Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2006 o 21:18, morthi napisał:

aczkolwiek i tak 90% sprzetu komputerowego kupuje przez siec - taniej:) i to sporo)


A już kupowanie w takim Media Markt powinno być karalne. Kiedyś poszedłem tam z zamiarem nabycia myszki Logitecha. Zobaczyłem cenę i wyszedłem. Kupiłem w Internecie, nawet wliczając koszty transportu byłem 50 zł do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 20:18, Clegan napisał:

> > /.../> No nie - żeby w jednej lini stawiać chiefteca z antec czy topower to sorry, ale .... mnie trafia.

Od ponad trzech lat mam Chieftec''a 360, żona od ponad dwóch lat. Obydwa chodzą idealnie, mój komp to Pentium IV 2,8 na płycie Asusa P4B533, dwa dyski twarde, dwie nagrywarki NEC''a, GeForce 7800 GS (poprzednio Radeon 9800 Pro), tuner telewizyjny, dodatkowa karta z portami USB. 1024 MG RAM. I Chieftec napięcia trzyma. To co masz do Chieftec''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 21:32, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../> No nie - żeby w jednej lini stawiać chiefteca z antec czy topower
to sorry, ale .... mnie trafia.
Od ponad trzech lat mam Chieftec''a 360, żona od ponad dwóch lat. Obydwa chodzą idealnie, mój
komp to Pentium IV 2,8 na płycie Asusa P4B533, dwa dyski twarde, dwie nagrywarki NEC''a, GeForce
7800 GS (poprzednio Radeon 9800 Pro), tuner telewizyjny, dodatkowa karta z portami USB. 1024
MG RAM. I Chieftec napięcia trzyma. To co masz do Chieftec''a?

Do chiefa nic nie mam - ostatnio nawet niezłe zasiłki zaczęli robić. Tylko taki antec czy topower to zupełnie inna klasa niż chief - to tak jakby poloneza porównywać z powiedzmy toyotą - obiema samochodami można jeździć, ale między nimi jest różnica. Powiem więcej - w cenie do 200zł chief jest dobrym wyborem. ale nie polecam go do nowych zestawów, bo jeśli ktoś wydaje np. 2tys to po prostu stać go na lepsza zasiłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 21:42, Clegan napisał:

> > > > /.../. Tylko taki antec czy topower
to zupełnie inna klasa niż chief - to tak jakby poloneza porównywać z powiedzmy toyotą - obiema
samochodami można jeździć, ale między nimi jest różnica.

Owszem, różnica jest, ale nie tak wielka, bo i Chieftec''a i Antec''a i inne robi ta sama firma - Sirtec na Tajwanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 21:18, morthi napisał:

jak masz za slabege UPS to nie zdazysz zapisac swojej pracy :) ale jezeli masz tylko kilkusekundowe
skoki napiecia to 300 watt w zupelnosci Ci wystarczy :)

- - - - -
To dobrze, bo w zasadzie to glownie do tego go kupilem, teraz zaluje ze sie przeprowadzilem, w blokach takie cuda sie nie dzialy jak teraz ;-)

Dnia 31.08.2006 o 21:18, morthi napisał:

masz nauczke (przykra niestety) zeby pod zadnym pozorem nie wierzyc sprzedawcom :) /.../

- - - - -
Zaufalem mu, bo sam chcialem wziasc taki o mocy identycznej jak zasilacz - 420W, ktory byl sporo drozszy. Pomyslalem ze jesli sprzedawca namawia mnie do zakupu tanszego sprzetu, gdy chce wcisnac mu kilkaset zlotych, to byc moze naprawde mowi szczerze i mi lepszy nie potrzebny. Bede musial kiedys sprawdzic po prostu odlaczajac prad, czy wystarczy, na razie nie moge sie na to zdobyc :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co polecasz zamist tego Kingstona? Obudowa, stara zostanie ze starym kompem, bo idzie on do wujka ;] i myśle nad kupnem Logic B15 za ok. 110zł. A czy jako tak pójdzie na tym zasilaczu? Bez żadnego O/C, po prostu kasy nie starczyło, ale gdzieś za 2 miesiące kupię sobie jakieś Chieftec''a lub Tagana >400W, tylko chodzi mi o to czy przy pierwszym włączeniu kompa nie zobaczę dymku ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 21:52, KrzysztofMarek napisał:

