierwsza do zmiany najprawdopodobniej będzie karta graficzna - w tym segmencie rynku
zmiany są zdecydowanie najszybsze, a wydajność rośnie błyskwicznie.


No tak, ale niby kupuje się kartę za te 1600zł, żeby mieć względnie spokój przez te kilka lat, a tu taka wiadomość... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Planuję zakup komputera, dlatego też chciałbym liczyć na Waszą pomoc. Oto moje wymagania:

Karta graficzna: min. nVidia GeForce GTX660Ti

Procesor: Intel Core i7 min. 3.50 Ghz

RAM: min. 8Gb (wystarczy z pewnością)

Dysk twardy: min. 500Gb (tyle mi wystarczy - komputer tylko pod Microsoft Flight Simulator X / mam poza tym laptopa Lenovo Y580)

System: Windows 7 (przeżyję i bez systemu, coś się wymyśli / to zawsze 200 - 300 zł taniej )

Płyta główna, zasilacz, nagrywarka DVD: pozostawiam to Wam, sam szczerze nie wiem...

No i mój MAKSYMALNY budżet to 3000 zł.
Interesuje mnie aukcja Allegro: http://allegro.pl/hit-i7-3770-x8-3-9-1tb-gtx6...8092774.html

Co o tym myślicie? Składak wyjdzie taniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się