Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2006 o 11:50, Woko11 napisał:

Staruszek:
Intel Celeron 2,4Ghz
256MB RAM (będę wymieniał na 512)
Radeon 9200SE 128MB Cross Fire

Podejrzewam, że masz socket 478 z agp - przy takim założeniu to:
Ram 512 nie wystarczy - trzeba 1 gb.
Karta - coś w okolicach 7600gt albo 6800gs [karty na łącze agp są drożesze niz na pci-e]
Proc za słaby - trzeba by było wymienić na P IV [cieżko dostać na 478].

Jeśłi planujesz kupić nowy komp za rok to zmiana tego co masz jest bez sensu. Chyba że masz możliwość kupa używanych części w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem obudowy thermaltakea na komputroniku i zdziwiła mnie jedna rzecz. W parametrach podane było, że obudowa waży 9kg. Czy chodzi o to, żę razem z podzespołami obudowa waży 9kg czy jest to jedynie jej waga (pustej) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 13:38, Gottfried napisał:

Ostatnio przeglądałem obudowy thermaltakea na komputroniku i zdziwiła mnie jedna rzecz. W parametrach
podane było, że obudowa waży 9kg. Czy chodzi o to, żę razem z podzespołami obudowa waży 9kg
czy jest to jedynie jej waga (pustej) ?


puste, bez zasilacza. Thermaltake Agulia Black waży ponad 11 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam troche zmoderniozować moją skrzynkę :) dlatego prosze o pomoc :)

Chcę wymienić kartę graficzną, procesor i płytę główną. Wiem, co chcę, ale nie wiem co i jak :D

Procesor chciałbym athlona 3500+, a kartę GeForce 6600gt 256mb. Nie wiem jaką do tego płytę główną.
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi podał propozycję na konkretnych przykładach i/lub wyjaśnił na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze - chodzi mi o złącza, tryb pamięci itp. (jestem niesety dość "ciemny" w tej dziedzinie :P:) )

Czym się różni złącze PCI od AGP oraz DDR od DDR2

Jeśli znajdzie się ktoś miły by mi pomóc to mogą to być różne zestawienia sprzętu abym miał pewność, że w czasie zamawiania wszystko będzie dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 01:24, matu91 napisał:

Czym się różni złącze PCI od AGP oraz DDR od DDR2

Chyba chodziło Ci o PCI-Express, PCI-E jest nowsze, wydajniejsze i to na nie projektuje się głównie karty graficzne. Szyna AGP to rozwiązanie starsze, a co za tym idzie - bardziej ograniczone, powstaje coraz mniej kart na tą szynę, ale nie jest z tym jeszcze tak źle.

Dnia 29.08.2006 o 01:24, matu91 napisał:

Jeśli znajdzie się ktoś miły by mi pomóc to mogą to być różne zestawienia sprzętu abym miał
pewność, że w czasie zamawiania wszystko będzie dostępne.

Jeżeli sprzęt chcesz nabyć w najbliższym czasie to tak:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18050 - płyta główna
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24088 - procesor
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28971 - karta graficzna
razem 1093 złote w komputroniku, a jak poszukasz na skapiec.pl to znajdziesz lepsze okazje. Nie wiem jak u Ciebie z zasilaczem, bo może i jego warto\trzeba wymienić...
A jeżeli planujesz zakupy za jakiś czas, to rozglądaj się jak będziesz miał pieniądze w kieszeni, bo dużo się może jeszcze zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 11:22, Martimat napisał:

super mu karte doradziłes - juz sam miałem pisać do maru91, zby kupił 7300GT zamiast 6600GT
- bo lepsze i tańsze!



a ja bym mu poradził poczekać 2-3 tygodnie za niewiele wyższe pieniądze doradził kupić to:
Sapphire Radeon X1300 XT OverClock
http://pclab.pl/art21816-3.html
wyniki testów:
http://pclab.pl/art21816-5.html

cena około 380 zł, więc się zmieści w założonym przedziale cenowym,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nalezy przypuszczać, że w momencie większego natarcia nowych chipów i kart ati na rynek, ceny spadną - więc zobaczyc trzeba będzie wtedy; no ale czekac mozna i do grudnia - na nowe premiery :) ogólnie dobra nowośc ten xt, podkręcony ma szanse byc wydajniejszy; bo dobrae karty 7300 gt odpowiadaja wydajnością 1600 pro.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 01:27, matu91 napisał:

Aha ... przepraszam, ale zapomniałem napisać najważniejszego - ceny :P
Więc cena w granicach 1200zł

A co masz teraz - przede wszystkim jakie ramy: ddr1 czy ddr2 i ile ich jest ?
Jaką masz zasiłkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja szukam dobrego konfiga pod obliviona- tak żeby można było na luzie pograć na high detalach. Fajnie gdyby jeszcze ten sprzęcik mógł pociągnąć nadchodzący Crysis.


środki do dyspozycji : 6000 zł(może troszkę więcej). Niestety za te pieniązki muszę nabyć jeszcze monitor....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Logitech G7...

Wie ktos czy ICEMAT jest odpowiednia podkładka pod ta myszke?