> > > > > /.../. Tylko taki antec czy topower
> to zupełnie inna klasa niż chief - to tak jakby poloneza porównywać z powiedzmy toyotą
- obiema
> samochodami można jeździć, ale między nimi jest różnica.
Owszem, różnica jest, ale nie tak wielka, bo i Chieftec''a i Antec''a i inne robi ta sama firma
- Sirtec na Tajwanie ;)

Widziałem chiefa w działaniu, mam antec neo he - różnica jest potężna: głośność, jakość wykonania. O napięciach nie mówię, bo to trzeba tylko miernikiem mierzyć żeby móc coś powiedzieć. Zresztą to nie tylko moja opinia. Ale każdy ma prawo do własnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jutro kupuje monitor LCD , prosze poleccie mi najlepszy wybor do 900- 1000 (wiecej kasy w gre nie wchodzi ) 17 - cali ( zadna inna takze nie wchodzi ) kasa nie jest moja niestety i dlatego :) Moze z wlasnych doswiadczen w tej cenie cos polecicie ? Prosze o szybka porade!

Naprawde zalezy mi na czasie , prosze doradzcie cos w kwestii monitorow jestem zielony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 22:31, mtwarog napisał:

/.../ tylko chodzi mi o to czy przy pierwszym włączeniu kompa nie
zobaczę dymku ;D

Pół roku powinien wytrzymać. Zwykle niewyjaśnione restarty są objawem kończenia żywota przez zasilacz.
A UPS powien mieć przynajmniej o 50% większą moc nominalną niż Twój zasilacz (moc UPSów podają inaczej). Po dwóch latach pamiętaj o wymianie akumulatoea w UPSie, najlepiej na taki, który teoretycznie ma wytrzymać 15 lat - bedziesz miał gwarancję, że 5 lat wytrzyma bez problemów (te 15 lat, to przy założeniu, że temperatura nie przekracza 20 stopni a latem bywa 38)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 22:31, mtwarog napisał:

Co polecasz zamist tego Kingstona? Obudowa, stara zostanie ze starym kompem, bo idzie on do
wujka ;] i myśle nad kupnem Logic B15 za ok. 110zł. A czy jako tak pójdzie na tym zasilaczu?
Bez żadnego O/C, po prostu kasy nie starczyło, ale gdzieś za 2 miesiące kupię sobie jakieś
Chieftec''a lub Tagana >400W, tylko chodzi mi o to czy przy pierwszym włączeniu kompa nie
zobaczę dymku ;D

1. Ram: choćby goodram, chociaż jak kupujesz taką platformę [chodzi mi o procka] to grzech byłoby nie wykorzystać możliwości oc - tu już szukałbym corsairy twinX albo pdp, na goodramie też powinieneś podkręcić ale nie tyle co na tych dwóch.
Ale szczerze powiem: 512 mb to mało [chyba że zestaw nie do gier] - może kup 3000+ i weź 1 gb.
2. Obudowa: poszukaj może używanej - czasem bardzo fajne rzeczy można trafić, a wyjdzie taniej, porządne nówki to od jakiś 200 kilkudziesięciu się zaczynają.
3. Zasiłka - zob. http://forum.pclab.pl/t142996.html - logic jest na czarnej liście; czy dymu nie zobaczysz ? tego nikt nie wie; ja jechałem na 300W made in china przez 3 lata, ale to był słaby zestaw na celeronie, komp mi się nie spalił, ale ostatnio coś podejrzanie często resety robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 22:40, Widek napisał:

/.../> Naprawde zalezy mi na czasie , prosze doradzcie cos w kwestii monitorow jestem zielony :(

Niestety, ten, który z czystym sumieniem mógłbym polecić, jest droższy - firmy EIZO. EIZO daje 5 letnią gwarancję w drugiej klasie.Wejdź na stronę Komputronika i poszukaj, może znajdziesz coś firmy NEC, Philipsa (ale koniecznie 1 klasa - trzy lata gwarancji na zero błędów w matrycy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 22:40, Widek napisał:

Witam, jutro kupuje monitor LCD , prosze poleccie mi najlepszy wybor do 900- 1000 (wiecej kasy
w gre nie wchodzi ) 17 - cali ( zadna inna takze nie wchodzi ) kasa nie jest moja niestety
i dlatego :) Moze z wlasnych doswiadczen w tej cenie cos polecicie ? Prosze o szybka porade!

