Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jaki moge kupić najlepszy procesor na płytę Asus A7N8X-E Deluxe? To jest Socket A. Z tego co mi się udało znaleźć w instrukcji to najlepszy obsługiwany procesor może być taktowany 3200+. Ile to moze kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 11:38, HumanGhost napisał:

Jaki moge kupić najlepszy procesor na płytę Asus A7N8X-E Deluxe? To jest Socket A. Z tego co
mi się udało znaleźć w instrukcji to najlepszy obsługiwany procesor może być taktowany 3200+.
Ile to moze kosztować?

Taktowany ten procesor będzie niżej (nieco ponad 2 GHz), tylko oznaczenie ma takie. Nie będzie to tani zakup (powyżej 400 zł na allegro - za takie pieniądze można kupić o wiele lepszy i nowocześniejszy procesor), chyba że trafisz na kogoś, kto będzie chciał się takiego procesora pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam procesor AMD Athlon 2500+ (1800 taktowanie) i zastanawiam się. Czy lepiej kupić lepszy procesor czy lepsza kartę graficzną - mam teraz MSI GF 5900XT. Ale to tylko gdybania, bo nie jestem zdecydowany na upgrade jeszcze. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To lepiej poczekaj jeszcze trochę i pomyśl o nowym komputerze. Obecna konfiguracja daje się jeszcze rozbudować, ale nie wiem czy warto: Socket A to już przeszłość, AGP też już się kończy. Z jakiego powodu chciałbyś komputer modernizować? Działa za wolno, czy gry trochę przycinają? Jak dużo RAMu posiadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 12:52, HumanGhost napisał:

Teraz mam procesor AMD Athlon 2500+ (1800 taktowanie) i zastanawiam się. Czy lepiej kupić lepszy
procesor czy lepsza kartę graficzną - mam teraz MSI GF 5900XT. Ale to tylko gdybania, bo nie
jestem zdecydowany na upgrade jeszcze. :-)

Jeśli kupisz nową kartę graficzną, taką jak GF 7800 GS, za około 1100 zł, to wprawdzie całego potencjału karty nie wykorzystasz, bo procesor ją trochę bedzie stopował, ale pozwoli Ci to na wstrzymanie się z zakupem nowego komputera conajmniej o rok, jeśli nie półtora. I ja Ci to szczerze radzę. Za rok będą już procesory czterordzeniowe a jakie karty graficzne, to już nawet nie mogę sobie wyobrazić. I Vista będzie już z poprawkami. Tak, że, moim zdaniem, warto poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 13:54, KrzysztofMarek napisał:

Tak, że, moim zdaniem, warto poczekać...


Poczekam, mnie isę nie spieszy. Tym bardziej, że gry jak dotąd wielkich problemów z działaniem nie stwarzały. Najwyżej dokupię troche pamięci, bo na razie mam 768MB. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie dlaczego nie moge podkrecic proca ? Mam sempa 2600 taktowany 1830 na socet A na plycie glownej gigabyta k7vt600 i ramy kingstony 1280 2x512 1x256. i radka 9550. Zasilacz to codegen 300W. Czy w BIOSIE czy w windzie, gdziekolwiek podkrece FSB chocby o 1mhz za chwile wywala kompa :| najczesciej sie resetuje, albo dziwne zeczy sie pokazuja. zasilanie na proca mam 1,664 oryginalnie, wiem dosc duzo choc sam nie wiem dlaczego :P
Fajnie jakbyscie znali na to odpowiedz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 16:27, Jack Bauer napisał:

Fajnie jakbyscie znali na to odpowiedz. :)


Hmm, nie spotkałem się. Zwykle AMD się ładnie podkręcają. Ale moze coś nie tak z Biosem? Może warto by nowszą wersję? Tot ylko sugestia, bo nie wiem co konkretnie może być nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 16:34, HumanGhost napisał:

> Fajnie jakbyscie znali na to odpowiedz. :)

Hmm, nie spotkałem się. Zwykle AMD się ładnie podkręcają. Ale moze coś nie tak z Biosem? Może
warto by nowszą wersję? Tot ylko sugestia, bo nie wiem co konkretnie może być nie tak.



pisze ze wersja biosu to F15 i chyba nie ma nowszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 16:27, Jack Bauer napisał:

Nie wiecie dlaczego nie moge podkrecic proca ? Mam sempa 2600 taktowany 1830 na socet A na
plycie glownej gigabyta k7vt600 i ramy kingstony 1280 2x512 1x256. i radka 9550. Zasilacz
to codegen 300W.