Podkładka Icemat 2nd Edition, czy Podkładka Icemat Original?

Pytam sie bo ponoc nie kazda podkladka moze byc uzywana pod ta myszke [jesli chodzi o szklo], a chetnie, bym sobie zakupił ICEMAT tutaj o ile wyjdzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 17:36, Minsc i Boo napisał:

a ja szukam dobrego konfiga pod obliviona- tak żeby można było na luzie pograć na high detalach.
Fajnie gdyby jeszcze ten sprzęcik mógł pociągnąć nadchodzący Crysis.


środki do dyspozycji : 6000 zł(może troszkę więcej). Niestety za te pieniązki muszę nabyć jeszcze
monitor....



Polecam poczekac na nowe karty, za ta sume Obliviona spokojnie pociagniesz na MAX z Monitorem, ale Crysis to juz nie bardzo, bo nie ma kart z DX 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 19:11, Night Elf napisał:

ale Crysis to juz nie bardzo, bo nie ma kart z DX 10

Czy ich premiera spowoduje, że obecne odejdą na śmietnik? Ja mam kartę obsługującą DX 7.cośtam, a mogę grać (na niższych rozdzielczościach, ale zawsze) w gry wymagające DX 9. Jedyną przeszkodę stanowią shadery, których moja grafika nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 19:40, Treant napisał:

> ale Crysis to juz nie bardzo, bo nie ma kart z DX 10
Czy ich premiera spowoduje, że obecne odejdą na śmietnik? Ja mam kartę obsługującą DX 7.cośtam,
a mogę grać (na niższych rozdzielczościach, ale zawsze) w gry wymagające DX 9. Jedyną przeszkodę
stanowią shadery, których moja grafika nie ma.


Nie, ale DX 10 to zupełnie inna bajka... dlatego juz lepiej to miec. Poza tym karty spod DX 10 maja byc znacznie wydajniejsze... sam bym poczekal z kupnem kompa, gdyby stary mi sie nie spalil na DX 10.

Do DX 10 ceny Core Duo spadna i bedzie mozna zlozyc super maszynke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2006 o 19:11, Night Elf napisał:

Polecam poczekac na nowe karty, za ta sume Obliviona spokojnie pociagniesz na MAX z Monitorem,
ale Crysis to juz nie bardzo, bo nie ma kart z DX 10

No właśnie, tak się zastanawiam czy nie poczekać do momentu kiedy Vista i DX10 nie rozpanoszą się na dobre...z drugiej strony mam ogromną chrapkę na obliviona:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 19:55, Minsc i Boo napisał:


> Polecam poczekac na nowe karty, za ta sume Obliviona spokojnie pociagniesz na MAX z Monitorem,

> ale Crysis to juz nie bardzo, bo nie ma kart z DX 10
No właśnie, tak się zastanawiam czy nie poczekać do momentu kiedy Vista i DX10 nie rozpanoszą
się na dobre...z drugiej strony mam ogromną chrapkę na obliviona:>


A co masz za kompa teraz?

Mysle, ze za te pieniadze co masz spokojnie DX 10 bedziesz mogl kupic na poczatku panowania jego na rynku...

Oblivion nie taki fajny jak go maluja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 19:49, Night Elf napisał:

Do DX 10 ceny Core Duo spadna i bedzie mozna zlozyc super maszynke...

Masz na myśli Core 2 Duo? Już teraz najsłabszy C2D jest niewiele droższy od najwolniejszego X2. Liczyłbym raczej na większy wybór i niższe ceny płyt głównych, bo obecnie są właściwie tylko drogie chipsety Intela. To w końcu jeszcze ok. 5 miesięcy + czas dojrzewania nowego Windows; wiele rzeczy może się wydarzyć przez ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2006 o 20:02, Night Elf napisał:

A co masz za kompa teraz?

Desktopa sprzedałem i jadę na laptopie(z powodu że przez dłuższy czas przebywam za granicą) Toshiba L20-163....taki śerdniak z dolnej półki

Dnia 29.08.2006 o 20:02, Night Elf napisał:

Mysle, ze za te pieniadze co masz spokojnie DX 10 bedziesz mogl kupic na poczatku panowania
jego na rynku...

no ylko że sama Vista z 500 zł:(

Dnia 29.08.2006 o 20:02, Night Elf napisał:

Oblivion nie taki fajny jak go maluja...

Morrowind mnie zawiódł, niemniej z oblivionem wiąże wielkie nadzieje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 19:49, Night Elf napisał:

Nie, ale DX 10 to zupełnie inna bajka... dlatego juz lepiej to miec. Poza tym karty spod DX
10 maja byc znacznie wydajniejsze... sam bym poczekal z kupnem kompa, gdyby stary mi sie nie
spalil na DX 10.

A skąd to niby wiesz ? z zapowiedzi microsoftu ?
Każda nowość jest przedstawiana jako wielki przełom czy cuś takiego - a potem okazuje się że.... szkoda gadać. Zalecają do crysis mieć coś czego jeszcze nie ma - śmiechu warte takie zalecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się