Naprawde zalezy mi na czasie , prosze doradzcie cos w kwestii monitorow jestem zielony :(

Szczerze powiedziawszy 17'' to zły wybór - mają za dużą rozdzielczość w stosunku do przekątnej, bez zmiany ustawień w wyświetlaniu sie nie obejdzie. Sam mam 17 i wielkośc wyświetlanych czcionek musiałem zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 22:40, Widek napisał:

Witam, jutro kupuje monitor LCD , prosze poleccie mi najlepszy wybor do 900- 1000 (wiecej kasy
w gre nie wchodzi ) 17 - cali ( zadna inna takze nie wchodzi ) kasa nie jest moja niestety
i dlatego :) Moze z wlasnych doswiadczen w tej cenie cos polecicie ? Prosze o szybka porade!

Naprawde zalezy mi na czasie , prosze doradzcie cos w kwestii monitorow jestem zielony :(


17 cali, jak sie uda to ze złączem DVI. Pamiętaj, że w większości wypadków ten kabel nie jest dołączany do monitora i należy go nabyć oddzielnie. W tej cenie możesz spróbować kupić np: Samsunga - matryce SyncMaster są dobre i dość tanie. Wybierając w modelech tej firmy nie powinieneś się więc "poślizgnąć" na jakości obrazu - a to chyba ważne :). Co do innych firm to radze poszukać jakiś testów konkretnych modeli. Możesz spróbować z BenQFP7xx , LG Flatron L1730P, iiyama ProLite E430S, Sony SDM-S75F - tymi modelami poniżej 1000PLN raczej nie powinieneś być zawiedzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RAM jak napisałem dokupię za 2-3 miesiące, narazie wystarczy mi 512MB, a co do zasilacza, to chodziło mi o Mode Com MC-350, nie ma go na czarnej liście, poza tym nasłuchałem się dużo dobrego o nim, że jest lepszy niż Chieftec 410W, co o nim myślisz? Od razu mówię, że jest to rozwiązanie tymczasowe, później zainwestuję zapewne w Tagana jakiegoś, żadnego O/C nie będę póki co robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 23:18, mtwarog napisał:

RAM jak napisałem dokupię za 2-3 miesiące, narazie wystarczy mi 512MB, a co do zasilacza, to
chodziło mi o Mode Com MC-350, nie ma go na czarnej liście, poza tym nasłuchałem się dużo dobrego
o nim, że jest lepszy niż Chieftec 410W, co o nim myślisz? Od razu mówię, że jest to rozwiązanie
tymczasowe, później zainwestuję zapewne w Tagana jakiegoś, żadnego O/C nie będę póki co robił.

A to w porządku - modecom 350W powienien bez problemu to pociągnąć. Niektórzy znacznie sliniejsze zestawy na tych modecomach mają i chodzą.
Co do ramu - mam nadzieję że dual osiągniesz ;)
Mobo koniecznie inne niż ten asus - więcej wyciągniesz z zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 22:40, Widek napisał:

w gre nie wchodzi ) 17 - cali ( zadna inna takze nie wchodzi )


Można wiedzieć co jest powodem "blokady" akurat na 17"? Rozdzielczość natywna? Rozmiar? Obawa, że większy będzie droższy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 23:33, Matteos napisał:

> w gre nie wchodzi ) 17 - cali ( zadna inna takze nie wchodzi )

Można wiedzieć co jest powodem "blokady" akurat na 17"? Rozdzielczość natywna? Rozmiar? Obawa,
że większy będzie droższy?


Rodzice sobie wkrecili cos na glowe bo im ktos powiedzial i chca 17 ;/ ( w koncu oni to kupuja, ja na tym tylko skorzystam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się