Widzę że mamy tu samobójcę - codegeny to nie są zasilacze [nie napisze co to jest bo zaraz by mi się od moderatora oberwało] - to że pisze na nim 300W nie znaczy że tam jest te 300W. Spróbuj pożyczyć może od kogos inną zasiłkę i wtedy kręć - przy takiej zasiłce najprawdopodobniej jest problem z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 17:17, Clegan napisał:

>. Zasilacz
> to codegen 300W.
Widzę że mamy tu samobójcę - codegeny to nie są zasilacze [nie napisze co to jest bo zaraz
by mi się od moderatora oberwało] - to że pisze na nim 300W nie znaczy że tam jest te 300W.
Spróbuj pożyczyć może od kogos inną zasiłkę i wtedy kręć - przy takiej zasiłce najprawdopodobniej
jest problem z nią.



Codegen to bomba zegarowa i co gorsza nigdy nie wiesz kiedy wybuchnie :D 300W do takiego zestawu wystarczy, ale to powinno byc prawdziwe 300 W jak napisal Clegan.

a jesli chodzi o podkrecanie to polecam cos najpierw poczytac o tym np: na http://tweak.pl lub innej stonie poswieconej tej tematyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 16:27, Jack Bauer napisał:

/.../gdziekolwiek podkrece FSB chocby o 1mhz za chwile
wywala kompa :| najczesciej sie resetuje, /.../

Prawdopodobnie Twój zasilacz kończy żywot. Jeszcze parę tygodni, może nawet miesięcy pociągnie, ale na Twoim miejscu bym nie ryzykował, tylko już teraz kupił nowy zasilacz. Minimum Chieftec 360. To rozsądne minimum. I nie myśl, że Codegen 400 W byłby lepszy.
Na marginesie: 8-10% zasilaczy, kończąc żywot, puszcza całe 230 V na resztę części komputerowych i wtedy zostajesz tylko z blaszaną obudową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2006 o 18:04, KrzysztofMarek napisał:

Na marginesie: 8-10% zasilaczy, kończąc żywot, puszcza całe 230 V na resztę części komputerowych
i wtedy zostajesz tylko z blaszaną obudową...

Nadmienić trzeba by było, że w szczególności są znane z tego codegeny 300W :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do podkrecania, wiem juz wszystko :P bo tyle sie juz naczytalem poradnikow, nasciagalem programow, ze takie info juz posiadam :). Czyli musze kupic nowa zasilke :) dobrze wiedziec. Codegen ma juz 3 lata tak wiec i tak chyba duzo :P. Dobra, czyli podkrecanie proca sobie odpuszczam. teraz pytanie co do karty graf. mam radka 9550 i strasznie dobrze sie kreci. Mam na nim pentagrama X80Alcu i jak narazie poszedl 460/560 :) a jest to normalna wersja gigabyte 128/128 z pamiatkami 4ns :) i teraz pytanie czy dalej moge spokojnie krecic ? czy lepiej juz sobie odpuscic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i takie pytanko, czy wierzyc ATI Tray Tool w jego wyszukiwanie artow ? czy lepiej wlaczyc 3dmarka 03 i ogladac czy nic nie wyskakuje ? I czy jego wyszukiwanie MEM i GPU jest bezpieczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 19:09, Jack Bauer napisał:

i takie pytanko, czy wierzyc ATI Tray Tool w jego wyszukiwanie artow ? czy lepiej wlaczyc 3dmarka
03 i ogladac czy nic nie wyskakuje ? I czy jego wyszukiwanie MEM i GPU jest bezpieczne ?


Szczerze powiedziawszy to ja zawsze wolałem się zdawać na własne oko niż na jakieś programy automatycznie ustawiające najwyższe taktowanie. Osobiście wolę 3dmarka albo jakaś grę odpalić i patrzeć czy nie ma przekłamań.

Ja mam GFa nie radka ale jak słyszałem od kumpli to czasami ten ATi tray nie chciał przestać i ciągle zwiększał to taktowanie aż system się wieszał więc nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 19:23, Jack Bauer napisał:

ciągle zwiększał to taktowanie aż system się wieszał więc nie wiem...


własnie sie o tym przekonalem.... dobra chyba bede sam sobie ustawial....


Wbrew pozorom nie jest taki niebezpieczny ten Ati tray. Podkręca ile wlezie, ale jak komp się zwiesi, to przy resecie ustawia MHZ twojej karty do maksymalnego bezpiecznego poziomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy. Muszę złożyć kompa i zmieścić się w cenie 2000 zł. Chodzi o samą skrzynkę czyli procek, płyta, pamięc, dysk i karta graficzna. Karta graficzna max do 350 zł (X300, GF 7300 GT/GS), pamięć dobrze by było, gdyby dało się jakoś wyciągnąć 2x1G. Reszta dowolna (komputer ma być przede wszystkim do obróbki amatorskiego video z kamery cyfrowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się