Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

To rzucę to 850, z allegro te zestawy płyta plus procek to dobre rozwiązania są? Tam dają od razu z pastą?

Bo bym chętnie też wymienił chłodzenie na coś cichszego, chyba że to boxowe jest ciche, bo moje teraz bez obciążenia jest denerwujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brałbym osobno, a nie w zestawie :) na przykład coś takiego:

Procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-intel-core-i5-3350p-3-10-ghz-bx80637i53350p-lga1155-514969/. 646 zł

Płyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-p45-intel-b75-lga-1155-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-b75ma-p45-471802/. 216 zł

W zestawie z prockiem jest chłodzenie z pastą. Sam się musisz przekonać czy głośne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, a byłbyś jeszcze taki miły, i podał dlaczego ten słabszy na GHz procek jest lepszy od mojego podkręconego do 3600MHz? Jakiś artykuł, itd, byłym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2013 o 18:15, zerohunter napisał:

OK, a byłbyś jeszcze taki miły, i podał dlaczego ten słabszy na GHz procek jest lepszy
od mojego podkręconego do 3600MHz? Jakiś artykuł, itd, byłym bardzo wdzięczny.

Nawet jak wykręcisz na 4Ghz to i tak będzie gorszy. Już nie mówiąc o poborze prądu (wydzielaniu ciepła).

Bez OC (i5) http://pclab.pl/art52137-3.html
Z IC (X4 965) http://pclab.pl/art52137-13.html
Twój procek w stosunku do X4 965 nie ma pamięci L3 więc ciut słabiej nawet wypada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2013 o 18:15, zerohunter napisał:

OK, a byłbyś jeszcze taki miły, i podał dlaczego ten słabszy na GHz procek jest lepszy
od mojego podkręconego do 3600MHz? Jakiś artykuł, itd, byłym bardzo wdzięczny.


Wyższe taktowanie oznacza wyższą wydajność tylko w ramach tej samej rodziny procesorów z tej samej generacji :) A i tu mogą być jakieś wyjątki :D
Zgreed66 zarzucił linkami do testów, więc już nie będę żadnych podawał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolega mnie prosi abym złożył mu jakiś fajny zestaw tzn. samą budę do 2500 zł. Problem w tym że od kilku miechów a dokładnie 4 nie interesowałem się nowościami i nie wiem kompletnie co mu doradzić. Może pomożecie sklecić coś fajnego? Komputer głównie wykorzystywany pod gry w rozdzielczości Full HD. Z góry dzięki za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2013 o 22:21, pawbuk napisał:

To ja w takim razie coś zaproponuję:


Dzięki kolego za szybką odpowiedź. Zestaw super. Uwagę mam tylko do płyty jest w mATX przez co ma tylko jeden port PCI. A nie wiem czy kolega nie będzie później ładował do kompa kartę muzyczną i coś jeszcze. Dobrze by było jak by było min 2 takie porty. I jak tam z jakością produktów firmy Gigabyte? Słyszałem wiele niepochlebnych opini, ale może to tylko jacyś antyfani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mój komputer się nie nadaje do nowych gier wcale, Saints Row 3 na minimalnych słabo chodzi, na oko z 20 fps, będę go niedługo wymieniał. Mam zamiar przeznaczyć na to ok.3,5 k złotych - sama jednostka, bez monitora, systemu, klawiatury, myszki, głośników. Liczę na ultra w BF3, SR3, serii Metro i tym podobnych gier. Interesuje mnie także GTA V, BF 4 czy Watch Dogs, ale chyba nie wiadomo jakie są do nich wymagania. Czy może mi ktoś zaproponować jakiś zestaw? Nie jestem uprzedzony do żadnej firmy. Chciałbym też wiedzieć w ilu klatkach prawdopodobnie będzie chodził Battlefield(nie chodzi mi o dokładną cyfrę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mój monitor z podpisu zaczął szwankować, ekran raz robi się jaśniejszy , raz ciemniejszy.
Dostanę monitor godny uwagi w cenie 400-500zł ?. Minimum 20'' > roz. 1680x1050/1920-1080?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2013 o 11:44, Bralo napisał:

Panowie. Mój monitor z podpisu zaczął szwankować, ekran raz robi się jaśniejszy , raz
ciemniejszy.
Dostanę monitor godny uwagi w cenie 400-500zł ?. Minimum 20'' > roz. 1680x1050/1920-1080?.


Jeżeli te zmiany jasności są płynne sprawdź czy nie masz czujnika oświetlenia i automatycznego dostosowania jasności monitora do otoczenia, u mnie w LG taki czujnik dziwnie działa i nie jest to komfortowa praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, co do opcji "OC" przez Turbo Core jeżeli chodzi o i5.
Z tego co rozumiem można dobić prędkością 4rdzeni do maksymalnego możliwego ustawienia wg opcji Turbo.
Możliwość modyfikacji tego w Biosie/EFI zależą od chipsetu, czy są zależne od konkretnej płyty głównej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2013 o 17:01, diabolo20 napisał:

ale Turbo Bost działa chyba tylkodla aplikacji jedno wątkowych?

Nach, podbija all. Po doczytaniu stwierdzam, że działa kompletnie inaczej.

Można podbić maksymalny mnożnik turbo o 4.
Mając takiego 3470 przykładowo na takiej płycie MSI Z77A G43.
Więc teoretycznie da rade mieć 4GHz na 1-2 jajkach. I 3.6Ghz na 4 jajkach. Co by mnie w sumie satysfakcjonowało

potrzebne materiały.
http://pclab.pl/tip/Overclocking.Guide.jak.podkr%C4%99ci%C4%87.procesor.LGA1155.Poradnik.krok.po.kroku,51991/7
http://pclab.pl/art47690-28.html

Szkoda, że na Haswellach to nie działa :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2013 o 17:58, Zgreed66 napisał:

I 3.6Ghz na 4 jajkach. Co by mnie
Dupnąłem się. 3.8 na 4, i 3.9 na 3.

ale turbo nie działa przypadkiem jedynie przy aplikacjach jednowatkowych a przy 4 watkach działa z nominalna predkoscia gdzies o tym było kiedys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się